Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,792 εγγεγραμμένα μέλη και 2,440,629 μηνύματα σε 76,684 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 294 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να της το πω;

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε: στις 22:37, 28-02-15:

Αφου μιλατε στο φατσοτεφτερο, προτεινε της να βγειτε βολτα οι 2 σας εξω. Θα σου λεγα να της μιλησεις περισσοτερο στο σχολειο, αλλα αφου υπαρχει ηδη οικειοτητα δε χρειαζεται, να μη δινετε κ δικαιωματα στους αλλους για καζουρες. Προτεινε βολτα εξω και εκει θα κανεις το κομματι σου. Αν δεχτει μας λες να σε συμβουλεψουμε περαιτερω.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Pavlos1999

Νεοφερμένος

Ο Pavlos1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Pavlos1999 έγραψε: στις 00:49, 06-12-17:

Είμαι πρωτοετής φοιτητής 18 ετών.Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα σχέση και φυσικά ποτέ ως τώρα δεν έκανα σεξ.Αν και ψηλός και σχετικά ωραίος εντούτοις πάσχω από χαμηλή αυτοεκτίμηση και ντροπαλοτητα. Τώρα πλέον ελπίζω ως φοιτητής να το αλλάξω αυτό αλλά δεν έχω ιδέα πως και που μπορώ να βρώ κοπέλες.Πρόσφατα μια κοπέλα συμφοιτήτρια μου μου άρεσε και αποφάσισα να δοκιμασω την τύχη μου αφού ειλικρινά δεν ξέρω που αλλού να ψαξω για κοπέλες.Με την κοπέλα αυτή μιλάμε στη σχολή που και που αν και δε μπορώ να καταλάβω πως νιώθει για εμένα αυτή.Σκέφτομαι να της κάνω ερωτική εξομολόγηση με ένα μπουκέτο λουλούδι για να της δείξω ρομαντισμό αλλά υπάρχουν προβλήματα όμως μιας και στη σχολή μόνο την βλέπω όπως ας πούμε που θα το βάλει το μπουκέτο που θα παρει+αν το δεχτει)σε ποιό μέρος της σχολής θα είμαστε οι δύο μας ώστε να της κάνω εξομολόγηση κτλ.Οι κοπέλες σε αυτό το φόρουμ τι γνώμη θα είχατε για μια τέτοια χειρονομία;Θεωρείται πως ίσως θα πρέπει να ακολουθησω μια άλλη πιο αργή τακτική πριν φτάσω στην εξομολόγηση;Αν ναι ποιά;Χρειάζομαι βοήθεια καθώς είμαι φουλ αρχάριος.
Παράθεση

Lancelot

Διάσημο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 865 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 01:06, 06-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Pavlos1999
Είμαι πρωτοετής φοιτητής 18 ετών.Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα σχέση και φυσικά ποτέ ως τώρα δεν έκανα σεξ.Αν και ψηλός και σχετικά ωραίος εντούτοις πάσχω από χαμηλή αυτοεκτίμηση και ντροπαλοτητα. Τώρα πλέον ελπίζω ως φοιτητής να το αλλάξω αυτό αλλά δεν έχω ιδέα πως και που μπορώ να βρώ κοπέλες.Πρόσφατα μια κοπέλα συμφοιτήτρια μου μου άρεσε και αποφάσισα να δοκιμασω την τύχη μου αφού ειλικρινά δεν ξέρω που αλλού να ψαξω για κοπέλες.Με την κοπέλα αυτή μιλάμε στη σχολή που και που αν και δε μπορώ να καταλάβω πως νιώθει για εμένα αυτή.Σκέφτομαι να της κάνω ερωτική εξομολόγηση με ένα μπουκέτο λουλούδι για να της δείξω ρομαντισμό αλλά υπάρχουν προβλήματα όμως μιας και στη σχολή μόνο την βλέπω όπως ας πούμε που θα το βάλει το μπουκέτο που θα παρει+αν το δεχτει)σε ποιό μέρος της σχολής θα είμαστε οι δύο μας ώστε να της κάνω εξομολόγηση κτλ.Οι κοπέλες σε αυτό το φόρουμ τι γνώμη θα είχατε για μια τέτοια χειρονομία;Θεωρείται πως ίσως θα πρέπει να ακολουθησω μια άλλη πιο αργή τακτική πριν φτάσω στην εξομολόγηση;Αν ναι ποιά;Χρειάζομαι βοήθεια καθώς είμαι φουλ αρχάριος.
ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ.
Γαμπρος εισαι ; Παρε και μια τουρτα και πανε να την ζητησεις απο τον πατερα της.
Αν δεν εχετε παει για καφε μονοι σας, ευκαιρια να πατε. Μπορεις να της πεις πχ: Αν εχει χρονο την ταδε μερα, ή το απογευμα να γνωριστειτε καλυτερα. Κατα 99 % θα εχει λαβει το μηνυμα.
Υπαρχει ομως και η περιπτωση να εχει καταλαβει οτι την γουσταρεις.Εκει δεν μπορεις να κανεις κατι. Μην νομιζεις οτι επειδη μιλατε δεν εχει καταλαβει κατι. Ειναι πολυ πιο εξυπνες απο εμας τους κοινους θνητους...
Ας κρατησουμε το 1ο σεναριο, το θετικο. Οπωσδηποτε την κερνας ΝΟΜΟΣ . Δεν αποκαλυπτεις πολλα για τον εαυτο σου. Και πετας σποντες για να γινει το 2ο ραντεβου το οποιο πρεπει να κανει αυτη μια κινηση.
Ευκολα στα λογια δυσκολα στην πραξη. Μην χανεις χρονο. Και φυσικα οχι απο fb .
5
Παράθεση

Pavlos1999

Νεοφερμένος

Ο Pavlos1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Pavlos1999 έγραψε: στις 01:27, 06-12-17:

Να της πω κατευθείαν στα ίσα να πάμε για καφέ μόλις τη δω στη σχολή;Δεν πρέπει πρώτα να δοκιμασω να έρθω πιο κοντά σε αυτήν την κοπέλα όπως ας πούμε να καθησω κοντά σε αυτήν στο αμφιθέατρο;Να μιλώ πιο συχνά μαζί της κτλ;Το μπουκέτο θα ήθελα να ακούσω γνώμη από κοπέλες πως θα τους φαινόταν.
Παράθεση

Lancelot

Διάσημο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 865 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 01:39, 06-12-17:

Να της πω κατευθείαν στα ίσα να πάμε για καφέ μόλις τη δω στη σχολή;Δεν πρέπει πρώτα να δοκιμασω να έρθω πιο κοντά σε αυτήν την κοπέλα όπως ας πούμε να καθησω κοντά σε αυτήν στο αμφιθέατρο;Να μιλώ πιο συχνά μαζί της κτλ;Το μπουκέτο θα ήθελα να ακούσω γνώμη από κοπέλες πως θα τους φαινόταν.
Ε μα αυτο το μπουκετο. Εχεις δει πολλους να πηγαινου μπουκετα σε κοπελες που δεν <<γνωριζουν>>, απλα μονο μιλανε ;
Αφου μιλατε που μιλατε βρες την ευκαιρια προς το τελος της συζητησης και πες της πχ: Χριστινα(στην τυχη το ονομα) θα ηθελες το απογευμα να παμε για κανενα καφε ; Εαν θες προσθετεις και το : Να γνωριστουμε καλυτερα ;
Δεν θα προτεινα να κατσεις διπλα της , αλλα να της ζητησεις σημειωσεις που δεν προλαβες να γραψεις ή καποια ασκηση.
4
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε: στις 01:40, 06-12-17:

Διέγραψε το μπουκέτο από το μυαλό σου, και μόνο που το διαβάζω με πιάνει τόσο cringe που θέλω να φωνάξω.

Sonic

Απόφοιτος

Ο Sonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O Sonic έγραψε: στις 03:08, 06-12-17:

Στείλε φωτό της για να σου απαντήσω πιο αντικειμενικά.
Παράθεση

dimitra-foteini

Φοιτητής

H dimitra-foteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H dimitra-foteini when nothing goes right,go to bed έγραψε: στις 12:22, 06-12-17:

ξεκαθαρα οχι στο μπουκετο !!!!κατα τ αλλα συμφωνω με τους υπολοιπους,γνωρισε την λιγο καλυτερα στην σχολη ,δωστης σημασια,ψαξτην ευγενικα παντα να μιλησετε και μετα ριξε την ιδεα γ ραντεβου...γτ και ξαφνικα να της πεις να πατε μονοι σας γ καφε σε μερικες μπορει να φανει περιεργο αμα δεν σε ξερει εστω λιγο
1
Παράθεση

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 14:36, 06-12-17:

Επίσης, οι χειρονομίες που κάνεις να είναι πάντα ανάλογες των συναισθημάτων του. Από το μήνυμά σου φαίνεται ότι γενικώς ψάχνεσαι και αφού έχεις μια κοπελίτσα στη σχολή σου που την βρίσκεις ενδιαφέρουσα λες "γιατί όχι;". Μια χαρά λογική. Το να κάνεις, όμως, μεγάλες κινήσεις, τύπου εξεζητημένη εξομολόγηση, θα φανεί σαν να είσαι ήδη ερωτευμένος φουλ μαζί της και θέλεις κάτι σοβαρό κ.λπ. κ.λπ., που δεν αντιστοιχεί με την πραγματικότητα (όπως καταλαβαίνω από το 1ο ποστ). Δεν είναι το θέμα απλά ότι η κοπέλα παίζει να φρικάρει που από το πουθενα της έσκασε μπουκέτο, που λέει και η dimitra-foteini πιο πάνω, αλλά τι προθέσεις δείχνεις ότι έχεις. Και αν πάρουμε την περίπτωση που αυτή ψηθεί για τις προθέσεις αυτές (μπουκέτο-εξομολόγηση-σοβαρή σχέση), αλλά εν τέλει εσύ καταλαβεις ότι απλά υπερέβαλες, τότε εσύ θα είσαι ο μαλάκας.
7
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,905 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 16:32, 06-12-17:

SkyBlu ο δρόμος για την καρδιά μιας αρχιτεκτόνισσας ποιος είναι;
2
Παράθεση

Physiognomist

Περιβόητο Μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 23:30, 06-12-17:

Και εγώ λέω όχι στο μπουκέτο αν δεν συνδυαστεί με μαγευτική είσοδο στο campus με λευκό άλογο και ατάκα ''Ένα λουλούδι για το λουλούδι''
3
Παράθεση

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 01:35, 07-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
SkyBlu ο δρόμος για την καρδιά μιας αρχιτεκτόνισσας ποιος είναι;
Κόψ' της (καλά) μακέτα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,905 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 02:37, 07-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Κόψ' της (καλά) μακέτα.
Θα μου μου δείξεις πως;
1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Johnsk