Άγχος και Πανελλήνιες

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Είναι απλά ένας Αρίστος-έξυπνος μαθητής αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexGoingYolo

Νεοφερμένος

Ο AlexGoingYolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Όποιος αγχώνεται για τις ενδοσχολικές και είναι Γ' Λυκείου... Set Your Priorities Straight
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Παιδιά την Τρίτη 29/5/18 γράφουμε...ξεκινάμε τις εξετάσεις...Αγχώνεστε???

Παρασκευή 8/6/18 ξεκινάμε. Who gives a shit για τις ενδοσχολικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Παρασκευή 8/6/18 ξεκινάμε. Who gives a shit για τις ενδοσχολικές.

That's the spirit :D .
Αλλα σοβαρα παιδια,εγω ειχα κατσει και ειχα διαβασει και δεν αξιζε καθολου για λιγο καλυτερους βαθμους μπροστα στο να διαβασετε για να τα πατε καλα στις πανελληνιες.Ηταν διαβασμα του τυπου λιωνω 1-2 ημερες παω γραφω να παρω βαθμο και μετα δεν θυμαμαι τιποτα και δεν εχω διαβασει για πανελληνιες που εκει θα κριθει τι θα κανετε(η πιο συγκεκριμενα τι δεν θα κανετε xD) για τα επομενα χρονια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Όλα τα πόδια που έχουν διαβάσει πάνε με άγχος.αυτοι που δεν έχουν άγχος είναι αυτοί που πάνε για πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albert 1stein

Νεοφερμένος

Ο Albert 1stein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι μαθητης Γ' λυκειου και απο σχεδον τις πρωτες μερες που ξεκινησα την προετοιμασια μου ζω σε κατασταση συνεχους αγχους,

στην αρχη δεν ειχα πολλα συμπτώματα περα απο καποιες κρισεις επιληψιας ομως πλεων η κατασταση εχει χειροτερέψει εχω συνεχες πονόκοιλο εδω και ενα μηνα, επισκέπτομαι πολυ σπανια την τουαλετα για την 2η αναγκη και όποτε τα καταφερνω το προιον ειναι πολυ σκληρο με αποτελσμα να τραυματιζεται ο πρωκτος μου, αυτο με δυσκολευει πολυ στην καθημερινοτητα μου καθως η προετοιμασια μου απαιτει να ξοδευω πολες ωρες καθιστος το οποιο ειναι αρκετα δυσκολο καθως μου πορκαλει οξυ πονο, εχετε καποια συμβουλη??? Ειναι αμεση αναγκη ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Δίνω πανελλήνιες φέτος, είμαι θεωρητική κατεύθυνση και έχω ως στόχο να περάσω στο παιδαγωγικό στο Ρέθυμνο.

Όταν ξεκίνησα τα μαθήματα όλα πήγαιναν καλά. Όμως γύρω στον Δεκέμβρη έπαθα black out στην ιστορία και από τότε δε μπορώ να διαβάσω σωστά το συγκεκριμένο μάθημα. Εχω χάσει άπειρα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο και έχω ορισμένα μαθήματα (όχι πάρα πολλά) τα οποία τα έχω κενά... Κάθε φορά που πάω να διαβάσω με πιάνει πανικός, ειδικά στην επανάληψη όταν βλέπω ότι υπάρχουν πράγματα που δεν τα έχω διαβάσει, παθαίνω κρίσεις πανικού, κλαίω, με πιάνει υστερία και έτσι τα παρατάω..

Με τα άλλα μαθήματα τα πάω πολύ καλά. Θέλω να πετύχω τον στόχο μου, αλλά σκεπτόμενη την ιστορία και όλες τις ενότητες που έχω αφήσει, νιώθω ότι θα αποτύχω..

Τι να κάνω;;; Είμαι χάλια......

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. ❤️
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να χαλαρώσεις πρέπει, έχεις καιρό ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Μια χαρά έχεις, αφού λες ότι λίγα μαθήματα έχεις χάσει, μια χαρά. Άσε που θες και μια σχολή που δεν έχει πάρα πολύ ψηλή βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Είμαι μαθητης Γ' λυκειου και απο σχεδον τις πρωτες μερες που ξεκινησα την προετοιμασια μου ζω σε κατασταση συνεχους αγχους,

στην αρχη δεν ειχα πολλα συμπτώματα περα απο καποιες κρισεις επιληψιας ομως πλεων η κατασταση εχει χειροτερέψει εχω συνεχες πονόκοιλο εδω και ενα μηνα, επισκέπτομαι πολυ σπανια την τουαλετα για την 2η αναγκη και όποτε τα καταφερνω το προιον ειναι πολυ σκληρο με αποτελσμα να τραυματιζεται ο πρωκτος μου, αυτο με δυσκολευει πολυ στην καθημερινοτητα μου καθως η προετοιμασια μου απαιτει να ξοδευω πολες ωρες καθιστος το οποιο ειναι αρκετα δυσκολο καθως μου πορκαλει οξυ πονο, εχετε καποια συμβουλη??? Ειναι αμεση αναγκη ευχαριστω εκ των προτερων



Μήπως είναι θέμα διατροφής; μήπως δεν τρως σωστά; Το λέω γιατί κι εγώ από το Σεπτέμβρη μέχρι τώρα πρόσφατα (Δίνω και εγώ φέτος) έτρωγα τελείως λάθος, και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να έχω πρόβλημα με το στομάχι μου. Οπωσδήποτε να επισκεπτεις έναν γιατρό να σου δώσει ανάλογη διατροφή και φάρμακα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Δίνω πανελλήνιες φέτος, είμαι θεωρητική κατεύθυνση και έχω ως στόχο να περάσω στο παιδαγωγικό στο Ρέθυμνο.

Όταν ξεκίνησα τα μαθήματα όλα πήγαιναν καλά. Όμως γύρω στον Δεκέμβρη έπαθα black out στην ιστορία και από τότε δε μπορώ να διαβάσω σωστά το συγκεκριμένο μάθημα. Εχω χάσει άπειρα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο και έχω ορισμένα μαθήματα (όχι πάρα πολλά) τα οποία τα έχω κενά... Κάθε φορά που πάω να διαβάσω με πιάνει πανικός, ειδικά στην επανάληψη όταν βλέπω ότι υπάρχουν πράγματα που δεν τα έχω διαβάσει, παθαίνω κρίσεις πανικού, κλαίω, με πιάνει υστερία και έτσι τα παρατάω..

Με τα άλλα μαθήματα τα πάω πολύ καλά. Θέλω να πετύχω τον στόχο μου, αλλά σκεπτόμενη την ιστορία και όλες τις ενότητες που έχω αφήσει, νιώθω ότι θα αποτύχω..

Τι να κάνω;;; Είμαι χάλια......

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. ❤️
1)κάνε κάτι να ηρεμισεις, όλα ψυχραιμία χρειάζονται
2)να βρεις κι άλλες σχολές που σε ενδιαφέρουν ώστε να ξέρεις ότι έχεις backup plans
3)περα από την ποικιλία σχολών, πρέπει να έχεις ένα γενικότερο backup plan. σε περίπτωση που δεν περάσεις εκεί που θες, ποια θα είναι τα επόμενα βήματα σου; πως θα το αντιμετωπίσεις; (δεν εννοώ ψυχολογικά, εννοώ πρακτικά τι θα κάνεις. δεύτερη φορά πανελλήνιες, 10%,θα δοκιμάσεις να δεις αν σου αρέσει η σχολή επιτυχίας σου; )
4)η ιστορία είναι ένα μόνο μάθημα κι όπως λες στα υπόλοιπα τα πας πολύ καλά. οπότε συγκεντρωσου λίγο παραπάνω εκει μέχρι να φτάσεις στα ίδια επίπεδα με τα άλλα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
1)κάνε κάτι να ηρεμισεις, όλα ψυχραιμία χρειάζονται
2)να βρεις κι άλλες σχολές που σε ενδιαφέρουν ώστε να ξέρεις ότι έχεις backup plans
3)περα από την ποικιλία σχολών, πρέπει να έχεις ένα γενικότερο backup plan. σε περίπτωση που δεν περάσεις εκεί που θες, ποια θα είναι τα επόμενα βήματα σου; πως θα το αντιμετωπίσεις; (δεν εννοώ ψυχολογικά, εννοώ πρακτικά τι θα κάνεις. δεύτερη φορά πανελλήνιες, 10%,θα δοκιμάσεις να δεις αν σου αρέσει η σχολή επιτυχίας σου; )
4)η ιστορία είναι ένα μόνο μάθημα κι όπως λες στα υπόλοιπα τα πας πολύ καλά. οπότε συγκεντρωσου λίγο παραπάνω εκει μέχρι να φτάσεις στα ίδια επίπεδα με τα άλλα μαθήματα.



Ακούγεται τόσο απλό.. Κι όμως δεν είναι.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N0b0dy

Νεοφερμένος

Η N0b0dy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα, φέτος δίνω πανελλήνιες και πλέον νιώθω ότι έχω αρχισει να τα παρατάω. Στις επαναλήψεις νιώθω ότι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω και προσπαθώ παρα πολυ να τα καταφέρω. Δεν ξέρω αν είναι το άγχος μου ή η κούραση που έχω αλλά νιώθω ότι κάνω «κοιλιά» χωρίς να το θέλω. Νιώθω οτι οι 2μιση μήνες μέχρι την έναρξη των πανελλαδικών εξετάσεων ειναι σύντομο διάστημα και αγχώνομαι υπερβολικά και παθαίνω κρίσεις πανικού. Δεν ξέρω τι να κάνω.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,400 μηνύματα.
Για αρχή, διάλειμμα.
Όταν βλέπεις ότι ο οργανισμός σου δεν αντέχει, δεν τον πιέζεις. Βγες έξω, περπάτα ή κάνε κάτι που σε ξεκουράζει. Δεν θα πάθεις τίποτα, καλό στον εαυτό σου θα κάνεις. Επίσης να κοιμάσαι νωρίς. Πίστεψέ με, αν έχεις προετοιμαστεί, οι 2 μήνες σου φτάνουν για επανάληψη, ειδικά αν έχεις κρατήσει απουσίες για το τέλος.

Για ποια σχολή στοχεύεις;
 

N0b0dy

Νεοφερμένος

Η N0b0dy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Στοχεύω για αγγλική φιλολογία στο απθ. Ουσιαστικά χρειάζομαι ενα 15 μ.ο στα 4 βασικά μαθήματα κι έναν πολυ καλό βαθμό στα αγγλικά για να μου δώσει τα μόρια που χρειάζομαι. Το θέμα μου είναι με την ιστορία. Νιώθω ότι όσες επαναλήψεις και να κάνω, στο τέλος θα πάω να γραψω και θα τα ξεχάσω ολα.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,174 μηνύματα.
Το θέμα μου είναι με την ιστορία. Νιώθω ότι όσες επαναλήψεις και να κάνω, στο τέλος θα πάω να γραψω και θα τα ξεχάσω ολα.
Ο φόβος αυτός επιβεβαιώνεται από την εμπειρία σου στα διαγωνίσματα ; Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι , τα παπαγαλίστικα μαθήματα συνοδοιπορούν με αυτή την ανησυχία .. Μέσα από τα διαγωνίσματα όμως αυτό δουλεύεται , στο τέλος θα δεις αν έχεις κάνει σωστό διάβασμα όσο άγχος και να έχεις πριν τις εξετάσεις το χέρι γράφει ακούσια
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,400 μηνύματα.
Τα θέματα των ξένων γλωσσών στις πανελλήνιες είναι γελοία. Εύκολα γράφεις 18+

Η ιστορία θέλει πολλές επαναλήψεις και παπαγαλία δυστυχώς
 

N0b0dy

Νεοφερμένος

Η N0b0dy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ο φόβος αυτός επιβεβαιώνεται από την εμπειρία σου στα διαγωνίσματα ; Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι , τα παπαγαλίστικα μαθήματα συνοδοιπορούν με αυτή την ανησυχία .. Μέσα από τα διαγωνίσματα όμως αυτό δουλεύεται , στο τέλος θα δεις αν έχεις κάνει σωστό διάβασμα όσο άγχος και να έχεις πριν τις εξετάσεις το χέρι γράφει ακούσια
Οι αποδόσεις μου στα διαγωνίσματα είναι αρκετά καλές, αλλά γενικα έχω πολυ αγχος σαν άνθρωπος και ίσως μου βγαίνει πολυ χειρότερα απ όσο θα επρεπε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top