Ομάδες προσανατολισμού

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μόλις τελείωσα την Α λυκείου. Έκανα την εγγραφή στην Β λυκείου και δήλωσα ότι θέλω να ακολουθήσω την θετική κατεύθυνση. Τώρα όμως άλλαξα γνώμη με ένα συμβάν το οποίο συνέβη και μου τσάκισε το ηθικο. Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων κατάλαβα ότι όχι μόνο στις εξετάσεις αλλά όλη τη χρονιά φέτος ήμουν καλύτερος στα θεωρητικά μαθήματα και όχι στα θετικά (εγώ πήγαινα φριντηστηριο όλη τη χρονιά φέτος σε θετικά μαθήματα) και ευτυχώς η δυστυχώς έχω αποφασίσει ότι τελικά θελω να πάω θεωρητική κατεύθυνση. Και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.
1) Γίνεται να αλλάξω την κατεύθυνση εφόσον έχω κάνει ήδη την δήλωση μ και την εγγραφή στη β λυκείου;
2) Γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση κατευθείαν μόλις μπω Β λυκείου;
3) Γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στα μέσα της χρονιάς της Β λυκείου;;
4) Γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στην αρχή της Γ λυκείου;;

Εγώ έχω σκεφτεί δύο ενδεχόμενα:
1) Αν γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στην αρχή της Β λυκείου να αλλαξω
Και
2) Να αφήσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου μήπως βελτιωθώ στα θετικά μαθήματα η μήπως μ αρέσει η θετική καλύτερα. Και έτσι αν γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στα μέσα της Β λυκείου η στη αρχή της Γ

Υ.Γ. Θα ήθελα να προσθέσω ότι εγώ μέχρι πρόσφατα ήθελα να σπουδάσω ιατρική τώρα ομως που μ συμβαίνει όλο αυτό το μπέρδεμα έχω αρχίσει να σκέφτομαι σχολές της θεωρητικής κατεύθυνσης. Μπορείτε να μ προτείνεται κάποιες σχολές της θεωρητικής κατεύθυνσης με μέλλον;
 

Guest 475402

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Μόλις τελείωσα την Α λυκείου. Έκανα την εγγραφή στην Β λυκείου και δήλωσα ότι θέλω να ακολουθήσω την θετική κατεύθυνση. Τώρα όμως άλλαξα γνώμη με ένα συμβάν το οποίο συνέβη και μου τσάκισε το ηθικο. Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων κατάλαβα ότι όχι μόνο στις εξετάσεις αλλά όλη τη χρονιά φέτος ήμουν καλύτερος στα θεωρητικά μαθήματα και όχι στα θετικά (εγώ πήγαινα φριντηστηριο όλη τη χρονιά φέτος σε θετικά μαθήματα) και ευτυχώς η δυστυχώς έχω αποφασίσει ότι τελικά θελω να πάω θεωρητική κατεύθυνση. Και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.
1) Γίνεται να αλλάξω την κατεύθυνση εφόσον έχω κάνει ήδη την δήλωση μ και την εγγραφή στη β λυκείου;
2) Γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση κατευθείαν μόλις μπω Β λυκείου;
3) Γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στα μέσα της χρονιάς της Β λυκείου;;
4) Γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στην αρχή της Γ λυκείου;;

Εγώ έχω σκεφτεί δύο ενδεχόμενα:
1) Αν γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στην αρχή της Β λυκείου να αλλαξω
Και
2) Να αφήσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου μήπως βελτιωθώ στα θετικά μαθήματα η μήπως μ αρέσει η θετική καλύτερα. Και έτσι αν γίνεται να αλλάξω κατεύθυνση στα μέσα της Β λυκείου η στη αρχή της Γ

Υ.Γ. Θα ήθελα να προσθέσω ότι εγώ μέχρι πρόσφατα ήθελα να σπουδάσω ιατρική τώρα ομως που μ συμβαίνει όλο αυτό το μπέρδεμα έχω αρχίσει να σκέφτομαι σχολές της θεωρητικής κατεύθυνσης. Μπορείτε να μ προτείνεται κάποιες σχολές της θεωρητικής κατεύθυνσης με μέλλον;

Ενδεχομένως να είναι δυνατή η ανάκληση της ηλεκτρονικής δήλωσης που υπέβαλες. Το σχολείο σου θα σε ενημερώσει για τέτοιο ενδεχόμενο. Σε κάθε περίπτωση, έχεις τη δυνατότητα να προβείς τον Σεπτέμβριο στη μεταβολή της ομάδας προσανατολισμού, οπότε και θα κληθείς να επιβεβαιώσεις ή να τροποποιήσεις την αρχική σου δήλωση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Μήπως να σκεφτείς πρώτα τι θες να κάνεις στο μέλλον και να αποφασίσεις μετά την κατεύθυνση; Και εγώ δεν ήμουν καλή στα μαθηματικά αλλά διάβασα και έγινα. Σκέψου το λίγο καλύτερα σε σχέση με τις σχολές. Ψάξε και τις σχολές στο 1ο πεδίο και δες και κανένα μάθημα. Βέβαια, σε 2 χρόνια μπορεί να έχεις τελείως διαφορετική γνώμη.
 

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ενδεχομένως να είναι δυνατή η ανάκληση της ηλεκτρονικής δήλωσης που υπέβαλες. Το σχολείο σου θα σε ενημερώσει για τέτοιο ενδεχόμενο. Σε κάθε περίπτωση, έχεις τη δυνατότητα να προβείς τον Σεπτέμβριο στη μεταβολή της ομάδας προσανατολισμού, οπότε και θα κληθείς να επιβεβαιώσεις ή να τροποποιήσεις την αρχική σου δήλωση.


Ευχαριστώ πολύ

Μήπως να σκεφτείς πρώτα τι θες να κάνεις στο μέλλον και να αποφασίσεις μετά την κατεύθυνση; Και εγώ δεν ήμουν καλή στα μαθηματικά αλλά διάβασα και έγινα. Σκέψου το λίγο καλύτερα σε σχέση με τις σχολές. Ψάξε και τις σχολές στο 1ο πεδίο και δες και κανένα μάθημα. Βέβαια, σε 2 χρόνια μπορεί να έχεις τελείως διαφορετική γνώμη
Δες εγώ εάν είμαι καλύτερος στα μαθήματα της θεωρητικής αυτό θεωρώ ότι είναι υπέρ μου .
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Και εγώ στην 1η λυκείου ήμουν καλύτερη στα αρχαία από τους συμμαθητές μου που πήγαν θεωρητική. Δική σου η απόφαση, απλά δες και σχολές πριν πάρεις απόφαση.
 

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Και εγώ στην 1η λυκείου ήμουν καλύτερη στα αρχαία από τους συμμαθητές μου που πήγαν θεωρητική. Δική σου η απόφαση, απλά δες και σχολές πριν πάρεις απόφαση.


Ευχαριστώ πολύ. Έχω ήδη ψάξει σχολές. Και κατέληξα στην Κοινωνική Εργασία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top