Θα προλάβω να βρω σπίτι;

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εντομεταξί αν παρατηρήσετε θα δείτε οτι έχουν σταματήσει τα παιδιά να γράφουν σε θέματα με τις πανελλήνιες μετά την ανακοίνωση της Διαμαντοπούλου...
Απογοητεύτηκαν .!!!!!!!!!! :hmm::(

Παιδιά!!!!!!!!!!! Βρήκα 1 σπίτι και το ερωτεύτηκα!!!!!!!! Τι να κάνω?????????? Να το κλείσω η όχι????????? :'(

να προχωρήσεις σε αρραβώνα...... και αμα δείξει καλή διαγωγή να το παντρευτείς !!!!8):rolleyes::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
συμβουλή:

κάθε 15 να ρίχνετε χλωρίνη στα σιφονια και να κάνετε γενική κάθε εβδομάδα......


τα ΤΕΙ δεν θα κλείσουν και ξαναλέω ούτε τα πανεπιστήμια..μόνο η εξεταστική ακούγεται ότι δεν θα γίνει...
Ναι αυτο μου λεει και η μητερα μου, χρησιμοποιει συνεχεια χλωρινη!Τι ειναι τα σιφονια?


Ότι ξέρεται ξέρω και ότι ανακοινώσεις έχουν κάνει. Δεν ξέρω για τα ΤΕΙ, πάντως θίγονται τα επ. δικαιώματα αυτών.. ιδέα δεν έχω. Πάντως όποιος βιάζεται σκοντάφτει, όσο για τα ενοίκια, τους ζητάτε να το κατεβάσουν με την δικαιολογία οικονομικής κρίσης, εάν αρνηθούν, πάτε αλλού.. Επίσης έχει βγει απόφαση δικαστηρίου, 20% όλα τα νοίκια κάτω!

@nansy_str Και πότε αρχίζουν τα μαθήματα?

Προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση να νοικιάσω σπίτι και να καταλήξω να είμαι σε πορείες του πανεπιστημίου, η ΤΕΙ.. εγώ είμαι πάντα της τελευταίας στιγμής άλλωστε.. θα δείξει ποιος έχει δίκιο!

ps: Ας μου πληρώσουν τα έξοδα να διαμαρτυρηθώ για αυτά.. :alljumpy::beating::mpinelik:


Τι ενοεις θιγονται τα επ. δικαιωματα? Αλλαζει κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Υποβαθμίζουν τα δικαιώματα μηχανικών, κτλ ειδικοτήτων.. Φέτος θα έχουμε και περεταίρω κλεισίματα + απολύσεις με αποτέλεσμα, εγώ έτσι όπως το βλέπω, προτιμώ να περιμένω λιγάκι, αν περάσω..χαχαχαχα
Αρχές Οκτωβρίου μια χαρά είναι για να δούμε πια θα είναι η κατάσταση στα ΑΕΙ-ΤΕΙ.. :) Μην σας πάρω στο κεφάλι μου, εσείς εάν θέλετε νοικιάστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτα/Φιλολ

Νεοφερμένος

Η Παναγιώτα/Φιλολ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παντως στο ΕΚΠΑ συζητιέται ότι δεν θα γίνει η εξεταστική Σεπτέμβρη. Παρ' όλα αυτά ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ αρχές Αυγούστου θα ψάξω για σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Πέρα από σπίτι παιδιά που ανακεφαλαιώνω το τι να προσέξετε και τι να αποφύγετε.
Το σπίτι δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 56τμ για να μην μπείτε σε μεγαλύτερη κλίμακα χρέωσης από την ΔΕΗ. Γλιτώνετε πολλά λεφτά διότι η ΔΕΗ χρεώνει ανάλογα τα τμ. του σπιτιού. (αυτό μπορείτε να το βρείτε και στο διαδίκτυο).
Ποτέ δεν εκφράζουμε τον ενθουσιασμό μας, εάν βρούμε το σπίτι που πιστεύουμε ότι θέλουμε να νοικιάσουμε! Διότι ο ιδιοκτήτης κατά πάσα πιθανότητα, θα σας χρεώσει παραπάνω και θα είναι δύσκολο να παζαρέψετε.. πχ.. μην αρχίσετε.. «το θέλω, το θέλω, το θέλω» μπροστά του!!
Να μην έχει υγρασία καθόλου!! Ο λόγος ότι θα σας καταστρέψει τα ρούχα και θα βρωμάνε όλα μούχλα!
Να γράψετε σε ένα χαρτί και να δείξετε στον ιδιοκτήτη, κάθε ζημιά η αλλοίωση μέσα στο σπίτι, πριν εγκατασταθείτε, για να μην σας πει στο μέλλον ότι εσείς το κάνατε.
Να έχει αυτόνομη θέρμανση, διότι από Σεπτέμβριο το πετρέλαιο για τα σπίτια πάει στα ύψη!! Κεντρική θέρμανση σημαίνει πλέον, ένα παραπάνω νοίκι από κοινόχρηστα!! Μπρρρ..
Να αποφύγετε εάν μπορείτε τα βορινά σπίτια, έτσι ώστε να μην έχει πολύ κρύο το χειμώνα.
Να αποφύγετε τα ισόγεια και τα δώμα, για λόγους κλοπής, ζωύφια, πλημύρες και υπονόμου!
Να κάνετε το σουπερμάρκετ σας πάντα από μεγάλα σουπερμάρκετ και όχι μικρά παντοπωλεία, γιατί στα μικρά, οι τιμές είναι Χ2!!
Φέτος παίζει να μην έχουμε εστία και σίτιση με το νέο νομοσχέδιο, αλλά ακόμη και αν δεν περάσει το νομοσχέδιο, δεν θα έχουν την δύναμη τα πανεπιστήμια να σας ταΐζουν! Από πέρυσι είχαν εκδηλωθεί τέτοια προβλήματα εάν θυμάστε.. Γιαυτο…
Είναι πολύ δύσκολη χρονιά παιδάκια..! ΠΟΛΥ δύσκολη… Εάν θέλετε να σας δώσω συμβουλές σουπερμάρκετ και που να βρείτε στο διαδίκτυο τσελεμεντέδες τσαμπεξ, πέστε μου..! ΧΑΧΑΧΑ
Βάλτε της μαμάδες σας, να σας μάθουν μερικά φαγητά (οικονομικά και γρήγορα στην εκτέλεση)..
Από το να κλαίγεστε εάν περάσατε και που περάσατε, αρχίστε μαθήματα με την μαμά σας, μαγειρικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτα/Φιλολ

Νεοφερμένος

Η Παναγιώτα/Φιλολ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πέρα από σπίτι παιδιά που ανακεφαλαιώνω το τι να προσέξετε και τι να αποφύγετε.
Το σπίτι δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 56τμ για να μην μπείτε σε μεγαλύτερη κλίμακα χρέωσης από την ΔΕΗ. Γλιτώνετε πολλά λεφτά διότι η ΔΕΗ χρεώνει ανάλογα τα τμ. του σπιτιού. (αυτό μπορείτε να το βρείτε και στο διαδίκτυο).
Ποτέ δεν εκφράζουμε τον ενθουσιασμό μας, εάν βρούμε το σπίτι που πιστεύουμε ότι θέλουμε να νοικιάσουμε! Διότι ο ιδιοκτήτης κατά πάσα πιθανότητα, θα σας χρεώσει παραπάνω και θα είναι δύσκολο να παζαρέψετε.. πχ.. μην αρχίσετε.. «το θέλω, το θέλω, το θέλω» μπροστά του!!
Να μην έχει υγρασία καθόλου!! Ο λόγος ότι θα σας καταστρέψει τα ρούχα και θα βρωμάνε όλα μούχλα!
Να γράψετε σε ένα χαρτί και να δείξετε στον ιδιοκτήτη, κάθε ζημιά η αλλοίωση μέσα στο σπίτι, πριν εγκατασταθείτε, για να μην σας πει στο μέλλον ότι εσείς το κάνατε.
Να έχει αυτόνομη θέρμανση, διότι από Σεπτέμβριο το πετρέλαιο για τα σπίτια πάει στα ύψη!! Κεντρική θέρμανση σημαίνει πλέον, ένα παραπάνω νοίκι από κοινόχρηστα!! Μπρρρ..
Να αποφύγετε εάν μπορείτε τα βορινά σπίτια, έτσι ώστε να μην έχει πολύ κρύο το χειμώνα.
Να αποφύγετε τα ισόγεια και τα δώμα, για λόγους κλοπής, ζωύφια, πλημύρες και υπονόμου!
Να κάνετε το σουπερμάρκετ σας πάντα από μεγάλα σουπερμάρκετ και όχι μικρά παντοπωλεία, γιατί στα μικρά, οι τιμές είναι Χ2!!
Φέτος παίζει να μην έχουμε εστία και σίτιση με το νέο νομοσχέδιο, αλλά ακόμη και αν δεν περάσει το νομοσχέδιο, δεν θα έχουν την δύναμη τα πανεπιστήμια να σας ταΐζουν! Από πέρυσι είχαν εκδηλωθεί τέτοια προβλήματα εάν θυμάστε.. Γιαυτο…
Είναι πολύ δύσκολη χρονιά παιδάκια..! ΠΟΛΥ δύσκολη… Εάν θέλετε να σας δώσω συμβουλές σουπερμάρκετ και που να βρείτε στο διαδίκτυο τσελεμεντέδες τσαμπεξ, πέστε μου..! ΧΑΧΑΧΑ
Βάλτε της μαμάδες σας, να σας μάθουν μερικά φαγητά (οικονομικά και γρήγορα στην εκτέλεση)..
Από το να κλαίγεστε εάν περάσατε και που περάσατε, αρχίστε μαθήματα με την μαμά σας, μαγειρικής.

+ Και το κυριότερο, ειδικά για όσους είναι στην Αθήνα και τα ΜΜΜ ευνοούν : ΜΗΝ νοικιάσετε μια τρώγλη πλάι στην σχολή, επιλέξτε ένα σπίτι λίγο πιο μακριά, με βολικές συγκοινωνίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγω βλέπω(εχω στείλει το πατερα μου) ηδη Ξανθη και τσεκάρει σπιτακια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ποιοι περνανε απο το πρωτο και ποιοι απο το δευτερο εξαμηνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
δεν ισχυουν πλεον αυτα,ολα τα παιδια περνανε α'χειμερινο,δηλ απο Οκτωβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
λετε να προλαβω να βρω κανα καλο σπιτι τον σεπτεμβρη στην θεσσαλονικη κοντα στο πανεπιστημιο με καλα λεφτα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
δεν ισχυουν πλεον αυτα,ολα τα παιδια περνανε α'χειμερινο,δηλ απο Οκτωβρη

Ουφ ξαλαφρωσα! Γιατι περυσοι καπιοι νομιζω περνουσαν δευετερο εξαμηνο και τοσο καιρο κανω σχεδια οτι με το που βγουν οι βασεις την αλλη μερα φευγω και πριν λιγο θυμηθηκα αυτο με τα εξαμηνα και αγχωθηκα. λολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ουφ ξαλαφρωσα! Γιατι περυσοι καπιοι νομιζω περνουσαν δευετερο εξαμηνο και τοσο καιρο κανω σχεδια οτι με το που βγουν οι βασεις την αλλη μερα φευγω και πριν λιγο θυμηθηκα αυτο με τα εξαμηνα και αγχωθηκα. λολ!


Οχι μην ανησυχεις,απο περυσι εχει παψει να ισχυει αυτο το κομφουζιο με τα εξαμηνα στα ΤΕΙ,περνανε ολοι Α' χειμερινο και ειναι ολοι ησυχοι,ο,τι ισχυει και στα πανεπιστημια δηλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top