meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καταλαβαίνω τι μου λέτε και σε αυτές τις δυο απόψεις, στο τελειώνω σχολη vs ξανσδινω γιατί τα εχω φρεσκα, Είμαι ανάμεσα
Προτου ξαναδωσω Πρέπει σίγουρα να βρω το τρόπο να μην αγχώνομαι τοσο όταν δίνω. Πονάει ειλικρινά το οτι φετος τα γνώριζα αλλά δεν απεδωσα εκείνη την ωρα επειδη είχα άγχος. Δε μπορώ να το "χωνέψω" εύκολα
Το θέλω ομως και αυτό είναι σίγουρα. Και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θέλω να φτάσω εκεί. Δε φαντάζομαι τον εαυτό μου κάπου αλλού

Όσο για την ηλικία μου και γω για μικρή με εχω :P όλοι λένε βέβαια πήγαινε στη σχολή και μεγαλωνεις και μετά βλεπεις κτλ. Γενικά το περιβάλλον είναι λιγουλακι αρνητικό (οχι ολοι) οπότε παίζει και αυτο ρολο στο να μείνω σπίτι μου και να ξαναδωσω ισως

έχεις κάτσει να σκεφτείς γιατί θες τόσο πολύ να περάσεις ιατρική? δεν αμφιβάλλω ότι το θες αλλά είσαι πολύ μικρή ακόμη για να λες με τέτοια σιγουριά ότι είσαι ταγμένη στην ιατρική :P με την έννοια ότι ίσως πρέπει να ψάξεις κι άλλο τα ενδιαφέροντα και τις κλίσεις σου.
4η συνεχόμενη χρονιά πανελλαδικές μου φαίνεται μαρτύριο. θα σου πρότεινα να πας στην σχολή σου, να δεις πως θα τα πας κι εκεί κι αν στην τελική δεν σου αρέσει, ξαναδώσε. ή δώσε κατατακτήριες. ή πήγαινε σε μια ιατρική του εξωτερικού. λύσεις υπάρχουν, απλά δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να δει τι πραγματικά θέλει έξω από το άγχος των πανελλαδικών (το οποίο βιώνεις 3 χρόνια τώρα).
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
έχεις κάτσει να σκεφτείς γιατί θες τόσο πολύ να περάσεις ιατρική? δεν αμφιβάλλω ότι το θες αλλά είσαι πολύ μικρή ακόμη για να λες με τέτοια σιγουριά ότι είσαι ταγμένη στην ιατρική :P με την έννοια ότι ίσως πρέπει να ψάξεις κι άλλο τα ενδιαφέροντα και τις κλίσεις σου.
4η συνεχόμενη χρονιά πανελλαδικές μου φαίνεται μαρτύριο. θα σου πρότεινα να πας στην σχολή σου, να δεις πως θα τα πας κι εκεί κι αν στην τελική δεν σου αρέσει, ξαναδώσε. ή δώσε κατατακτήριες. ή πήγαινε σε μια ιατρική του εξωτερικού. λύσεις υπάρχουν, απλά δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να δει τι πραγματικά θέλει έξω από το άγχος των πανελλαδικών (το οποίο βιώνεις 3 χρόνια τώρα).

Χρήματα για ιατρική του εξωτερικού δεν υπάρχουν δυστυχώς :P και φέτος ςν ξαναδωσω φροντιστήρια λίγες ώρες και μετά τα Χριστούγεννα. Εχω εξάλλου πολλές σημειώσεις κτλ

Όσο για την ιατρική, ναι το εχω σκεφτεί αρκετά και Έχω καταλήξει εκεί. Δεν θα πάλευα τόσο για κάτι αν δεν ήμουν σίγουρη ή αν δεν το ήθελα πραγματικά

Πάντως σίγουρα θα δώσω χρόνο στον εαυτό μου, ίσως και τον Ιούλιο και όντας πιο ήρεμη να πάρω μια απόφαση. Ο στόχος είναι ένας
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Πανελλήνιες 4η φορά.. πρεπει να εισαι καποιου ειδους ηρωας .
 

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Πέρασα πέρυσι στη νοσηλευτική στο Καποδιστριακό. Φέτος έδινα για 3η φορά με στόχο την ιατρική
Σήμερα στη βιολογία πήγα καλά στα άλλα οχι όσο θα έπρεπε. Αυτό που στενοχωρεί αφάνταστα Είναι οτι φέτος για μένα δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν θέμα άγχους. Έχασα τη ψυχραιμία μου με αποτέλεσμα να μη γραψω πράγματα που ήξερα
Οπότε ξανά στο δίλλημα: Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες
Θα ήμουν υπερβολική αν ξαναεδινα?
Ειλικρινά το Θέλω τόσο και αυτή τη στιγμή δε ξέρω τι είναι το σωστό


Αν θες Ιατρική, ξαναδώσε και μην πατήσεις Νοσηλευτική στο ΕΚΠΑ.

Χειρότερο κακό θα κάνεις σε σένα, με το να πας σε μια σχολή ως "σκαλοπατάκι" παρά καλό, επειδή όταν πας νοσηλευτική ξέρεις τι θα συναντήσεις.

Για ιατρικη,συμβαινει


Αν είναι πραγματικό της όνειρο, ναι.

Εάν είναι κάτι "πλασματικό" που της έχει φυτέψει σαν ιδέα η Ελληνική κοινωνία (γιατί στην Ελλάδα ζούμε, όπου το τα είσαι πχ. οδοκαθαριστής δεν πουλάει καλά σαν κοινωνική εικόνα), τότε δεν πρέπει να συμβεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φετος έδωσα πανελληνιες για την θετική με βιολογια...παρόλο το γεγονός οτι διαβαζα παρα πολυ οι κόποι μου δεν ανταμειφθηκαν. Μετα τα θεματα της φυσικής η αυτοπεποίθηση μου έπεσε και στα υπόλοιπα μαθήματα πήγαινα σαν να μην με ένοιαζε τιποτα καθώς ήξερα οτι τιποτα δεν θα με έσωζε απο την αποτυχία της φυσικής...Τωρα περνάω σε σχολές οι οποίες δεν με ενδιαφέρουν κατι το οποίο με στεναχωρεί πολυ. Σκέφτηκα να ξαναδωσω αλλα μου δίνεται επίσης η ευκαιρία για ιδιωτικό κολλέγιο δεν ξερω τι να κανω...απο την μια θελω να ξαναδωσω αλλα φοβάμαι την ψυχολογική πίεση κατά την διάρκεια της χρονιάς απο την αλλη ποσο αξιόπιστα ειναι τα ιδιωτικά κολλέγια;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φετος έδωσα πανελληνιες για την θετική με βιολογια...παρόλο το γεγονός οτι διαβαζα παρα πολυ οι κόποι μου δεν ανταμειφθηκαν. Μετα τα θεματα της φυσικής η αυτοπεποίθηση μου έπεσε και στα υπόλοιπα μαθήματα πήγαινα σαν να μην με ένοιαζε τιποτα καθώς ήξερα οτι τιποτα δεν θα με έσωζε απο την αποτυχία της φυσικής...Τωρα περνάω σε σχολές οι οποίες δεν με ενδιαφέρουν κατι το οποίο με στεναχωρεί πολυ. Σκέφτηκα να ξαναδωσω αλλα μου δίνεται επίσης η ευκαιρία για ιδιωτικό κολλέγιο δεν ξερω τι να κανω...απο την μια θελω να ξαναδωσω αλλα φοβάμαι την ψυχολογική πίεση κατά την διάρκεια της χρονιάς απο την αλλη ποσο αξιόπιστα ειναι τα ιδιωτικά κολλέγια;


ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙΣ!!! Περιηγήσου στο φόρουμ να δεις πόσα παιδιά δίνουν για δεύτερη και τρίτη χρονιά και πόσα άλλα ξαναδίνουν μετά πολλά χρόνια από τότε που έδωσαν πρώτη φορά πανελλαδικές.΄Οπως τα κατάφεραν αυτοί θα τα καταφέρεις κι εσύ!!! Καλή επιτυχία!
 

Nicole2424

Νεοφερμένος

Η Nicole2424 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες καθώς δεν πιανω τη σχολη της 1ης επιλογής μου. Έχω το δικαίωμα να επιλέξω με ποιο σύστημα θα δώσω ή πρέπει αναγκαστικά με το νέο??
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες καθώς δεν πιανω τη σχολη της 1ης επιλογής μου. Έχω το δικαίωμα να επιλέξω με ποιο σύστημα θα δώσω ή πρέπει αναγκαστικά με το νέο??

Όταν εγώ έδωσα το 2016, είχα την επιλογή να δώσω με το παλαιό ή το νέο. Υποθέτω ότι αυτό θα γίνει.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έδωσα πανελλαδικές φέτος, και απ' ό,τι φαίνεται δεν περνάω ούτε ιατρική, αλλά ούτε και φαρμακευτική... Θεωρείτε ότι αξίζει να ξαναδώσω; Με τρομάζει ο φόβος μιας δεύτερης ενδεχόμενης αποτυχίας... Αν ξαναδώσω, πρέπει να δώσω με το καινούριο σύστημα, ή κάτι τέτοιο δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα; Επίσης, έδωσα με ΓΕ.Λ. Είναι δυνατόν του χρόνου να δώσω με τα εσπερινά;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έδωσα πανελλαδικές φέτος, και απ' ό,τι φαίνεται δεν περνάω ούτε ιατρική, αλλά ούτε και φαρμακευτική... Θεωρείτε ότι αξίζει να ξαναδώσω; Με τρομάζει ο φόβος μιας δεύτερης ενδεχόμενης αποτυχίας... Αν ξαναδώσω, πρέπει να δώσω με το καινούριο σύστημα, ή κάτι τέτοιο δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα; Επίσης, έδωσα με ΓΕ.Λ. Είναι δυνατόν του χρόνου να δώσω με τα εσπερινά;
Επιτελους βλεπω ατομα με την ιδια απορρια.....εδινα φετος απο το 4ο παιδιο και συγκεντρωσα 14640..η πλακα ειναι οτι αυτο εγινε χωρις να κανω το κατι παραπανω και χωρις τρελο διαβασμα..με λιγο προσπαθεια ακομη και αν ειχα αποφυγει τραγικα λαθη απροσεξιας περνουσα εφαρμοσμενη που ηθελα..εν τελει σκεφτομαι να ξαναδωσω για πληροφορικη απθ η εφαρμοσμενη παμακ..αλλα με αγχωνει το γεγονος οτι δε ξερω με ποιο συστημα θα δωσω..διοτι με το καινουργιο δε θα δωσω καθως δεν υπαρχει η απαραιτητη οικονομικη δυνατοτητα για τοσα φροντιστηρια αφου η υλη εχει αυξηθει σημαντικα σε αεππ και αοθ..αυτο που θελω να μαθω ειναι ποτε θα ξερω τι επιλογες εχω για να ξερω και τι να κανω..ας πουμε καποιος που εδωσε το 16 ας πει ποτε εμαθε τις επιλογες του..και επισης το γεγονος οτι δε θα μπορω να κανω το ιδιο πολυ φροντιστηριο οπως ειπα λογω οικονομικου..δηλαδη αοθ λεω να μη κανω αφου ειναι και το δυνατο μου μαθημα και αεππ μαθηματικα 1 φορα στο δεκαπενθημερο..αν και πιστευω στην προσωπικη δουλεια αφου τα ξερω ηδη απλα το φροντιστηριο ειναι καθοδηγηση οπως και να το κανουμε..αυτα τα 2 με προβληματιζουν οποιος εχει εμπειρια και μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ας πουμε καποιος που εδωσε το 16 ας πει ποτε εμαθε τις επιλογες του..


Στις 17-12-2015 ανακοινώθηκε η υπουργική απόφαση για το τι θα ισχύσει για τους υποψήφιους με το παλαιό σύστημα . Και στις 11-4-2016 καθορίστηκε ότι οι υποψήφιοι του παλαιού συστήματος ΓΕΛ θα διεκδικήσουν το 4% των θέσεων που αντιστοιχούν στις θέσεις των συμμετεχόντων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ημερήσιων Γενικών Λυκείων έτους 2016.
 

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δηλαδη εγω για να δω τι θα κανω θα περιμενω το δεκεμβριο; Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια ανακοινωση απ το υπουργειο παιδειας; Ελπιζω να μη γινει παλι ετσι ..Μπραβο Ελλαδισταν
 

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δηλαδη εγω για να δω τι θα κανω θα περιμενω το δεκεμβριο; Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια ανακοινωση απ το υπουργειο παιδειας; Ελπιζω να μη γινει παλι ετσι ..Μπραβο Ελλαδισταν

Θα σου πρότεινα να έριχνες μια ματιά στα καινούργια στο μεσοδιάστημα, αντί να περιμένεις απλώς μέχρι το Δεκέμβριο, λόγου χάρη. Σκέψου ότι ακόμη κι αν δεν θα υπάρξει η δυνατότητα επανεξέτασης με το παλαιό σύστημα, έχεις προβάδισμα σε σχέση με τους υπόλοιπους υποψηφίους.
 

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Φιλε μου η υλη σε αοθ και αεππ εχει αυξηθει σημαντικα..εγω να διαβασω πχ τη θεωρια αλλα ολα τα καινουργια ειδη ασκησεων θα χρειαστει καποιος να μου τα εξηγησει...
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Φιλε μου η υλη σε αοθ και αεππ εχει αυξηθει σημαντικα..εγω να διαβασω πχ τη θεωρια αλλα ολα τα καινουργια ειδη ασκησεων θα χρειαστει καποιος να μου τα εξηγησει...

Για τις ΑΟΘ τα κεφάλαια που έχουν προστεθεί αυξάνουν κυρίως τον όγκο της ύλης θεωρητικά και όχι από πλευράς ασκήσεων. Μην περιμένεις δηλαδή, ότι τα 4 αυτά νέα κεφάλαια παρουσιάζουν την ποικιλία ασκήσεων που έχουν τα αρχικά. Με λίγα δηλαδή μαθήματα πιστεύω θα είσαι εντάξει για το κομμάτι των ασκήσεων. =)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδη εγω για να δω τι θα κανω θα περιμενω το δεκεμβριο; Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια ανακοινωση απ το υπουργειο παιδειας; Ελπιζω να μη γινει παλι ετσι ..Μπραβο Ελλαδισταν


Δεν σημαίνει ότι επειδή ανακοινώθηκε τότε τον Δεκέμβριο, θα ανακοινωθεί και φέτος την ίδια ημερομηνία. Λάβε υπόψη σου ότι κάνουμε υποθέσεις αφού ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα για το τι θα συμβεί! Επίσης μέσα στο καλοκαίρι όπως είναι γνωστό, όλα υπολειτουργούν οπότε μην περιμένεις κάποια ανακοίνωση πριν τον Σεπτέμβριο το νωρίτερο. Δεν συμφωνώ να αρχίσεις να διαβάζεις την καινούρια ύλη. Μπορείς αν θες μέχρι να δεις τι θα γίνει να κάνεις επαναλήψεις στην ύλη που έχεις ήδη διδαχθεί.
 

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις αρχικα..αυτο που μαλλον θα γινει αν αποφασισω να ξαναδωσω ειναι να διαβασω ακομη καλυτερα τα ηδη γνωστα και θα δω τι θα κανω με τα υπολοιπα..αν οπως ειπε η κοπελα πιο πανω το αοθ σε θεμα ασκησεων δεν αθξηθηκε σημαντικα μενει να δω με το αεππ τι γινεται..
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φετος έδωσα πανελλήνιες και συγκέντρωσα 15.000 μόρια και κάτι. Περνάω σε αρκετές σχολες και είμαι θετική κατεύθυνση με βιολογία. Κυνηγούσα τα βιολογικά και θα με ενδιέφερε και η μοριακή της Αλεξανδρούπολης Αλλά φυσικά δεν τις πιάνω. Οι σχολές που δήλωσα δεν με ελκύουν παρόλα αυτά όλοι με αποτρεπουν να ξαναδωσω αν και το θέλω γιατί πιστεύω ότι μπορώ και αντέχω. Να ξαναδωσω ;
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Φετος έδωσα πανελλήνιες και συγκέντρωσα 15.000 μόρια και κάτι. Περνάω σε αρκετές σχολες και είμαι θετική κατεύθυνση με βιολογία. Κυνηγούσα τα βιολογικά και θα με ενδιέφερε και η μοριακή της Αλεξανδρούπολης Αλλά φυσικά δεν τις πιάνω. Οι σχολές που δήλωσα δεν με ελκύουν παρόλα αυτά όλοι με αποτρεπουν να ξαναδωσω αν και το θέλω γιατί πιστεύω ότι μπορώ και αντέχω. Να ξαναδωσω ;
Αφού πιστεύεις ότι μπορείς και αντέχεις, εννοείται!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top