Εργασία στο εξωτερικό για λίγους μήνες

Guest 840544

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια.Σε λιγους μηνες θα παρω το πτυχιο μου και ηθελα να σας ρωτησω κατι...
Του χρονου το καλοκαιρι θα τελειωσω τις στρατιωτικες μου υποχρεωσεις και ψαχνω καποια δουλεια ή πρακτικη για περιπου 6-8 μηνες στο εξωτερικο.Γνωριζετε αν υπαρχει κατι για τοσο μικρο χρονικο διαστημα; Απο ξενες γλωσσες εχω μονο Αγγλικα,οποτε ειναι λιγο δυσκολο να κοιταξω για καποια αλλη χωρα εκτος της Αγγλιας..

Ευχαριστω για τον χρονο σας
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Σε λιγους μηνες θα παρω το πτυχιο μου και ηθελα να σας ρωτησω κατι...
Του χρονου το καλοκαιρι θα τελειωσω τις στρατιωτικες μου υποχρεωσεις και ψαχνω καποια δουλεια ή πρακτικη για περιπου 6-8 μηνες στο εξωτερικο.Γνωριζετε αν υπαρχει κατι για τοσο μικρο χρονικο διαστημα; Απο ξενες γλωσσες εχω μονο Αγγλικα,οποτε ειναι λιγο δυσκολο να κοιταξω για καποια αλλη χωρα εκτος της Αγγλιας..

Ευχαριστω για τον χρονο σας


Σε τι αντικείμενο ; Ισως να μπορουσες να δεις για καποια πρακτικη μεσω της IAESTE
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια.Σε λιγους μηνες θα παρω το πτυχιο μου και ηθελα να σας ρωτησω κατι...
Του χρονου το καλοκαιρι θα τελειωσω τις στρατιωτικες μου υποχρεωσεις και ψαχνω καποια δουλεια ή πρακτικη για περιπου 6-8 μηνες στο εξωτερικο.Γνωριζετε αν υπαρχει κατι για τοσο μικρο χρονικο διαστημα; Απο ξενες γλωσσες εχω μονο Αγγλικα,οποτε ειναι λιγο δυσκολο να κοιταξω για καποια αλλη χωρα εκτος της Αγγλιας..

Ευχαριστω για τον χρονο σας


Μπορείς να κάνεις πρακτική άσκηση στο εξωτερικό μέσω του Erasmus+ ως πρόσφατα αποφοιτήσας. Στην περίπτωση αυτή, η πρακτική σου άσκηση πρέπει να γίνει εντός ενός έτους από την αποφοίτησή σου και πρέπει να υποβάλεις αίτηση ενόσω εξακολουθείς να είσαι εγγεγραμμένος στη σχολή σου. Δηλαδή θα πρέπει να υποβάλεις την αίτηση πριν ορκιστείς και θα κανονίσεις να ζητήσεις την έναρξη της πρακτικής σου όταν θα έχεις ολοκληρώσει τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις δηλ. για το χειμερινό εξάμηνο 2020-21.
https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/opportunities/traineeships-students_el
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γενικα τα λεφτα που δινει το ερασμους δεν ειναι και τρελα καλα ειναι η αληθεια . Επισης αν δεν κανω λαθος μπορεις να παρεις χρηματα για 3 μηνες πρακτικη ( προφανως αν μπορεις να μπεις 3 περοδους δεν το ξερω )
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top