Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,050 εγγεγραμμένα μέλη και 2,442,132 μηνύματα σε 77,158 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 265 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές φοιτητικές απορίες

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4,958 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 02:13, 05-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Καλησπέρα,εχει μπει σε κανεναν το στεγαστικό επιδομα του 17-18;
Μια ζωή για το επίδομα ρωτάς κι εσύ Θα απαντήσω, ωστόσο

Το επίδομα δίνεται μετά από διαταγή πληρωμής του κάθε πανεπιστημίου/ΤΕΙ ξεχωριστά. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει κεντρικός μηχανισμός του Υπουργείου Παιδείας που πιστώνει τους λογαριασμούς των δικαιούχων μονομιάς. Οι πιστώσεις μεταφέρονται στους λογαριασμούς των πανεπιστημίων και μετά τα ίδια τα πανεπιστήμια πιστώνουν τους λογαριασμούς των δικαιούχων.

Το ότι δεν πήρες το επίδομα σημαίνει ότι οι δομές του Πανεπιστημίου/ΤΕΙ σου κωλυσιεργούν
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 08:35, 05-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Μια ζωή για το επίδομα ρωτάς κι εσύ Θα απαντήσω, ωστόσο

Το επίδομα δίνεται μετά από διαταγή πληρωμής του κάθε πανεπιστημίου/ΤΕΙ ξεχωριστά. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει κεντρικός μηχανισμός του Υπουργείου Παιδείας που πιστώνει τους λογαριασμούς των δικαιούχων μονομιάς. Οι πιστώσεις μεταφέρονται στους λογαριασμούς των πανεπιστημίων και μετά τα ίδια τα πανεπιστήμια πιστώνουν τους λογαριασμούς των δικαιούχων.

Το ότι δεν πήρες το επίδομα σημαίνει ότι οι δομές του Πανεπιστημίου/ΤΕΙ σου κωλυσιεργούν

Καλημερα!Το γνωριζω αυτο,ωστοσο ρωταω,γιατι για το περσινο επιδομα που ειδα οτι ειχε μπει σε ολους,ειχα εγω προβλημα με κατι και το ελυσα!
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,661 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:17, 05-03-19:

Να ρωτήσω κάτι αν δεν παρακολουθήσεις μια χρόνια δεν χάνεται η θέση στο πάνεπιστημιο σωστά;
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Φοιτητής

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,233 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 23:18, 05-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Να ρωτήσω κάτι αν δεν παρακολουθήσεις μια χρόνια δεν χάνεται η θέση στο πάνεπιστημιο σωστά;
Τι εννοείς να είσαι εγγεγραμμένος και να μη πας στα μαθήματα ή να μην κάνεις δήλωση μαθημάτων για έναν (1) χρόνο;
Παράθεση

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,661 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:29, 05-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανώνυμος Αλκοολικός
Τι εννοείς να είσαι εγγεγραμμένος και να μη πας στα μαθήματα ή να μην κάνεις δήλωση μαθημάτων για έναν (1) χρόνο;

Ναι.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Φοιτητής

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,233 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 23:31, 05-03-19:

Αν δε πας στα μαθήματα και κάνεις δήλωση όλα οκ αν δε κάνεις (δήλωση μαθημάτων) νομίζω για 2 εξάμηνα διαγράφεσαι
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:03, 06-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανώνυμος Αλκοολικός
Αν δε πας στα μαθήματα και κάνεις δήλωση όλα οκ αν δε κάνεις (δήλωση μαθημάτων) νομίζω για 2 εξάμηνα διαγράφεσαι

Ευχαριστώ!

Ποτέ είναι η δήλωση μαθημάτων για το β εξάμηνο;;;

Παιδιά εγώ εγγράφηκα στο πανεπιστήμιο το πρώτο εξάμηνο αλλά δεν δήλωσα μαθήματα.Τωρα τι πρέπει να κάνω;;;

Παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου σε κάτι.Περασα στο πανεπιστήμιο της Πάτρας επειδή όμως ξαναδίνω φέτος πανελλήνιες δεν πάω.Εκανα εγγραφή στην αρχή της χρονιάς δεν δήλωσα μαθήματα όμως.Ισχυει ότι αν για δυο συνεχόμενα εξάμηνα δεν δηλώσεις μαθήματα διαγράφεται;Και αν ποτέ δηλώνω μαθήματα για το β εξάμηνο;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 08-03-19 στις 03:49. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4,958 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 00:05, 06-03-19:

Παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου σε κάτι.Περασα στο πανεπιστήμιο της Πάτρας επειδή όμως ξαναδίνω φέτος πανελλήνιες δεν πάω.Εκανα εγγραφή στην αρχή της χρονιάς δεν δήλωσα μαθήματα όμως.Ισχυει ότι αν για δυο συνεχόμενα εξάμηνα δεν δηλώσεις μαθήματα διαγράφεται;Και αν ποτέ δηλώνω μαθήματα για το β εξάμηνο;;;
Ναι ισχύει και οι δηλώσεις ανοίγουν όταν το ανακοινώσει η γραμματεία.

Εσύ δεν είχες πάρει μετεγγραφή για το ΕΚΠΑ; Τι έγινε;
1
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:07, 06-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Ναι ισχύει και οι δηλώσεις ανοίγουν όταν το ανακοινώσει η γραμματεία.

Εσύ δεν είχες πάρει μετεγγραφή για το ΕΚΠΑ; Τι έγινε;

Ωραία.

Μου την απέρριψαν την μεταγραφή στο Εκπα χωρίς λόγο παρόλο που έμειναν 20 θέσεις κενές.

Μια απάντηση;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 08-03-19 στις 03:50. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 523 μηνύματα.

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 00:41, 06-03-19:

Φώτη πάρε τηλέφωνο στη γραμματεία της σχολής σου. Για το β εξάμηνο χλωμό να έχουν αρχίσει οι εγγραφές και σίγουρα δεν έχουν λήξει οπότε μην αγχώνεσαι δεν θα διαγράφεις. Απλά πάρε ενα τηλέφωνο να είσαι καλυμμένος.
1
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:49, 06-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Φώτη πάρε τηλέφωνο στη γραμματεία της σχολής σου. Για το β εξάμηνο χλωμό να έχουν αρχίσει οι εγγραφές και σίγουρα δεν έχουν λήξει οπότε μην αγχώνεσαι δεν θα διαγράφεις. Απλά πάρε ενα τηλέφωνο να είσαι καλυμμένος.

Σε ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

mir

Φοιτητής

Ο mir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O mir έγραψε: στις 01:16, 06-03-19:

Δεν ειμαι σιγουρος για ολα τα πανεπιστημια αλλα σε καποια δεν χρειαζεται να κανεις δηλωση μαθηματων στο πρωτο εξαμηνο,το κανουν αυτοι.
1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,866 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 01:21, 06-03-19:

Αν δεν κάνεις δήλωση εξαμήνου (που είναι άλλο από τη δήλωση μαθημάτων) για δύο συνεχόμενα εξάμηνα διαγράφεσαι. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει ακόμα, πρέπει να το ρωτήσεις.
1
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 01:23, 06-03-19:

Θα πάρω αύριο.
Παράθεση

Beautiful Dream

Νεοφερμένος

H Beautiful Dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Beautiful Dream έγραψε: στις 17:36, 19-03-19:

Τα βιβλια του Β' εξαμηνου ποτε τα δηλωνουμε; Ειμαι απο μετεγγραφη και δεν εχω ιδεα.
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 523 μηνύματα.

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 17:54, 19-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Beautiful Dream
Τα βιβλια του Β' εξαμηνου ποτε τα δηλωνουμε; Ειμαι απο μετεγγραφη και δεν εχω ιδεα.
Εεεεχει ο Θεός. Δεν έχει αρχίσει ακόμα η διανομή. Όταν ανοίξει κ Εύδοξος θα σου στείλω μήνυμα αν θες για να μην αγχώνεσαι. (αν και δεν παίζει να μη το δεις και μόνη)
Παράθεση

jim2015

Φοιτητής

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O jim2015 έγραψε: στις 21:41, 19-03-19:

Απο αυριο 20 Μαρτιου ανοιγει ο Ευδοξος

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Αν δεν κάνεις δήλωση εξαμήνου (που είναι άλλο από τη δήλωση μαθημάτων) για δύο συνεχόμενα εξάμηνα διαγράφεσαι. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει ακόμα, πρέπει να το ρωτήσεις.
η δηλωση εξαμηνου ειναι η δηλωση μαθηματων!!
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,866 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 21:45, 19-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από jim2015
η δηλωση εξαμηνου ειναι η δηλωση μαθηματων!!
Όχι δεν είναι. Εκτός αν έχει διαφορά στις άλλες σχολές αλλά δε νομίζω.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,357 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 21:56, 19-03-19:

Έναρξη δηλώσεων και διανομής διδακτικών συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου, ακαδημαϊκού έτους 2018-2019
https://eudoxus.gr/files/Dianomi_Earinou_2018-19.pdf
Η Γραμματεία της κάθε Σχολής θα ανακοινώσει τις ακριβείς ημερομηνίες που ισχύουν γι αυτήν.
Παράθεση

Spyros

Νεοφερμένος

Ο Spyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Spyros έγραψε: στις 23:05, 19-03-19:

παιδιά τα βιβλία μπορούν να σταλθούν και από το πανεπιστήμιο ταχυδρομικώς ;;;;πχ εγώ είμαι στο Παν Αιγαίου και μένω Παλλήνη δεν έχω πάει ποτέ και δήλωσα 1 φορά μαθήματα στο β εξάμηνο μπορούν να σταλθούν και ταχυδρομικά ;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες