Αξίζει να αγοράσει κάποιος την πτυχιακή; Το έχετε κάνει;

Nixon

Νεοφερμένος

Ο Nixon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχίζω και το σκέφτομαι γιατί δεν έχω καθόλου χρόνο, βιβλιογραφια και το θέμα που μου δώθηκε είναι πολύ αόριστο και δεν έχω ιδέα τι να κάνω
Αλλά είμαι διστακτικος
Ξέρω ότι το καλύτερο είναι προφανώς να τη κάνει κανείς μόνος του αλλά δε πιστεύω ότι μαθαίνεις και τίποτα παραπάνω στη τελική είναι κάτι τυπικό που για κάποιο λόγο είναι υποχρεωτικο
Για πείτε λοιπόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αν το καταλαβει ο καθηγητης την εβαψες,ειναι ριψοκινδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αν το καταλαβει ο καθηγητης την εβαψες,ειναι ριψοκινδυνο.

Γενικά, οι περισσότεροι καθηγητές δεν ενδιαφέρονται, υπάρχουν κάποιοι που δεν σε εξετάζουν καν προφορικά για την πτυχιακή.

Εμένα το ερώτημά μου είναι άλλο:
Τι ακριβώς κάνεις όλη την ημέρα που δεν σου αφήνει χρόνο να ασχοληθείς με την πτυχιακή σου? Εργάζεσαι σερβιτόρος για να χρηματοδοτείς τις σπουδές σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να κατσετε να κάνετε τις πτυχιακές σας.

(Εκτός αν παίζει θέμα υγείας και μηδενική ανοχή από τον επιβλέποντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Καλησπερα!
Εξαρτάται τον επιβλέποντα. Αν είναι αδιάφορος και δεν έχει πολλες απαιτήσεις και λοιπά δώσε την έξω να στην φτιάξουν να τελειώνεις. Προσοχή που θα δώσεις να στην φτιάξουν. Οι τιμές είναι εξωφρενικές και η ποιότητα χαμηλή.

Αν ωστόσο ο καθηγητης σου έχει απαιτήσεις, κάνει παρατηρήσεις και συνεχώς θέλει διορθώσεις μην δώσεις να στην φτιάξουν. Πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο διότι θα σε κουράσει το να στέλνεις τυχόν βελτιώσεις που θα πρέπει να πραγματοποιηθούν στο γραφείο καθώς και το να στέλνεις μετά να περιμένεις πόσες μέρες μετά να έχεις το feedback του καθηγητη και πάμε πάλι από την αρχή. Θα λειτουργήσεις ως ενδιάμεσος μεταξύ του καθηγητη σου και του γραφείου διεκπαιρεωσης της διπλωματικής σου και αυτό ενδεχομένως να σε κουράσει. Ειδικά αν εργάζεσαι και δεν έχεις ούτε χρόνο ούτε και υπομονή.

Προσοχή!!!!
Οι εταιρίες που γράφουν διπλωματικές εργασιες πολλες φορές τις κάνουν copy paste από άλλες διπλωματικές οι οποίες δημοσιεύονται στο ιντερνετ για λόγους διαφάνειας και περαιτέρω ευρευνας και ενδιαφέροντος.
Μπορείς εύκολα να εκτεθείς ανεπανόρθωτα και άντε κάτσε εξήγησε μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kiris

Νεοφερμένος

Ο Kiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
είναι ριψοκινδυνο, έχω ακούσει ότι δινουν τις ίδιες και τις ίδιες, Αν ο επιβλέποντας ασχοληθεί μαζί σου , κάνει παρατηρήσεις και θέλει συνέχεια διορθώσεις ... που σημαίνει οτι ουσιαστικά παλι μόνος θα την κάνεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ψάχνεις έναν σωστό επαγγελματία που κάνει διπλωματικές χωρις copy paste αν έχεις τα λεφτά του τα δίνεις και ξεμπερδεύεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ψάχνεις έναν σωστό επαγγελματία που κάνει διπλωματικές χωρις copy paste αν έχεις τα λεφτά του τα δίνεις και ξεμπερδεύεις. :)

Και μετα αναρωτιόμαστε, γιατί δεν βρίσκουμε επαγγελματίες, που ξέρουν το αντικείμενο τους.
Διπλωματική αγορασμένη, στις εξεταστικές μαθαίνονται μόνο τα sos, μαθήματα περασμένα με 5.
Κάτι τετοια μηνύματα είναι ο λόγος, που φοβάμαι, να πάω σε ιατρό. (No offence focko. :flowers:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Και μετα αναρωτιόμαστε, γιατί δεν βρίσκουμε επαγγελματίες, που ξέρουν το αντικείμενο τους.
Διπλωματική αγορασμένη, στις εξεταστικές μαθαίνονται μόνο τα sos, μαθήματα περασμένα με 5.
Κάτι τετοια μηνύματα είναι ο λόγος, που φοβάμαι, να πάω σε ιατρό. (No offence focko. :flowers:)


Έτσι και διαπιστωνα οτι ο φοιτητης πηγαινε να κάνει κάτι τέτοιο θα του έλεγα οτι δεν δέχομαι την πτυχιακη και να επιλέξει κάποιον άλλον. Δουλειές με λαμόγια και αεριτζηδες-καταφερτζήδες εγω δεν θα έκανα. Λυπάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Κάντε τις πτυχιακές (και τις διπλωματικές σας) σαν άνθρωποι όπως πρέπει καμάρια μου...
Στις περισσότερες σχολές έχουν αλλάξει τα πράγματα και χώρια όλα τα άλλα, ένα google αρκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά, οι περισσότεροι καθηγητές δεν ενδιαφέρονται, υπάρχουν κάποιοι που δεν σε εξετάζουν καν προφορικά για την πτυχιακή.

Εμένα το ερώτημά μου είναι άλλο:
Τι ακριβώς κάνεις όλη την ημέρα που δεν σου αφήνει χρόνο να ασχοληθείς με την πτυχιακή σου? Εργάζεσαι σερβιτόρος για να χρηματοδοτείς τις σπουδές σου?


Ναι, αυτό κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Θεωρητικά δεν είναι κάτι σπουδαίο να στην κάνει άλλος και να την αγοράσεις. Οι εταιρίες που δουλεύουν με αυτά περνάνε τις εργασίες από έλεγχο λογοκλοπής και ο συγγραφέας σου παραχωρεί τα πνευματικα δικαιώματα. Οπότε δεν είναι κάτι τραγικό. Αν κάποιος δεν έχει χρόνο επειδή εργάζεται μπορεί να κάνει αυτή την επιλογή. Από εκεί και πέρα το ποσοστό συμμετοχής του στο όλο εγχείρημα αυξομειώνει και την ασχετοσύνη ή την σχετικότητα του.
Πχ αν εσύ δώσεις να σου γράψουν μια εργασία και είσαι μονίμως άφαντος δεν δώσεις καμία οδηγία και δεν κάνεις κανέναν έλεγχο είσαι διαφορετική περίπτωση από αυτόν που είναι όντως γνώστης αλλά δεν έχει χρόνο να γράψει. Ο δεύτερος συμμετέχει ενεργά, κάνει σχεδιάγραμμα, ελέγχει την βιβλιογραφία και αξιολογεί κομμάτι κομμάτι ότι του δίνουν. Δεν είναι το ίδιο νομίζω με αυτόν που απλά δίνει φράγκα να του την γράψουν. Τέλος πάντων παρόλα αυτά εγώ είμαι της γνώμης να την γράφει κανείς μόνος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top