Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,826 εγγεγραμμένα μέλη και 2,472,525 μηνύματα σε 78,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 236 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Δημόσια ΙΕΚ

stelios7412

Νεοφερμένος

Ο stelios7412 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stelios7412 έγραψε: στις 22:40, 12-05-18:

Kαλησπέρα. εργάστηκα σαν ωρομίσθιος εκπαδευτικος σε ΔΙΕΚ αντικαθιστώντας μια κοπέλα που παραιτήθηκε. Τελικά αναγκάστηκα και εγώ να παραιτηθώ μετα από 3 βδομάδες, καθώς βρήκα μόνιμη δουλειά. Θέλω να ρωτήσω αν θα πληρωθώ (ασχέτως το πότε) τις ώρες που έκανα? Να σημειώσω πως δεν πρόλαβα να υπογράψω σύμβαση.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

edouardos

Φοιτητής

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O edouardos έγραψε: στις 22:53, 26-08-18:

Ψάχνω για λινκ αίτηση εγγραφής και δε βρίσκω κάποιο λινκ, έψαξα και είδα πως οι αιτήσεις θα ξεκινήσουν μετά τα αποτελέσματα των πανελλαδικών. Από εκείνη τη μέρα στα σαιτ των ιεκ θα υπάρχει κάποιο λινκ που θα σου ανοίγει για εγγραφή ή θα ναι στο σαιτ της gsae.edu?
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

O VouDou έγραψε: στις 19:58, 28-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από edouardos
Ψάχνω για λινκ αίτηση εγγραφής και δε βρίσκω κάποιο λινκ, έψαξα και είδα πως οι αιτήσεις θα ξεκινήσουν μετά τα αποτελέσματα των πανελλαδικών. Από εκείνη τη μέρα στα σαιτ των ιεκ θα υπάρχει κάποιο λινκ που θα σου ανοίγει για εγγραφή ή θα ναι στο σαιτ της gsae.edu?

για δες μήπως είναι αυτό https://diek.it.minedu.gov.gr/
1
Παράθεση

Idontknoww

Νεοφερμένος

H Idontknoww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Idontknoww έγραψε: στις 13:39, 27-09-18:

Τι προοπτικές εχει ένας που τελείωσε ιατρικά εργαστήρια από δημόσιο ιεκ;γιατί από ότι έχω μάθει τα ιδιωτικά νοσοκομεία δεν δέχονται
Παράθεση

Marjoriee26

Φοιτητής

H Marjoriee26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 442 μηνύματα.

H Marjoriee26 έγραψε: στις 15:06, 27-09-18:

Γνωρίζει κανείς ποτε δηλώνουν συμμετοχή για το εαρινό εξάμηνο?
Παράθεση

Doratzani

Νεοφερμένος

H Doratzani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Doratzani έγραψε: στις 09:59, 05-04-19:

Καλημέρα, υπάρχει κπ site που μπορώ να δω τα δημόσια ιεκ που προσφέρουν e learning παρακολούθηση?

Ενδιαφέρομαι κ για Κύπρο αν υπάρχει κάτι
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 12:03, 31-08-19:

Έναρξη εγγραφών στα Δημόσια Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Δ.ΙΕΚ) της Γενικής Γραμματείας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Διά Βίου Μάθησης

https://www.minedu.gov.gr/news/42679...-viou-mathisis
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε: στις 14:04, 31-08-19:

Τα δημόσια ΙΕΚ η εναλλακτική επιλογή των σπουδαστών
1
Παράθεση

edouardos

Φοιτητής

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O edouardos έγραψε: στις 00:26, 02-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Έναρξη εγγραφών στα Δημόσια Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Δ.ΙΕΚ) της Γενικής Γραμματείας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κατάρτισης και Διά Βίου Μάθησης

https://www.minedu.gov.gr/news/42679-30-08-19-enarksi-eggrafon-sta-dimosia-institoyta-epaggelmatikis-katartisis-d-iek-tis-genikis-grammateias-epaggelmatikis-ekpaidefsis-katartisis-kai-dia-viou-mathisis

Ισχύει και για αυτούς που έχουν τελειώσει το πρώτο έτος σπουδών ή για όσους επιλέχτηκαν φέτος και πρέπει να κάνουν εγγραφή; Γιατί να πρέπει να ξανά γραφτούμε;
Παράθεση

sofia.kp

Νεοφερμένος

H sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H sofia.kp έγραψε: στις 13:08, 02-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από edouardos
Ισχύει και για αυτούς που έχουν τελειώσει το πρώτο έτος σπουδών ή για όσους επιλέχτηκαν φέτος και πρέπει να κάνουν εγγραφή; Γιατί να πρέπει να ξανά γραφτούμε;
Την ιδια απορια εχω κ εγω για οσους ξεκιναμε το δευτερο ετος....
Παράθεση

TheyCallMeChris (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Παν. Πατρών (Πάτρα) . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O TheyCallMeChris έγραψε: στις 12:29, 10-09-19:

Παιδιά καλησπέρα.

Σαν παιδί και εγώ, έκανα αίτηση για τα Δ.Ι.Ε.Κ ηλεκτρονικά.

Η απορία μου είναι, πότε και πως μαθαίνουμε αν έχουμε περάσει ή όχι;

Μπήκα στο https://diek.it.minedu.gov.gr/ και κατέβασα σήμερα την οριστική αίτηση με τον αριθμό πρωτοκόλλου που αναφέρει και τα μόρια που συγκεντρώνω.

Ευχαριστώ,
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

O VouDou έγραψε: στις 13:28, 10-09-19:

Βάσει του σχετικού προγραμματισμού, το αυτό θα ανακοινωθεί στις 23 Σεπτεμβρίου (και οι κατατάξεις των σπουδαστών σε τμήματα και η σχετική απόφαση έγκρισης των τμημάτων). Και αναμένεται τα μαθήματα να ξεκινήσουν 1 Οκτωβρίου. Όλα αυτά, επαναλαμβάνω, βάσει του προγραμματισμού "χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης εργασιών ΔΙΕΚ"

Να έχεις στο μυαλό σου, ότι τμήματα νοούνται οι ειδικότητες προτίμησης που δηλώνετε σε κάθε ΔΙΕΚ. Συνήθως "ανοίγει" 1 τμήμα ανά ειδικότητα, μπορεί όμως να εγκριθούν και 2 τμήματα σε μία ειδικότητα αν υπάρχουν πολλές εγγραφές (κάθε ειδικότητα ανοίγει αν υπάρχουν 30 εγγραφές... αν υπάρχουν λιγότερες δηλώσεις από τις 30, απαιτείται ειδικό αίτημα από το Δ/ντη του ΙΕΚ και ειδική έγκριση από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ).

Όλα αυτά θα τα δεις από τα σχετικά αρχεία (ποιος είναι σε ποιο τμήμα, πόσα μόρια έχει ο τελευταίος επιτυχόντας ανά ειδικότητα, κ.λπ.) στην ιστοσελίδα www.gsae.edu.gr (γενική γραμματεία δια βίου εκπαίδευσης και νέας γενιάς) ε την ειδική ανακοίνωση περί του θέματος. Το όλο αφορά τα ΔΙΕΚ του ΙΝΕΔΙΒΙΜ και όχι άλλα ΙΕΚ (ΙΕΚ ΟΑΕΔ, ΙΕΚ ΟΤΕΚ, ΙΕΚ ΕΚΑΒ, κ.λπ.).
2
Παράθεση

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Παν. Πατρών (Πάτρα) . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O TheyCallMeChris έγραψε: στις 13:31, 10-09-19:

Σας ευχαριστώ πολύ κ.καθηγητά
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

O VouDou έγραψε: στις 18:25, 10-09-19:

Ξέχασα να αναφέρω, ότι θα υπάρξουν και επιλαχόντες προς εγγραφή, αν μετά την ανακοίνωση των πρώτων αποτελεσμάτων δεν εμφανισθούν προς αποδοχή των θέσεων επιτυχίας (=εγγραφή) σε δεδομένες ειδικότητες των ΔΙΕΚ. Φυσικά όλα αυτά, αλλά και τα προηγούμενα, μπορείς να τα μαθαίνεις και από τις Γραμματείες των ΔΙΕΚ... Όπως είπα, από τις 23/9 και μετά θα δεις τι γίνεται.
1
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 20:59, 10-09-19:

Τα μεγιστα μορια που μπορει να εχει καποιος ποσα ειναι ;
Παράθεση

Πτυχιούχος

O TheyCallMeChris έγραψε: στις 23:49, 10-09-19:

Εγώ πάλι θα ήθελα να μάθω, ποια είναι τα ελάχιστα (κατά προσέγγιση πάντα) μόρια εισαγωγής;
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

O VouDou έγραψε: στις 15:17, 16-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από TheyCallMeChris
Εγώ πάλι θα ήθελα να μάθω, ποια είναι τα ελάχιστα (κατά προσέγγιση πάντα) μόρια εισαγωγής;
Μπορείς να τα δεις από τα φετινά και παλιότερων ετών συνδέσμων...

Σήμερα βγήκαν για την Α φάση επιλογής σπουδαστών!

http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1...etos-2019-2020
1
Παράθεση

sparaskeg (Παρασκευή)

Νεοφερμένος

H Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H sparaskeg έγραψε: στις 18:57, 16-09-19:

Με 13,5 βαθμό απολυτηρίου έχει κάποιος ελπίδα να μπει κάπου;
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

O VouDou έγραψε: στις 19:10, 16-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από sparaskeg
Με 13,5 βαθμό απολυτηρίου έχει κάποιος ελπίδα να μπει κάπου;
Ναι.

Για ελάχιστο-μέγιστο μορίων δείτε τον πίνακα κριτηρίων μοριοδότησης (από ό,τι θυμάμαι μετρούν βαθμός λυκείου, ηλικία, προϋπηρεσία, κοινωνικά κριτήρια/τριτεκνία-πολυτεκνία, κ.λπ.) και κάντε την αριθμητική που θέλετε, ανάλογα...
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιδιωτικά ή Δημόσια ΙΕΚ; - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 194 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-16 στις 21:54.
    • Δημοσια ΙΕΚ και εξωτερικο - Από jucticeee
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-08-14 στις 12:15.
    • Δημόσια Ι.Ε.Κ - Από Yannis92
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-10 στις 17:31.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα