[split] Γιατί τα περισσότερα μέλη του MyCat είναι γυναίκες;

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ νομίζω, ότι οι άνδρες προτιμούν τα σκυλιά μόνο και μόνο επειδή μπορούν να τα εκπαιδεύουν στην απόλυτη υποταγή, κάτι το οποίο δεν γίνεται με τις γάτες. Βλέπεις είναι στο DNA τους να θέλουν να κουμαντάρουν και να έχουν το πάνω χέρι (κούνια που τους κούναγε);)

Σκέψου όμως την ικανοποίηση που νοιώθουμε όταν καταφέρουμε να κουμαντάρουμε μια γάτα!!Είναι τόσο δύσκολο όσο το να κουμαντάρεις μια γυναίκα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εγώ νομίζω, ότι οι άνδρες προτιμούν τα σκυλιά μόνο και μόνο επειδή μπορούν να τα εκπαιδεύουν στην απόλυτη υποταγή, κάτι το οποίο δεν γίνεται με τις γάτες. Βλέπεις είναι στο DNA τους να θέλουν να κουμαντάρουν και να έχουν το πάνω χέρι (κούνια που τους κούναγε);)

Επ' αυτού, υπάρχει ένας πάρα πολύ αστείος διάλογος στην ταινία Meet the Parents, μεταξύ του γατόφιλου πεθερού Ρόμπερτ ντε Νίρο και του όχι και τόσο γατόφιλου υποψήφιου γαμπρού του, Μπεν Στίλερ:

- Greg, how come you don't like cats?
- I don't not like cats. I-l just-- I just prefer dogs. I mean, I'm just more of a dog kind of, you know-- Come home, wagging their little tails, happy to see you kind of--
- You need that assurance? You prefer an emotionally shallow animal?
- I--
- You see, Greg, when you yell at a dog, his tail will go between his legs and cover his genitals, his ears will go down. A dog is very easy to break, but cats make you work for their affection. They don't sell out the way dogs do.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Σκέψου όμως την ικανοποίηση που νοιώθουμε όταν καταφέρουμε να κουμαντάρουμε μια γάτα!!Είναι τόσο δύσκολο όσο το να κουμαντάρεις μια γυναίκα;)
Το να κουμαντάρεις μια γάτα δεν είναι δύσκολο, είναι ακατόρθωτο, όπως και με τις γυναίκες.
Λυπάμαι που το λέω, αλλά μάλλον ξεγελιέστε αν νομίζετε αυτά που λες!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Επ' αυτού, υπάρχει ένας πάρα πολύ αστείος διάλογος στην ταινία Meet the Parents, μεταξύ του γατόφιλου πεθερού Ρόμπερτ ντε Νίρο και του όχι και τόσο γατόφιλου υποψήφιου γαμπρού του, Μπεν Στίλερ:

- Greg, how come you don't like cats?
- I don't not like cats. I-l just-- I just prefer dogs. I mean, I'm just more of a dog kind of, you know-- Come home, wagging their little tails, happy to see you kind of--
- You need that assurance? You prefer an emotionally shallow animal?
- I--
- You see, Greg, when you yell at a dog, his tail will go between his legs and cover his genitals, his ears will go down. A dog is very easy to break, but cats make you work for their affection. They don't sell out the way dogs do.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αυτό τα λέει όλα!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boy_gr

Νεοφερμένος

Ο boy_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι...οτι δηλαδη σημερα οι αντρες ειναι αυτοι που κουμανταρουν και εχουν το πανω χερι...:blink:...το αλλο με τον τοτο το ξερετε? :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ναι...οτι δηλαδη σημερα οι αντρες ειναι αυτοι που κουμανταρουν και εχουν το πανω χερι...:blink:...το αλλο με τον τοτο το ξερετε? :happy:
Οχι βέβαια!!! Απλώς έτσι νομίζουν:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boy_gr

Νεοφερμένος

Ο boy_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι απλως στην Ελλαδα ακομα δυστυχως για τον πολυ κοσμο η γατα δεν ειναι διαδεδομενη ως κατοικιδιο.ασχετα με αντρες η γυναικες..οσο για την αναγωγη γυναικα-γατα ή γυναικα-σκυλα εσεις αν εισασταν αντρας τι θα προτιμουσατε?:lol::lol::lol: .....(πλακα κανω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι απλως στην Ελλαδα ακομα δυστυχως για τον πολυ κοσμο η γατα δεν ειναι διαδεδομενη ως κατοικιδιο.ασχετα με αντρες η γυναικες..οσο για την αναγωγη γυναικα-γατα ή γυναικα-σκυλα εσεις αν εισασταν αντρας τι θα προτιμουσατε?:lol::lol::lol: .....(πλακα κανω)
Όσων αφορά την Ελλάδα, θα συμφωνήσω μαζί σου. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στη Γερμανία και εκεί τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά. Εκεί είσαι η εξαίρεση αν δεν έχεις κάποιο ζώο στο σπίτι.
Στην Ελλάδα έχουμε ακόμα πολύ δρόμο μπροστά μας σε αυτό το θέμα!!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το να κουμαντάρεις μια γάτα δεν είναι δύσκολο, είναι ακατόρθωτο, όπως και με τις γυναίκες.
Λυπάμαι που το λέω, αλλά μάλλον ξεγελιέστε αν νομίζετε αυτά που λες!:P:P:P

Ουπς....τώρα με βούλωσες κανονικά:redface:. Έχεις δίκαιο 100%. Δεν κουμαντάρονται με τίποτα. Απλά εμείς νομίζουμε ότι τις (γάτες κ' γυναίκες) ελέγχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι απλως στην Ελλαδα ακομα δυστυχως για τον πολυ κοσμο η γατα δεν ειναι διαδεδομενη ως κατοικιδιο.ασχετα με αντρες η γυναικες..οσο για την αναγωγη γυναικα-γατα ή γυναικα-σκυλα εσεις αν εισασταν αντρας τι θα προτιμουσατε?:lol::lol::lol: .....(πλακα κανω)

:lol::lol::lol:
Μπα, ξαναλέω, σε πολλούς άντρες αρέσουν οι γάτες... ισως στους πιο σοφιστικέ θα έλεγα. (Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγώ νομίζω, ότι οι άνδρες προτιμούν τα σκυλιά μόνο και μόνο επειδή μπορούν να τα εκπαιδεύουν στην απόλυτη υποταγή, κάτι το οποίο δεν γίνεται με τις γάτες. Βλέπεις είναι στο DNA τους να θέλουν να κουμαντάρουν και να έχουν το πάνω χέρι (κούνια που τους κούναγε);)
:P παντος οι γάτες εκπαιδεύονται πολυ πιο ευκολα , γρηγορα και ανεμακτα απο οτι τα σκυλια, σας το λεω απο ιδιαν πειρα...στην τριτη επαναληψη το γατι-γατονι το εχει πληρως κατανοησει και σε κοιταζει απαξιωτικα "μεγαλε πολλα λες το πιασα":lol: ενω ο κουταβος απορει κουναει ουριτσα βγαζει γλωσσακι ειναι αμηχανος και αν του το ξαναπεις σταθερα και εντονα θα σε πιτσιλισει με τσισακι γιατι τρομαξε (?) μετα τις 23 επαναληψεις βλεπουμε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menia

Νεοφερμένος

Η menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Την καλησπέρα μου! Εγώ σε όσα αδεσποτάκια έχω δώσει, μόνο μία γυναίκα με είχε πάρει τηλέφωνο! Ολα τα υπόλοιπα πήγαν σε άντρες, οι οποίοι μάλιστα έκαναν σαν τρελοί από την χαρά τους! Μυστήριο και ευχάριστο πράμα!! Επίσης στο επαγγελματικό και κοινωνικό μου κύκλο οι γυναίκες ακούνε τη λέξη "γάτα" και βγάζουν σπυριά! Σε αντίθεση με τους άντρες οι οποίοι είναι αδιάφοροι αλλά τουλάχιστον όχι αρνητικοί! Πάλι καλά που υπάρχει το φόρουμ εδώ και μπορώ να πω δυο πράγματα για τα αγαπημένα κατοικίδια χωρίς να με "κράξει" κανένας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mia_m

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο, αν και ο αδερφός μου για παράδειγμα έχει έρωτα με τις γάτες (είναι το μόνο σημείο που μοιάζουμε μ'αυτό το παιδί). Βλέπω γυναίκες να μην πολυγουστάρουν τις γάτες γιατί είναι βρώμικες και καλά, έχω ακούσει επίσης ότι εμείς οι γυναίκες αγαπάμε τις γάτες και τα ζώα γενικά γιατί έχουμε το ένστικτο της μάνας και τα βλέπουμε όλα με άλλο μάτι. Τέλος πάντων,η δική μου άποψη είναι ότι είμαστε πιο πολλές γυναίκες εδώ,γιατί είμαστε πιο υπεύθυνες (ή υπερβολικές) και ψάχνουμε να βρούμε λύση για το παραμικρό σπυρί που έβγαλε η λατρεία μας,ενώ ο άντρας σου λέει,ποιος ψάχνει τώρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menia

Νεοφερμένος

Η menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γιατί είμαστε πιο υπεύθυνες (ή υπερβολικές) και ψάχνουμε να βρούμε λύση για το παραμικρό σπυρί που έβγαλε η λατρεία μας,ενώ ο άντρας σου λέει,ποιος ψάχνει τώρα!!!

:lol::lol::lol: Συμφωνώ κι επαυξάνω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top