Να συνεχίσω για C1;

aboringperson

Νεοφερμένος

Ο aboringperson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα ήταν υπερβολικό αν πήγαινα για γ1 ? Γιατί πριν λίγο καιρό πήρα το β2. Είμαι 1η λυκειου οπότε ό,τι δώσω είναι μέχρι το καλοκαίρι. Κάνω εδώ και 1μιση χρόνο και έχω πάρει το Β1 και β2, με παίρνει για γ1 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
Θα ήταν υπερβολικό αν πήγαινα για γ1 ? Γιατί πριν λίγο καιρό πήρα το β2. Είμαι 1η λυκειου οπότε ό,τι δώσω είναι μέχρι το καλοκαίρι. Κάνω εδώ και 1μιση χρόνο και έχω πάρει το Β1 και β2, με παίρνει για γ1 ?

Άνετα !! Συνέχισε για C1 .

Πώς σου φάνηκαν οι εξετάσεις του Β2 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Για τι γλωσσα λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aboringperson

Νεοφερμένος

Ο aboringperson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Άνετα !! Συνέχισε για C1 .

Πώς σου φάνηκαν οι εξετάσεις του Β2 ;


Μου φάνηκαν σχετικά εύκολες, μόνο στο ακουστικο δεν τα πήγα καλά όπως πάντα

Για τι γλωσσα λες;


Για γερμανικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλημερα σας!!
ειχα παρει β2 του γκετε πριν ενα χρονο και μπηκα καπακι στρατο...σε δυο βδομαδες ξεκιναω γ1 ...ποσο δυσκολο ειναι να μπω σε ρυθμο μετα απο ενα χρονο απραξιας?
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αξιοι παιδια εγω με δυσκολια ειχα παρει το Β1 του γκετε αρκετα δυσκολο σε συγκριση με τα αγγλικα
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλημέρα σας
Είμαι στο επίπεδο γ1 και κάνω μαθήματα ...ενω γραμματικη δεν έχω θέμα τα βρίσκω σκουρα με το λεξιλόγιο..δεν μπορώ να θυμάμαι εύκολα καινούργιες λέξεις!!
τι μπορω να κάνω?
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
καλημέρα σας
Είμαι στο επίπεδο γ1 και κάνω μαθήματα ...ενω γραμματικη δεν έχω θέμα τα βρίσκω σκουρα με το λεξιλόγιο..δεν μπορώ να θυμάμαι εύκολα καινούργιες λέξεις!!
τι μπορω να κάνω?
Καλησπέρα Γιάννη , εγώ θα σου συνιστούσα να γράφεις τις λέξεις και τις μεταφράσεις τους ΣΥΝΕΧΕΙΑ μέχρι να τις αποστηθίσεις.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλημέρα παιδία
μια ερώτηση ...το γκετε και το αυστριακό είναι το ίδιο αναγνωρισμένα?
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
καλημέρα παιδία
μια ερώτηση ...το γκετε και το αυστριακό είναι το ίδιο αναγνωρισμένα?
Όχι. Το ελληνικό δημόσιο αναγνωρίζει και τα δύο και υπάρχουν ακόμα και γερμανικά πανεπιστήμια που δέχονται και πτυχία του ÖSD αν κάνεις αίτηση για σπουδές ή μεταπτυχιακό αλλά δεν τα δέχονται όλα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top