Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,001 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,956 μηνύματα σε 79,002 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 167 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολικά Ερωτηματολόγια

ultimater

Πτυχιούχος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 13:41, 01-10-08:

αχχχχ...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε: στις 14:47, 01-10-08:

Εμένα το μάθημα της Τεχνολογίας μου άρεσε πάρα πολύ:

-Καταρχήν μάθαμε τί είναι τεχνολογία, την ιστορία της τεχνολογίας καθώς και το μέλλον της.
-Μάθαμε να οργανωνόμαστε π.χ. ποιός θα φτιάξει τι, σε ποιό χρονικό όριο, πώς θα δουλέψουμε για να βρούμε πληροφορίες, πώς θα συντάξουμε εργασία (πράγμα καλό καθώς τα πανεπιστήμια λειτουργούν με εργασίες, οπότε μαι εξικοίωση δε βλάπτει)
-Ενασχολούμαστε με κατασεκυές και μακέτες πράγμα πολύ ωραίο και δημιουργικό μέσα από το στείρο μάθημα άλλων μαθημάτων και του παπαγαλίστικου χαρακτήρα
-Επίσης μας έμαθε να οργανωνόμαστε σε ομάδες και τελικώς να καταλάβουμε πως όταν συνεργαστούμε όλοι μαζί και αποφασίσουμε να φτιάξουμε κάτι (βιομηχανική μονάδα, συσκευή κλπ), μπορούμε να κάνουμε τα πάντα. ΚΑι νομίζω σε όλυος άρεσε στο τέλος της χρονιάς είδε πράγματα να υλοποιούνται. ΤΗ βιομηχανική μου μονάδα ακόμη την έχω και υπερηφανεύομαι!!!

Αλλά ούτε ο καθηγητής φταίει. Το υπουργείο φταίει που ένα μάθημα νορμάλ έβαλε και αυτό το καταστρατηγεί με το να το κάνουν άλλοι καθηγητές ή να μην το οργανώνει σωστά. Π.χ. τα υλικά των κατασεκυών μόνοι μας τα πληρώσαμε ή βοηθούσε ο σύλλογος.
Παράθεση

Dodos-7

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Dodos-7 έγραψε: στις 18:28, 01-10-08:

Εμείς α,β γυμανσίου στην τεχνολογία είχαμε τον καλυτερο καθηγητή που μας έχει κατσει γενικως(εννοώ απο τροπο που διεξήγαγε το μάθημα γιατι δεν μπορείς να συγκρίνεις αρχαία με τεχνολογία) ο θεός να τον έχει καλα όπου κι αν βρίσκεται αλλά φέτος εχουμε μια που ολη την ωρα γράφουμε στο τετράδιο χωρις να μιλάμε για τιποτα
Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H maria ts έγραψε: στις 14:24, 03-10-08:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Απαγορεύεται να ζητάτε έτοιμες εργασίες. Μηνύματα τέτοιων παρακλήσεων διαγράφονται άμεσα.
--------------------------------------------------

παίδες βοήθεια...έχουμε έναν στην τεχνολογία που είναι δέκα χρόνια καθηγητής και δεν θέλει να βλέπει τις ίδιες εργασιες....άσε που τις θέλει και γρήγορα...μηπως έχετε να μου προτείνετε ένα θέμα πρωτότυπο και σχετικά εύκολο;;; μέρχρι την Δευτέρα πρέπει να εχω βρει...
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 14:28, 03-10-08:

Αν περιμενεις οτι εδω θα βρεις ετοιμη εργασια...μαλλον σε λαθος μερος ηρθες

Το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να σου δωσουμε ιδεες και συμβουλες...
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 14:35, 03-10-08:

Δε ζητησε ετοιμη εργασια η κοπελα.
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 14:55, 03-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Δε ζητησε ετοιμη εργασια η κοπελα.
Την προειδοποιησα,απλα
1
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 15:30, 03-10-08:

Εγώ είχα ετοιμάσει μια εργασία με θέμα Internet και νέοι.
Με ψάξιμο στο google μπορείς να βρεις πάρα πολύ υλικό.
Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H maria ts έγραψε: στις 15:36, 03-10-08:

και εγω το σκεφτικα αυτο αλλα δεν με αφησε...και για τα αναβολικα του ειχα πει αλλα ολο οχι και οχι λεει...
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 15:43, 03-10-08:

Αν και όχι πολύ πρωτότυπο, εγώ είχα κάνει στην Α' λυκείου Εργασία με θέμα "Η μόλυνση των θαλασσών & πως αυτό επηρεάζει τις τροφικές αλυσίδες"! Μάλιστα, μας είπε ότι ήταν και η καλύτερη εργασία που είχε δει ποτέ Την ίδια εργασία την έδωσα να του την πάει και ο αδερφός μου όταν πήγε Α' Λυκείου και, όταν την είδε ο καθηγητής του είπε:"Α, ωραία εργασία, έχω μια ίδια πάνω στο γραφείο μου!"
Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H maria ts έγραψε: στις 15:47, 03-10-08:

χαχα...καλο!!...αλλα ουτε και αυτο θα με αφησει....τον ειχε ρωτησει μια κοπελα...
-----------------------------------------
ασε δεν προκειται να βρω ποτε θεμα....................
Παράθεση

Antigoni_18

Φοιτητής

H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε: στις 15:53, 03-10-08:

Επειδή το μάθημα είναι Τεχνολογία θα σου πρότεινα μια εργασία με θέμα: Ο πράσινος υπολογιστής
Παράθεση

maria ts (Μαρία)

Νεοφερμένος

H maria ts έγραψε: στις 16:11, 03-10-08:

εε μαλλον δεν το επιασα αυτο...
Παράθεση

Antigoni_18

Φοιτητής

H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε: στις 16:17, 03-10-08:

Δεν κατάλαβες το θέμα; Σου προτείνω ως θέμα εργασίας σου τον πράσινο υπολογιστή. Ο πράσινος υπολογιστής, δεν ξέρω αν τον έχεις ξανακούσει ποτέ, πληροφοριακά αφορά την εξοικονόμηση ενέργειας. Να σε παραπέμψω σε μια ιστοσελίδα που έχει κάποιες πληροφορίες: http://www.eexi.gr/?q=node/1545
1
Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε: στις 16:39, 03-10-08:

Angel πολύ καλή ιδέα!:no1: Ίσως κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο......
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:39, 03-10-08:

http://users.dra.sch.gr/annpaschal/w1.htm
εψαξα και βρηκα καποοια θεματα....
Παράθεση

kalabakeza

Μαθητής Α' λυκείου

H kalabakeza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H kalabakeza έγραψε: στις 16:46, 03-10-08:

ένα πολύ καλό θέμα είναι τα Φωτοβολταϊκά...νομίζω πως αυτό θέμα θα ενθουσιάσει τον καθηγητή σου, μιας και σίγουρα δεν θα του ξαναέχει παρουσιαστεί τέτοιο θέμα....για περισσότερα επί του θέματος ψάξε στο γκουγκλ!!!
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 17:04, 03-10-08:

Ρε παιδια οι εργασιες της τεχνολογιας δεν πρεπει να ειναι περιγραφικες, αλλα πειραματικες. Πρεπει να βρειτε ενα θεμα, να κανετε πειραματα και μετρησεις και να το παρουσιασετε. Ή αν οχι πειραματα, εστω δημοσκοπηση.
Παράθεση

Guest 099221

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 099221 έγραψε: στις 19:02, 03-10-08:

Ένα πολύ ωραίο και πρωτότυπο θέμα είναι "Η παρερμηνεία συμβόλων και εικόνων". Μπορείς να γράψεις για την σβάστικα, για την πεντάλφα, για πίνακες του Da Vinci, κλπ. Ψάξε λίγο στο internet και θα μάθεις περισσότερα.

Ελπίζω να βοήθησα.
Παράθεση

Sulfur

Μαθητής Β' λυκείου

H Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Sulfur έγραψε: στις 19:20, 03-10-08:

Γραψε για ενα χημικο φαινομενο και συνεννοήσου με τον καθηγητη/τρια της Χημειας σου ετσι ωστε να σου παρεχει τα καταλληλα υλικα !και αμα εχετε και χημειο κανε την παρουσιαση με slide και πειραμα!!!!!!!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια