Thread για νέα μέλη

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
... έχω πήξει στο διάβασμα. Των συζητήσεών σας βεβαίως βεβαίως. ;)

"Δίνε το αφτί σου σε όλους, τη φωνή σε λίγους.
Δέξου την κρίση καθενού, μα φύλαγε τη γνώμη σου."
Άμλετ, Σαίξπηρ


Καλή διαμονή και οι στίχοι του Αμλετ ας σας ακολουθούν. :redface:


'Μέσα στη δίψα είναι όλο το νερό" όπως έλεγε και ο Καρούζος.


αριθμός κοινωνικών φρονημάτων: y' = p(x)y^2 + q(x)y + r(x)

Το να "ολοκληρώνεις" ένα κοινωνικό φρόνημα μου μοιάζει πχιότερο με περιθωριοποίηση που ούτε φρόνιμη είναι ούτε και ποσοτικοποιείται. :worry:

Σας χαιρετώ σαν μια φωνούλα που συμπάθησα,
από άβαταρ χορευτικό (που γαντζώνονται χαμόγελα)
ως τις φρέσκες και δροσάτες σας απόψεις που εκπέμπουν φινέτσα κι ευγένεια :redface:
Worry not, δεν είμαι τόσο ερωτόληπτος. Μην τους πιστέψετε. :lol:

Eγώ μαλλον "κακώς" ήρθα!!!:D:D

Αν κρινω απο την όλη (βαθμολογική και μη) υποδοχή μου!:D

Κακό δεν είναι η αρνητική βαθμολογία.

Άλλο είναι το κακό:
να 'σαι σαν το σημάδι
που μένει όταν χαθεί το δαχτυλίδι...

Αλλα δεν πειράζει! :P
Θέλω πολύυυυυυυυυ αρνητική βαθμολογία!!!:D
Μου αρέσει να κανω τη διαφορά!!.......:D

Αν ο χ, ψ, ή z χρήστης που έλαβε αρνητική βαθμολογία, -3, -5, -10 αντιστοίχως, τολμήσει να πει ότι δε χαίρει εκτίμησης από το φόρουμ με τυχαίο όνομα "στέκι", να μην του κάτσει ψήφος. :D

Δεν δίνουμε εξετάσεις, εδώ πέρα.
Τυχόν αρνητικός σχολιασμός είναι ανεξήγητα μνησίκακος μόνο εφόσον είναι εύσχημος αλλά κενός και, φυσικά, υποκρύπτει προσωπικές σκοπιμότητες.

Όχι σπάνια, υποκαθιστούμε την πραγματική συζήτηση για την αξία των γνωμών με την παρελκυστική συζήτηση για τη μορφή και τις διατυπώσεις τους.
Αν λ.χ. ισχυριστούμε ότι η άποψη του heptamer δεν είναι ορθή, δίκαιη ή ωφέλιμη είμαστε αυτονόητα κακεντρεχείς: για τους υπερασπιστές (που καθε λίγο σπάζουν την πολύτιμη σιωπή τους) αντιδρούμε επειδή δε χωνέψαμε τη μορφή, οχι επειδή πιστεύουμε ότι η πραγματικά γόνιμη συζήτηση για τη μορφή πρέπει να αφορά μόνο σε καλές απόψεις.

Λες κι είμαστε οι κλειδοκράτορες του ενδιαφέροντος...:whistle:

Αλλά έτσι απορρίπτεται κάθε συζήτηση για το ουσιαστικό, δηλ. για το αισθητικό κριτήριο ως περιττή, ιδεολογικά περιχαρακωμένη και αγκυλωμένη στο…συμβολισμό (είπαμε: η απαραίτητη διάκριση σοβαρο-γελοίο, καλό-κακό είναι βάναυση ιδεολογικοποίηση), και πώς αλλιώς; Οι υπερασπιστές μονότονα επαναλαμβάνουν πως η αρνητική κρίση είναι υποχρεωτικά κρίση για την μορφή και όχι κρίση για τη αξία.

έχε κι αυτό το διαχωρισμό κατα νου....

Άλλα μέτρα, ευτυχώς, κι άλλα σταθμά, απ'τον ένα στον άλλον. :)

Eγώ πάντως να ξέτε οτι δεν προκειται να προβώ σε βαθμολογήσεις / αξιολογήσεις - ειτε κειμένων,είτε e-ικόνων.:)

Ή όπως γράφει (παρηχητικά) ένας παλαιός κριτικός για τον Μακρυγιάννη: Απρόσιτα πρότυπα.:P


Απέχω πάντα συνειδητά απο τέτοιες διαδικασίες,γιατι η αξιολόγηση ειναι οπλο (εκδήλωσης συμπαθειας / εμπάθειας κλπ) που στα χέρια αδαών (με βγάζω απέξω) χρηστών μπορει να αποβει καταστροφική.:)

Ο ίδιος κριτικός γράφει για ενα ποιητή με τους στίχους του οποίου ξεκαρδιζόταν ο Μαλακάσης:


Εις την γην της Ιουδαίας
Μόνον δρας
Έχων περι κόσμου ιδέας
Αμυδράς. ;)



Οσοι θελουν,ας αξιολογούν - αλλα να μην ελπίζουν σε ανταπόδωση!:D

Drive safe.
Χάνεις το λούκουμο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ωωωωωω η Tinkerbell στο στέκι!!!! Καλως ήρθες!!!!!! :D:D:D
Έφερες καθόλου νεραϊδόσκονη; :P

Τολμάω να πάω πουθενά χωρίς αυτήν; (την γκρίνια την ακούει μόνον ο Πήτερ Παν :P)
Καλώς σας βρήκα. :D:D:D


"Δίνε το αφτί σου σε όλους, τη φωνή σε λίγους.
Δέξου την κρίση καθενού, μα φύλαγε τη γνώμη σου."
Άμλετ, Σαίξπηρ


Καλή διαμονή και οι στίχοι του Αμλετ ας σας ακολουθούν. :redface:

Ω ναι! πέσατε διάνα! Τυγχάνω λάτρης του Σαίξπηρ. :worship:
Ευχαριστώ ιδιαίτερα για τις ευχές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
που θα μπορούσε να συναντηθούν ένα Λόρδος με την tinkerbell? Μα μόνο στο e-stekiland :D

καλώς ήρθατε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monk

Νεοφερμένος

Ο monk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
καλως σας βρηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλώς ήρθες monk :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monk

Νεοφερμένος

Ο monk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragda55

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ηρθα κι εγω!!! :) Σμαράγδα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λορδος

Νεοφερμένος

Ο Μαυροπουλος Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ο Λορδος ειναι εδω :Ρ
ωραια παρατηρηση Αναστασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας ονομάζομαι Μαρίκα Τσουτσουνίδου και με καλωσορίζω στην παρέα σας. :welcome:
ονομα Μαρικα....
φυλο Αντρας..:hmm::xixi:



Καλως ηρθατε παιδες!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
ονομα Μαρικα....
φυλο Αντρας..:hmm::xixi:



Καλως ηρθατε παιδες!!!:D
μπορει να μπερδευτηκε που ειναι το κακο?:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Γειααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
ονομα Μαρικα....
φυλο Αντρας..
Και εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό...:p

Καλώς ορίσατε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Καλως ηρθατε ολοι!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
παιδια κι εγω νεο μελος ειμαι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
γουελκαμ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
μπιενβενουτι(σωστα το ειπα;:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


Αν και... με διέκοψε αυτή η παλιοEstartu με τη φασαρία της.
View attachment 4641
(Αλλάζουμε και κανά τακουνάκι στο άρβυλο, ε; :P)






:bigarmhug

καλώστηνε

(κι ας άργησε) :P







(αν όμως ξανα-προσπαθήσεις να σπείρεις ψεύτικες φήμες θα βάλω τον Πήτερ να σου τις βρέξει!! :P
άκου άρβυλα εγώ!!!! :mad::mad:
αφού ξέρεις ότι μόνο με >12ποντα κυκλοφορώ συνήθως!!! :D:whistle: )













ώρες - ώρες ειλικρινά αισθάνομαι "περιθωριακή" ...


(σημάδι προφανές νομίζω ότι "μεγαλώνω" ..... :P:P:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top