Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,367 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,583 μηνύματα σε 77,784 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 546 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αθλητική κουβεντούλα

Ποια ομάδα υποστηρίζετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 724)
Παναθηναϊκός
207
28,59%
Ολυμπιακός
208
28,73%
ΑΕΚ
88
12,15%
Άρης
35
4,83%
Πανιώνιος
3
0,41%
Άλλη (ποια;)
32
4,42%
ΠΑΟΚ
70
9,67%
Ηρακλής
17
2,35%
Καμία
64
8,84%

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,623 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Ό,τι δεν λύνεται , κόβεται!! έγραψε: στις 19:43, 09-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Γράψε επεισόδια την τελευταία 20ετία

51-66 διακοπή ( 2017 ) , κύπελλο 2016-2017 επεισόδια στη φυσούνα , 2013 επί Πεδουλάκη διακοπή , πέρσι στον δεύτερο τελικό, 2014 4ος τελικός πάλι στην φυσούνα
Μερικά που μου ήρθαν γρήγορα , καλά επί Ζέλικο....
Ξέχασες μου φαίνεται το 2015 , που μετά από τρίποντο του Σπανούλη , οπαδοί σας έριξαν αντικείμενα και εισέβαλαν στο γήπεδο έτσι;; Για να μην αναφερθώ το 2016 και στο μπάσκετ γυναικών
Λοιπόν , δεν είστε και το παράδειγμα προς μίμηση..!!..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,287 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 21:42, 09-01-19:

Μιας που το κάναμε αθλητική κουβεντούλα, θέλω να ρωτήσω κάτι. Επειδή δεν παρακολουθώ πολύ μπάσκετ φέτος, μπορεί να μου πει κάποιος τι θέση έχει η Πανάθα μας στον όμιλο του fiba champions league; Τι, μη μου πείτε ότι παίζει ακόμα Ευρωλίγκα; #euroleaguemafia
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,492 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 20:19, 10-01-19:

Γιατί κάθε αθλητική κουβέντα μεταξύ Ελλήνων πρέπει να καταλήγει σε τσακωμό;
Γιατί να μην μπορούμε να χαρούμε όλοι μαζί και να δούμε τα θετικά;
Αυτήν την στιγμή υπάρχουν ομάδες εκεί έξω που προωθούν τον Ελληνικό αθλητισμό,ενώ εμείς κοιτάμε πώς θα σκάψουμε τον λάκκο του άλλου.Σταματήστε πια τους ανόητους τσακωμούς,καμία ομάδα δεν είναι καθαρή,όλες λίγο πολύ είναι βρώμικες.
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 510 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 14:10, 11-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Αυτήν την στιγμή υπάρχουν ομάδες εκεί έξω που προωθούν τον Ελληνικό αθλητισμό,ενώ εμείς κοιτάμε πώς θα σκάψουμε τον λάκκο του άλλου.Σταματήστε πια τους ανόητους τσακωμούς,καμία ομάδα δεν είναι καθαρή,όλες λίγο πολύ είναι βρώμικες.
Προφανώς είσαι και της λογικής "για όλα τα εγκλήματα να έχουμε μία ποινή". Έτσι δεν είναι;
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,492 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 18:10, 11-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
Προφανώς είσαι και της λογικής "για όλα τα εγκλήματα να έχουμε μία ποινή". Έτσι δεν είναι;

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς πού το πηγαίνεις
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,107 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 23:08, 11-01-19:

Γιατί αν πας σε οποιοδήποτε γήπεδο θα καταλάβεις.
Θεωρώ ότι δεν γίνεται να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι, η πορεία της συζήτησης θα πάει ανάλογα με το πόσο φανατισμένος είναι κάποιος το οποίο πάνω κάτω συμβαίνει σε όλα τα θέματα.
1
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 12:05, 12-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Γιατί αν πας σε οποιοδήποτε γήπεδο θα καταλάβεις.
Θεωρώ ότι δεν γίνεται να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι, η πορεία της συζήτησης θα πάει ανάλογα με το πόσο φανατισμένος είναι κάποιος το οποίο πάνω κάτω συμβαίνει σε όλα τα θέματα.

Επειδή έχω πάει αρκετές φορές θα συμφωνήσω αρκετά και στα 2 σκέλη. Ωστόσο το θεωρώ ανοησία να τσακωνόμαστε για το τι είχε γίνει πριν από καμιά 50αρια έτη. Ακόμη και στους ευρωπαϊκούς αγώνες για παράδειγμα οι περισσότεροι αυτό που επιθυμούν είναι να χάσει η <<αντίπαλη>> ομάδα μόνο και μόνο για να τους κράξουν(μαζί με αυτά τα άτομα εννοείται πως βάζω και ανθρώπους που υποστηρίζουν την ομάδα μου).
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 510 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 13:51, 12-01-19:

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς πού το πηγαίνεις
Θέλω να πω ότι 20 χρόνια παράγκας δεν είναι το ίδιο ούτε με 5 ούτε με 3.
1
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,287 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 14:41, 12-01-19:

Το αποτέλεσμα όμως είναι τιμωρία για όλες τις παράγκες. Το πόσο αυστηρή θα είναι αυτή θα εξαρτηθεί από το τι έγινε αυτά τα χρόνια. Η παράγκα των 5 χρόνων δεν πρέπει να πάρει άφεση αμαρτιών επειδή υπήρχε και μία 20 χρόνων.
Δεν καταλαβαίνετε μερικοί ότι το ποδόσφαιρο είναι ό,τι πρέπει για ξέπλυμα μαύρου χρήματος. Κι ο Μαρινάκης κι ο Μελισσανίδης κι ο Σαββίδης αυτό κάνουν. Το πόσα έχει ξεπλύνει ο καθένας δεν μπορώ να ξέρω. Προφανώς όσοι ασχολούνται περισσότερα χρόνια (οι δύο πρώτοι δηλαδή, με πρώτο με διαφορά τον Τίγρη που στέκονται προσοχή κι οι μύγες στην ΑΕΚ μπροστά του) έχουν ξεπλύνει περισσότερα. Ο Σαββίδης πριν λίγα χρόνια έχει αρχίσει να στήνει το δικό του μαγαζί κι όπως φαίνεται το κάνει με επιτυχία και (μπόλικη) πολιτική στήριξη.
1
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 15:05, 12-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Το αποτέλεσμα όμως είναι τιμωρία για όλες τις παράγκες. Το πόσο αυστηρή θα είναι αυτή θα εξαρτηθεί από το τι έγινε αυτά τα χρόνια. Η παράγκα των 5 χρόνων δεν πρέπει να πάρει άφεση αμαρτιών επειδή υπήρχε και μία 20 χρόνων.
Δεν καταλαβαίνετε μερικοί ότι το ποδόσφαιρο είναι ό,τι πρέπει για ξέπλυμα μαύρου χρήματος. Κι ο Μαρινάκης κι ο Μελισσανίδης κι ο Σαββίδης αυτό κάνουν. Το πόσα έχει ξεπλύνει ο καθένας δεν μπορώ να ξέρω. Προφανώς όσοι ασχολούνται περισσότερα χρόνια (οι δύο πρώτοι δηλαδή, με πρώτο με διαφορά τον Τίγρη που στέκονται προσοχή κι οι μύγες στην ΑΕΚ μπροστά του) έχουν ξεπλύνει περισσότερα. Ο Σαββίδης πριν λίγα χρόνια έχει αρχίσει να στήνει το δικό του μαγαζί κι όπως φαίνεται το κάνει με επιτυχία και (μπόλικη) πολιτική στήριξη.
Νομίζω ότι ο Χάρης με κάλυψε πλήρως. Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,107 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 15:27, 12-01-19:

Επειδή έχω πάει αρκετές φορές θα συμφωνήσω αρκετά και στα 2 σκέλη. Ωστόσο το θεωρώ ανοησία να τσακωνόμαστε για το τι είχε γίνει πριν από καμιά 50αρια έτη. Ακόμη και στους ευρωπαϊκούς αγώνες για παράδειγμα οι περισσότεροι αυτό που επιθυμούν είναι να χάσει η <<αντίπαλη>> ομάδα μόνο και μόνο για να τους κράξουν(μαζί με αυτά τα άτομα εννοείται πως βάζω και ανθρώπους που υποστηρίζουν την ομάδα μου).
Το θέμα είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένος να μιλήσεις χωρίς να έχεις εκ των προτέρων διάθεση για ειρωνείες και τα σχετικά. Δηλαδή να πεις ότι πιστεύεις πως η Χ ομάδα δεν έπαιξε καλά και να σε πει κάποιος "άσε μας ρε ζώο που έχεις άποψη" προφανώς με τέτοιο άτομο ανεξαρτήτως ομάδας δεν μπορείς να κάνεις διάλογο γιατί όπως και να 'χει θα σε βρίσει άσχετα με το πόσο ευγενικά λες κάτι. Επίσης πολλές φορές εγώ που είμαι κοπέλα έτυχε να σχολιάσω κάποιο ποδοσφαιρικό γεγονός (όχι απαραίτητα εγχώριο) και πήρα απάντηση του στιλ "πάνε πλύνε κανένα πιάτο". Υπάρχουν και αυτά.
Γουέλ όσο για το δεύτερο προσωπικά άλλη ομάδα πλην της δικής μου δεν μπορώ να υποστηρίξω να κερδίσει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 12-01-19 στις 15:45.
1
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 20:51, 12-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Το θέμα είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένος να μιλήσεις χωρίς να έχεις εκ των προτέρων διάθεση για ειρωνείες και τα σχετικά. Δηλαδή να πεις ότι πιστεύεις πως η Χ ομάδα δεν έπαιξε καλά και να σε πει κάποιος "άσε μας ρε ζώο που έχεις άποψη" προφανώς με τέτοιο άτομο ανεξαρτήτως ομάδας δεν μπορείς να κάνεις διάλογο γιατί όπως και να 'χει θα σε βρίσει άσχετα με το πόσο ευγενικά λες κάτι. Επίσης πολλές φορές εγώ που είμαι κοπέλα έτυχε να σχολιάσω κάποιο ποδοσφαιρικό γεγονός (όχι απαραίτητα εγχώριο) και πήρα απάντηση του στιλ "πάνε πλύνε κανένα πιάτο". Υπάρχουν και αυτά.
Γουέλ όσο για το δεύτερο προσωπικά άλλη ομάδα πλην της δικής μου δεν μπορώ να υποστηρίξω να κερδίσει.

<<Επίσης πολλές φορές εγώ που είμαι κοπέλα έτυχε να σχολιάσω κάποιο ποδοσφαιρικό γεγονός (όχι απαραίτητα εγχώριο) και πήρα απάντηση του στιλ "πάνε πλύνε κανένα πιάτο".>>
Ρε πόσο ισχύει αυτό.Το παρατηρώ και στις αθλητικές σελίδες στο φβ
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 01:28, 13-01-19:

<<Επίσης πολλές φορές εγώ που είμαι κοπέλα έτυχε να σχολιάσω κάποιο ποδοσφαιρικό γεγονός (όχι απαραίτητα εγχώριο) και πήρα απάντηση του στιλ "πάνε πλύνε κανένα πιάτο".>>
Ρε πόσο ισχύει αυτό.Το παρατηρώ και στις αθλητικές σελίδες στο φβ
Ναι ιντερνετικά λέω. Θα απαντήσουν ή αυτό με το πιάτο ή θα αρχίσουν τα επίθετα αναφερόμενοι στο φύλο μου χωρίς να κοιτάξουν τι έχω πει (ενώ δεν βρίζω). Αλλά εντάξει όπως είπα με αντίστοιχη λογική απαντάνε στον οποιονδήποτε "είσαι μαλάκας αφού" (πολύ ελαφρό παράδειγμα).
Πάντως σχετικά με αυτό πιστεύω ότι ένας μέσος άνθρωπος μπορεί να διαχωρίσει το γήπεδο από μια συζήτηση μετά το ματς. Εννοώ ότι τα συνθήματα των ομάδων περιέχουν πολλές βρισιές και δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αν πας γήπεδο θα ακολουθήσεις την κερκίδα. Αν πας να μιλήσεις όμως μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον σαν άνθρωπος για να πεις τη γνώμη σου, όχι να αναπαράγεις το σύνθημα που είπες στο γήπεδο και να βρίζεις οικογένειες κτλ. Εγώ τουλάχιστον πλέον είμαι σε θέση να το κάνω.
1
Παράθεση

charmander

Δραστήριο Μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O charmander έγραψε: στις 14:58, 13-01-19:

Μπραβο στους οπαδους του ΟΦΗ

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/megalo-respect-stous-opadous-tou-ofi-gia-to-pano-pou-anebasan-sto-gedi-koule-pic/3579079
2
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,782 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 18:37, 13-01-19:

Γιατί η πνευματική ηλικία της μεγάλης πλειοψηφίας των Ελλήνων οπαδών είναι 13 έτη
1
Παράθεση

charmander

Δραστήριο Μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O charmander έγραψε: στις 00:21, 20-01-19:

Στο νοσοκομείο ο Θανάσης Γιαννακοπουλος https://m.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb-news/eb_panathinaikos/thanashs-giannakopoylos-krisimes-wres-noshleuetai-sto-ygeia.5416316.amp.html
1
Παράθεση

charmander

Δραστήριο Μέλος

O charmander έγραψε: στις 23:28, 24-01-19:

Παο-Λαμία πεναλτι

1
Παράθεση

Lancelot

Περιβόητο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,339 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 23:38, 24-01-19:

Κατώτεροι των περιστάσεων...
Παράθεση

charmander

Δραστήριο Μέλος

O charmander έγραψε: στις 20:09, 08-02-19:

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στο τσαμπιονς λιγκ στο μπασκετ

Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,976 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:37, 20-02-19:

Η Bayern γλύτωσε ευτυχώς.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος