Κανένα C2 Γαλλικών κανείς;

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γειά σας!!!!
Μήπως τυχαίνει να έχει κανείς να μου δώσει ένα c2 γαλλικών?Είτε DALF είτε SORBONNE δεν έχω πρόβλημα...Το θέλω για να δω περίπου τί παίζει γιατί σκέφτομαι να δώσω του χρόνου...
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!:no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εδωσα φετος το sorbonne c2.ειναι 4 βιβλια αλλα δεν ειναι απαραιτητο να κανεις και τα 4 αναλυτικα.λογοτεχνια δυσκολη ειναι παντως.και οι ερωτησεις που πεφτουν ειναι γενικες.απο ολο το βιβλιο.τουλαχιστον φετος.θελει διαβασμα αρκετο.φετος ηταν καλουτσικα τα θεματα.το πρωτο μερος λογοτεχνιας ηταν μετριο και το 2ο δυσκολουτσικο.πρεπει να εχεις μια επαφη με λογοτεχνια βασικα οπως και στο sorbonne c1.εχω ακουσει οτι το c2 ειναι πολυ δυσκολο σε σχεση με το sorbonne c2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
https://www.paris-sorbonne.fr/fr/IMG/pdf/Sorbonne_C2_complet.pdf

-----------------------------------------
Κάτι πρέπει να κόλλησε, γιατί ενώ πρόκειται για διαφορετικές σελίδες και διευθύνσεις, πατώντας στο 2ο url βγάζει πάλι την 1η σελίδα. :hmm:Κάνετε copy-paste τη δεύτερη διεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
και www.ifa.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Εγώ έδωσα φέτος DELF B2 και σκέφτομαι για του χρόνου c2.Γαλλικά ξέρω αρκετά καλα... Μήπως όμως θα ήταν καλύτερα να έκανα c1 πρώτα?
Εσείς τι λέτε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida

Νεοφερμένος

Η elpida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παντως πρεπει να ξερεις οτι για να δωσεις sorbonne C2 χρειαζεται να εχεις παρει πρωτα sorbonne C1 ή DALF C1. Παντως εγω που εδωσα τον Μαιο Sorbonne C2 σου λεω πως ειναι πιο ευκολο σαν πτυχιο απ οτι το DALF και επιπλεον σου δινει περισσοτερη κουλτουρα γιατι εχει λογοτεχνια, καθως σε βοηθαει και για το μαθημα της Εκθεσης, αφου σου ζητηται Περιληψη και Σχολιασμος Κειμεινου της Γαλλικης. Εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα Sorbonne.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δηλαδή κατευθείαν για c2 μπορώ μόνο DALF?Τί πιο δύσκολο έχει από το Sorbonne?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida

Νεοφερμένος

Η elpida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κοιτα να δεις πιστευω πως μπορεις πιο ευκολα να παρεις sorbonneC2 για το λογο οτι δεν εχει ακουστικα οπως το dalf και γενικα ολα τα μερη ειναι λιγακι πιο ευκολα και κατανοητα κατα την γνωμη μου. Για περισσοτερες πληροφοριες μπες στο www.ifa.gr . Παντως να ξερεισ πως ειναι διαφορετικο να εχεις ενα πτυχιο Sorbonne απο ενα πτυχιο της Γαλλικης Πρεσβειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Εγώ έδωσα φέτος DELF B2 και σκέφτομαι για του χρόνου c2.Γαλλικά ξέρω αρκετά καλα... Μήπως όμως θα ήταν καλύτερα να έκανα c1 πρώτα?
Εσείς τι λέτε???
Και εγώ delf A4 έχω αλλά του χρόνου θα δώσω C1,λέω να τα πάρω σιγά σιγά μην φρικάρω εντελώς.Αν θες να το πας κατευθείαν μπορείς μόνο dalf να δώσεις όπως προείπαν τα παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Να 'στε καλα παιδια, ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wesc vans

Νεοφερμένος

Ο βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Α' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
φιλε καλιτερα να μιν δοσεις εγο πειγα να δοσο και ειταν πολει δισκολα αλλα ομος διαβασεις τοτε ναι να δοσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
καλά πήγες εντελώς αδιάβαστος και περίμενες να το περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ποιοι δίνουν τώρα την άνοιξη; Εγώ Sorbonne C2 και το Dalf.
Στο Sorbonne δεν έκανα και τα 4 βιβλία αλλά έχω αρχίσει τις επαναλήψεις στα 3 από τώρα γιατί πραγματικά, έχω πεθάνει από το άγχος μου. Στα δύο υποχρεωτικά πιο εύκολο μου φάνηκε το "Le Mariage de Figaro" και όπως το κόβω αυτό θα διαλέξω τελικά...Από τα άλλα δύο έκανα μόνο το "Ile des esclaves", εμφανώς πιο βατό. H μετάφραση fr-->gr μου φαίνεται αρκετά εύκολη. Τώρα για το compte rendu και το commentaire, δεν είμαι σίγουρη. Εξαρτάται και το τι κείμενο θα πέσει.
Όσον αφορά το Dalf c2, το προφορικο-ακουστικό μου φαινόταν στην αρχή "επικίνδυνο" και ακόμα μου φαίνεται. Αλλά εντάξει, έχω κάνει πολλά τέτοια στο φροντ. και δεν το φοβάμαι ιδιαίτερα. Το γραπτό είναι εκείνο που με προβληματίζει.

Για πείτε κι εσείς. Πώς τα βλέπετε τα πράγματα; Τι νομίζετε ότι θα πέσει, τι θέματα, βαθμός δυσκολίας κτλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ποιοι δίνουν τώρα την άνοιξη; Εγώ Sorbonne C2 και το Dalf.
Στο Sorbonne δεν έκανα και τα 4 βιβλία αλλά έχω αρχίσει τις επαναλήψεις στα 3 από τώρα γιατί πραγματικά, έχω πεθάνει από το άγχος μου. Στα δύο υποχρεωτικά πιο εύκολο μου φάνηκε το "Le Mariage de Figaro" και όπως το κόβω αυτό θα διαλέξω τελικά...Από τα άλλα δύο έκανα μόνο το "Ile des esclaves", εμφανώς πιο βατό. H μετάφραση fr-->gr μου φαίνεται αρκετά εύκολη. Τώρα για το compte rendu και το commentaire, δεν είμαι σίγουρη. Εξαρτάται και το τι κείμενο θα πέσει.
Όσον αφορά το Dalf c2, το προφορικο-ακουστικό μου φαινόταν στην αρχή "επικίνδυνο" και ακόμα μου φαίνεται. Αλλά εντάξει, έχω κάνει πολλά τέτοια στο φροντ. και δεν το φοβάμαι ιδιαίτερα. Το γραπτό είναι εκείνο που με προβληματίζει.

Για πείτε κι εσείς. Πώς τα βλέπετε τα πράγματα; Τι νομίζετε ότι θα πέσει, τι θέματα, βαθμός δυσκολίας κτλπ...
εγω δινω το dalf c2 το μαϊο κι εχω παρα πολυ αγχος.ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους οσους δινουν!μηπως ξερετε ποτε θα μας στειλουν περιπου τα χαρτια για το που θα δωσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Kαλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top