[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

Panag

Νεοφερμένος

Ο Panag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,165 μηνύματα.

SaNToR

Νεοφερμένος

Ο SaNToR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ποτέ μίλησες με Πατση για να το κάνουμε και εμείς ..!


Έχει πει την πρόβλεψή του για το τμήμα στην ιστοσελίδα του, αν μπορούσα, θα τον έπαιρνα και τηλ να μου το έλεγε και ο ίδιος με την αγωνία που έχω.
 

Martins0505

Νεοφερμένος

Ο Martins0505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως θα κινηθει η βαση στο οικονομικης επιστημης ΟΠΑ;;;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,165 μηνύματα.

Pipis

Νεοφερμένος

Ο Pipis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Προβλέψεις για διαιτολογία, Τρίκαλα, Καλαμάτα και Σητεία?Ο Στρατηγάκης δίνει πολύ μεγάλη πτώση,μου φαίνεται απίθανο
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

CaptainEliasGR

Νεοφερμένος

Ο CaptainEliasGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καμια εκτιμηση για το τμημα μηχανικων πληροφορικης και ηλεκτρονικων συστηματων (Διεθνές Πανεπιστημιο Ελλαδος)?
 

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θα μπορούσε κανείς μήπως να πει μία πιθαν κλίμακα μορίων για τους ελεγκτές αεράμυνας στη ΣΙ; Πιστεύετε κάπου στα 17.500 μόρια όπως λέει το έθνος ή κάπου στα 18.000+; Επίσης με 17.330 υπάρχει καμια περίπτωση να πιάσω ειδική κατηγορ'ια μιας και είμαι τρίτεκνος; Η ειδική κατηγορία δέχεται μόνο ένα άτομο υπενθυμίζω και η γενική σειρά 4.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Θα μπορούσε κανείς μήπως να πει μία πιθαν κλίμακα μορίων για τους ελεγκτές αεράμυνας στη ΣΙ; Πιστεύετε κάπου στα 17.500 μόρια όπως λέει το έθνος ή κάπου στα 18.000+; Επίσης με 17.330 υπάρχει καμια περίπτωση να πιάσω ειδική κατηγορ'ια μιας και είμαι τρίτεκνος; Η ειδική κατηγορία δέχεται μόνο ένα άτομο υπενθυμίζω και η γενική σειρά 4.

Κάπου εκεί κοντά με ΣΜΑ θα είναι. 17.500 με τίποτα κατά τη γνώμη μου. Τη θέλουν όλοι τη σχολή ελεγκτών αεράμυνας.
 

SotosMein

Νεοφερμένος

Ο SotosMein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
εκατσα και υπολογισα τα στατιστικά των μαθητών που έγραψαν πανω απο 18 και τα συγκρινα με τα περσινά. Κατέληξα στο οτι στο 1ο πεδίο υπαρχουν 528 λιγότεροι υποψήφιοι με 18+, στο 2ο πεδίο μονο 143 (!) λιγότεροι υποψήφιοι και στο 3ο πεδίο 614 λιγότεροι. Παρόλα αυτα διαβαζω άρθρα που αναφέρουν καθολική πτώση βάσεων στο 2ο και χαμηλή στο 3ο;;! Δεν συμφωνω καθολου. Συγκρινα επισης την πτώση των αριστουχων το 2018 σε σχεση με το 2017 (18+ για 3ο πεδίο ) και ειδα πτώση 564 υποψηφίων ενω φέτος σε σχεση με πέρσι πτώση 614 υποψηφίων!! Μαλιστα φέτος πανω απο 19 (3ο πεδίο) εχουν γράψει 122 ατομα και η ιατρική Αθηνών παίρνει 160 περιπου...για μενα η πτώση θα ναι μεγαλυτερη απο το προβλεπόμενο. ( πχ ιατρική εκπα 18730)

Νομίζω επιασα την ιατρική εκπα ???? 18724 είναι τελικα. Εγώ το πα στο 3ο πεδίο η τεράστια μείωση των αριστουχων οδήγησε την κάθε ιατρικη και μη σε πτώση 300+ μοριων... απλώς σιχάθηκα όλους τους "εκτιμητες" που σου βάζουν μια προβλεπόμενη βάση εντός 200 μοριων... (πχ κάποιος μπορεί να έλεγε 18800-19000 ε χαίρω πολύ μπαμπης). Ακόμα δεν είδα του Πατση αν ήταν κοντά αλλά πίστευω είναι.. είναι ίσως ο πιο "ακριβής"

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Νομίζω επιασα την ιατρική εκπα ???? 18724 είναι τελικα. Εγώ το πα στο 3ο πεδίο η τεράστια μείωση των αριστουχων οδήγησε την κάθε ιατρικη και μη σε πτώση 300+ μοριων... απλώς σιχάθηκα όλους τους "εκτιμητες" που σου βάζουν μια προβλεπόμενη βάση εντός 200 μοριων... (πχ κάποιος μπορεί να έλεγε 18800-19000 ε χαίρω πολύ μπαμπης). Ακόμα δεν είδα του Πατση αν ήταν κοντά αλλά πίστευω είναι.. είναι ίσως ο πιο "ακριβής"




Καταρχάς συγχαρητήρια για την επιτυχία σου!!!

Τώρα όσον αφορά τις εκτιμήσεις, δεν υπήρχε ΟΥΤΕ ΜΙΑ που να έδινε την Αθήνα τόσο χαμηλά.
Εγώ προσωπικά την έδωσα 18830 (18800-18860) και όπως είδα τώρα τόσο την έδωσε και ο Πάτσης. Οπότε, καλά θα κάνεις να χαίρεσαι που όλοι ανεξαιρέτως πέσαμε έξω.
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καταρχάς συγχαρητήρια για την επιτυχία σου!!!

Τώρα όσον αφορά τις εκτιμήσεις, δεν υπήρχε ΟΥΤΕ ΜΙΑ που να έδινε την Αθήνα τόσο χαμηλά.
Εγώ προσωπικά την έδωσα 18830 (18800-18860) και όπως είδα τώρα τόσο την έδωσε και ο Πάτσης. Οπότε, καλά θα κάνεις να χαίρεσαι που όλοι ανεξαιρέτως πέσαμε έξω.


Ευχαριστώ πολυ! Χαίρομαι πολυ που πέσανε τόσο οι βάσεις γιατί μόνο όσοι δώσαμε σε αυτά τα θέματα μπορούμε να καταλαβουμε πραγματικά την δυσκολία αυτων(φυσική/χημεία). Χαίρομαι επίσης που υπάρχουν άτομα σαν εσάς που αφιερώνουν τόσο χρόνο για να βγάλουν εκτιμησεις αλλά και να βοηθήσουν εμάς τους πανελληνιομαχους. Απλά ένιωσα άσχημα που δώσατε τόσο σίγουρη απάντηση σε ένα παιδί που όχι μόνο είχε ελπιδες αλλά και πέρασε στην ιατρική αθηνων! Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προσβάλω εσάς προσωπικά αλλά πιο πολύ όλα εκείνα τα μεγάλα άρθρα από γνωστά σιτε που το μόνο που πετυχαίνουν είναι να μας απόγοητεύουν με την ανακριβια τους και να μας αγχωνουν τόσο πολύ χωρίς να προσφέρουν τίποτα ουσιαστικο! (Το έζησα ο ίδιος φέτος )
 

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ! Χαίρομαι πολυ που πέσανε τόσο οι βάσεις γιατί μόνο όσοι δώσαμε σε αυτά τα θέματα μπορούμε να καταλαβουμε πραγματικά την δυσκολία αυτων(φυσική/χημεία). Χαίρομαι επίσης που υπάρχουν άτομα σαν εσάς που αφιερώνουν τόσο χρόνο για να βγάλουν εκτιμησεις αλλά και να βοηθήσουν εμάς τους πανελληνιομαχους. Απλά ένιωσα άσχημα που δώσατε τόσο σίγουρη απάντηση σε ένα παιδί που όχι μόνο είχε ελπιδες αλλά και πέρασε στην ιατρική αθηνων! Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προσβάλω εσάς προσωπικά αλλά πιο πολύ όλα εκείνα τα μεγάλα άρθρα από γνωστά σιτε που το μόνο που πετυχαίνουν είναι να μας απόγοητεύουν με την ανακριβια τους και να μας αγχωνουν τόσο πολύ χωρίς να προσφέρουν τίποτα ουσιαστικο! (Το έζησα ο ίδιος φέτος )

Γενικά προτιμώ να δίνω πιο αυστηρές προβλέψεις ώστε ακόμα και να πέσω έξω να είναι προς όφελός σας. Αντίθετα, οι πιο "επιεικείς" εκτιμήσεις μπορεί αν δεν επιβεβαιωθούν να απογοητεύσουν αρκετό κόσμο... Αυτό με τους "μεγάλους" εκτιμητές -που ενώ κάθε χρόνο πέφτουν έξω τους παίρνουν ακόμα στα σοβαρά κάποιοι- το έχω ζήσει και εγώ και τις 3 χρονιές που έδωσα πανελλήνιες οπότε σε καταλαβαίνω!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top