Οδύσσεια, Ιλιάδα ή Ελένη

Ποιο από τα 3 σας αρέσει περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Οδύσσεια

    Ψήφοι: 62 34.6%
  • Ιλιάδα

    Ψήφοι: 22 12.3%
  • Ελένη

    Ψήφοι: 54 30.2%
  • Κανένα

    Ψήφοι: 32 17.9%
  • Όλα

    Ψήφοι: 9 5.0%

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εννοείται πως η καλύτερη ήταν η ιλιάδα...δράση σασπένς....τα πάντα είχε...πόλεμο..ερωτα...συγκίνηση...δράση....θανάτους...πολυ υπεροχη!!!η οδυσσεια ψιλοβλακεια....όσο για την ελένη ας μην μιλήσω καλύτερα...πιο πολύ κωμωδία ήταν παρα τραγωδία..η υπόθεση δε έμπαζε από παντού... για να μην αναφερθώ και στο ομώνυμο θεατρικό έργο που ήταν εντελώς χαλια...(τόσο που προς στο τέλος η ελένη και χόρευε τσιφτετέλι!!!) ωραία τραγωδία είναι η αντιγόνη...έχω ακούσει πολλά για αυτήν από πολύ κοντινό μου πρόσωπο και ανυπομονώ να την διαδιαχτώ! αυτή ειναι τραγωδία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
όντως είναι πολύ ωραία τργωδία η αντιγόνη! απλά επειδή είναι και πολύ μεγάλο βιβλίο δε νομίζω να τη διδαχθείς ολόκληρη.. εμείς μετά βίας φτάσαμε στ β' επεισόδιο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
ιλιαδααααααα:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
λοιπον αν επρεπε να διαλεξω θα διαλεγα Οδυσσεια....η οδυσσεια ειναι πολυ ευκολη γιατι μοιαζει με παραμυθι....η ιλιαδα ειναι πιο δυσκολη γιατι εχει πολλα ονοματα και η πλοκη της κυριως βασιζεται σε πολεμο (αλλα εχει καποια μερη συγκλονιστικα!!!<3)....η ελενη φανταζει στους περισσοτερους μαθητες πανδυσκολη και αδιαφορη αλλα ουσιαστικα αμα μαθεις απο την αρχη καλα την πλοκη ειναι βασιμη.....παντως σαν την οδυσσεια δεν εχει..<3<3<3<3<3<3<3<3<3<#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εγω μονο οδυσσεια εχω κανει!! δεν ξερω για τα αλλα!
δεν μπορω να ψηφισω γιατι δεν ξερω και τα αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
πως σου φανηκε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
καλη ηταν!
(την ωρα του μαθηματος την γελιοποιουσαν! οτι ελεγε το επερναν στο πονηρο!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ΕΛΕΝΗ ΜΕ ΧΙΛΙΑ!!αλλα ολα εχουν την χαρη τους και την ομορφια τους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
καλα και σε εμας ολο στο πονηρο το μυαλο τους...........ελεος τι να πεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ναι!!

καλο μηνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ελένη θα 'λεγα... Είναι ωραία ιστορία με περιπέτεια...

Τώρα θα προτιμήσω την Ιλιάδα από την Οδύσσεια. Η Ιλιάδα έχει περισσότερη δράση και μου αρέσει πολύ που και οι θεοί συμμετέχουν στον πόλεμο. Η Οδύσσεια καλή είναι αλλά πολύ παραμύθι, νανι νανι, μπιμπερο, κλπ. Είναι για τα 2χρονα.

Πάντως , δεν πιστεύω να μπορεί κάποιος να έχει ολοκληρωμένη άποψη για ένα απο αυτά , αν τα γράφει στα παλία του τα παπούτσια και σε κάθε τρίμηνο παίρνει 5-12.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
καλη ηταν!
(την ωρα του μαθηματος την γελιοποιουσαν! οτι ελεγε το επερναν στο πονηρο!:P)

Ναι, αυτό ισχύει γιατί στην Οδύσσεια θυμάμαι χαρακτηριστικά που o Oδυσσέας το είχε κάνει με την Καλυψώ στην σπηλιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θεωρώ οτι η Αρχαία Ελληνική Ποίηση καθώς και η Τραγωδία έχουν απίστευτο ενδαφέρον γιατί είναι απίστευτα πολλές οι γνώσεις που μπορούν να σου μεταδώσουν. Ως εκ τούτου, τα πάντα όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ελενη δεν εχω κανει βεβαια αλλα πιο πολυ μου αρεσει η ιλιαδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Καλά, τώρα γίνεται να πω Ελένη με τα 1000000000000000000000000. Είναι πολύ πιο ωραίος μύθος και η εισαγωγή αν διδαχτεί με τον σωστό τρόπο ειναι πολύ ενδιαφέρουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
ελένη.είναι το πιο ενδιαφέρον απο όλα και αυτό που μπορεί να σε διδάξει πολλά πράγματα αν και η αντιγόνη είναι πολύ ανώτερη από όλα αυτά για μένα χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τα έπη του Ομήρου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JeyTsav

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Έμενα παιδια η Τατιάνα μου άρεσαι και μου αρέσει.. αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή :/ :/
Τελοσπάντων ψήφισα Οδύσσεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ιλιάδα! Έχει αγωνία και ένταση

Η Οδύσσεια πιστεύω πως είναι παραμυθάκι για να κοιμάσαι :sleep:
Η Ελένη βαρεμάρα τελείως :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Έμενα παιδια η Τατιάνα μου άρεσαι και μου αρέσει.. αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή :/ :/
Τελοσπάντων ψήφισα Οδύσσεια...

Η Στεφανίδου??:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Axileas-LoCo

Νεοφερμένος

Ο Axileas-LoCo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ελένη ... Εύκολο , Διασκεδαστικό , Χαλαρωτικό και σε 1 πολυ καλογραμενο βιβλίο ... Ιλιάδα ήταν απαίσια από όλες τις απόψεις ... Οδυσσεια εντυπωσιακή αλλά από τα 3 προτιμώ ΕΛΕΝΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top