laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Καλησπέρα εγώ θα σου συνιστούσα να κάνεις ιδιαίτερα γιατί στην τάξη όπως και να το κάνεις δεν γίνεται η ίδια δουλειά με το ιδιαίτερο. Επιπλέον εκτός του ότι θα έχεις να διαβάσεις/προετοιμαστείς στα λογοτεχνικά κείμενα της καινούριας ύλης (Les frères corses, A. Dumas et La vie devant soi , Romain Gary ) θα πρέπει να κάνεις γερή επανάληψη των γραμματικών φαινομένων (βλέπε δευτερεύουσες κ.ο.κ.) καθώς θα έχει και ασκήσεις γλώσσας η εξέταση. Στον σύνδεσμο που ακολουθεί μπορείς να δεις το θέμα του Μαΐου 2014 που έπεσε εδώ στην Αθήνα και να πάρεις μια γεύση https://www.paris-sorbonne.fr/IMG/pdf/C1_11_mai_2014_Grece.pdf , τέλος αυτό που έχω να πω για το Delf B2 είναι ένα μεγάλο συγχαρητήρια ακόμα και αν ο βαθμός σου ήταν σχετικά χαμηλός μιας και το ποσοστό επιτυχίας φέτος ήταν 72,84% πράγμα που σημαίνει πως αρκετός κόσμος δυσκολεύτηκε. Για ό,τι άλλο θελήσεις στην διάθεσή σου :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ευχαριστω για την ενημέρωση! :) Περιμένω και άλλες απόψεις, αν υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να κάνεις υπερεντατικά ιδιαίτερα και να το πάρεις το Δεκέμβριο που μας έρχεται.Τα βιβλία που είναι τώρα στη ύλη (για το C2 τουλάχιστον),απ'όσο μου είπε η καθ μου είναι πιο εύκολα από αυτά που είναι για του χρόνου.Αλλά αν είναι να δώσεις το Δεκέμβριο,ξεκίνα μαθήματα σήμερα κιόλας!Τώρα,ακόμα κι αν είναι να δώσεις αργότερα,κάνε ιδιαίτερα οποσδήποτε.20 παιδιά σε ένα τμήμα είναι πάααααααρα πολλά (ειδικά άμα σκεφτείς πως το 1/3 των παιδιών θα βαριούνται,καθώς δεν επέλεξαν αυτά αλλά οι γονείς τους να δώσουν για το εν λόγω πιστοποιητικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Δεν θελω να δώσω Δεκέμβρη. Δεν θα προλάβω τιποτα. :(
Μάλλον θα παρω μια καθηγήτρια ιδιαιτερα. Να ρωτήσω ξανα και την καθηγήτρια μου αν κάνει Sorbonne.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε πότε θα παραλάβουμε τα διπλώματα από εξεταστική περίοδο Μαίου 2014?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Στο σχολείο μου συνήθως μας τα δίνουν Μάρτιο με Απρίλιο. Όμως δεν ξέρω πότε θα τα παραλάβετε εσείς που δεν δώσατε μέσω κάποιου σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Στο σχολείο μου συνήθως μας τα δίνουν Μάρτιο με Απρίλιο. Όμως δεν ξέρω πότε θα τα παραλάβετε εσείς που δεν δώσατε μέσω κάποιου σχολείου.

Όχι δεν έδωσα μέσω κάποιου σχολείου...Όταν λες Μάρτιο με Απρίλιο τι εννοείς?Για την εξεταστική περίοδο του Μαΐου ή του Δεκεμβρίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Για την εξεταστική περίοδο του Μάιου μας τα δίνουν τον Μάρτιο-Απρίλιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Όχι δεν έδωσα μέσω κάποιου σχολείου...Όταν λες Μάρτιο με Απρίλιο τι εννοείς?Για την εξεταστική περίοδο του Μαΐου ή του Δεκεμβρίου?

Τα διπλώματα των μεμονωμένων υποψηφίων μέχρι τέλη Δεκέμβρη (το αργότερο) αποστέλλονται στην διεύθυνση που έχουν δηλώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nespa

Νεοφερμένος

Η nespa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πόσες ώρες ιδιαίτερων χρειάζεται συνήθως το C1; Οποιαδήποτε πληροφορία θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πόσες ώρες ιδιαίτερων χρειάζεται συνήθως το C1; Οποιαδήποτε πληροφορία θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως :D

εγω οταν το εδινα εκανα δυο φορες την βδομαδα, απο ενα δυωρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top