jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες εξετάσεις για το 2019 συνεχίζονται την Τετάρτη 12/06 με το δεύτερο μάθημα βαρύτητας της Ο.Π. Θετικών Σπουδών: τη Φυσική.

Καλή επιτυχία και καθαρό μυαλό σε όλους τους υποψηφίους! :spasiklas:

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2019. Για ό,τι αφορά τη Φυσική (πώς τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί, όπου και θα προστεθούν τα θέματα και οι ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά από διάφορα φροντιστήρια!

Σημείωση συντονιστών: Επειδή τις ημέρες των εξετάσεων τα μηνύματα θα είναι πολυάριθμα, παρακαλούνται τα μέλη, αν εντοπίσουν κάποιο μήνυμα που αντιβαίνει στους όρους χρήσης του forum, να το αναφέρουν στους συντονιστές μέσω της χρήσης του συστήματος αναφοράς μηνύματος. Υπενθυμίζουμε ότι η αναφορά γίνεται πατώντας το κουμπί
στο κάτω μέρος των μηνυμάτων.


Θέματα
Απαντήσεις (Φροντιστήρια Κελάφας)


Προηγούμενα μαθήματα:
 
Τελευταία επεξεργασία:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Πολύ ωραία θέματα... Έχουν κάνει ένα ωραίο πέρασμα από όλα τα κεφάλαια!
Θέλουν λιγο προσοχή τα ερωτήματα μόνο!
Περιμένουμε και τις απόψεις των παιδιών που έγραψαν.
Προσωπικά αν έπεφταν αυτά τα θέματα πέρσι θα είχα γράψει αρκετά καλυτερα ....
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
δυσκολα πρεπει να ηταν τα θεματα απο μια ματια που τους εριξα και παρα πολλα κιολας
 

Zorze

Νεοφερμένος

Ο Zorze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προσωπικά τα θέματα μου φάνηκαν ίδιας δυσκολίας με τα περσινά. Είναι με σαφήνεια διατυπωμένα, έχουν την απαιτούμενη κλιμάκωση που χρειάζεται και το πιο σημαντικό έχουν καλύψει όλο το μέρος της ύλης. Μπράβο στην επιτροπή.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν ό,τι να ναι, πραγματικά... Πάρα πολλά, δεν ξέρω αν κάποιος θα τα κατάφερνε σε 3 ώρες όλα... Εγώ προσωπικά δεν τα πρόλαβα. Και το Β3 πολύ δύσκολο. Γ θέμα γελοίο. Δ λίγο απαιτητικό, αλλά όχι κάτι ουαου
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Τα α οκ, κλασικα. Β1, Β2 ευκολα. Το Β3 δεν προλαβα ποτε να το τελειωσω, αλλα και να μου εδιναν κι αλλο χρονο μαλλον δεν θα το εβρισκα γιατι ειχα μπερδευτει απιστευτα. Το Γ οκ, ομορφο. Το Δ ξεκινησε πολυ ομορφα, μετα μας το χαλασε στο Δ3. Κατι καπου εχασα, καπου σκαλωσα μαλλον, οποτε πηρε η μπαλα και τα υπολοιπα ερωτηματα που χρειαζοταν ο χρονος του Δ3, οποτε το πηγα ψιλοτυφλα και εγραψα απλα τους τυπους...

Γενικα ο χρονος ΔΕΝ εφτανε. Το Β2 απο μονο του ηταν σαν μινι ασκηση, ειχε να κανεις πολλα. Και το Δ.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Τα α οκ, κλασικα. Β1, Β2 ευκολα. Το Β3 δεν προλαβα ποτε να το τελειωσω, αλλα και να μου εδιναν κι αλλο χρονο μαλλον δεν θα το εβρισκα γιατι ειχα μπερδευτει απιστευτα. Το Γ οκ, ομορφο. Το Δ ξεκινησε πολυ ομορφα, μετα μας το χαλασε στο Δ3. Κατι καπου εχασα, καπου σκαλωσα μαλλον, οποτε πηρε η μπαλα και τα υπολοιπα ερωτηματα που χρειαζοταν ο χρονος του Δ3, οποτε το πηγα ψιλοτυφλα και εγραψα απλα τους τυπους...

Γενικα ο χρονος ΔΕΝ εφτανε. Το Β2 απο μονο του ηταν σαν μινι ασκηση, ειχε να κανεις πολλα. Και το Δ.
Κι εγώ το ίδιο!
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
ΠΑΝΩΛΕΘΡΙΑ αυτό έχω να πω.Το 15 θεωρείται άριστα
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Το Β3 το έκανε κανείς;;
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Κανένας !! Πηρα λαθος για κατακόρυφο επιπεδο............. ολα τα αλλα ευτυχως καλα ..(ελπίζω)
 

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ήταν εύκολα ή δύσκολα
Έχασα ένα Α από βλακεία
Έχασα το Β3 τελικά δεν υπήρχε έργο βάρους όπως νόμιζα
Θέμα Γ κλασσικό
Το Δ2 το έχασα. Έντόπισα το λάθος αλλά δεν είχα χρόνο να το διορθώσω, αρκετές σχέσεις! Δ3 βρήκα το χρόνο αλλά δεν πρόσθεσα το t1 μετά για να βρω τον συνολικό, έπρεπε να βρούμε ολικό χρόνο;
Δ3,Δ4,Δ5 δεν ήταν κάτι το τρομερό
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
τι θεματα ήταν αυτά ρε παιδια στην φυσική..απαιτητικά και απαιτούσαν πολύ χρόνο..πιστεύω είμαι 9-10..προσωπικα νιώθω καλά με βάση την δυσκολία των θεματων..Καλή συνέχεια να έχουμε
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
τι θεματα ήταν αυτά ρε παιδια στην φυσική..απαιτητικά και απαιτούσαν πολύ χρόνο..πιστεύω είμαι 9-10..προσωπικα νιώθω καλά με βάση την δυσκολία των θεματων..Καλή συνέχεια να έχουμε
Ακριβως το ιδιο πιστευω. Ελπιζω σε κατακορυφη μειωση βασεων
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τι θέματα ήταν αυτά ρε παιδια στην φυσική..απαιτητικά και ηθελαν πολυ χρονο..Είμαι στο 9-10 και προσωπικά νιώθω καλά με βάση την δυσκολία του θεματων..Καλή μας συνέχεια☺
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Με φώτισε ο θεός και είδα τελικά ότι το Β3 είναι οριζόντιο 10' πριν δώσω την κόλλα. Δεν έκανα Δ2,Δ5 ... Το Δ5 δεν το ήξερα και το Δ2 είχα βάλει ότι ο κύλινδρος περιστρέφεται ανάποδα από την κανονική φορά που περιστρέφεται και δεν μου βγήκε... Γενικά, Α, Β,Γ θέμα σωστό. Φοβάμαι ότι λόγο του λάθους στο Δ2 με τις λάθος περιστροφές πήρε το Δ3 η μπάλα. Θα δείξει. Το Δ δεν ήταν πολύ δύσκολο, θα το έχουν λύσει αρκετοί μαθητές φαντάζομαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ακριβως το ιδιο πιστευω. Ελπιζω σε κατακορυφη μειωση βασεων

θα πέσουν πιστεύω σίγουρα..Γιατί και τα μαθηματικά δεν ήταν πολύ πιο εύκολα από περσυ..Ήταν λίγο πιο εύκολα. .Σε αντίθεση με την φυσική που έχει μεγάλη διαφορά με περσυ..Μαζί με την αύξηση των εισακτέων και την υπαρξη λιγότερων υποψηφίων όλα δείχνουν μείωση βάσεων
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Γιατι δεν μπορουσαν να κανουν ενα καλυτερο σχημα στο Β3 ρε γαμωτο; Να φαινεται για παραδειγμα ενα ορθογονιο απο πισω.


Με φώτισε ο θεός και είδα τελικά ότι το Β3 είναι οριζόντιο 10' πριν δώσω την κόλλα. Δεν έκανα Δ2,Δ5 ... Το Δ5 δεν το ήξερα και το Δ2 είχα βάλει ότι ο κύλινδρος περιστρέφεται ανάποδα από την κανονική φορά που περιστρέφεται και δεν μου βγήκε... Γενικά, Α, Β,Γ θέμα σωστό. Φοβάμαι ότι λόγο του λάθους στο Δ3 με τις λάθος περιστροφές πήρε το Δ3 η μπάλα. Θα δείξει. Το Δ δεν ήταν πολύ δύσκολο, θα το έχουν λύσει αρκετοί μαθητές φαντάζομαι
Μπραβο!! Απο οσο πιστευω θα βγαλεις αρκετα μορια!
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το λάθος είναι δικό μας διότι λέει ξεκάθαρα " οριζόντιο επίπεδο".. Απλά δεν δίνουμε την κατάλληλη προσοχή.. Εγώ καταλάθος το είδα.. Πάλι καλά, θα με δείρει ο φυσικός το απόγευμα. Από ηλιθιότητα έχασα πολλές μονάδες. Κρίμα.
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Πωπω, τραγικη απροσεξια αυτη στο Β3, το εχασαν ΠΑΑΡΑ πολλα παιδια. Κατι αντιστοιχο του περσινυο Α4 με την πιεση... αν δεν διαβαζεις την εκφωνηση καλα, παει. Και ρε φιλε, τοσο δυσκολο ειναι να μας πουν οτι στο σχημα φαινεται η κατοψη? :cry_x:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top