Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,001 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,989 μηνύματα σε 79,004 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 487 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιοϊατρικών επιστημών

Lalalove22

Νεοφερμένος

H Lalalove22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Lalalove22 έγραψε: στις 12:57, 23-08-19:

Γεια σας! Γράφω για να ζητήσω την γνώμη αποφοίτων του τμήματος η κ φοιτητών. Λογικά πρέπει να περνάω βιοϊατρικών επιστημών Θεσσαλονίκης στο διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος που είναι καινούργιο τμήμα. Όμως ήμουν από θεωρητική κατεύθυνση κ δν ξρ αν θα μπορέσω να τελειώσω την σχολή. Παρακαλώ όποιος ξέρει ας μου απαντήσει η να πει ότι ξέρει για το τμήμα η την σχολή. Ευχαριστώ πολύ.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 733 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε: στις 14:18, 23-08-19:

Μπαίνουν πολλά άτομα στη σχολή αυτή από θεωρητική και όλοι τελειώνουν, οπότε μη σε ανησυχεί.
1
Παράθεση

Lalalove22

Νεοφερμένος

H Lalalove22 έγραψε: στις 14:23, 23-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από fmarulezkd
Μπαίνουν πολλά άτομα στη σχολή αυτή από θεωρητική και όλοι τελειώνουν, οπότε μη σε ανησυχεί.
Απλά έλεγα ότι έχει φυσική, χημεία κ μαθηματικά που εγώ δν τα μπορώ καθόλου. Κ λέω βλακεία έκανες που το δήλωσες δε θα το τελειωσεις ποτε. Είναι πιο εύκολα από τα μαθήματα από τα μαθήματα πουπκάναμε στο σχολείο; Της γενικής Παιδείας εννοώ. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση πάντως.
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , Μεταπτυχιούχος του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 733 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε: στις 16:01, 23-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lalalove22
Απλά έλεγα ότι έχει φυσική, χημεία κ μαθηματικά που εγώ δν τα μπορώ καθόλου. Κ λέω βλακεία έκανες που το δήλωσες δε θα το τελειωσεις ποτε. Είναι πιο εύκολα από τα μαθήματα από τα μαθήματα πουπκάναμε στο σχολείο; Της γενικής Παιδείας εννοώ. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση πάντως.
Από 2ο ετή φοιτητή του τμήματος:
"Τα μαθηματικά που ξέρει κ λέει είν' απλά στατιστική
Η φυσική είν' ιατρική φυσική, θεωρητικό μάθημα, αφορά τις εφαρμογές της φυσικής στην ιατρική επιστήμη
Η χημεία είν' ένα σούμο α β γ Λυκείου, απλά πολύ εύκολο, τέρμα κατανοητό βιβλίο. Λίγο διάβασμα κ το περνάς.
Άρα τσάμπα άγχος
Παντού κ πάντα θα συναντάμε κάτι καινούργιο ή κάτι που δεν θα μαστε ,εξασκημενοι η τέλος πάντων λιγότερο προετοιμασμένοι, αλλά με λίγο θέληση όρεξη κ εξάσκηση τα περνά.

Γενικά σας τμήμα εύκολο, ενδιαφέρον.
Τα υπόλοιπα τσάμπα κάθεται και αγχώνεται. Καλά αποτελέσματα κ φοίτηση."
Παράθεση

Lalalove22

Νεοφερμένος

H Lalalove22 έγραψε: στις 02:04, 25-08-19:

Από 2ο ετή φοιτητή του τμήματος:
"Τα μαθηματικά που ξέρει κ λέει είν' απλά στατιστική
Η φυσική είν' ιατρική φυσική, θεωρητικό μάθημα, αφορά τις εφαρμογές της φυσικής στην ιατρική επιστήμη
Η χημεία είν' ένα σούμο α β γ Λυκείου, απλά πολύ εύκολο, τέρμα κατανοητό βιβλίο. Λίγο διάβασμα κ το περνάς.
Άρα τσάμπα άγχος
Παντού κ πάντα θα συναντάμε κάτι καινούργιο ή κάτι που δεν θα μαστε ,εξασκημενοι η τέλος πάντων λιγότερο προετοιμασμένοι, αλλά με λίγο θέληση όρεξη κ εξάσκηση τα περνά.

Γενικά σας τμήμα εύκολο, ενδιαφέρον.
Τα υπόλοιπα τσάμπα κάθεται και αγχώνεται. Καλά αποτελέσματα κ φοίτηση.

Δηλαδή τα πιο πολλά μαθήματα είναι θεωρία? Διαβάζεις κ γράφεις? Σε ποιο τμήμα είσαι Θεσσαλονίκης η Αιγάλεω? Μακάρι να αγχώνομαι τζαμπα!???? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!
Παράθεση

kiyoshi

Φοιτητής

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O kiyoshi sold my soul έγραψε: στις 02:44, 25-08-19:

Δηλαδή τα πιο πολλά μαθήματα είναι θεωρία? Διαβάζεις κ γράφεις? Σε ποιο τμήμα είσαι Θεσσαλονίκης η Αιγάλεω? Μακάρι να αγχώνομαι τζαμπα!???? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Αυτό που με κάνει να απορώ όμως είναι γιατί να επιλέξεις μία σχολή υγείας εφόσον υπάρχει τέτοιος φόβος των θετικών μαθημάτων; Δεν ήξερες τι θα συναντήσεις; Αν ναι γιατί δεν πήγαινες θετική;
Παράθεση

Lalalove22

Νεοφερμένος

H Lalalove22 έγραψε: στις 19:10, 25-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από kiyoshi
Αυτό που με κάνει να απορώ όμως είναι γιατί να επιλέξεις μία σχολή υγείας εφόσον υπάρχει τέτοιος φόβος των θετικών μαθημάτων; Δεν ήξερες τι θα συναντήσεις; Αν ναι γιατί δεν πήγαινες θετική;
Κοίτα ήμουν θεωρητική κ με βιολογία άνοιξα το 3 πεδίο. Δήλωσα το τμήμα ξέροντας ότι δν περνάω έχω γράψει 12.200 με βιολογία. Απλά επειδή δν ξρ αν περνάω στο καινούργιο της Θεσσαλονίκης ρωτάω τα μαθήματα κ τους φοιτητές που το σπουδάζουν ηδη. Το δήλωσα γτ το προτιμώ από το να περάσω φιλολογία που είναι ένας ήδη κορεσμένος κλάδος. Κ αγχώνομαι γιατί όπως καταλαβαίνεις δν έχω ασχοληθεί με τις θετικές επιστήμες. Ευχαριστώ πολύ για το μηνυμασου πάντως.
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

O fmarulezkd έγραψε: στις 19:19, 25-08-19:

Η απάντηση ήταν από φοιτητή της Θεσσαλονίκης [όχι δική μου].
Εγώ τελείωσα το αντίστοιχο τμήμα της Λάρισας, όπου επίσης είχαμε πολλούς από θεωρητική χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Το επάγγελμα επίσης (τουλάχιστον στην πορεία που ακολουθούν οι περισσότεροι), είναι 100% χειρωνακτικό οπότε κ εκεί δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα.
Παράθεση

Lalalove22

Νεοφερμένος

H Lalalove22 έγραψε: στις 19:32, 25-08-19:

Η απάντηση ήταν από φοιτητή της Θεσσαλονίκης [όχι δική μου].
Εγώ τελείωσα το αντίστοιχο τμήμα της Λάρισας, όπου επίσης είχαμε πολλούς από θεωρητική χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Το επάγγελμα επίσης (τουλάχιστον στην πορεία που ακολουθούν οι περισσότεροι), είναι 100% χειρωνακτικό οπότε κ εκεί δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Πραγματικά χρησιμες. Όταν λες χειρωνακτικές τι εννοείς?
Παράθεση

fmarulezkd

Μεταπτυχιούχος

O fmarulezkd έγραψε: στις 01:06, 26-08-19:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Πραγματικά χρησιμες. Όταν λες χειρωνακτικές τι εννοείς?

Εννοώ ότι είναι πολύ πρακτικό αντικείμενο [τουλαχιστο στον κλινικο τομεα που πηγαινουν οι περισσότεροι] που δε χρειαζεται ιδιαίτερη κριτικη σκέψη, ενώ με τον καιρο αυτοματοποιείται όλο και περισσότερο. Στα περισσότερα κλινικά εργαστήρια αυτό που κάνει ένας τεχνολόγος είναι να παίρνει αίμα σε ένα μπουκαλάκι, να το βάζει σε ένα μηχάνημα και να παίρνει το αποτέλεσμα.
Παράθεση

Lalalove22

Νεοφερμένος

H Lalalove22 έγραψε: στις 01:07, 26-08-19:

Εννοώ ότι είναι πολύ πρακτικό αντικείμενο [τουλαχιστο στον κλινικο τομεα που πηγαινουν οι περισσότεροι] που δε χρειαζεται ιδιαίτερη κριτικη σκέψη, ενώ με τον καιρο αυτοματοποιείται όλο και περισσότερο. Στα περισσότερα κλινικά εργαστήρια αυτό που κάνει ένας τεχνολόγος είναι να παίρνει αίμα σε ένα μπουκαλάκι, να το βάζει σε ένα μηχάνημα και να παίρνει το αποτέλεσμα.
Κατάλαβα. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!
Παράθεση

Natalia.D

Νεοφερμένος

H Natalia.D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Natalia.D έγραψε: στις 12:38, 26-09-19:

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση τα μαθηματα για την σχολή των βιοιατρικων Επιστημών που θα διεξάγονται στην Σινδο ή στην θερμή το είχα απορια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια