Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,052 εγγεγραμμένα μέλη και 2,442,377 μηνύματα σε 77,169 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 321 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΕΠΑΣ και ειδικότητες

azio

Καθηγητής

Ο azio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O azio έγραψε: στις 13:00, 13-09-09:

Που μπορώ να βρώ σε ποιές ΕΠΑΣ λειτουργεί μια συγκεκριμένη ειδικότητα;
Με ενδιαφέρει να μάθω για την ειδικότητα χημικών εργαστηρίων και ποιοτικού ελέγχου υλικών.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Maria mango

Νεοφερμένος

H Maria mango αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Maria mango έγραψε: στις 21:27, 10-08-12:

ξερει κανεις αν υπαρχει επαλ/επας συντηρηση και αποκατασταση εργων τεχνης στην αθηνα?
Παράθεση

Tilemaxos (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Καστοριά) και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O Tilemaxos έγραψε: στις 02:00, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Maria mango
ξερει κανεις αν υπαρχει επαλ/επας συντηρηση και αποκατασταση εργων τεχνης στην αθηνα?
Δεν ξέρω αν βοηθάει
http://epas-athin.att.sch.gr/eidikotites.html
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε: στις 13:56, 07-01-19:

Η Διεύθυνση και οι καθηγητές της Επαγγελματικής Σχολής της Έδεσσας σας ενημερώνουν ότι:

1. Αρχίζουν οι εγγραφές στην ΕΠΑΣ της Έδεσσας.

2. Η ΕΠΑΣ. (Επαγγελματική Σχολή) είναι διετής και περιλαμβάνει τις τάξεις Α΄ και Β΄ οι οποίες οργανώνονται σε τμήματα ειδικότητας. Λειτουργεί στην Έδεσσα από το 2007 και είναι μοναδική στο νομό Πέλλας.

3. Το ωράριο διδασκαλίας είναι πενθήμερο από τις 9:10 έως 13:00 με 25 διδακτικές ώρες την εβδομάδα.

4. Για το σχολικό έτος 2012 – 2013 τα τμήματα τα οποία θα λειτουργήσουν στην ΕΠΑΣ της ΕΔΕΣΣΑΣ είναι:

Αισθητικής τέχνης
Κομμωτικής τέχνης
Θερμοϋδραυλικών Εγκαταστάσεων και Συντηρητών Κεντρικής Θέρμανσης
Τεχνιτών Ηλεκτρολογικών Εργασιών
Αμαξωμάτων
Σχεδιασμού Εσωτερικών Χώρων
Βοηθός Φυσικοθεραπευτών

Στην ΕΠΑΣ εγγράφονται μαθητές που έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την φοίτηση είτε στην Α' τάξη των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) είτε στην Α' τάξη των Γενικών Λυκείων. Ακόμα μπορούν να εγγραφούν και όσοι έχουν προαχθεί στη Β' τάξη του Α' κύκλου των ΤΕΕ.Στη Β' τάξη εγγράφονται μόνο όσοι έχουν ολοκηρώσει τη φοίτηση στην Α' τάξη των ΕΠΑΣ.

Στους αποφοίτους των ΕΠΑΣ χορηγείται πτυχίο επιπέδου 3 της περ. γ΄της παρ. 1 του άρθρου 6, του ν. 2009/1992 (ΦΕΚ18Α).

Οι απόφοιτοι έχουν δικαίωμα
- να λάβουν άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
- να εγγράφονται στα ΙΕΚ.Τα επαγγελματικά δικαιώματα των αποφοίτων ΕΠΑΣ καθορίζονται από τις διατάξεις της παρ.3 του άρθρου 6 του ν. 2009/1992 (ΦΕΚ18Α).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την ΕΠΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ στα τηλέφωνα 2381023747–2381027293–381020608 Διεύθυνση :Περιοχή Σμαρέκα Τ.Κ.58200

email: mail@epas-edess.pel.sch.gr
ιστοσελίδα: www.epas-edessas.gr
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • ΕΠΑΣ Β.Νοσηλευτών - Από mitsos_19
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-10-11 στις 20:47.
    • Ειδικότητες στα ΙΕΚ - Από chri_pa
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-09-11 στις 19:12.
    • ΤΕΙ-ΕΠΑΣ - Από AlefasTheGreat
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-11 στις 01:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα