Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε :popcorn:


γερμανικές : Der Kriminalist , Der Staatsanwalt , Dark, Deutschland 83 , Der Tatortreiniger ( γέλιο έχει )
ιταλικές : καμόρα ( κάπως έτσι )
νορβηγική : skam

οι γερμανικές , οι πρώτες δύο είναι ξεχωριστά επεισόδια και δεν συνδέονται από όσο έχω δει , μπορείς να τα βρεις στο ZDF και με γερμανικούς υπότιτλους . Μπορείς επίσης να μπεις στα κανάλια της Γερμανίας και να βρεις και άλλες σειρές . Το RTL ΔΕΝ το συνιστώ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
γερμανικές : Der Kriminalist , Der Staatsanwalt , Dark, Deutschland 83 , Der Tatortreiniger ( γέλιο έχει )
ιταλικές : καμόρα ( κάπως έτσι )
νορβηγική : skam

οι γερμανικές , οι πρώτες δύο είναι ξεχωριστά επεισόδια και δεν συνδέονται από όσο έχω δει , μπορείς να τα βρεις στο ZDF και με γερμανικούς υπότιτλους . Μπορείς επίσης να μπεις στα κανάλια της Γερμανίας και να βρεις και άλλες σειρές . Το RTL ΔΕΝ το συνιστώ .

Τελειαα! Θα τις τσεκάρω μόλις τελειώσω το Dogs of Berlin.
(Και μιας και ανέφερες το skam, είδα την ιταλική εκδοχή του που έχω να πω ότι μου άρεσε παρα πολύ! Η νορβηγική original σειρά δεν μου άρεσε και τόσο. Η ιταλική ήταν πολύ καλή, μου φάνηκαν καλύτεροι οι χαρακτήρες.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε :popcorn:
:give_rose:

The rain. Είναι παραγωγή της Δανίας, αν θυμάμαι καλά. Δεν είναι κάτι wow, αλλά δεν την λες κι βαρετή, μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ πάλι βρε παιδιά, μέσα στις άλλες παραξενιές που έχω, είναι κι αυτή: δεν μπορώ να ακούω άλλη γλώσσα εκτός της αγγλικής και άντε και γαλλικής. Θέλω να εναρμονίζονται αυτά που λένε με τους υποτίτλους αλλιώς αγχώνομαι και δεν το ευχαριστιέμαι. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
:give_rose:

The rain. Είναι παραγωγή της Δανίας, αν θυμάμαι καλά. Δεν είναι κάτι wow, αλλά δεν την λες κι βαρετή, μου άρεσε.
Πρεπει να την ειχε παρει το ματι μου στο νετφλιξ αν δεν κανω λαθος, θα την ψαξω :redface:

Εγώ πάλι βρε παιδιά, μέσα στις άλλες παραξενιές που έχω, είναι κι αυτή: δεν μπορώ να ακούω άλλη γλώσσα εκτός της αγγλικής και άντε και γαλλικής. Θέλω να εναρμονίζονται αυτά που λένε με τους υποτίτλους αλλιώς αγχώνομαι και δεν το ευχαριστιέμαι. :loltooth:
Εχεις προσπαθησει να παρακολουθησεις τετοιες σειρες ή απλα νομιζεις οτι δεν θα σου αρεσουν? Εγω νομιζα το ιδιο με τα ισπανικα, αλλα απο τοτε που ειδα το la casa de papel αλλαξα γνωμη, ακουγονται πιο ευχαριστα στα αυτια μου απ'ο,τι νομιζα. Γενικα δεν με ενοχλει να βλεπω σειρες ή ταινιες σε αλλες γλωσσες παντως, ισα ισα, προσπαθω να εξασκω τις γλωσσες που ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εχεις προσπαθησει να παρακολουθησεις τετοιες σειρες ή απλα νομιζεις οτι δεν θα σου αρεσουν? Εγω νομιζα το ιδιο με τα ισπανικα, αλλα απο τοτε που ειδα το la casa de papel αλλαξα γνωμη, ακουγονται πιο ευχαριστα στα αυτια μου απ'ο,τι νομιζα. Γενικα δεν με ενοχλει να βλεπω σειρες ή ταινιες σε αλλες γλωσσες παντως, ισα ισα, προσπαθω να εξασκω τις γλωσσες που ξερω :P
Είχα ξεκινήσει μια πορτογαλική ταινία και δεν την πάλεψα. Το ίδιο και γερμανική, αν και ξέρω λίγα γερμανικά, δεν μου αρέσει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.

pagratios2

Νεοφερμένος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt6763664/?ref_=nv_sr_1

Αριστούργημα.

Στην αρχή είναι λιγό περίπλοκο, μετά από 3 επεισόδια σου αρέσει, μετά το 5ο το λες αριστούργημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AMG

Νεοφερμένος

Η AMG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ιδέες για σειρες και ταινίες?❤
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RockGeek

Νεοφερμένος

Η RockGeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εάν θέλεις σειρές δραματικές ή δράσης σου προτείνω prison break ανεπιφύλακτα και breaking bad.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιλτιάδης

Νεοφερμένος

Ο Μιλτιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σπάνια να κολλήσω σειρά,αλλά όταν κολλήσω την έβαψα...Πρώτο κόλλημα με τα Δίδυμα Φεγγάρια πριν από κανά 2 χρόνια στον αντ1 και φέτος πολύ άγριο με την Επιστροφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είδα το πρώτο επεισόδιο του Dark.

Αν και δεν είμαι τόσο φαν του είδους, μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα σειρά. Εντυπωσιακή φωτογραφία, υποσχόμενη πλοκή και μεγάλο bonus τα γερμανικά! Θα το συνεχίσω! :happy:

Ιδέες για σειρες και ταινίες?❤


Δώσε καμία παραπάνω πληροφορία, να ξέρουμε τι περίπου να σου προτείνουμε. Τι σου αρέσει συνήθως να βλέπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε :popcorn:

Κάποιες που μου 'ρχονται στο μυαλό...

Tabula rasa, Borgen, the Killing, Bron/Broen, the Returned, Narcos, Umbre, Grand hotel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είχα πάρα πολύ καιρό να λιώσω στις σειρές αλλά έκανα comeback με:
Osmosis. Είδα το πρώτο επεισόδιο και με άφησε σχεδόν αδιάφορη οπότε δεν το συνέχισα.
The umbrella academy. Την εγκατέλειψα στο πρώτο επεισόδιο κι αυτή, αν η πλοκή εξελισσόταν λίγο γρηγορότερα ίσως της έδινα μια ευκαιρία.
Santa Clarita diet. Αρκετά συμπαθητική αν και δεν νομίζω να δω την 4η σεζόν, όταν βγει.
The good place. Επίσης συμπαθητική αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, το Santa Clarita diet μου φάνηκε και πιο αστείο και πιο ενδιαφέρον ώστε να σου κρατήσει το ενδιαφέρον αμείωτο.
Επόμενα στην λίστα μου είναι τα Love, death and robots και Sense8. Fingers crossed ότι θα αξίζουν τον κόπο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Θεωρώ πως το Better Call Saul είναι ξεκάθαρα μια φοβερή σειρά, η οποία είναι το prequel του Breaking Bad. Είναι στο Netflix και αξίζει σίγουρα να το δείτε.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Είχα πάρα πολύ καιρό να λιώσω στις σειρές αλλά έκανα comeback με:
Osmosis. Είδα το πρώτο επεισόδιο και με άφησε σχεδόν αδιάφορη οπότε δεν το συνέχισα.
The umbrella academy. Την εγκατέλειψα στο πρώτο επεισόδιο κι αυτή, αν η πλοκή εξελισσόταν λίγο γρηγορότερα ίσως της έδινα μια ευκαιρία.
Santa Clarita diet. Αρκετά συμπαθητική αν και δεν νομίζω να δω την 4η σεζόν, όταν βγει.
The good place. Επίσης συμπαθητική αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, το Santa Clarita diet μου φάνηκε και πιο αστείο και πιο ενδιαφέρον ώστε να σου κρατήσει το ενδιαφέρον αμείωτο.
Επόμενα στην λίστα μου είναι τα Love, death and robots και Sense8. Fingers crossed ότι θα αξίζουν τον κόπο.


Sense8 πολύ καλό! Αξίζει να του δωσεις μια ευκαιρία! Το umbrella academy το είδα όλο, αν και δεν μου αρέσουν σειρες με σούπερ ήρωες κτλ. Η αλήθεια είναι ότι στα επόμενα επεισόδια αποκτά ενδιαφέρον.
Εγώ ξεκινησα το Orange is the new black πριν καμία εβδομάδα και απορώ γιατί δεν το είχα δει νωρίτερα :hehe: Ήθελα κάτι που να βλέπεται εύκολα για να περνάω την ώρα μου και νομίζω ότι είναι ιδανικό. Κατά τ’αλλα, ξεκινησα και το Narcos.
 

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετράνε τα talk shows? Γιατι είμαι πωρωμένος με τον Dr.Phil. Είναι σαν την εκπομπή της Αννίτας Πάνια με τη διαφορά οτι ο Phil δεν ξεφτιλίζει τους καλεσμένους του, αλλά τους κάνει ψυχανάλυση. :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Sense8 πολύ καλό! Αξίζει να του δωσεις μια ευκαιρία! Το umbrella academy το είδα όλο, αν και δεν μου αρέσουν σειρες με σούπερ ήρωες κτλ. Η αλήθεια είναι ότι στα επόμενα επεισόδια αποκτά ενδιαφέρον.
Εγώ ξεκινησα το Orange is the new black πριν καμία εβδομάδα και απορώ γιατί δεν το είχα δει νωρίτερα :hehe: Ήθελα κάτι που να βλέπεται εύκολα για να περνάω την ώρα μου και νομίζω ότι είναι ιδανικό. Κατά τ’αλλα, ξεκινησα και το Narcos.


προσπαθησα να δω το sense8 δυο φορες. και τις δυο αποκοιμηθηκα. τωρα πια το βλεπω σαν καταναγκαστικο εργο οποτε δεν παιζει να κατσω να το δω τωρα συντομα :P
το orange is the new black ηταν ωραιο αλλα θυμαμαι οτι το εχω παρατησει στην 4η σεζον, ισως το ξεκινησω καποια στιγμη παλι.

in other news, ειδα σχεδον ολο το love, death and robots και ηταν αρκετα καλυτερο απο ο,τι περιμενα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top