Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,953 εγγεγραμμένα μέλη και 2,477,930 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 405 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόωρο σεξ

Ποια είναι η γνώμη σας για το πρόωρο σεξ; Συμφωνείτε ή όχι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 49)
Ναι
13
26,53%
Όχι
33
67,35%
ΔΞ/ΔΑ
3
6,12%

Leo Killer

Απόφοιτος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O Leo Killer έγραψε: στις 17:58, 30-05-08:

Εγω προσωπικα μισω τις δεσμευσεις και αγαπω το αθωο φλερτ!:xixi:
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

myrtob (Μυρτώ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H myrtob έγραψε: στις 18:19, 30-05-08:

παντως η ερωτηση ειναι ξεκαθαρη...το "προωρο" απο μονο του ειναι κακο...προωρο μπορει να ειναι για καποιον στα 15 και για καποιον στα 19

edit:προωρο=πριν την ωρα του
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,609 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 18:29, 30-05-08:

παντως μιλωντας σαν κοριτσι,δε μου αρεσε καποιος που θα ισχυριζοταν οτι εχει ακνει σεξ απο τα 14.αντιθετα,θα με απωθουσε,γιατι αυτο και μονο σου δινει μια ιδεα του τι θα θελει απο μια κοπελα.αν το θεωρει καποιος μαγκια και το κανει μονο για μπορει να κανει φιγουρα,τοτε ο τυπος ειναι χαμενος.δε νομιζω να τον βοηθησει στο θεμα με τα κοριτσια.και απο τις φιλες μου βλεπω οτι καμια δε θα τα εφτιαχνε με ενα τετοιο τυπο.αλλωστε,αυτο σου δινει την ιδεα οτι σε θελει μονο για αυτο το πραγμα και δε σκετεται ουτε συναισθηματα ουτε τιποτα

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!βρηκα καποιον με τα ιδια μυαλα με μενα!!!
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 19:39, 30-05-08:

Δεν απάντησα, γιατί η λέξη "πρόωρος" δεν ορίζεται, για μένα. Ο καθένας, σύμφωνα με την παιδεία, τις αντιλήψεις, αλλά και τις επιθυμίες του, θέτει το όριο. Προυπόθεση για την ολοκληρωση μιας ερωτικής σχέσης ειναι να ξέρεις γιατί το κάνεις, τι ακριβώς αναζητείς, με ποιον το κάνεις και γιατί με αυτόν και φυσικά να γίνεται πάντα σε υγιή πλαίσια μιας σοβαρής σχέσης, όπου τελικά το ζητούμενο είναι η απόκτηση μιας συναισθηματικής εμπειρίας και όχι μια αρπαχτή "έτσι για να τη βρούμε", ειδικά σε ηλικίες που ο πλούτος σε συναισθήματα υπερτερεί της στιγμιαίας απόλαυσης. Μάγκας είναι αυτός που ξέρει τι θέλει και το παίρνει, επειδή το θέλει αυτός, και όχι επειδή ένας ψ άσχετος του είπε να κάνει μια μαλακία και την έκανε για να αποδείξει κάτι. Αυτό είναι ο ορισμός της ανωριμότητας και φυσικά δεν συνεπάγεται της δυνατότητας του ατόμου να κάνει σεξ.
Αυτά από ψυχολογικής πλευράς. Απο οργανικής/ιατρικής δεν ξέρω.
Παράθεση

demerlad (Χρηστος)

Φοιτητής

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών και Τεχνολογιών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O demerlad έγραψε: στις 20:01, 30-05-08:

Αχ ας πω και εγω τη γνωμη μου...(οχι που θα καθομουνα)
Κατ'αρχην οσον αφορα το sex (εγω το αποκαλω ερωτα ) ειναι αυτο που λεει η λεξη...Ειναι η κορυφωση μιας σχεσης 2 ατομων που αγαπιουνται...Και δε πιστευω να υπαρχει καποιος στα 13-14 που να ξερει τι σημαινει αληθινη αγαπη και τετοια...Τωρα μετα τα 16-17 εισαι πιο συνειδητοποιημενος και ξερεις καλυτερα τι παιζει γυρω σου και αν το κοριτσι σου η το αγορι σου νιωθει κατι πραγματικα για σενα...Και καποιος ανεφερε εδω μεσα οτι πολλοι το κανουν για μαγκια...Για πες σε εκεινουν να πανε να παρουνε προφυλακτικα απο το φαρμακειο να δεις τοτε ποσο μαγκες θα το παιξουνε...Κοτουλες θα ειναι και στανταρ δε θα πανε...
Οσον αφορα για την ωριμοτητα...(γενικα θα μιλησω τωρα)Οταν θα μπορεις να συζητας για τον ερωτα ελευθερα, οταν θα εχεις ψαχτει, οταν θα ξερεις τι σου γινεται, οταν δε θα εχεις κομπλεξ και ξερω γω μπορεις να πας φαρμακειο και να ζητησεις ανετα ανετα ενα κουτακι προφυλακτικα τοτε ναι ! Σε παραδεχομαι...Τουλαχιστον τοτε εχεις καποια ωριμοτητα...
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 20:09, 30-05-08:

Κανονικά θα έπρεπε να πηγαίνουμε άνετα στο φαρμακείο και χωρίς ντροπές για να αποφεύγονται ανεπιθύμιτες εγκυμοσύνες και μεταδόσεις του AIDS.

Για κάτι τέτοιο θα φρόντιζε η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα σχολεία αλλά......δεν υπάρχει.
Παράθεση

BaKaS (Mpakas)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O BaKaS έγραψε: στις 17:33, 20-06-08:

Λοιπον....πρωτα απο ολα παρατιρισα οτι ουτε ενας δεν ειναι υπερ του προωρου σεξ.δευτερων προτιμω τα φλερτ της "στιγμης" γτ ετσι δεν κινδυνευεις να φας χιλοπιτα
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 01:32, 21-06-08:

Παιδιά επειδή είμαι γεράκος και στην ηληκία μου δεν τα λέγαμε ακριβώς έτσι

"Φλερτ"=;
Παράθεση

Χριστίνα20750

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Χριστίνα20750 έγραψε: στις 01:57, 21-06-08:

Ναι όντως η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση θα ήταν ό,τι πρέπει! Μήπως όμως - αν πάρουμε την Αμερική για παράδειγμα - δεν έχει και τα ... επιθυμητά αποτελέσματα; Τουλάχιστον απ'όσα ακούγονται εκεί είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα. ΟΚ, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει σεξ / έρωτα / ολοκληρώσει τη σχέση του / νιώσει μάγκας (όπως το βλέπει ο καθένας) όποτε θέλει, φτάνει να είναι σε πλήρη συνεννόηση με τον / τη σύντροφό του, και οι δύο να θέλουν τα ίδια ακριβώς πράγματα! ΕΠΙΣΗΣ, υπάρχουν ΝΟΜΟΙ για τη διαφορά ηλικίας, όσο αφορά στους ανήλικους. Αν δεν κάνω λάθος το σεξ νομικά επιτρέπεται μετά τα 15-16? Και η μέγιστη ηλικία που μπορεί να έχει ο σύντροφος είναι +3. Εντάξει, δεν είναι θέμα νόμων. Φτάνει να μην πληγωθούν συναισθήματα, γιατί όσο νά'ναι την πρώτη φορά τη θυμάσαι για πάντα και ίσως και να σε επηρεάσει...
Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε: στις 15:01, 07-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Leo Killer
Ναι, είναι κάπως πιο μαγικό κι έχει πιο ενδιαφέρον... Συμφωνώ μαζί σου!
Πιστεύω πως ένα άτομο στα 14, δεν είναι έτοιμο για κάτι τέτοιο, ούτε ψυχικά αλλα ούτε και σωματικά... Τώρα ότι νιώσει ο καθένας!
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 15:28, 07-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από fabulous
Ναι, είναι κάπως πιο μαγικό κι έχει πιο ενδιαφέρον... Συμφωνώ μαζί σου!
Πιστεύω πως ένα άτομο στα 14, δεν είναι έτοιμο για κάτι τέτοιο, ούτε ψυχικά αλλα ούτε και σωματικά... Τώρα ότι νιώσει ο καθένας!
:no1:
ακριβως αυτο!αλλα οχι και οτι δε υπαρχουν κοριτσια που το εχουν κανει κι απο τα 13!ξερω μια τετοια...ειναι πολυ ασχημο σε τετοια ηλικια και ειδικα τι θα γινει αν μεινει για π.χ εγγυος?αν το κρατησει θα καταστρεψει τη ζωη της και θα ωριμασει σιγουρα πριν την ωρα της!τωρα αν το ριξει θα εχει για παντα τυψεις...
Παράθεση

tzenh

Μαθητής Β' γυμνασίου

H tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H tzenh έγραψε: στις 15:32, 07-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από AVRILENA
ακριβως αυτο!αλλα οχι και οτι δε υπαρχουν κοριτσια που το εχουν κανει κι απο τα 13!ξερω μια τετοια...ειναι πολυ ασχημο σε τετοια ηλικια και ειδικα τι θα γινει αν μεινει για π.χ εγγυος?αν το κρατησει θα καταστρεψει τη ζωη της και θα ωριμασει σιγουρα πριν την ωρα της!τωρα αν το ριξει θα εχει για παντα τυψεις...
καλα τωρα οσο για την εγκυμοσυνη ποσο να ειναι ..
θα προσεξει
καλα οχι παντα,αλλα ξερω μια κοπελα και που εχει μεινει εγκυος και που το εχει ριξει 13 χρονων..
τωρα οταν νιωσεις οτι εισαι ετοιμη θα το κανεις αν και δε ξερω τι επιπτωσεις υπαρχουν σε μια τετοια ηλικια..
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 15:57, 07-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από tzenh
καλα τωρα οσο για την εγκυμοσυνη ποσο να ειναι ..
θα προσεξει
καλα οχι παντα,αλλα ξερω μια κοπελα και που εχει μεινει εγκυος και που το εχει ριξει 13 χρονων..
τωρα οταν νιωσεις οτι εισαι ετοιμη θα το κανεις αν και δε ξερω τι επιπτωσεις υπαρχουν σε μια τετοια ηλικια..
μπορει οι πθανοτητες να ειναι μικρες αλλα δεν παυουν να ειναι πιθανοτητες!
ειδικα αν το αγορι ειναι καρπερο!!!
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 16:08, 07-10-08:

βασικα πιστεω πως το να κανει καποιο ατομο σεξ στην ηλικια των 14-15 δεν εχει να του προσφερει κατι...εννοω πως ο ερωτας..δεν ειναι μονο ευχαριστηση αλλα και συναισθηματα..αγαπη...ειναι..οπως και να το κανουμε η ενωση 2 ψυχων και 2 σωματων που αγαπιουνται...δεν πιστευω πως καποιος στην ηλικια των 14..μπορει να βιωσει τετοια συναισθηματα...αρα δεν υπαρχει κι λογος για να κανει ερωτα...:thanks:
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ έγραψε: στις 16:13, 07-10-08:

καλα τα ειπες!με καλυψες πληρως
Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε: στις 18:12, 07-10-08:

Μωρέ κι εγώ ξέρω πολλές τέτοιες... Τι μυαλό μπορεί να έχεις όταν επιτρέψεις στον εαυτό σου να του συμβεί κάτι τέτοιο? :what:
Παράθεση

ELiN (helena)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H helena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ELiN έγραψε: στις 20:31, 14-10-08:

Λοιπόν θέλω την γνώμη σας!! είμαι 14 ετών… έχω μια πολύ καλή σχέση με έναν 17χρονό εδώ και 8 μήνες.. νιώθω πανέτοιμη να προχωρήσω μαζί του!! Δεν με έχει πιέσει ποτέ και φυσικά συμφωνεί για τη χρήση του προφυλακτικού! Δε θα το κάνω για μαγκιά ή για κάτι τέτοιο! Είναι πολύ κακό που νιώθω έτοιμη από αυτή την ηλικία?...=/
Παράθεση

Rafa Nadal (Κωστής)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O Rafa Nadal έγραψε: στις 20:35, 14-10-08:

Εντάξει καλό είναι να νιώθεις έτοιμη απλά πρέπει να ξέρεις τα πάντα γύρω από αυτό...Που είναι λίγο αδύνατο...Βασικά πρέπει να είσαι έτοιμη για τυχόν παρενέργειες όπως επίσης κ για κάποια άλλα πράγματα...Το να νιώθεις έτοιμη λέει κάποια πράγματα αλλά δεν είναι απόλυτο...Το εννοείς από ψυχολογικής απόψεως...Όμως χρειάζεται μια ωριμότητα...Συνήθως είμαστε παρορμητικοί κ αυτό δεν είναι καλό...Στο λέω γιατι ήμουν κ εγώ χωρίς κάποιο πρόβλημα ευτυχώς...Εσύ θα πάρεις την απόφαση όμως
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 20:35, 14-10-08:

Όχι, φυσιολογικότατο είναι
Παράθεση

Rafa Nadal (Κωστής)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O Rafa Nadal έγραψε: στις 20:37, 14-10-08:

μπορει οι πθανοτητες να ειναι μικρες αλλα δεν παυουν να ειναι πιθανοτητες!
ειδικα αν το αγορι ειναι καρπερο!!!
Για τις περιπτώσεις που λες υπάρχουν πιθανότητες που είναι γραμμένες σε βιβλίο...Είναι σχεδόν απίθανο να συμβεί μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη από περιπτώσεις σπασίματος προφυλακτικού κτλ...Παίζουν κ άλλοι παράγοντες ρόλο...Δε θυμάμαι καλά τις πιθανότητες που υπάρχουν γενικά οπότε καλό να κοιτάξεις κάποιο σχετικό βιβλίο...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Georgegramm, Konstantinos_4