Βαθμός πτυχίου μεταπτυχιακό στο εξωτερικό

Irine

Νεοφερμένος

Η Irine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα με λενε Ειρήνη και είμαι στο 3 έτος του τμήματος Βιολογίας στην Πάτρα προς το παρόν ο βαθμός πτυχίου μου είναι γύρω στο 8,5 και ήθελα να ρωτήσω γενικά πόσο εύκολο είναι να πάρω κάποια υποτροφία.Γενικα νιώθω ότι έχω χαθεί στο θέμα και δεν ξέρω που να πρωτοψαξω . Με ενδιαφέρει κάτι σχετικό με Βιοχημεία Μοριακή ή Φυσιολογία οπότε θα ηθελα να ρωτήσω μήπως κάποιος μπορεί να μου προτείνει ίσως κάποιο πανεπιστημιο στο εξωτερικό κάτι τελωσπαντων για να ξέρω από πού να αρχίσω να ψάχνω . Απλά αγχώθηκα γτ αν κατάλαβα καλά τις περισσότερες φορές για να λάβεις κάποια υποτροφία πρέπει ήδη να σε έχουν δεχτεί σε κάποιο πανεπιστήμιο για μεταπτυχιακό.Αν όντως αυτό ισχύει ποια είναι η διαδικασία για αν κάνεις υποβολή στο πανεπιστήμιο εννοώ πως κανείς μεταφράσεις σε κρατικά έγγραφα κλπ .Χιλια συγγνώμη που σας πρηζω απλά πραγματικά νιώθω τόση πιέση και έχω απελπιστεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για υποτροφίες θα κοιτάξεις στο θέμα "Υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό".
Για τα μεταπτυχιακά στο εξωτερικό θα κοιτάξεις στα θέματα "Μεταπτυχιακά στο εξωτερικό" και "Γενικό θέμα για τις σπουδές στο εξωτερικό".
Αν αφού τα κοιτάξεις συνεχίζεις να έχεις κάποια απορία, ξαναρώτησέ μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irine

Νεοφερμένος

Η Irine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ μόλις σήμερα εκανα εγγραφή οπότε δεν το σκεφτηκα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top