Διακοπές με τον φίλο μου κρυφά από γονείς;

Loulou56

Νεοφερμένος

Η Loulou56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια σε 2 βδομαδες φευγω διακοπες σε ενα νησι ομως το αγορι μου δουλεύει σε ενα αλλο νησι διπλα ακριβώς σχεδόν. Στο νησι που θα παω θα μαι 4 μερες και μου ειπε την 2η μερα που θα ειμαι εκει να παρω το πλοιο και να παω για 1 μερα σε αυτον να τον δω και την επομενη να ξανα γυρισω στο νησι με τις φιλες μου. Οι γονεις μου βεβαια δεν θα ξερουν τιποτα αλλα φοβαμαι πολυ μην γινει καμια στραβη εκεινος λεει δεν θα γίνει τιποτα θα τους καθησυχαζω μεσω μηνυματων. Ομολογώ πως στην ιδεα να ειμαι μαζι του διακοπες εστω και για 1 μερα με κανει να αισθανομαι πολυ καλα ομως φοβαμαι παρολα αυτα. Πείτε μου σας παρακαλω τι να κανω;;;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να σε ανακαλύψουν αρκεί να μη συμβεί κάτι απροσδόκητο.

Όταν πας διακοπές με παρέα μένεις με τη παρέα. Όταν το 4ήμερο τελειώσει μπορείς να κάτσεις άλλη μια μέρα για να δεις το αγόρι σου. Εναλλακτικά μπορεί να πεις στο αγόρι σου να έρθει στο νησί σας.
 

Loulou56

Νεοφερμένος

Η Loulou56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι ισχύει απλα το θεμα ειναι πως οι γονεις μου ξερουν ακριβως ποτε θα γυρίσω και θα έρθουν να με πάρουν απο το λιμανι. Και οταν το πρότεινα σε εκείνον μου ειπε πως δεν μπορει γτ θα δουλεύει και δεν έχει ρεπο
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τι να κανεις; Να το πεις στους γονεις σου δεν ειναι και τοσο δυσκολο
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αρχικά πες μας την ηλικία σου.
 

Loulou56

Νεοφερμένος

Η Loulou56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειμαι 17.5 τον Νοέμβριο θα κλείσω τα 18. Τους ειχα ξανα αναφέρει οτι θα ηθελα να πάωω διακοπές μαζι του και μου το ειχαν απαγορεύσει γιατι πιστεύουν πως εχω χρόνια ακόμα να κάνω κάτι τέτοιο και απο την μια το καταλαβαίνω αλλα απο την αλλη θα ηθελα πολυ να ζησω αυτη την εμπειρία μαζι του. Βεβαια απο την αλλη μπορω να παω μόνο ενα πρωι και να φύγω με το τελευταίο πλοίο. Ομως δεν ξερω η αλήθεια ειναι πως φοβαμαι μην γινει και κανενα λαθος με τα δρομολόγια και βρεθω αλλου
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια σε 2 βδομαδες φευγω διακοπες σε ενα νησι ομως το αγορι μου δουλεύει σε ενα αλλο νησι διπλα ακριβώς σχεδόν. Στο νησι που θα παω θα μαι 4 μερες και μου ειπε την 2η μερα που θα ειμαι εκει να παρω το πλοιο και να παω για 1 μερα σε αυτον να τον δω και την επομενη να ξανα γυρισω στο νησι με τις φιλες μου. Οι γονεις μου βεβαια δεν θα ξερουν τιποτα αλλα φοβαμαι πολυ μην γινει καμια στραβη εκεινος λεει δεν θα γίνει τιποτα θα τους καθησυχαζω μεσω μηνυματων. Ομολογώ πως στην ιδεα να ειμαι μαζι του διακοπες εστω και για 1 μερα με κανει να αισθανομαι πολυ καλα ομως φοβαμαι παρολα αυτα. Πείτε μου σας παρακαλω τι να κανω;;;


γιατί το παίζετε λαθροπρόσφυγες; Στο Ιράν ζείτε;
 

Loulou56

Νεοφερμένος

Η Loulou56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μπήκες στο φόρουμ για να σου λύσουν αυτή την απορια;Εσύ δεν μπορείς να κρίνεις τι να κανεις;θεωρώ πως είναι κάτι πολύ απλό όταν θα έχεις να αντιμετωπίσεις πιο σύνθετα πράγματα στην ζωή σου πως θα τα διαχειριζεσαι;Και τέλος πάντων είσαι σχεδόν ανήλικη ας κάνει το βήμα το αγόρι σου που σαφώς για να δουλεύει θα είναι ενήλικος!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Υπάρχει λύση. Θα πας μαζί με τις φίλες σου εκδρομή στο διπλανό νησί. Έτσι και αυτές δεν θα εγκαταλείψεις και το αγόρι σου θα δεις και στους γονείς θα είσαι καλυμμένη.

 

Jowanna

Νεοφερμένος

Η Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αγαπητή Loulou,
Καταρχήν για εμένα καλά έκανες και έγραψες τον προβληματισμό σου εδώ γιατί πάντα με την συζήτηση καταλαβαίνουμε πολλές φορές ποια απόφαση να πάρουμε!
Για εμένα θα σε συμβούλευα να μην πας μόνη σου να βρεις το αγόρι σου γιατί υπάρχουν πολλα ενδεχόμενα να γίνουν λάθη και το κακό ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να σε βρει...Μπορεί κάποιος να παρατηρήσει ότι ταξιδεύεις μόνη σου και μπορεί να θελήσει το κακό σου...Το να ταξιδέψεις μόνη σου με πλοίο χωρίς να το ξέρουν οι γονείς σου και εσύ να είσαι ανήλικη (ίδια ηλικία είμαστε μην νομίζεις ότι είμαι μεγαλυτερη:thumbsup:) το θεωρώ κακό για πολλούς λόγους...
Στην καλύτερη περίπτωση θα το μάθουν οι γονείς σου γιατί για παράδειγμα θα πάρουν τηλέφωνο τις φίλες σου και θα θέλουν να σου μιλήσουν ή να πάρουν εσένα και να θέλουν να ακούσουν και τις φίλες σου και έτσι θα χάσεις την εμπιστοσύνη τους και δεν θα σε ξανά αφήσουν να ταξιδέψεις με τις φίλες σου (π.χ. δεν θα σου δίνουν χρήματα για να πας ταξίδια - θα είσαι 18 για να μπορείς να κάνεις ότι θέλεις αλλά χωρίς την βοήθεια τους...).Άσε που θα μπλέξεις και τις φίλες σου οι οποίες θα τσακωθούν με τους γονείς τους για αυτό και κάποιοι δεν θα αφήσουν να ταξιδέψετε ξανά...
Είναι και το άλλο το αγόρι σου είπες ότι θα δουλεύει άρα θα τον δεις ελάχιστα και θα κάνεις όλα αυτά για τρεις ώρες...Και άμα πας και δουλεύει τι θα κάνεις μόνη σου σε ένα νησί;Δεν θα μπορεί να σε προσέχει....Από την άλλη άμα δεν δουλεύει ας έρθει να σε βρει εκείνος!
Μια λύση είναι αυτή που ανέφερε ο Dias δηλαδή να πάτε όλες μαζί στο νησί του φίλου σου να κάνετε μπάνιο και να δεις τον φίλο σου,όμως εγώ θα σου έλεγα αν θέλουν οι φίλες σου να το κάνουν να ενημερώσετε τους γονείς σας και πιστεύω ότι οι δικοί σου θα το εκτιμήσουν αυτό!Αν έχεις κάποια φίλη μεγαλύτερη σε ηλικία 20-21+ που μπορεί να σας προσέχει τότε κάντε το αλλά νομίζω ότι είστε όλες ίδια ηλικία!
Σε περίπτωση που θα πήγαινες στο ίδιο νησί με το αγόρι σου θα σου έλεγα να πας να τον βρεις μαζί με τις φίλες σου αλλά το να πάρεις το πλοίο μόνη δεν το θεωρώ καλή ιδέα!
Και κάτι τελευταίο!Για εμένα θα σου έλεγα να πας να περάσεις όμορφα με τις φίλες σου γιατί το αξίζετε μετά από τόσο διάβασμα και να το ευχαριστηθείς γιατί κάποιοι (π.χ. εγώ και κάποιες φίλες μου) δεν έχουμε την ευκαιρία να πάμε διακοπές μαζί και είναι κρίμα να γίνει κάτι και να χαλάσει όλο αυτό...Σίγουρα θέλεις πολύ να δεις το αγόρι σου όμως οι διακοπές σου είναι μόνο τέσσερις μέρες γιατί να χαλάσεις την μια μέρα σε ταξίδι ξανά ενώ θα είσαι κουρασμένη από το ξενύχτι (100% ) ;


Υ.Γ.
1)Για να ρωτάς και να έχεις άγχος μην γίνει κάτι σου λέει η συνείδηση σου - διαίσθηση σου ότι αυτό που σκέφτεσαι είναι λάθος!Να ακούς την διαίσθηση σου γιατί κάτι θέλει να σου πει!Και να θυμάσαι πάντα να κάνεις πράγματα ώστε να νιώθεις ασφαλής!Μην αφήσεις το αγόρι σου να σε πιέσει να πας!
2)Πάντα όταν έχεις απορία σε κάτι ρωτά!Καλά έκανες και ρώτησες!Άμα σε βοήθησα καθόλου ρώτησε και άλλες απορίες σε περίπτωση που πας μόνη σου να βρεις το αγόρι σου!Ο,τι και αν κάνεις προσπάθησε να είσαι ασφαλής!
 

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με τι φλώρο είσαι που σε αναγκάζει να παίρνεις πλοία να τρέχεις να τον βρεις?
 

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α ρε αμίαντος που πέφτει στην ελληνική κοινότητα:loltooth:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Με τι φλώρο είσαι που σε αναγκάζει να παίρνεις πλοία να τρέχεις να τον βρεις?

Είναι τοις πάσι γνωστό ότι όταν ερωτεύεται κανείς δεν σκέφτεται. Αριστοφάνης, Λυσιστράτη ή Ευριπίδης, Ελένη. Το αστείο είναι ότι τον 21ο αιώνα οι άνθρωποι νομίζουν ότι ανακαλύπτουν κάθε χρόνο τον τροχό της ...τύχης τους! ;) :studying:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eγώ σου λέω άντε και πας στο δίπλα νησί. Πόσο θα τον δεις εφόσον δουλεύει; Πολλή ταλαιπωρία για το τίποτα μου ακούγεται εμένα. Πιο βολικό μου ακούγεται όταν τελειώσει η σεζόν/σε ένα ρεπό του να κανονίσετε μια μονοήμερη οι δυο σας παρά να μπεις στη διαδικασία να λες ψέματα από δω κι από κει για 2-3 ώρες.
Κι άμα ήμουν στις φίλες που παράτησες σε διακοπές για να πας στον γκόμενο, ενδεχομένως και να σπαζόμουνα. :P
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Κατ'εμέ καλύτερα να περάσεις τις διακοπές με τις φίλες σου,με τις οποίες υποθέτω γνωρίζεστε και περισσότερο.Το αγόρι σου κάποια στιγμή θα τελειώσει τη δουλειά του και θα μπορείτε να βρίσκεστε όποτε θέλετε χωρίς να πρέπει να το παίζετε τίποτε κυνηγημένοι ή κατάδικοι.Στην τελική,για να μου λες οτι το παιδί δουλεύει,σημαίνει οτι είναι ενήλικος,οπότε αφού θέλει να βρεθείτε ας τσακιστεί να έρθει ο ίδιος(αν και καλύτερα,επαναλαμβάνω,να μείνεις με τις φίλες σου για να αποφευχθούν τυχόν έριδες μαζί τους).Δε θέλω να στα χαλάσω,αλλά όντως οι γκόμενοι πάνε και έρχονται,και να μη ζήσεις τώρα αυτήν την εμπειρία μαζί του,αν αξίζει,θα την ζήσεις πιο μετά,που θα είσαι και πιο συνειδητοποιημένη.Αυτά από εμένα.Καλά να περάσεις στις διακοπάρες σου και καλό καλοκαίρι :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top