Ομαδάρχης σε κατασκήνωση

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας!

Θέλω να πάω ομαδάρχισσα σε κατασκήνωση αλλά απ'ότι βλέπω οι περισσότερες ζητάνε ενήλικες:(
Μήπως έχετε καμία κατασκήνωση υπόψιν σας που να παίρνει και μαθητές που τελειώνουν την Β Λυκείου;
Κατά προτίμηση κοντά στην Αθήνα
Ευχαριστώ πολύ!

Εγώ νομίζω πως αρκετές παίρνουν και μικρότερους, ειδικά 17 δεν θα έχεις θέμα. Πχ στον Άγιο Ανδρέα ρίξε μια ματιά
απλά δεν ξέρω μήπως έχουν κλείσει οι αιτήσεις ήδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γγγγγ

Νεοφερμένος

Η Γγγγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπον άρχισα να σκέφτομαι πολύ να δηλώσω για ομαδάρχησα φέτος το καλοκαίρι αφού το καλοκαίρι μου θα είναι άδειο.Ηθελα εδώ και πολλά χρόνια να πάω κατασκήνωση αλλά κάθε χρόνο που μιλούσα με φίλους για να πάμε μαζί ποτέ δεν γινόταν ή δεν υπήρχε συνεννόηση και μετά ήταν αργά για να δηλώσω. έτσι έφτασα στο σήμερα πλέον 17 χρονων. Δύο καλοί μου φίλοι πάνε κατασκήνωση πολλά χρόνια και ένας από αυτούς ήταν περισυ ομαδάρχης πρώτη χρονιά. Είπε ότι πέρασε πολύ ωραία και ουσιαστικά το μισό καλοκαίρι το πέρασε εκεί αφού τον ξανακαλεσανε.Ζήλεψα πολύ είναι η αλήθεια και ήθελα και εγώ πολύ να πάω αλλά δεν έχω καμοια κατασκηνωτική εμπειρία.σε μια πρόσφατη συζήτηση μαζί τους μου είπαν πως πρέπει να δηλώσω αφού έχουν δει αρκετές φορές στην κατασκήνωση αυτή να είναι ομαδάρχες παιδιά που δεν έχουν ξαναπάει.το σκέφτομαι πολύ είναι η αλήθεια και ψάχνω για τα κριτήρια και προϋποθέσεις που διαλέγουν τα στελεχοι.μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα και θα είμαστε και μαζί οπότε θα με βοηθήσουν να προσαρμοστώ και να μην χαθώ.ομως θέλω να ξέρω εάν έχω πιθανότητες να με πάρουν για να είμαι προετοιμασμένοι και να έχω και ένα πλαν β για το καλοκαίρι (δεν θα πάω μάλλον διακοπές με την οικογένειά μ γτ η αδερφή μ δίνει φέτος και μάλλον θα ψάχνουμε σπίτι).επίσης στην κατασκήνωση που θέλω να δηλώσω έχω ένα γνωστό της μαμάς μ που είχε μιλήσει όταν είχε πάει η αδερφή μ κατασκήνωση και σκέφτηκα μέσα Φεβρουαρίου που ανοίγουν οι δηλώσεις να της πω να πάρει τον ίδιο και να ρωτήσει για να μας πει.το πιο σίγουρο βέβαια είναι να δηλώσω και να πάω στην συνέντευξη που θα γίνει απλά δεν θέλω να πάω και να "γινω ρεζίλι" και φυσικά θέλω να τα πάω καλά και με τα παιδάκια και όχι απλά να για να περάσω εγώ μόνο καλα και για να πληρωθώ αλλά Θέλω να βοηθήσω κι όλας επίσης τα πάω αρκετά καλά με τα μικρά παιδάκια οπότε αυτό νομίζω είναι ένα μπόνους?! Όποιος ξέρει και μπορεί να μου λύσει τις απορίες μου απαντήσει. ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Rafaellaboss

Νεοφερμένος

Η Rafaellaboss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παω 2γυμνασιου μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να γίνω ομαδαρχισα ;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,315 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top