Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,986 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,218 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Δίνετε πανελλαδικές ή έχετε άποψη για τα θέματα και τη συζήτηση; Εγγραφείτε για να σχολιάσετε!

Όνομα χρήστη:
Email: Συμφωνώ με τους Όρους Χρήσης.
Human Verification

Τυχαία ερώτηση

[13/06/2018] Ιστορία Προσανατολισμού

[13/06/2018] Ιστορία Προσανατολισμού - Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
Άριστα 18-20
3
23,08%
Πολύ καλά 15-18
2
15,38%
Καλά 12-15
1
7,69%
Μέτρια 10-12
0
0%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
0
0%
Κουμπάκιας (δεν με αφορά - δεν απαντώ)
7
53,85%

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 540 μηνύματα.

O Nihilist έγραψε: στις 13:50, 15-06-18:

Εγώ έγραψα γύρω στο 18,5 με βάση τις παντησεις του υπουργείου. Με βάση τον Οεφε θα έγραφα 100. Οι απαντήσεις διαφοροποιούνται παρά πολύ στο γ1 με το σιδηρόδρομο, τα θέματα ήταν πολύ ασαφή.

1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Δημόσιας Διοίκησης (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε: στις 16:23, 15-06-18:

Βλέποντας τα θέματα, μετά από δύο χρονιές με εμπειρία πανελλαδικών (ούτε βετεράνος στο Βιετνάμ να ήμουν, χαχαχα), έχω να πω τα εξής:

Α1: Οι ορισμοί πανεύκολοι και σε καμία περίπτωση δεν προκαλούν σύγχυση.
Α2: Εύκολα, αρκεί να μην μπερδευτεί κανείς με τις λεπτομέρειες. Ας πούμε έπρεπε κανείς να ξέρει καλά τις διαφορές συνταγμάτων του 1844 και 1864 για να απαντήσει σωστά την πρώτη ερώτηση, αλλιώς θα έκανε πατάτα.
Β1: Γελοίο. Απλά
Β2: Πολύ εύκολο επίσης.
Γ: Με 3 ζητούμενα θα τρόμαζα. Όντως δικαιολογημένες οι αντιδράσεις για τον χρόνο, χρειάζεται αρκετό, και δη για όσους δεν είναι εξοικειωμένοι με την καθαρεύουσα σε βαθμό που να μην χρειάζεται να αφιερώσουν πολύ χρόνο στο πρώτο κείμενο.
Δ: Συνδυαστικό θέμα βλέπω, όχι τόσο δύσκολο όμως. Πρώτη φορά συναντώ να υποδεικνύεται και η σύνδεση υποερωτήματος-πηγής, αρκετά βοηθητικό θα έλεγα.

Σε γενικές γραμμές καταλαβαίνω πως δυσκόλεψε πολύ το Γ, με αποτέλεσμα η πίεση χρόνου. Αλλά καθώς τα Α/Β ήταν πάρα πολύ εύκολα, νομίζω δεν θα χρειαζόταν να αφιερωθεί πολύς χρόνος εκεί. Βέβαια αυτό άπτεται και των δυνατοτήτων του καθενός. Πάντως υπήρχε με αυτή την έννοια ένα επίπεδο παραπάνω δυσκολίας από τις δύο προηγούμενες χρονιές, λόγω χρόνου.

Σε κάθε περίπτωση ελπίζω να πήγατε καλά παιδιά!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια