Πανελλήνιες αστυνομία

Guest 688711

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα!!
Λοιπόν είμαι ένα παιδί 18 χρονών που δεν ήτανε του διαβάσματος φέτος τελείωσα το σχολείο και δεν έδωσα καν πανελλήνιες και εμένα το όνειρο μου είναι να γίνω αστυνομικός ..
Όσο περνάνε οι μέρες το μετανιώνω γιατί αυτό είναι το όνειρο μου και θέλω να ξεκινήσω το διαβασμα να δώσω πανελλήνιες του χρονου γιατί φεύγω σε μερικους μήνες στρατο..
Έχω πολλά κενά και θέλω να ξεκινησω το διαβασμα να κάνω φροντιστήρια για να καλύψω τα κενα μου και να καταφέρω το ονειρο μου ..
Λέτε να τα καταφέρω;
Εγώ δεν θα σταματήσω μέχρι να φτάσω το στόχο μου ..
Από μικρό παιδί ήταν το όνειρο μου , είναι η ζωή μου ..
Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου αλλιώς..
Θέλω υποστήριξη και θάρρος!
Μπορείτε να με ενθαρρύνετε;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα!!
Λοιπόν είμαι ένα παιδί 18 χρονών που δεν ήτανε του διαβάσματος φέτος τελείωσα το σχολείο και δεν έδωσα καν πανελλήνιες και εμένα το όνειρο μου είναι να γίνω αστυνομικός ..
Όσο περνάνε οι μέρες το μετανιώνω γιατί αυτό είναι το όνειρο μου και θέλω να ξεκινήσω το διαβασμα να δώσω πανελλήνιες του χρονου γιατί φεύγω σε μερικους μήνες στρατο..
Έχω πολλά κενά και θέλω να ξεκινησω το διαβασμα να κάνω φροντιστήρια για να καλύψω τα κενα μου και να καταφέρω το ονειρο μου ..
Λέτε να τα καταφέρω;
Εγώ δεν θα σταματήσω μέχρι να φτάσω το στόχο μου ..
Από μικρό παιδί ήταν το όνειρο μου , είναι η ζωή μου ..
Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου αλλιώς..
Θέλω υποστήριξη και θάρρος!
Μπορείτε να με ενθαρρύνετε;

Αρχικά να ξεκινήσω λέγοντάς σου ότι από τη στιγμή που δηλώνεις ότι αυτό είναι το όνειρο της ζωής σου και ότι δεν θα σταματήσεις αν δεν πετύχεις τον στόχο σου, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!! Αυτό δεν σου το λέω για να σου δώσω θάρρος αλλά επειδή πραγματικά το πιστεύω και επειδή η ίδια η ζωή έχει αποδείξει ότι οι άνθρωποι που έβαλαν έναν στόχο (και μάλιστα πολύ δυσκολότερο από την επιτυχία στις πανελλαδικές) και έμειναν προσηλωμένοι σ΄αυτόν χωρίς να λυγίσουν στις δυσκολίες και τις απογοητεύσεις που αντιμετρώπισαν στην πορεία τους προς συτόν, βγήκαν νικητές! Είσαι πάρα πολύ μικρός και έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου για να κάνεις ο,τι θέλεις!
Δεν μας δίνεις περισσότερες πληροφορίες όπως μέσω ποιου πεδίου θέλεις να δώσεις ή τι ακριβώς εννοείς λέγοντας ότι έχεις πολλά κενά (εννοώ ότι δεν έχεις ιδέα, ότι ξέρεις τα βασικά ή ότι έχεις προχωρήσει μέχρι κάποιο σημείο οπότε θα συνεχίσεις από εκεί που σταμάτησες).΄Οπως και να έχει όμως δεν έχει μεγάλη σημασία απλά το χρονικό διάστημα από το ξεκίνημα της προσπάθειάς σου μέχρι να είσαι έτοιμος για να ανταποκριθείς στις εξετάσεις διαφοροποιείται ανάλογα με τις γνώσεις που ήδη κατέχεις.
Η περσινή βάση ήταν τα 16550 μόρια εκτός αν ανήκες σε μια από τις ειδικές κατηγορίες που ήταν σχετικά χαμηλότερα. (https://www.minedu.gov.gr/publicati...ΑΣ_ΑΚ_ΕΤΟΥΣ_2019-2020__ΑΔΑ_ΡΠ6046ΜΚ6Π-Φ1Ψ.pdf)
Η γνώμη μου είναι να ολοκληρώσεις πρώτα την στρατιωτική σου θητεία και μετά να ξεκινήσεις την προσπάθειά σου απερίσπαστος! Δεν έχει νόημα να ξεκινήσεις τώρα φροντιστήριο και διάβασμα, να φύγεις μετά κάποιους μήνες για τον στρατό και όταν απολυθείς να συνεχίσεις.
Αν υποθέσουμε ότι φεύγεις για στρατό τον Φεβρουάριο του 20, θα απολυθείς τον Νοέμβριο του 20, αν φύγεις τον Μάιο του 20, θα απολυθείς τον Φεβρουάριο του 21. Το διάστημα προετοιμασίας που απομένει και στις δύο περιπτώσεις για να δώσεις πανελλαδικές το 2021, είναι πάρα πολύ μικρό!!! Δεν προλαβαίνεις! Είπαμε ότι όταν θέλουμε κάτι πολύ, το πετυχαίνουμε αλλά θα πρέπει να το τοποθετήσουμε και σε μία ρεαλιστική βάση καθώς δεν είμαστε υπεράνθρωποι!
Γι αυτόν τον λόγο πιστεύω ότι η συστηματική προσπάθειά σου θα πρέπει να γίνει όταν απολυθείς με στόχο τις πανελλαδικές του 2022. Σου εύχομαι υπομονή, επιμονή και Καλή Επιτυχία!!!
 

Guest 688711

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λόγια και τις σκέψεις σας που μπηκατε στον κόπο να γράψετε όλα αυτά ...και επίσης μου δώσατε μεγάλη ενθάρρυνση με αυτά που διάβασα γιατί μέχρι στιγμής δεν έχει κάτσει κανένας να μου τα πει αυτά!!
Και πάλι ευχαριστώ από καρδιάς!!
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αρχικά να ξεκινήσω λέγοντάς σου ότι από τη στιγμή που δηλώνεις ότι αυτό είναι το όνειρο της ζωής σου και ότι δεν θα σταματήσεις αν δεν πετύχεις τον στόχο σου, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!

Καλά, κόψε κάτι. Η ζωή δε δουλεύει με το συναίσθημα. Και σίγουρα δε γίνεται με λόγια μόνο.

Κατά τ' άλλα στην προκειμένη δεν είναι κανένας άθλος. Ό,τι απαιτείται βρίσκεται στα βιβλία, βοηθήματα, παλιά θέματα και φροντιστήριο/ιδιαίτερα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά, κόψε κάτι. Η ζωή δε δουλεύει με το συναίσθημα. Και σίγουρα δε γίνεται με λόγια μόνο.

Κατά τ' άλλα στην προκειμένη δεν είναι κανένας άθλος. Ό,τι απαιτείται βρίσκεται στα βιβλία, βοηθήματα, παλιά θέματα και φροντιστήριο/ιδιαίτερα.


Δεν κόβω απολύτως τίποτα!:D Υποτίθεται ότι όλοι μας ξέρουμε πάνω-κάτω τις δυνατότητές μας! Πχ δεν είναι δυνατόν κάποιος να μην μπορεί να κάνει πρόσθεση (που λέει ο λόγος) και να θέλει να γίνει πυρηνικός επιστήμονας! Μέσα λοιπόν στα ρεαλιστικά πλαίσια των δυνατοτήτων του καθενός μας, ναι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην πετύχεις τους στόχους σου με την προϋπόθεση πάντα, να είσαι αποφασισμένος να το παλέψεις όσο παίρνει και όχι να αποθαρρυνθείς στην πρώτη δυσκολία!
Η επιθυμία του φίλου μας είναι απολύτως εφικτή!
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Καλησπέρα, το όνειρο
Καλησπέρα!!
Λοιπόν είμαι ένα παιδί 18 χρονών που δεν ήτανε του διαβάσματος φέτος τελείωσα το σχολείο και δεν έδωσα καν πανελλήνιες και εμένα το όνειρο μου είναι να γίνω αστυνομικός ..
Όσο περνάνε οι μέρες το μετανιώνω γιατί αυτό είναι το όνειρο μου και θέλω να ξεκινήσω το διαβασμα να δώσω πανελλήνιες του χρονου γιατί φεύγω σε μερικους μήνες στρατο..
Έχω πολλά κενά και θέλω να ξεκινησω το διαβασμα να κάνω φροντιστήρια για να καλύψω τα κενα μου και να καταφέρω το ονειρο μου ..
Λέτε να τα καταφέρω;
Εγώ δεν θα σταματήσω μέχρι να φτάσω το στόχο μου ..
Από μικρό παιδί ήταν το όνειρο μου , είναι η ζωή μου ..
Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου αλλιώς..
Θέλω υποστήριξη και θάρρος!
Μπορείτε να με ενθαρρύνετε;
Τα κατάφερες??
 

Guest 688711

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς ακόμα δεν τα έχω καταφέρει διότι συνέβηκαν διάφορα από τότε. Αρχικά να ξεκινήσω ότι είχα σκοπό να τελειώσω την θητεία μου ως έφεδρος αξιωματικός για να πάρω τα μόρια να μπω με προκήρυξη, παρουσιάστηκα λοιπόν και δεν με άφησαν να δηλώσω για να γίνω δόκιμος διότι είχαν θέμα τότε με τους μετανάστες και επέλεξαν καποια άτομα για Καστελλόριζο τα οποία δεν τους έδιναν την δυνατότητα να δηλώσουν σε τι σώμα ήθελαν να υπηρετήσουν πχ. Ειδικές δυνάμεις, αλεξίπτωτα κτλπ (χωρίς να υπάρχει κάποια νομοθεσία γι'αυτό) και για κακή μου τύχη ήμουν και εγώ μέσα σε αυτά τα άτομα. Όταν λοιπόν έγινε αυτό ζήτησα αναβολή γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο και έφυγα. Μετά από δύο μήνες άνοιξε προκήρυξη στο ιεκ εκαβ του τόπου μου, έκανα τα χαρτιά μου και μπήκα και αυτή την στιγμή είμαι ακόμα φοιτητής - διασώστης - πλήρωμα ασθενοφόρου. Τέλος θέλω να πω ότι ποτέ δεν θα εγκαταλείψω το όνειρο μου αλλα θα το κυνηγήσω όσο πάει. Θα ξαναμπώ στρατό και ελπίζω να καταφέρω αυτή την φορά να γίνω εφερδος αξιωματικός ώστε να έχω περισσότερα μόρια για τις προκηρύξεις της αστυνομίας! Μπορεί να σπουδάζω κάτι άλλο πέρα από την αστυνομία αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα πάω στην αστυνομία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα, το όνειρο

Τα κατάφερες??
Δυστυχώς ακόμα δεν τα έχω καταφέρει διότι συνέβηκαν διάφορα από τότε. Αρχικά να ξεκινήσω ότι είχα σκοπό να τελειώσω την θητεία μου ως έφεδρος αξιωματικός για να πάρω τα μόρια να μπω με προκήρυξη, παρουσιάστηκα λοιπόν και δεν με άφησαν να δηλώσω για να γίνω δόκιμος διότι είχαν θέμα τότε με τους μετανάστες και επέλεξαν καποια άτομα για Καστελλόριζο τα οποία δεν τους έδιναν την δυνατότητα να δηλώσουν σε τι σώμα ήθελαν να υπηρετήσουν πχ. Ειδικές δυνάμεις, αλεξίπτωτα κτλπ (χωρίς να υπάρχει κάποια νομοθεσία γι'αυτό) και για κακή μου τύχη ήμουν και εγώ μέσα σε αυτά τα άτομα. Όταν λοιπόν έγινε αυτό ζήτησα αναβολή γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο και έφυγα. Μετά από δύο μήνες άνοιξε προκήρυξη στο ιεκ εκαβ του τόπου μου, έκανα τα χαρτιά μου και μπήκα και αυτή την στιγμή είμαι ακόμα φοιτητής - διασώστης - πλήρωμα ασθενοφόρου. Τέλος θέλω να πω ότι ποτέ δεν θα εγκαταλείψω το όνειρο μου αλλα θα το κυνηγήσω όσο πάει. Θα ξαναμπώ στρατό και ελπίζω να καταφέρω αυτή την φορά να γίνω εφερδος αξιωματικός ώστε να έχω περισσότερα μόρια για τις προκηρύξεις της αστυνομίας! Μπορεί να σπουδάζω κάτι άλλο πέρα από την αστυνομία αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα πάω στην αστυνομία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Δυστυχώς ακόμα δεν τα έχω καταφέρει διότι συνέβηκαν διάφορα από τότε. Αρχικά να ξεκινήσω ότι είχα σκοπό να τελειώσω την θητεία μου ως έφεδρος αξιωματικός για να πάρω τα μόρια να μπω με προκήρυξη, παρουσιάστηκα λοιπόν και δεν με άφησαν να δηλώσω για να γίνω δόκιμος διότι είχαν θέμα τότε με τους μετανάστες και επέλεξαν καποια άτομα για Καστελλόριζο τα οποία δεν τους έδιναν την δυνατότητα να δηλώσουν σε τι σώμα ήθελαν να υπηρετήσουν πχ. Ειδικές δυνάμεις, αλεξίπτωτα κτλπ (χωρίς να υπάρχει κάποια νομοθεσία γι'αυτό) και για κακή μου τύχη ήμουν και εγώ μέσα σε αυτά τα άτομα. Όταν λοιπόν έγινε αυτό ζήτησα αναβολή γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο και έφυγα. Μετά από δύο μήνες άνοιξε προκήρυξη στο ιεκ εκαβ του τόπου μου, έκανα τα χαρτιά μου και μπήκα και αυτή την στιγμή είμαι ακόμα φοιτητής - διασώστης - πλήρωμα ασθενοφόρου. Τέλος θέλω να πω ότι ποτέ δεν θα εγκαταλείψω το όνειρο μου αλλα θα το κυνηγήσω όσο πάει. Θα ξαναμπώ στρατό και ελπίζω να καταφέρω αυτή την φορά να γίνω εφερδος αξιωματικός ώστε να έχω περισσότερα μόρια για τις προκηρύξεις της αστυνομίας! Μπορεί να σπουδάζω κάτι άλλο πέρα από την αστυνομία αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα πάω στην αστυνομία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δυστυχώς ακόμα δεν τα έχω καταφέρει διότι συνέβηκαν διάφορα από τότε. Αρχικά να ξεκινήσω ότι είχα σκοπό να τελειώσω την θητεία μου ως έφεδρος αξιωματικός για να πάρω τα μόρια να μπω με προκήρυξη, παρουσιάστηκα λοιπόν και δεν με άφησαν να δηλώσω για να γίνω δόκιμος διότι είχαν θέμα τότε με τους μετανάστες και επέλεξαν καποια άτομα για Καστελλόριζο τα οποία δεν τους έδιναν την δυνατότητα να δηλώσουν σε τι σώμα ήθελαν να υπηρετήσουν πχ. Ειδικές δυνάμεις, αλεξίπτωτα κτλπ (χωρίς να υπάρχει κάποια νομοθεσία γι'αυτό) και για κακή μου τύχη ήμουν και εγώ μέσα σε αυτά τα άτομα. Όταν λοιπόν έγινε αυτό ζήτησα αναβολή γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο και έφυγα. Μετά από δύο μήνες άνοιξε προκήρυξη στο ιεκ εκαβ του τόπου μου, έκανα τα χαρτιά μου και μπήκα και αυτή την στιγμή είμαι ακόμα φοιτητής - διασώστης - πλήρωμα ασθενοφόρου. Τέλος θέλω να πω ότι ποτέ δεν θα εγκαταλείψω το όνειρο μου αλλα θα το κυνηγήσω όσο πάει. Θα ξαναμπώ στρατό και ελπίζω να καταφέρω αυτή την φορά να γίνω εφερδος αξιωματικός ώστε να έχω περισσότερα μόρια για τις προκηρύξεις της αστυνομίας! Μπορεί να σπουδάζω κάτι άλλο πέρα από την αστυνομία αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα πάω στην αστυνομία.
Καλησπέρα, εφόσον έχεις βάλει αυτόν το στόχο στην ζωή σου, θα τα καταφέρεις!! Από ότι καταλαβαίνω θες να γίνεις αξιωματικός ελληνικής αστυνομίας? Δεν γνωρίζω τι ηλικία έχεις, αλλά να ξέρεις ότι για να μπεις σε σχολή της ελληνικής Αστυνομίας δεν πρέπει να υπερβαίνεις το 26ο της ηλικίας σου κατα την 31 Δεκεμβρίου!! Κυνήγησε το όσο δεν πάει, πριν τα 26!!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού σου αρεσει τοσο πολυ η αστυνομια, θα σου προτεινα κατι εναλλακτικό. να πας να γινεις βατραχάνθρωπος, ΟΥΚ. Είναι πολυ δυσκολο σχολειο, αλλα πιστεψε με αν βγεις απο εκει, το χαρτι αυτο θα ειναι πολυ πιο σημαντικο και απο 10 μαστερ, για να μη πω κατι πιο χοντρο και με παρεξηγησουν εδω μεσα. Δεν κανω πλακα. Όσους φέρω στην αστυνομια που ειναι ειδικοι φρουροι κυριως, ηταν απο τη σχολη βατραχανθρωπου. Τα μορια που δινει αυτο το χαρτι κερδίζει και τα βύσματα. Απλα ειναι δυσκολο, και ελάχιστοι περνανε το συγκεκριμενο σχολειο.

Καλη επιτυχια
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αν το χεις, καλύτερα από πανελλήνιες.
μεγαλύτερο εύρος επιλογής υπηρεσίας-καλύτερη βαθμολογική εξέλιξη
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ειδικοι φρουροι ειναι ολοι στο δρομο, ενω απο αστυφυλακων μπαινεις και σε γραφειο. Εισαι ανακριτικος υπαλληλος και η κυρια αρμοδιοτητα σου ειναι αξιωματικος υπηρεσιας. Απαιτητικη θεση μεν με ευθυνη αλλα τουλαχιστον δεν εχεις τον κινδυνο του εξω.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Αν το χεις, καλύτερα από πανελλήνιες.
μεγαλύτερο εύρος επιλογής υπηρεσίας-καλύτερη βαθμολογική εξέλιξη
Επειδή βρίσκεσαι ήδη μεσα στο σώμα θεωρείς ότι ένας αστυφύλακας έχει περιθώρια επαγγελματικής και μισθολογικης εξέλιξης ειδικά μετά την ανωτατοποιηση της σχολής
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Επειδή βρίσκεσαι ήδη μεσα στο σώμα θεωρείς ότι ένας αστυφύλακας έχει περιθώρια επαγγελματικής και μισθολογικης εξέλιξης ειδικά μετά την ανωτατοποιηση της σχολής
Συμφωνώ με το από πάνω που είπε ο ΑStavros
το αν η αλλαγή σε 3ετής αλλάξει κάτι στο μέλλον δεν ξέρουμε θα δείξει.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Συμφωνώ με το από πάνω που είπε ο ΑStavros
το αν η αλλαγή σε 3ετής αλλάξει κάτι στο μέλλον δεν ξέρουμε θα δείξει.
Γενικά όμως τώρα με τις υπάρχουσες συνθήκες παρουσιάζονται ευκαιρίες και περιθώρια εξέλιξης;
 
Top