Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,347 εγγεγραμμένα μέλη και 2,453,597 μηνύματα σε 77,719 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 594 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΔΟΑΤΑΠ

Governor

Νεοφερμένος

Ο Governor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Governor έγραψε: στις 18:21, 28-12-14:

Καλησπέρα σε όλους
Γνωρίζετε κάτι,σχετικό;
Άκουσα στην τηλεόραση ότι ένα πολιτικό κόμμα επιθυμεί να μεταονομάσει τα κολλέγια σε ιδιωτικά πανεπιστήμια και να τα αναγνωρίσει πλήρως δίνοντας επαγγελματικά και ακαδημαικά δικαιώματα στους αποφοίτους του.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Governor

Νεοφερμένος

Ο Governor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Governor έγραψε: στις 14:56, 29-12-14:

Pano γνωρίζεις αν,έχουν αναφέρει ποτέ μέσα σε προκύρηξη του ΑΣΕΠ ότι μπορούν να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό και οι κάτοχοι πράξης αναγνώρισης του Συμβούλιου Αναγνώρισης Επαγγελαμτικών προσόντων?

Επειδή, δεν έχω καταλάβει, καλά που μου είναι χρήσημη η πράξη του ΣΑΕΠ?

Να σε ρωτήσω και , κάτι άλλο δεν το θεωρείς λίγο άδικο αυτό με το Ελληνικό ΔΟΑΤΑΠ?
Από την στιγμή που έχω στα χέρια μου το πιστοποιητικό του Βρετανικού ΔΟΑΤΑΠ, αυτό δεν πρέπει να το δεχτεί ο ΔΟΑΤΑΠ και να μου χορηγήσει ισοτιμία και επαγγελματική και ακαδημαική ? πραγματικά δεν βλέπω το λόγω..... να μην μου το αναγνωρίση. Το βρετανικό δικατσά είναι ένα από τα πιο ενεργά ΔΙΚΑΤΣΑ στην ευρώπη. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Φιλικά, πάντα
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε: στις 04:19, 04-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Governor
Pano γνωρίζεις αν,έχουν αναφέρει ποτέ μέσα σε προκύρηξη του ΑΣΕΠ ότι μπορούν να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό και οι κάτοχοι πράξης αναγνώρισης του Συμβούλιου Αναγνώρισης Επαγγελαμτικών προσόντων?

Επειδή, δεν έχω καταλάβει, καλά που μου είναι χρήσημη η πράξη του ΣΑΕΠ?

Να σε ρωτήσω και , κάτι άλλο δεν το θεωρείς λίγο άδικο αυτό με το Ελληνικό ΔΟΑΤΑΠ?
Από την στιγμή που έχω στα χέρια μου το πιστοποιητικό του Βρετανικού ΔΟΑΤΑΠ, αυτό δεν πρέπει να το δεχτεί ο ΔΟΑΤΑΠ και να μου χορηγήσει ισοτιμία και επαγγελματική και ακαδημαική ? πραγματικά δεν βλέπω το λόγω..... να μην μου το αναγνωρίση. Το βρετανικό δικατσά είναι ένα από τα πιο ενεργά ΔΙΚΑΤΣΑ στην ευρώπη. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Φιλικά, πάντα

Κάλλιο αργά παρά ποτέ

Δεν ξέρω πολλά πράγματα από Ελλάδα αλλά νομίζω πως πλέον η επαγγελματική αναγνώριση έχει βρει εφαρμογή σε όλα τα πεδία της δημόσιας σφαίρας.Άρα η αναγνώριση από ΣΑΕΠ θα είναι ικανή να σου εξασφαλίσει συμμετοχή σε διαγωνισμούς κοκ.Υποθέτω πάντα διότι δεν τα ξέρω κ πολύ καλά τα της Ελλάδας αλλά δεν νομίζω να πέφτω έξω.

Το ΔΟΑΤΑΠ θα σου χρησιμεύσει σε 2 περιπτώσεις από όσο θυμάμαι.Είτε στην περίπτωση που θέλεις να κάνεις ακαδημαική καριέρα ή κάποιο μάστερ στην Ελλάδα ή στην περίπτωση που το επάγγελμα σου είναι νομοθετικά ρυθμιζόμενο κ το governing body θέτει τέτοιον περιορισμό.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,530 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 12:15, 27-10-16:

Δικαιολογητικά για αναγνώριση μεταπτυχιακών τίτλων της αλλοδαπής
http://www.doatap.gr/gr/doc/doatap_dikai_met.pdf
Αίτηση http://www.doatap.gr/gr/doc/doatap_ait1.pdf
Για το 7 αρκεί μια φωτοτυπία του τίτλου
Για τα 9, 10, 11 επικοινωνείτε με το πανεπιστήμιο του εξωτερικού και τους ζητάτε να τα στείλουν απευθείας στον ΔΟΑΤΑΠ.
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 23:59, 27-12-16:

Μπορει καποιος να μου εξηγήσει τι ειναι ΔΟΑΤΑΠ και γιατι λενει μερικοι μολις ακουσουν αυτη τη λεξη οχ? η εξετασεις ειναι δυσκολες ?
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,897 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 00:59, 28-12-16:

O ΔΟΑΤΑΠ είναι οργανισμός μέσω του οποίου γίνεται η αναγνώρισει τον πτυχίων του εξωτερικού (π.χ σπούδασες στην Αγγλία και γύρισες Ελλάδα) προκειμένου το πτυχίο σου να έχει τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα με τα αντίστοιχα πτυχία της ημεδαπής.Οι υπάλληλοι του ΔΟΑΤΑΠ είναι υπάλληλοι του ελληνικού κράτους και ακριβώς όπως και όλοι οι υπόλοιποι δημόσιοι υπάλληλοι μόλις μπαίνεις στο γραφείο της υπηρεσίας τους για μια δουλειά γίνονται αυτόματα οι νταβατζήδες σου.
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 01:50, 28-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
O ΔΟΑΤΑΠ είναι οργανισμός μέσω του οποίου γίνεται η αναγνώρισει τον πτυχίων του εξωτερικού (π.χ σπούδασες στην Αγγλία και γύρισες Ελλάδα) προκειμένου το πτυχίο σου να έχει τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα με τα αντίστοιχα πτυχία της ημεδαπής.Οι υπάλληλοι του ΔΟΑΤΑΠ είναι υπάλληλοι του ελληνικού κράτους και ακριβώς όπως και όλοι οι υπόλοιποι δημόσιοι υπάλληλοι μόλις μπαίνεις στο γραφείο της υπηρεσίας τους για μια δουλειά γίνονται αυτόματα οι νταβατζήδες σου.
Και οι εξετασεις που λένε(οτι είναι δύσκολα ισχύ)??
Μήπως έχουν past papers οδοντιατρικής ? Αν ναι που μπορω να βρω ?
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 08:37, 28-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Και οι εξετασεις που λένε(οτι είναι δύσκολα ισχύ)??
Μήπως έχουν past papers οδοντιατρικής ? Αν ναι που μπορω να βρω ?
http://www.doatap.gr/gr/dentistry.php
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 11:43, 28-12-16:

Thank you !!!
Παράθεση

olga3_pap (ΟΛΓΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ)

Νεοφερμένος

H ΟΛΓΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H olga3_pap έγραψε: στις 18:47, 16-01-19:

Καλησπέρα σας. Χρειάζομαι την αναγνώριση μεταπτυχιακού εξ'αποστάσεως για διδακτορικό, καθώς για τη συμπλήρωση του φακέλου μου λείπει μόνο αυτό το χαρτί. Έχω κάνει αλλεπάλληλες προσπάθειες επικοινωνίας με ΔΟΑΤΑΠ ηλεκτρονικώς(χωρίς απάντηση) και το τηλέφωνο δεν το απαντά κανείς. Έχουν περάσει 5 μήνες απο την κατάθεση δικαιολογητικών. Γνωρίζει κάποιος που θα βρω μια φόρμα αίτησης επίσπευσης για να στείλω ταχυδρομικώς, γιατί μένω σε νησί ;
Ευχαριστώ πολύ.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 08:29, 17-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από olga3_pap
Καλησπέρα σας. Χρειάζομαι την αναγνώριση μεταπτυχιακού εξ'αποστάσεως για διδακτορικό, καθώς για τη συμπλήρωση του φακέλου μου λείπει μόνο αυτό το χαρτί. Έχω κάνει αλλεπάλληλες προσπάθειες επικοινωνίας με ΔΟΑΤΑΠ ηλεκτρονικώς(χωρίς απάντηση) και το τηλέφωνο δεν το απαντά κανείς. Έχουν περάσει 5 μήνες απο την κατάθεση δικαιολογητικών. Γνωρίζει κάποιος που θα βρω μια φόρμα αίτησης επίσπευσης για να στείλω ταχυδρομικώς, γιατί μένω σε νησί ;
Ευχαριστώ πολύ.

Με τον ΔΟΑΤΑΠ δεν υπάρχει περίπτωση να συνεννοηθείς ούτε τηλεφωνικά ούτε με mails. Θα πρέπει να πας η ίδια εκεί και πάλι με πολλή τύχη θα βγάλεις άκρη. Μην χάνεις τον καιρό σου περιμένοντας. Αν είναι αδύνατον να έρθεις εσύ τότε εξουσιοδότησε κάποιο φιλικό σου πρόσωπο που βρίσκεται στην Αθήνα να πάει να δει τι γίνεται! Η αίτηση επίσπευσης δεν είναι αναρτημένη στο σάιτ του ΔΟΑΤΑΠ αλλά ακόμα και να την κάνεις δεν νομίζω να υπάρξει κάποια διαφορά!
Παράθεση

Νεοφερμένος

H ΟΛΓΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H olga3_pap έγραψε: στις 09:50, 17-01-19:

Οκ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Να εισαι καλα.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 10:27, 17-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από olga3_pap
Οκ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Να εισαι καλα.

Παρακαλώ! Θεωρώ δεδομένο ότι έχεις καταθέσει όλα τα δικαιολογητικά που ζητούν http://www.doatap.gr/gr/distant.php και ότι παρακολουθείς την online πορεία της αίτησής σου. Είναι αρκετά προβληματική η επικοινωνία με τον ΔΑΟΤΑΠ. Καλύτερα από κοντά και ακόμα καλύτερα να ζητήσεις να δεις τον αρμόδιο υπάλληλο που έχει χρεωθεί τη διεκπεραίωση της αίτησής σου.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H olga3_pap έγραψε: στις 10:37, 18-01-19:

Σιγουρα, γνωριζω πως μονο απο κοντα γινεται δουλεια. Απλα δεν ειναι δυστυχως ευκολο λογω του οτι διαμενω μακρια και εχω νεογεννητο μωρο..Οπως και να εχει ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον, θα προσπαθησω με εξουαιοδοτημενη την αδερφη μου για 2η φορα μηπως βγει ακρη. Να εισαι καλα.
1
Παράθεση

Kmour

Νεοφερμένος

H Kmour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Kmour έγραψε: στις 21:00, 07-04-19:

Καλησπέρα σας ειναι εύκολο σε κάποιον να μου στείλει την αίτηση επίσπευσης που χρειάζεται το ΔΟΑΤΑΠ για διδακτορικό; Έχω ψάξει και δεν μπορώ να την βρω πουθενά. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια