Πανελλήνιες και σκονάκι

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι fockos η νομοθεσία άλλαξε. Πλέον αν αρρωστήσεις και πας επαναληπτικές τα δίνεις όλα από την αρχή τα μαθήματα. Με ότι σημαίνει αυτό όπως για παράδειγμα η γενικότερη αυξημένη δυσκολία των θεμάτων.


οπότε την κοπέλα την πιάσανε να αντιγράφει στο επομενο μάθημα να πάθει μια άτυπη πνευμονία ώστε να τα δώσει όλα από την αρχή πάλι.....

στην περίπτωση μας δεν υπάρχει άλλο μάθημα... ομως αν υπήρχε ήταν μια πολύ καλή λύση παντως
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πω κάτι άλλο.
Πόσο "επιστημονική" μπορεί να είναι μία εξέταση, αν με σκονάκι μπορείς να πάρεις μονάδες; Εξετάζει κάτι ουσιαστικό, ή εξετάζει τη μνήμη;
Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός έπαιζα αυτό το παιχνίδι που ανοίγεις δύο κουτάκια με κάτι εικόνες που ξανακλείνουν και πρέπει να βρεις όσο πιο γρήγορα γίνεται όλα τα ζευγάρια.

Αυτό είναι τελικά οι πανελλήνιες...;

ΥΓ. Καθαρά έχω όρεξη για flame :P

Δεν νομίζω οτι είναι επιστημονική με την έννοια που έχεις στο μυαλό σου αυτή την στιγμή,όχι οτι η εξέταση της φυσικής ή της χημείας είναι ας πούμε βέβαια,να χαιρόμαστε τις εξετάσεις μας :oops: .Όσο για την περίπτωση της κοπέλας,το μόνο που έχω να πώ,είναι λυπάμαι . Δεν βρίσκω στην όλη υπόθεση την διάθεση να σου πω μόνη σου το κατάφερες . Με προβληματίζει μόνο κατα πόσο έμαθες απο αυτό και εαν αντιλαμβάνεσαι οτι ήταν εγωιστικό ενάντια στους άλλους υποψήφιους . Ότι έγινε έγινε,και στο τέλος μπορείς να κλάψεις όσο θες,ωστόσο παράτατα όλα και στρώσου στην Βιολογία προς το παρών .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
οπότε την κοπέλα την πιάσανε να αντιγράφει στο επομενο μάθημα να πάθει μια άτυπη πνευμονία ώστε να τα δώσει όλα από την αρχή πάλι.....

στην περίπτωση μας δεν υπάρχει άλλο μάθημα... ομως αν υπήρχε ήταν μια πολύ καλή λύση παντως

Υπάρχει αφού λέει δίνει βιολογία τη Δευτέρα :gamer:
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς, η Βιολογία πιθανότατα θα κρίνει το μέλλον σου τώρα. Διάβασε ασταμάτητα και θα δεις που θα τα καταφέρεις. Ποιός ξέρει, πολύ πιθανό σε λίγους μήνες να είσαι καθ' οδόν στην Κέρκυρα για εγγραφή/σπουδές. Καλή επιτυχία!
 

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Ναι.

Βεβαια διαβαζα βιολογια καποια στιγμη απο τις 16:00 αλλα ξεσπασα σε κλαματα διοτι σκεφτομουν ακομα αυτο που συνεβη.

Δεν μπορω να νιωσω οτι μπορω να πιστεψω στον εαυτο μου. Ισως και να ξεχασα να πιστευω στον εαυτο μου. Ολο αμφιβαλλω. Οτι κοπο και να κανω.

Και σαν να μην εφτανε αυτο, εχω την μητερα μου να με καταπιεζει να επιτυχω και εμενα ολο αυτο μου φαινεται βουνό απο την αρχη.


Debby γεια σου κι από μενα! Ελπιζω τώρα να διαβάζεις και να το δεις αυτό το μήνυμα αργοτερα(ιδανικά αφού δώσεις βιολογία).
Σε περίπτωση όμως που το δεις θέλω να σου πω ότι τώρα είναι η στιγμή να σφίξεις τα δόντια σου πιο πολύ από ποτε(φαντάζομαι) και να συνεχίσεις. Σαν να μη συνέβη ποτε το σημερινό που στο κάτω κάτω δεν σε επηρεάζει καθόλου στο αλλο πεδίο. ΞΕΣΚΙΣΟΥ! Προλαβαίνεις. Θα το μετανιώνεις μετά και θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν το εκανες και θα είναι αργά. Έχεις έναν στόχο υποτίθεται. Αν θέλεις να είσαι εστω και λίγο περήφανη για τον εαυτό σου ασε στην άκρη τις δικαιολογίες και δούλευε
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πω κάτι άλλο.
Πόσο "επιστημονική" μπορεί να είναι μία εξέταση, αν με σκονάκι μπορείς να πάρεις μονάδες; Εξετάζει κάτι ουσιαστικό, ή εξετάζει τη μνήμη;
Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός έπαιζα αυτό το παιχνίδι που ανοίγεις δύο κουτάκια με κάτι εικόνες που ξανακλείνουν και πρέπει να βρεις όσο πιο γρήγορα γίνεται όλα τα ζευγάρια.

Αυτό είναι τελικά οι πανελλήνιες...;

ΥΓ. Καθαρά έχω όρεξη για flame :P

Αυτο το παιχνίδι και εγω το έπαιζα.


Plus, μακαρι να μου δινοταν ευκαιρια να τα ξαναδωσω τα Λατινικα....

Debby γεια σου κι από μενα! Ελπιζω τώρα να διαβάζεις και να το δεις αυτό το μήνυμα αργοτερα(ιδανικά αφού δώσεις βιολογία).
Σε περίπτωση όμως που το δεις θέλω να σου πω ότι τώρα είναι η στιγμή να σφίξεις τα δόντια σου πιο πολύ από ποτε(φαντάζομαι) και να συνεχίσεις. Σαν να μη συνέβη ποτε το σημερινό που στο κάτω κάτω δεν σε επηρεάζει καθόλου στο αλλο πεδίο. ΞΕΣΚΙΣΟΥ! Προλαβαίνεις. Θα το μετανιώνεις μετά και θα χτυπάς το κεφάλι σου που δεν το εκανες και θα είναι αργά. Έχεις έναν στόχο υποτίθεται. Αν θέλεις να είσαι εστω και λίγο περήφανη για τον εαυτό σου ασε στην άκρη τις δικαιολογίες και δούλευε

Κατι απο το πρώτο κεφάλαιο ευτυχως που ειχε πεσει και στις ενδοσχολικες οποτε θεωρω πως θα φρεσκαρω καλυτερα αυτα τωρα εφοσον τα διαβαζα και οταν για ενδοσχολικες. Αυτο που με αγχωνει τωρα ειναι αν θα τα μαθω απ'εξω διοτι ενα ολοκληρο βιβλίο γυρευε πως θα μου μεινει ολο στη μνημη.


Παρολο που ειμαι χαλια ακομα, διαβαζω εστω και υπο πιεση.

Υπήρξα η χειρότερη μαθήτρια που μπορεί να υπάρξει στη Χημεία, καθώς δεν μου αρέσει καθόλου. Δεν διάβαζα ΚΑΘΟΛΟΥ, αν και πάντα διάβαζα συστηματικά σε όλα τα μαθήματα. Όταν πήγε η μητέρα μου στο σχολείο, της είπε η χημικός μας ότι ούτε απ'έξω δεν περνάω στη σχολή που θέλω με αυτούς τους βαθμούς στη Χημεία και μάλιστα είπε ότι δεν ασχολείται πλέον μαζί μου, καθώς δείχνω σαν να μην με νοιάζει τίποτα :P Ξεκίνησα να διαβάζω χημεία τον Ιανουάριο, μέχρι τότε κλάφτα χαράλαμπε. Όλοι μου λέγαν δεν το'χεις, άστο καλύτερα, παράτα το, δεν θα γράψεις εκεί, γράψε στα υπόλοιπα, από το φροντιστήριο μέχρι τους <<φίλους>> μου. Που εν τέλει δεν ήταν καν φίλοι :P Σήμερα που έγραψα ήμουν από τους ελάχιστους που ένιωθα πραγματικά καλά με τον εαυτό μου, είχα ξενυχτήσει και κλάψει μερόνυχτα να καλύψω αυτά που δεν διάβαζα μέχρι τον Ιανουάριο, επί της ουσίας χημεία δεν είχα διαβάσει ποτέ. Και τελικά; Σήμερα ήμουν από τους ελάχιστους που δεν έκλαιγα όταν βγήκα και ήξερα πως πραγματικά τα έχω πάει καλά, και επαληθεύτηκα από τις λύσεις :) Δώστα όλα, εγώ πιστεύω σε εσένα, άσε τη μάνα, τον πατέρα, τον αδερφό, τον καθηγητή. Κάν'το για'σένα, παλεύεις για εσένα και μόνο. Και μην αφήσεις να σε στιγματίσει ένα σκονάκι, άνθρωπος είσαι, έκανες ένα λάθος και το πλήρωσες. Τι σημαίνει αυτό; Πρέπει να σε κρεμάσουμε; Παράτα τους όλους και διάβασε για πάρτη σου.

Για παρτη μου διαβαζω ούτως ή αλλως.
Βεβαια για τη βιολογια εχω ενα αγχος για το αν θα τα ξερω ολα απ'εξω για να τα γραψω.

Ηδη βεβαια με στιγματισε η ολη φαση με το πιασιμο, το σκονακι και τον μηδενισμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αυτο το παιχνίδι και εγω το έπαιζα.


Plus, μακαρι να μου δινοταν ευκαιρια να τα ξαναδωσω τα Λατινικα....



Κατι απο το πρώτο κεφάλαιο ευτυχως που ειχε πεσει και στις ενδοσχολικες οποτε θεωρω πως θα φρεσκαρω καλυτερα αυτα τωρα εφοσον τα διαβαζα και οταν για ενδοσχολικες. Αυτο που με αγχωνει τωρα ειναι αν θα τα μαθω απ'εξω διοτι ενα ολοκληρο βιβλίο γυρευε πως θα μου μεινει ολο στη μνημη.


Παρολο που ειμαι χαλια ακομα, διαβαζω εστω και υπο πιεση.



Για παρτη μου διαβαζω ούτως ή αλλως.
Βεβαια για τη βιολογια εχω ενα αγχος για το αν θα τα ξερω ολα απ'εξω για να τα γραψω.

Ηδη βεβαια με στιγματισε η ολη φαση με το πιασιμο, το σκονακι και τον μηδενισμο.


Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι γιατί έκανες σκονάκι αφού δεν ήθελες να μηδενιστεις;Και γιατί πηγές στ μπάνιο να πετάξεις τα σκονάκια και δεν τα έβαζες απλά στο παντελόνι σου;
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι γιατί έκανες σκονάκι αφού δεν ήθελες να μηδενιστεις;Και γιατί πηγές στ μπάνιο να πετάξεις τα σκονάκια και δεν τα έβαζες απλά στο παντελόνι σου;

1) ειχα απελπιστει και οδηγηθηκα ως προς αυτον τον δρομο αλλα αρχικα στο σπιτι οταν ημουν προσπαθουσα να μαθω τις μεταφρασεις γραπτως γιατι παπαγαλια δεν ειχε νοημα να τις μαθω.
2) δευτερον, ετυχε να βάλω ενα κολαν που ηταν σαν καλσόν και φοβηθηκα μην δουν τι ειχα μεσα σε αυτο και ετσι σκεφτηκα πως ηταν προτιμοτερο να τα πεταξω.
3) το ενα απο αυτα τα σκονακια το κρατησα και το ειχα βάλει στο χερι μου και προσπαθησα να το εχω καλα κρυμμενο αλλα ηλπιζα να μη με βαλει κανεις στο ματι εφοσον μπηκα μεσα παλι φορωντας το απαλο μου ζακετακι που ειναι σαν μπλουζοφορεμα. (Ξερω δεν το ανεφερα αυτο πριν στο αλλο φορουμ) και προδωθηκα απο την πραξη μου του να βαλω το ζακετακι. Οχι μονο απο την φαση που προσπαθησα να εχω το χερι μου κατω για να μη φανει τιποτα. Ωστοσο προσπαθησα να μην ακουστει κανενα χρατσα χρουτσα. Δεν το χρησιμοποιησα το σκονακι αν και ηταν πανω μου και ας ηταν ενας επαρκης λογος να μηδενιστω και με το παραπανω. Ξερω πως μου αξιζε.

Αλλα να σου πω και κατι;
Βλεποντας απο περιεργεια τις απαντησεις των λατινικων απο τα οσα ειχα απαντησει εγω πριν γινει το περιστατικο με το πιασιμο, το μονο σωστο που ειχα ηταν η μεταφραση με την Καικιλια οποτε βαλε πως θα επιανα 8 μορια απο αυτην την μεταφραση ενω απο τα αλλα οχι. Εξαλλου, παρολο που σπασικλας ειμαι και σπασικλας παραμενω, δεν ημουν και τοσο καλη με τα Λατινικα. Στα τετραμηνα 15 ειχα βγαλει στα Λατινικα. Οποτε ειναι και αυτος ενας λογος να σκεφτομαι πως ετσι και αλλιως θα εγραφα χαλια. Και ενας ακομα λογος να πω στη μανα μου πως εγραψα χαλια. Οποτε δεν νομιζω πως αξιζει πια να χαλιεμαι αλλο για τον μηδενισμο που εφαγα και τον στιγματισμο που εφαγα απο αυτον και το σκονακι. Χαλαστηκα μια, χαλαστηκα δυο, τελος.

Αλλα ακομα και να εχω ελπιδες απο τη βιολογια, παλι αμφιβαλλω για το αν θα περασω. Στη τελικη, δεν ειμαι αισιοδοξη, ευκολοπιστη ως προς τις ελπιδες που μου δινονται και να πιστευω σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο στα θαυματα οπως τοτε που ημουν τριτη γυμνασιου. Εχει αλλαξει η ψυχη και η ψυχολογια μου απο τοτε εστω και στο χειροτερο. Απο προσωπικους λογους φυσικα. Οποτε να.... δεν αισθανομαι το ιδιο με παλια ως προς τις ελπιδες που μου δινονται, στα θαυματα και πιστη στον εαυτο μου επισης και τα λοιπα.

Αυτο νομιζω εγω για μενα, αυτο λεω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
1) ειχα απελπιστει και οδηγηθηκα ως προς αυτον τον δρομο αλλα αρχικα στο σπιτι οταν ημουν προσπαθουσα να μαθω τις μεταφρασεις γραπτως γιατι παπαγαλια δεν ειχε νοημα να τις μαθω.
2) δευτερον, ετυχε να βάλω ενα κολαν που ηταν σαν καλσόν και φοβηθηκα μην δουν τι ειχα μεσα σε αυτο και ετσι σκεφτηκα πως ηταν προτιμοτερο να τα πεταξω.
3) το ενα απο αυτα τα σκονακια το κρατησα και το ειχα βάλει στο χερι μου και προσπαθησα να το εχω καλα κρυμμενο αλλα ηλπιζα να μη με βαλει κανεις στο ματι εφοσον μπηκα μεσα παλι φορωντας το απαλο μου ζακετακι που ειναι σαν μπλουζοφορεμα. (Ξερω δεν το ανεφερα αυτο πριν στο αλλο φορουμ) και προδωθηκα απο την πραξη μου του να βαλω το ζακετακι. Οχι μονο απο την φαση που προσπαθησα να εχω το χερι μου κατω για να μη φανει τιποτα. Ωστοσο προσπαθησα να μην ακουστει κανενα χρατσα χρουτσα. Δεν το χρησιμοποιησα το σκονακι αν και ηταν πανω μου και ας ηταν ενας επαρκης λογος να μηδενιστω και με το παραπανω. Ξερω πως μου αξιζε.

Αλλα να σου πω και κατι;
Βλεποντας απο περιεργεια τις απαντησεις των λατινικων απο τα οσα ειχα απαντησει εγω πριν γινει το περιστατικο με το πιασιμο, το μονο σωστο που ειχα ηταν η μεταφραση με την Καικιλια οποτε βαλε πως θα επιανα 8 μορια απο αυτην την μεταφραση ενω απο τα αλλα οχι. Εξαλλου, παρολο που σπασικλας ειμαι και σπασικλας παραμενω, δεν ημουν και τοσο καλη με τα Λατινικα. Στα τετραμηνα 15 ειχα βγαλει στα Λατινικα. Οποτε ειναι και αυτος ενας λογος να σκεφτομαι πως ετσι και αλλιως θα εγραφα χαλια. Και ενας ακομα λογος να πω στη μανα μου πως εγραψα χαλια. Οποτε δεν νομιζω πως αξιζει πια να χαλιεμαι αλλο για τον μηδενισμο που εφαγα και τον στιγματισμο που εφαγα απο αυτον και το σκονακι. Χαλαστηκα μια, χαλαστηκα δυο, τελος.

Αλλα ακομα και να εχω ελπιδες απο τη βιολογια, παλι αμφιβαλλω για το αν θα περασω. Στη τελικη, δεν ειμαι αισιοδοξη, ευκολοπιστη ως προς τις ελπιδες που μου δινονται και να πιστευω σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο στα θαυματα οπως τοτε που ημουν τριτη γυμνασιου. Εχει αλλαξει η ψυχη και η ψυχολογια μου απο τοτε εστω και στο χειροτερο. Απο προσωπικους λογους φυσικα. Οποτε να.... δεν αισθανομαι το ιδιο με παλια ως προς τις ελπιδες που μου δινονται, στα θαυματα και πιστη στον εαυτο μου επισης και τα λοιπα.

Αυτο νομιζω εγω για μενα, αυτο λεω.


Εγώ συμφωνώ όμως ξέρεις τι βλέπω ξεκινήσαμε στις 13.00 και είναι 22.00,9 ώρες πέρασαν και δεν έχεις διαβάσει.Κλεισε τον υπολογιστή και πήγαινε και διάβασε.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ όμως ξέρεις τι βλέπω ξεκινήσαμε στις 13.00 και είναι 22.00,9 ώρες πέρασαν και δεν έχεις διαβάσει.Κλεισε τον υπολογιστή και πήγαινε και διάβασε.

Ενταξει. Αν και συνηθως δεν διαβαζω βραδυ ουτε οποτε ειμαι ψυχολογικα πεσμενη αλλα θα το προσπαθησω και παλι. Μεχρι τωρα εχω σχεδον βγαλει τις δυο πρωτες υποενοτητες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ενταξει. Αν και συνηθως δεν διαβαζω βραδυ ουτε οποτε ειμαι ψυχολογικα πεσμενη αλλα θα το προσπαθησω και παλι. Μεχρι τωρα εχω σχεδον βγαλει τις δυο πρωτες υποενοτητες.


Ωραία κλείνεις το internet για την επόμενη μια ώρα.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω κάτι άσχετο-σχετικό; Θεωρώ ότι θα είναι πολύ χειρότερο να το μάθει η μητέρα σου από κάποιον άλλον από το να της το πεις η ίδια, και επίσης θεωρώ πως υπάρχουν πολλές πιθανότητες να το μάθει. Θες από την ίδια την διευθύντρια, θες από κάποιον καθηγητή, θες από άκυρο γονιό που θα συναντήσει κάποια στιγμή στον δρόμο. Κρίμα είναι και για τις δυο σας.
Βάζω κι εσένα μέσα γιατί όσο κι αν φοβάσαι να το παραδεχτείς, άπαξ και το κάνεις θα σου φύγει ένα βάρος. Ακόμα κι αν τσακωθείτε, στο τέλος θα σε στηρίξει (εκτός κι αν τι να σου πω έχετε τόοοσο κακή σχέση). Θα σε ενθαρρύνει, θα της πεις να σε βοηθήσει με τη βιολογία. Μάθε τα κομματάκι κομματάκι και δίνε της το βιβλίο να της τα λες, θα σου λέει τι κάνεις λάθος και με τη συζήτηση θα σου μείνουν περισσότερα πράγματα. Γενικά, ζήτα τη βοήθεια της μαμάς σου, για εσένα είναι εκεί.
 

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
1) ειχα απελπιστει και οδηγηθηκα ως προς αυτον τον δρομο αλλα αρχικα στο σπιτι οταν ημουν προσπαθουσα να μαθω τις μεταφρασεις γραπτως γιατι παπαγαλια δεν ειχε νοημα να τις μαθω.
2) δευτερον, ετυχε να βάλω ενα κολαν που ηταν σαν καλσόν και φοβηθηκα μην δουν τι ειχα μεσα σε αυτο και ετσι σκεφτηκα πως ηταν προτιμοτερο να τα πεταξω.
3) το ενα απο αυτα τα σκονακια το κρατησα και το ειχα βάλει στο χερι μου και προσπαθησα να το εχω καλα κρυμμενο αλλα ηλπιζα να μη με βαλει κανεις στο ματι εφοσον μπηκα μεσα παλι φορωντας το απαλο μου ζακετακι που ειναι σαν μπλουζοφορεμα. (Ξερω δεν το ανεφερα αυτο πριν στο αλλο φορουμ) και προδωθηκα απο την πραξη μου του να βαλω το ζακετακι. Οχι μονο απο την φαση που προσπαθησα να εχω το χερι μου κατω για να μη φανει τιποτα. Ωστοσο προσπαθησα να μην ακουστει κανενα χρατσα χρουτσα. Δεν το χρησιμοποιησα το σκονακι αν και ηταν πανω μου και ας ηταν ενας επαρκης λογος να μηδενιστω και με το παραπανω. Ξερω πως μου αξιζε.

Αλλα να σου πω και κατι;
Βλεποντας απο περιεργεια τις απαντησεις των λατινικων απο τα οσα ειχα απαντησει εγω πριν γινει το περιστατικο με το πιασιμο, το μονο σωστο που ειχα ηταν η μεταφραση με την Καικιλια οποτε βαλε πως θα επιανα 8 μορια απο αυτην την μεταφραση ενω απο τα αλλα οχι. Εξαλλου, παρολο που σπασικλας ειμαι και σπασικλας παραμενω, δεν ημουν και τοσο καλη με τα Λατινικα. Στα τετραμηνα 15 ειχα βγαλει στα Λατινικα. Οποτε ειναι και αυτος ενας λογος να σκεφτομαι πως ετσι και αλλιως θα εγραφα χαλια. Και ενας ακομα λογος να πω στη μανα μου πως εγραψα χαλια. Οποτε δεν νομιζω πως αξιζει πια να χαλιεμαι αλλο για τον μηδενισμο που εφαγα και τον στιγματισμο που εφαγα απο αυτον και το σκονακι. Χαλαστηκα μια, χαλαστηκα δυο, τελος.

Αλλα ακομα και να εχω ελπιδες απο τη βιολογια, παλι αμφιβαλλω για το αν θα περασω. Στη τελικη, δεν ειμαι αισιοδοξη, ευκολοπιστη ως προς τις ελπιδες που μου δινονται και να πιστευω σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο στα θαυματα οπως τοτε που ημουν τριτη γυμνασιου. Εχει αλλαξει η ψυχη και η ψυχολογια μου απο τοτε εστω και στο χειροτερο. Απο προσωπικους λογους φυσικα. Οποτε να.... δεν αισθανομαι το ιδιο με παλια ως προς τις ελπιδες που μου δινονται, στα θαυματα και πιστη στον εαυτο μου επισης και τα λοιπα.

Αυτο νομιζω εγω για μενα, αυτο λεω.


Λοιποοοόν άκου εδω,
Σε λίγο καιρό ,σε τρομακτικά πολύ λίγο καιρό όλα αυτά δεν θα έχουν καμία σημασία.
Κανένας δεν θα ασχολειται με το σκονακι σου στα λατινικά ,dont worry.Σημασια εχει εσυ να μπείς στη σχολή που επιθυμεις η σε κάποια άλλη σχολή που θα βρείς να σε ενδιαφερει,αν δεν πετυχεις την πρωτη σου επίλογη.
τα 11 χιλιαδιες τόσα μόρια δεν είναι δα και τόσο άπιαστος στόχος.Δε χρειάζεται πανικός.
Πιάσε βιβλιαράκι κι διάβασε.Η ύλη της βιολογίας γενικής δεν ειναι δα κι σπουδαία.Χώρισε την σε 3 μέρες κι την τριτη φροντισε να εχεις κι λιγο χρονο για επαναληψη.Όλα καλά θα πάνε.Και αν δεν πάνε καλά,υπάρχουν λύσεις.
Διαβασμα τώρα κι σε λίγα χρόνια θα τα θυμάσαι κι θα λες πόσο λαθος σκεφτόμουν.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Debby η ώρα κοντεύει μεσάνυχτα και εσύ συνεχίζεις να κ...βαράς! Επειδή έχεις εξαντλήσει κάθε περιθώριο της υπομονής μου (και ειλικρινά έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω), νομίζω ότι ήρθε η ώρα να επαναλάβω την ερώτηση του αγαπητότατου Δία "ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ TROLL;" Αν είσαι να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου αφού κατάφερες να μας βάλεις όλους στο παιχνίδι σου. Αν δεν είσαι τότε κάτι περίεργο συμβαίνει με το μυαλό σου στον τρόπο που αντιλαμβάνεται το πώς πρέπει να αντιμετωπίζεις μια κατάσταση!
Κι εσείς βρε παιδιά σταματήστε να της μιλάτε!!!
Ο,τι είναι να πούμε, θα το πούμε από το απόγευμα της Τρίτης!
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Λοιποοοόν άκου εδω,
Σε λίγο καιρό ,σε τρομακτικά πολύ λίγο καιρό όλα αυτά δεν θα έχουν καμία σημασία.
Κανένας δεν θα ασχολειται με το σκονακι σου στα λατινικά ,dont worry.Σημασια εχει εσυ να μπείς στη σχολή που επιθυμεις η σε κάποια άλλη σχολή που θα βρείς να σε ενδιαφερει,αν δεν πετυχεις την πρωτη σου επίλογη.
τα 11 χιλιαδιες τόσα μόρια δεν είναι δα και τόσο άπιαστος στόχος.Δε χρειάζεται πανικός.
Πιάσε βιβλιαράκι κι διάβασε.Η ύλη της βιολογίας γενικής δεν ειναι δα κι σπουδαία.Χώρισε την σε 3 μέρες κι την τριτη φροντισε να εχεις κι λιγο χρονο για επαναληψη.Όλα καλά θα πάνε.Και αν δεν πάνε καλά,υπάρχουν λύσεις.
Διαβασμα τώρα κι σε λίγα χρόνια θα τα θυμάσαι κι θα λες πόσο λαθος σκεφτόμουν.


Ενα θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου μενουν ολες οι λεπτομεριες στο κεφαλι παρα μονο λιγες.
Και μονο στην ιδεα οτι μπορει να πεσει κατι που δεν το ξερω καλα, να πεσει διαγραμμα η κατι σε μορφη "εξισωσης" με φοβιζει αυτο και εχω την αισθηση οτι δεν θα καταφερω να στοχευσω απο 13.9 και πανω. 0.0

Μονο το πρωτο κεφαλαιο εχω βγαλει σημερα. Διαβασα μια το απογευμα για δυο ωρες, απλα σταματησα γιατι ξεσπασα σε κλαμματα, πηγα να φαω για μεσημερι γιατι δεν ειχα φαει καθολου με το που γυρισα σπιτι και μετα ειδα το εργο μου και μετα εμεινα σπιτι για να συνεχισω να βγαζω το κεφαλαιο 1.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ενα θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου μενουν ολες οι λεπτομεριες στο κεφαλι παρα μονο λιγες.
Και μονο στην ιδεα οτι μπορει να πεσει κατι που δεν το ξερω καλα, να πεσει διαγραμμα η κατι σε μορφη "εξισωσης" με φοβιζει αυτο και εχω την αισθηση οτι δεν θα καταφερω να στοχευσω απο 13.9 και πανω. 0.0

Μονο το πρωτο κεφαλαιο εχω βγαλει σημερα. Διαβασα μια το απογευμα για δυο ωρες, απλα σταματησα γιατι ξεσπασα σε κλαμματα, πηγα να φαω για μεσημερι γιατι δεν ειχα φαει καθολου με το που γυρισα σπιτι και μετα ειδα το εργο μου και μετα εμεινα σπιτι για να συνεχισω να βγαζω το κεφαλαιο 1.


Εγώ μα σε ρωτήσω κάτι,πως γίνεται να κόλλησε το σκονάκι πάνω σου χωρίς να το δεις;
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς, η Βιολογία πιθανότατα θα κρίνει το μέλλον σου τώρα. Διάβασε ασταμάτητα και θα δεις που θα τα καταφέρεις. Ποιός ξέρει, πολύ πιθανό σε λίγους μήνες να είσαι καθ' οδόν στην Κέρκυρα για εγγραφή/σπουδές. Καλή επιτυχία!


Μονο καλη δε θα ειναι η επιτυχεια μου.
Βεβαια, με φοβιζει η ιδεα οτι μπορει να πεσει κατι που να μην το ξερω, να πεσει ενα διαγραμμα που δεν ξερω χριστο πως να το "φτιαξω" και αν πεσει επισης κατι που ειναι σε μορφη εξισωσης με φοβιζει.

Ειλικρινα, δεν θα ειναι καθολου ευκολο να γραψω ενα μεγαλο βαθμο στη βιολογια. Σιν αυτο οτι δεν μου ειναι απλο να διαβασω ασταματητα γιατι 1) καποια στιγμη κουραζομαι, 2) μονιμως με αποσυντονιζουν οι δικοι μου με το κανε αυτο, κανε εκεινο, ελα εδω, ελα εκει (αχεμ) και 3) μεχρι και το κινητο μου αποσπα την προσοχη και το βαζω σε καμια τσαντα η σε καμια ντουλαπα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Μονο καλη δε θα ειναι η επιτυχεια μου.
Βεβαια, με φοβιζει η ιδεα οτι μπορει να πεσει κατι που να μην το ξερω, να πεσει ενα διαγραμμα που δεν ξερω χριστο πως να το "φτιαξω" και αν πεσει επισης κατι που ειναι σε μορφη εξισωσης με φοβιζει.

Ειλικρινα, δεν θα ειναι καθολου ευκολο να γραψω ενα μεγαλο βαθμο στη βιολογια. Σιν αυτο οτι δεν μου ειναι απλο να διαβασω ασταματητα γιατι 1) καποια στιγμη κουραζομαι, 2) μονιμως με αποσυντονιζουν οι δικοι μου με το κανε αυτο, κανε εκεινο, ελα εδω, ελα εκει (αχεμ) και 3) μεχρι και το κινητο μου αποσπα την προσοχη και το βαζω σε καμια τσαντα η σε καμια ντουλαπα.


Δεν το βλέπω το τελευταίο.Μεσα είσαι συνέχεια.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εγώ μα σε ρωτήσω κάτι,πως γίνεται να κόλλησε το σκονάκι πάνω σου χωρίς να το δεις;


Αρχικα δεν ειχε ανοιχτα φωτα το μπανιο εκενη τη στιγμη και ειχα βρεξει τα χερια μου για να πλυνω το προσωπο μου και δεν το πηρα χαμπαρι οτι ενα μικρο κομματακι κολλησε πανω στο χερι μου οπως ηταν βρεγμενο. Μολις ανοιξα την πορτα το καταλαβα αλλα ηταν ενας επιτηρητης εξω και δεν μπορεσα να το βγαλω μπροστα του.

Δεν το βλέπω το τελευταίο.Μεσα είσαι συνέχεια.


Αφου ολο ειδοποιησεις λαμβανω εδω.
Και ανα λιγο μπαινω να δω τι συμβαινει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top