Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,245 εγγεγραμμένα μέλη και 2,448,986 μηνύματα σε 77,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 244 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Διοίκηση επιχειρήσεων από κολλέγιο και MBA στο εξωτερικό;

Johnakostr

Νεοφερμένος

Ο Johnakostr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Johnakostr έγραψε: στις 00:23, 10-03-19:

Καλησπέρα, αυτήν την στιγμή είμαι σπουδαστής σε ιδιωτικό ιεκ στο τομέα της διοίκησης επιχειρήσεων. Θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι η γνώμη σας για το μητροπολιτικό κολλέγιο καθώς υπάρχει δυνατότητα φοίτησης για να πάρω πτυχίο bachelor, αφού τελειώσω με το ιεκ. Έχω σκοπό να κάνω και ένα μεταπτυχιακό (MBA) και θα ήταν ότι καλύτερο αν μπορούσα να το κάνω στο εξωτερικό. Γνωρίζετε αν γίνεται; Οποιαδήποτε απάντηση σχετικά με το θέμα θα ήταν πολύτιμη.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,444 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 00:34, 10-03-19:

Γιατί δεν πας να φοιτήσεις ένα νορμάλ bachelor σε κάποια Ευρωπαϊκή χώρα εκτός Αγγλίας και Ολλανδίας;
Παράθεση

Johnakostr

Νεοφερμένος

Ο Johnakostr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Johnakostr έγραψε: στις 01:47, 10-03-19:

Τώρα έχω αρχίσει και το ψάχνω λίγο περισσότερο, δεν γνωρίζω και πολλά. Στο μητροπολιτικό κολλέγιο αν πάω θα συνεχίσω από το 3ο έτος και σε 2 χρόνια να θα έχω το bachelor υποτίθεται. Ποιές χώρες προτείνεις εσύ να κοιτάξω;
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Πτυχιούχος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,721 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 01:49, 10-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Γιατί δεν πας να φοιτήσεις ένα νορμάλ bachelor σε κάποια Ευρωπαϊκή χώρα εκτός Αγγλίας και Ολλανδίας;

Γιατί εκτός Ολλανδίας; :/
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,444 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 01:52, 10-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Γιατί εκτός Ολλανδίας; :/
Λόγω κόστους. Οι Έλληνες γενικά βλέπουν την επιλογή εξωτερικό ως κάτι δαπανηρό καθώς στο μυαλό τους υπάρχουν μόνο αυτές οι δυο χώρες ως επιλογές. Νοοτροπία αποικιοκρατίας.
Παράθεση

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,299 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 10:36, 11-03-19:

Η Ολλανδία είναι ακριβή στο βιοτικό επίπεδο αλλά νομίζω τα δίδακτρα είναι μηδαμινά.

Σχετικά με τη μεταπήδηση από το ΙΕΚ στο Μητροπολιτικό, εξαρτάται από το πόσο σίγουρος αισθάνεσαι. Επειδή έχω εμπειρία (όχι ως φοιτήτρια), θα πω ότι το ΙΕΚ έχει άλλο στυλ από το κολλέγιο. Είναι λοιπόν μια καλή περίπτωση να δοκιμάσεις τις δυνάμεις σου στο κολλέγιο πριν πας στο εξωτερικό, όπου τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα-καμία σχέση με το κάθε ΙΕΚ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια