Ανδρισμός - Θηλυκότητα

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ σωστά, έτσι για να μάθουν μερικές που νομίζουν ότι επειδή μεγάλωσαν δυο τρία παιδιά πρόσφεραν κιόλας στον κόσμο.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Στην οικογένειά μου, η μητέρα μου όχι μόνο δεν είναι "μονάχα μητέρα και νοικοκυρά" αλλά είναι τα πάντα! Και εργάζεται και την κοινωνική της ζωή έχει και το σπίτι μας λάμπει και ποτέ δεν έχουμε μείνει χωρίς φαγητό και δίπλα μας σε ο,τι χρειαστούμε βρίσκεται και ατέλειωτος είναι ο κατάλογος σε όσα ανταποκρίνεται άριστα. ΄Αλλο όμως αυτό και άλλο να θεωρούμε ότι δεν προσέφερε τίποτα στον κόσμο μια γυναίκα που το μόνο που έκανε ήταν "να μεγαλώσει 2-3 παιδιά"! Και ασφαλώς δεν εννοώ τις γυναίκες που για κάποιον λόγο τους "προέκυψαν" τα παιδιά και τα μεγάλωσαν αισθανόμενες ότι τους ήταν βάρος. Εννοώ τις γυναίκες που συνειδητοποιημένα αφοσιώθηκαν στο μεγάλωμα των παιδιών τους, που έσκυψαν πάνω τους καλύπτοντας τις ανάγκες της κάθε ηλικίας, που τους ενέπνευσαν αισθήματα και αξίες ζωής και τα προετοίμασαν έτσι ώστε με γερές βάσεις και αυτοπεποίθηση ν΄ανοίξουν τα φτερά τους! Στ΄αλήθεια πιστεύεις ότι αυτές οι γυναίκες δεν πρόσφεραν στον κόσμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στ΄αλήθεια πιστεύεις ότι αυτές οι γυναίκες δεν πρόσφεραν στον κόσμο;

Όχι σαρκαστικός ήμουν. Εσείς οι ίδιες οι γυναίκες τα πιστεύετε αυτά. Πρέπει να αποβάλλετε το κόμπλεξ κατωτερότητας κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι σαρκαστικός ήμουν. Εσείς οι ίδιες οι γυναίκες τα πιστεύετε αυτά. Πρέπει να αποβάλλετε το κόμπλεξ κατωτερότητας κάποια στιγμή.


Χαίρομαι πολύ που ήταν σαρκασμός!΄Οσο για το τι πιστεύουν "οι γυναίκες" νομίζω ότι είναι κάτι που δεν πρέπει να το εξετάζουμε μαζικά! Η καθεμιά μας έχει τις απόψεις της. Προσωπικά πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος πρέπει να είναι αυτόφωτος και για να ισχύσει αυτό θα πρέπει να έχει φροντίσει να αποκτήσει τα προσόντα που θα του επιτρέψουν να μπορεί να πορευτεί στη ζωή του είτε μόνος του είτε ως μέλος μιας οικογένειας. Τώρα αν κάποια γυναίκα που έχει αποκτήσει αυτά τα προσόντα, κάνει την επιλογή να μείνει στο σπίτι της και να μεγαλώσει μόνη της τα παιδιά της, είναι απολύτως σεβαστό, αξιέπαινο και ανεκτίμητο! Είναι μια γενναία απόφαση που δεν νομίζω να βρεθεί κάποιος να την κατακρίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top