Γενικό - Επίδοση μαθητή Α' Γυμνασίου!

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά έχω μεγάλο προβλημα !!!!!Πηγαινω α γυμνασίου και δεν προλαβαίνω!!!!!!!Εβγαλα 19 και 1/13 αλλα με διαβασμα μεχρι τισ 1 καθε βραδυ! πηγαινω και γερμανικα β1 επιπεδο και αγγλικα ! οταν διαβαζω είμαι συγκεντρωμενη αλλα μας βαζουν τόσα πολλα!σας παρακαλω πειτε μου συμβουλες για πιο αποδοτικο διαβασμα!


πρωτα απο ολα ηρεμησε εισαι ακομα πρωτη γυμνασιου μην πιεζεις τοσο πολυ τον εαυτο σου γιατι αργοτερα θα σου βγει σε κακο (ακου με που σου λεω τα ιδια εκανα και εγω και τωρα μετανιωνω) πρεπει να εχεις ενα οριο γιατι σκεψου οταν φτασεις τριτη λυκειου.. τι θα κανεις? οργανωσε τον χρονο σου ετσι ωστε να τα προλαβαινεις ολα και να μην χρειαζεται να καθεσαι να διαβαζεις μεχρι τις μια το βραδυ!!!

εχω προσπαθησει τα παντα!αλλα τιποτα !το πρωι ειμαι παντα κουρασμενη ! εχω βαρεθει θελω να τα παρατησω ολα!στο λυκειο τι θα κανω?

υ.γ πως μπορω να κανω καινουριο θεμα?

εκει που εχει τα θεματα απο πανω γραφει νεα συζητηση!!!!

μην σκεφτεσαι ετσι δεν πρεπει να τα παρατησεις ειναι νωρις ακομη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προσπάθησε να είσαι συγκεντρωμένη όταν διαβάζεις.
Λίγο σοκολάτα, λίγο χυμούλι βοηθάνε.
Εγώ πχ δε λειτουργούσα άμα δεν κοιμόμουν το μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ωχ!! Τώρα θα βγούν όλα τα "αϊνστανάκια" και θα σου πουν ότι αυτά διαβάζουν μόνον 10 λεπτά τη μέρα.


Σίγουρα με 10λ. διάβασμα δεν πρόκειται να αποδώσεις. Βέβαια και ως τη 1:00 που μελετάς εσύ δεν είναι καθόλου αποτελεσματικό. Καταρχήν, κουράζεσαι άδικα. Έπειτα, δεν μπορείς να συγκεντρωθείς λόγω της νευρικότητας που σε πιάνει σε ένα σημείο. Κι εγώ θα πρότεινα να οργανωθείς λίγο. Πολλά παιδιά κάνουν δύο γλώσσες σε υψηλό επίπεδο. Καλό θα ήταν να βρεις κάποιες μέρες που θα διαβάζεις τις γλώσσες σου και είμαι σίγουρη ότι μετά από τόσο διάβασμα κάτι θα έχεις εμπεδώσει. Συγκεντρώσου στην ώρα της παράδοσης και όλα θα γίνουν πιο εύκολα. Πραγματικά, δε χρειάζεται πάνω από 1,5 ώρα. (Με αυτό τον τρόπο του καθημερινού διαβάσματος δε θα χρειάζονται πολλές ώρες και άγχος για τα διαγωνίσματα). Καλή επιτυχία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Guys, chill out. Α' Γυμνασίου είστε και ο βαθμός της δεν μετράει ΠΟΥΘΕΝΑ, εκτός από το να σας γλιτώνει από τις γκρίνιες των γονιών σας. Ακόμα και το απολυτήριο του Γυμνασίου που κανείς δεν το κοιτάζει, βγαίνει με τον βαθμό της Γ' Γυμνασίου.

Βγείτε έξω και πηγαίντε να παίξετε που κάθεστε κι αγχώνεστε μικρά παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anonimos1996

Νεοφερμένος

Ο anonimos1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πες στους γονοίς σου να κάνουν ησυχία οταν διαβάζεις
κάνε ησυχία στην τάξη (το εκτιμούν οι δάσκαλοι το ότι τους αφήνεις να κάνουν την δουλειά τους)
και...επειδή τουλάχιστον σε 1 ημέρα θα έχεις ξεχάσει το 50% από τα όσα διάβασες να κάνεις επαναλήψεις (αν δεν είσαι σύγουρη κάνε επανάληψη και στο διάλημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top