Εξεταστική και διάβασμα

Guest 840544

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν έχετε πολλά μαθήματα για εξεταστική μέσα στην μέρα διαβάζετε 2-3 μαθήματα ή επικεντρώνεστε μόνο σε 1 την ημέρα;
Ποιο θεωρείτε εσείς πιο αποδοτικό τρόπο διαβάσματος;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν έχετε πολλά μαθήματα για εξεταστική μέσα στην μέρα διαβάζετε 2-3 μαθήματα ή επικεντρώνεστε μόνο σε 1 την ημέρα;
Ποιο θεωρείτε εσείς πιο αποδοτικό τρόπο διαβάσματος;


Αυτό εξαρτάται αποκλειστικά από σένα!΄Αλλοι προτιμούν να ολοκληρώνουν το ένα μάθημα και μετά να αρχίζουν το άλλο και άλλοι κουράζονται να διαβάζουν συνέχεια το ίδιο αντικείμενο και σπάνε τη μέρα εναλλάσσοντας 2-3 μαθήματα. Προσωπικά διαιρούσα τις ημέρες διαβάσματος με τα μαθήματα, μετά έκοβα κάποιες μέρες από ένα εύκολο μάθημα και τις προσέθετα σε ένα δύσκολο επειδή είναι ευνόητο ότι δεν έχουν όλα τα μαθήματα τις ίδιες απαιτήσεις. Τέλος ξεκίναγα από το μάθημα που θα έδινα αργότερα και όταν το ολοκλήρωνα προχωρούσα στο επόμενο έτσι ώστε το τελευταίο μάθημα να είναι αυτό που έδινα πρώτο! Εννοείται ότι οι ημέρες ανάμεσα στα μαθήματα ήταν για επαναλήψεις και επίσης εννοείται ότι το πρόγραμμα διαβάσματος έπρεπε να τηρηθεί απαρέγκλιτα!
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
οι τοπικες οικονομιες να μαθουν να μην στηριζονται μονο στους φοιτητες να βρουνε και αλλους τροπους.ευκαιρια τωρα με την κριση.ασοβαρο επιχειρημα το θεωρω.τα μαθηματα πρεπει να παραμεινουνε ιντερνετικα.αλλη χαλαροτητα εχει να σαι σπιτι,κιαλλο να τρεχεις στα αμφιθεατρα να πλερωνεις εισιτηριο λεωφορειου κτλπ.επισης θα υπαρχει συνωστισμος στα λεωφορεια,αρα μεγαλο προβλημα για διαδοση ιου.Το μονο που πρεπει να αλλαξει ειναι να γινει ο τροπος εξετασης διαζωσης και οποιος δεν μπορει να δινει εξ αποστασεως.Αυτο λεει η λογικη
Άλλο το τι πρέπει να γίνει και άλλο το τι γίνεται πραγματικά όμως.Δε πρόκειται να μάθουν να ζουν χωρίς τους φοιτητές,σε μια άλλη πραγματικότητα ίσως.Σίγουρα προσφέρει χαλαρότητα αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο ποιοτικό με το δια ζώσης.Μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο θεωρώ. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να περιόρισουμε κάποιες από τις καθημερινές δράσεις μας.
Εννοείται αυτό!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιστεύετε ότι Οι εγγραφές θα γίνουν διαδικτυακά;
Πάντα έτσι γίνονται!
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Στα σχολεία είναι μεγαλύτερη η ανάγκη, ειδικά στα δημοτικά, γιατί δεσμεύονται οι γονείς των παιδιών με τη φύλαξή τους. Στα πανεπιστήμια όπως και στο μεγαλύτερο μέρος της δευτεροβάθμιας αυτό δεν είναι περιοριστικός παράγοντας συνήθως.
Παιδιά τα πράγματα καθημερινά χειροτερεύουν,δεν ξαναβγήκαν στις οθόνες μας Χαρδαλιάς Τσιοδρας τυχαία,όλα είναι πολύ ρευστά μέχρι οκτώβριο.κ μην ξεχνάτε άλλο δευτεροβάθμια εκπαίδευση και άλλο τριτοβάθμια. Υποτίθεται έχουν να κάνουν με ενήλικες που μπορούν να χειριστούν την τηλεκπαίδευση.οπως θα γίνουν σε πολλές χώρες του εξωτερικού.εξαλλου το πείραμα υγεία - οικονομία με τον τουρισμό δεν πέτυχε, άρα δεν ξαναρισκαρουν...δεν έχουμε ούτε τις υποδομές στα νοσοκομεία,ούτε θέλουν ένα τέτοιο τεράστιι ο πολιτικό κόστος. Άκουσα έναν καθηγητή ιατρικής από Πάτρα κ είπε ότι το 2021 θα κυλήσει όπως το 2020....τα συμπεράσματα δικά σας
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Παιδιά ισχύει ότι η εξ αποστάσεως διδασκαλια είναι λίγο πολύ παρωδία αλλα έστω ας την κάνουν για τις θεωρητικες σχολές και τις διαλέξεις θεωρώ όμως ότι είναι απαράδεκτο να γίνονται τα εργαστήρια μέσα από μια οθόνη ειδικά για σχολές που είναι κυρίως εργαστήριακες... Δλδ αν κάνουμε για 2 χρόνια τα εργαστήρια ηλεκτρονικα τότε θα είναι σαν να μην τα έχουκε κάνει ποτέ και θα έχει περάσει η μισή σχολή έτσι χωρίς κανένα νόημα...

Προσωπικά πιστεύω ότι ποτέ η ηλεκτρονική μάθηση και εν γένει ηλεκτρονική επαφή δεν αντικαταστήσει την ανθρώπινη διαπροσωπική επικοινωνία. Όσες τεχνολογίες να έρθουν και ό,τι εφαρμογή βρει η τεχνητή νοημοσύνη, πάντα θα είναι μια απρόσωπη ιδεατή πραγματικότητα και όχι η πεπερασμένη ζωή του ανθρώπου. Δυστυχώς η χώρα μας βρέθηκε απροετοίμαστη με τις νέες τεχνολογίες στην εκπαίδευση (ασύγχρονη εκπαίδευση) και δεν έγινε κανένας διάλογος πάνω σε ποια βάση θα πρέπει να περάσουμε στην ψηφιακή μάθηση. Λες και ήταν όλα τέλεια στην διά ζώσης εκπαίδευση μέχρι χθες...

Παιδιά τα πράγματα καθημερινά χειροτερεύουν,δεν ξαναβγήκαν στις οθόνες μας Χαρδαλιάς Τσιοδρας τυχαία,όλα είναι πολύ ρευστά μέχρι οκτώβριο.κ μην ξεχνάτε άλλο δευτεροβάθμια εκπαίδευση και άλλο τριτοβάθμια. Υποτίθεται έχουν να κάνουν με ενήλικες που μπορούν να χειριστούν την τηλεκπαίδευση.οπως θα γίνουν σε πολλές χώρες του εξωτερικού.εξαλλου το πείραμα υγεία - οικονομία με τον τουρισμό δεν πέτυχε, άρα δεν ξαναρισκαρουν...δεν έχουμε ούτε τις υποδομές στα νοσοκομεία,ούτε θέλουν ένα τέτοιο τεράστιι ο πολιτικό κόστος. Άκουσα έναν καθηγητή ιατρικής από Πάτρα κ είπε ότι το 2021 θα κυλήσει όπως το 2020....τα συμπεράσματα δικά σας

Η ευρωβουλευτής Κουντουρά του ΣΥΡΙΖΑ σε μια συζήτηση που έκανε στην ΕΡΤ καλεσμένη μαζί με την Βόζενμπεργκ της ΝΔ, συμφώνησαν και οι δυο και είπαν ότι μάλλον θα κυλίσει και το 2021 έτσι με μια γενικευμένη αβεβαιότητα, με αποτέλεσμα να έχουμε καταστροφικά αποτελέσματα το 2022 σε πολλούς εργασιακούς τομείς και γι' αυτό θα πρέπει από τώρα οι κυβερνήσεις να πάρουν μέτρα επαναφοράς στην κανονικότητα με προϋποθέσεις, για να μην έχουμε άσχημα αποτελέσματα για το άμεσο μέλλον.

Αν και δεν είμαι ειδικός, αν ένα εμβόλιο ιογενούς ασθένειας θέλει μια 10ετία να παραχθεί κατόπιν κλινικών μελετών, μήπως το 2030 θα βγούμε σε κανονικότητα; :hmm::wacko: Τι πιστεύετε;

Αυτές τις μέρες χρεωκόπησε η δεύτερη μεγαλύτερη αεροπορική εταιρία των ΗΠΑ λόγω του κορονοϊου. Αναλογιστείτε λίγο τις συνέπειες. Πόσοι άνθρωποι...βρέθηκαν άνεργοι έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μπορούσε να οργανωθεί καλύτερα η δουλειά και πολλά μπορούσαν να γίνουν και σίγουρα τα πράγματα δεν είναι ακριβώς όπως τα λέει η κυρά-Νίκη.

Ένα πράγμα μου αρέσει με την κυρά-Νίκη, ότι τα παρουσιάζει λες και είναι όλα στον αυτόματο με την εξής σύνταξη: θα κάνουμε, ήδη είναι, το παρακολουθούμε, θέτουμε τις βάσεις, πρώτα ο μαθητής, κλπ. Μήπως νομίζει ότι είναι υπουργός στις ΗΠΑ τι-γιου-εφ-τι-ες οφ μπόστοννν γιουνιβέρσιτι (με φωνή Νικόλα προς τον γιατρό που διέγνωσε το τακαμούρι);
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσε και επίσημα η εξεταστική θα σας πω την εμπειρία μου.
Αρχικά δεν έμπαινα μόνο σε 1 μάθημα πολυ γιατι ήταν 9 το πρωί και το δώσαμε απο κοντα. Μαντέψτε τι; Το πέρασα με 8
Σε μάθημα που δώσαμε έξ αποστάσεως και δεν έχασα διάλεξη ήταν 2 θέματα με αρνητική.
Εκεί χωρίς αντιγραφή χωρίς κλέψιμο (αν και μας είχε ανοιχτές σημειώσεις όπως μας είπε) 7
Ε μόνο την 24ωρη εργασία στο μάρκετινγκ υπηρεσιών δεν έκανα γιατι ζητούσε παρά πολλα (δεν έβγαινε με τπτ)
Στο μάθημα που βγήκε σήμερα μαντέψτε τι
Μας έβαλε 2 ασκήσεις που στη μια είχε να βάλουμε ολοκληρώματα κτλπ (έξ αποστάσεως)
Μαντέψτε τι; Στο e-class δε μπορούσες να βάλεις συνάρτηση με ολοκληρώματα
Και οχι να γράφω συνάρτηση με τις συναρτήσεις του εξελ σε 1 ώρα χρόνο δεν ειναι λυση
Το πέρασα οχι με το βαθμό π περίμενα με χαμηλοτερο.
(Του πέταξα τα αποτελεσματα)

Eίχες πάει πιωμένος μήπως; :P

Αν δεν κάνω λάθος, μπορείς στην επόμενη εξεταστική να ξαναδώσεις το μάθημα για να έχεις καλύτερη επίδοση, αν το θες

Σε μας δεν υπήρχε αυτή η ""διευκόλυνση" γι' αυτό και οι μέσοι όροι πτυχίων πήγαιναν προς τα κάτω. Όσες φορές και αν προσπάθησαν οι φοιτητικοί σύλλογοι υπερκομματικά, η γραμματεία ήταν κάθετη: "δεν ήθελε να φορτωθεί με επιπλέον γραφειοκρατία με αιτήσεις κλπ" και φυσικά οι καθηγητές δεν ήθελαν να κάνουν το Τμήμα εξεταστικό κέντρο για lower του Μίτσιγκαν όπως έλεγαν ειρωνικά. :bye2:
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσε και επίσημα η εξεταστική θα σας πω την εμπειρία μου.
Αρχικά δεν έμπαινα μόνο σε 1 μάθημα πολυ γιατι ήταν 9 το πρωί και το δώσαμε απο κοντα. Μαντέψτε τι; Το πέρασα με 8
Σε μάθημα που δώσαμε έξ αποστάσεως και δεν έχασα διάλεξη ήταν 2 θέματα με αρνητική.
Εκεί χωρίς αντιγραφή χωρίς κλέψιμο (αν και μας είχε ανοιχτές σημειώσεις όπως μας είπε) 7
Ε μόνο την 24ωρη εργασία στο μάρκετινγκ υπηρεσιών δεν έκανα γιατι ζητούσε παρά πολλα (δεν έβγαινε με τπτ)
Στο μάθημα που βγήκε σήμερα μαντέψτε τι
Μας έβαλε 2 ασκήσεις που στη μια είχε να βάλουμε ολοκληρώματα κτλπ (έξ αποστάσεως)
Μαντέψτε τι; Στο e-class δε μπορούσες να βάλεις συνάρτηση με ολοκληρώματα
Και οχι να γράφω συνάρτηση με τις συναρτήσεις του εξελ σε 1 ώρα χρόνο δεν ειναι λυση
Το πέρασα οχι με το βαθμό π περίμενα με χαμηλοτερο.
(Του πέταξα τα αποτελεσματα)

Έχουν plug-ins οι browsers για να γράφεις σε LaTeX, πάντως, για μελλοντική χρήση.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Eίχες πάει πιωμένος μήπως; :P



Σε μας δεν υπήρχε αυτή η ""διευκόλυνση" γι' αυτό και οι μέσοι όροι πτυχίων πήγαιναν προς τα κάτω. Όσες φορές και αν προσπάθησαν οι φοιτητικοί σύλλογοι υπερκομματικά, η γραμματεία ήταν κάθετη: "δεν ήθελε να φορτωθεί με επιπλέον γραφειοκρατία με αιτήσεις κλπ" και φυσικά οι καθηγητές δεν ήθελαν να κάνουν το Τμήμα εξεταστικό κέντρο για lower του Μίτσιγκαν όπως έλεγαν ειρωνικά. :bye2:

Εγω δεν το θεωρώ αυτό πάντως δικαιολογία. Γιατί όταν κάποιος θέλει να κάνει μεταπτυχιακό και δεν έχει οικονομική δυνατότητα, αλλά για να πάρει υποτροφία απαιτείται συγκεκριμένη βαθμολογία, αυτό το παιδί μετά δεν έχει ευκαιρία να μπει καν στην αγορά εργασίας (εφόσον πολλοί εργοδότες για να σε προσλάβουν θέλουν παραπάνω από πτυχίο)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Εγω δεν το θεωρώ αυτό πάντως δικαιολογία. Γιατί όταν κάποιος θέλει να κάνει μεταπτυχιακό και δεν έχει οικονομική δυνατότητα, αλλά για να πάρει υποτροφία απαιτείται συγκεκριμένη βαθμολογία, αυτό το παιδί μετά δεν έχει ευκαιρία να μπει καν στην αγορά εργασίας (εφόσον πολλοί εργοδότες για να σε προσλάβουν θέλουν παραπάνω από πτυχίο)

Ούτε και εγώ. Από την προσωπική εμπειρία μου, μέχρι ώρας κανένας δεν μου ζήτησε βαθμολογία. Ούτε η απόρριψη από κάποια θέση ή μεταπτυχιακό βασίστηκε στην βαθμολογία αποκλειστικά. Εκεί που όντως έχασα λόγω βαθμού θέση σε μεταπτυχιακό, ήταν στο Πανεπιστήμιο της Ουτρέχτης όπου στο Τμ.Μαθηματικών ήθελαν βαθμό τουλάχιστον 9.5 με την εξής δικαιολογία: είχαν επιλέξει παλαιότερα πτυχιούχους Έλληνες από το ΑΠΘ και Αθήνα με βαθμούς από 6-8 και δεν μπόρεσαν να παραμείνουν στο πρόγραμμα. Βέβαια αμφιβάλλω αν ήταν ο βαθμός πτυχίου το πρόβλημα όσο η ιδιοσυγκρασία πολλών Ελλήνων που πάνε για σπουδές στο εξωτερικό περισσότερο για γκομενοδουλειές και ταξιδάκια, δίνοντας κακή εικόνα και τροφή για άσχημα σχόλια από τους ξένους καθηγητές λόγω της ασυνέπειάς τους. Έτσι μετά λογικό να μας βλέπουν με καχυποψία ως προς την ποιότητα των βαθμών-γνώσεων από τα Ελληνικά Πανεπιστήμια.

Προσωπικά έχω κακή εικόνα για τους Έλληνες που έτυχε να γνωρίσω στο εξωτερικό. Τους συγκεκριμένους που γνώρισα, δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους σπουδές έκαναν και πως γίνεται να έπαιρναν όλο παρατάσεις σπουδών ή να έκαναν αίτηση διαγραφής στο τέλος. Συνέπεια μηδέν δηλαδή. Βέβαια όποτε συναντιόμασταν, μόνιμα μου ανακοίνωναν κάποιο νέο ταξιδάκι ή σε ποια pub θα πήγαιναν για να χαλαρώσουν το βράδυ.

Πάντως στο Τμήμα μου στην Ελλάδα, οι καθηγητές το διασκέδαζαν που έβαζαν χαμηλούς βαθμούς επειδή το έκαναν νομίζω επίτηδες και όχι με βάση τι τους έγραφαν οι φοιτητές. Όταν άκουγες καθηγητή να βγαίνει από αμφιθέατρο και να μπαίνει ο συνάδελφος για την επόμενη εξέταση και να λέει, ότι εγώ σε έχω περάσει σήμερα σε κομμένους (χωρίς ο άλλος να έχει δώσει ακόμη θέματα) από εκεί καταλαβαίνεις για τι είδους καταστάσεις μιλάμε. Είχαμε φτάσει σε εποχές να θεωρείται απλά κανονική κατάσταση το ποσοστό 95% αποτυχία. Κάποιοι άλλοι πιο "ειδικοί" στις βαθμολογίες του 3 και στις δεκαδικές μορφές του, το έλεγαν με στόμφο ότι οι εργοδότες θα το εκτιμήσουν πολύ που έχουμε χαμηλούς βαθμούς επειδή θα καταλάβουν ότι το πρόγραμμα είναι δύσκολο, δηλαδή γίνεται σοβαρή δουλειά. Ο καθένας έλεγε την φιλοσοφία του...και έτσι οι χρονιές περνούσαν.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
φιλε μου σε τμημα μαθηματικων ησουνα λογικο να μπαινουν χαμηλοι βαθμοι.νομιζω εισαι λιγακι υπερβολικος.σε ολα τα τμηματα μαθηματικων στην ελλαδα οι βαθμοι ειναι χαμηλοι.αν δεν γραφουν οι φοιτητες τι να κανουνε οι καθηγητες?το 5 να το κανουν 9??για ποιο λογο να κανουν κατι τετοιο?
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Eυκλείδ συμφωνώ φίλε μου, όμως αυτά που αναφέρω είναι πραγματικότητες.
 

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκεί που όντως έχασα λόγω βαθμού θέση σε μεταπτυχιακό, ήταν στο Πανεπιστήμιο της Ουτρέχτης όπου στο Τμ.Μαθηματικών ήθελαν βαθμό τουλάχιστον 9.5 με την εξής δικαιολογία: είχαν επιλέξει παλαιότερα πτυχιούχους Έλληνες από το ΑΠΘ και Αθήνα με βαθμούς από 6-8 και δεν μπόρεσαν να παραμείνουν στο πρόγραμμα.
Για το μαθηματικό Αθήνας πάντως έχω ακούσει περιπτώσεις ιδιαίτερες, πχ. να τελειώνουν στα 4 χρόνια την ίδια χρονιά 5 άτομα με βαθμό πάνω από 9.8, οπότε μπορεί όντως το 6-8 της Αθήνας να είναι εξαιρετικά χαμηλό (εκτός αν πια η Αθήνα μαζεύει όλους τους Τέρενς Τάο(ζ)).
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Για το μαθηματικό Αθήνας πάντως έχω ακούσει περιπτώσεις ιδιαίτερες, πχ. να τελειώνουν στα 4 χρόνια την ίδια χρονιά 5 άτομα με βαθμό πάνω από 9.8, οπότε μπορεί όντως το 6-8 της Αθήνας να είναι εξαιρετικά χαμηλό (εκτός αν πια η Αθήνα μαζεύει όλους τους Τέρενς Τάο(ζ)).

Παντού θα βρεις και πτυχιούχους με βαθμό 10. Το ζήτημα είναι ότι δεν γίνεται το 99% του Τμήματος να είναι για τα μπάζα. Μεγάλο ποσοστό ναι, αλλά όχι το 99%. Κάτι άλλο φταίει νομίζω, για να είμαστε ρεαλιστές.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
παντως χωρις να ξερω ακριβως τι γινεται στο μαθηματικο της αθηνας δεν υπαρχει η ιδια χαλαροτητα οπως στην ιατρικη της αθηνας.απο βαθμολογιες που εχω δει οι βαθμολογιες ειναι αρκετα χαμηλες οπως σε ολα τα τμηματα.η αρρωστημενη κατασταση της ιατρικης δεν υπαρχει εκει.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
παντως χωρις να ξερω ακριβως τι γινεται στο μαθηματικο της αθηνας δεν υπαρχει η ιδια χαλαροτητα οπως στην ιατρικη της αθηνας.απο βαθμολογιες που εχω δει οι βαθμολογιες ειναι αρκετα χαμηλες οπως σε ολα τα τμηματα.η αρρωστημενη κατασταση της ιατρικης δεν υπαρχει εκει.

δεν είναι καλές οι βαθμολογίες στην Ιατρική Αθήνας; μας τα ζαλίζουν μέχρι να μπουν...και μετά;
 
Top