Γενικές φοιτητικές απορίες

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Παιδιά σοςς, σε εξετάσεις υποτροφίας που εξετάζεται η ΕΚΘΕΣΗ (δηλαδή μου είπαν ένα απλό θέμα τύπου πανελληνίων να γίνει ανάπτυξη) πως πιστεύεται ότι μπορώ να προετοιμαστώ;
Θα είναι μόνο ΕΚΘΕΣΗ και ΟΧΙ ασκήσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά σοςς, σε εξετάσεις υποτροφίας που εξετάζεται η ΕΚΘΕΣΗ (δηλαδή μου είπαν ένα απλό θέμα τύπου πανελληνίων να γίνει ανάπτυξη) πως πιστεύεται ότι μπορώ να προετοιμαστώ;
Θα είναι μόνο ΕΚΘΕΣΗ και ΟΧΙ ασκήσεις!!

Ξέθαψε τις σημειώσεις σου στη γλώσσα (για το κομμάτι της έκθεσης που σε ενδιαφέρει) από τότε που έδινες πανελλαδικές, βρες και το βιβλίο εκθέσεων που κάνατε στο φροντιστήριο και ξεσκόνισέ τα! Νοσταλγικό και χρήσιμο! Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariahj

Νεοφερμένος

Η Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Περασα περσι σε μια σχολή αλλα λόγω ενός χειρουργείου δεν μπορουσα να μεταβω εκεί (μένω αθηνα και ειναι στην Κομοτηνή) δεν έχω παρακολουθήσει κανένα μάθημα ούτε έχω γραψει μαθηματα τώρα πρέπει να ξανακάνω το πρώτο έτος ή να συνεχισω στο δεύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Χρονολογικά είσαι στο δεύτερο έτος.
Δεν σε απαγορεύει κανένας να παρακολουθήσεις το πρώτο έτος και αυτό είναι το σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EdgyGuy1

Νεοφερμένος

Ο EdgyGuy1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ρε παιδια εχει βγει προγραμμα για τα εργαστηρια στο πανεπιστημιο πειραιως? Επισης που θα βρω σε ποιες αιθουσες γινονται τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καλησπερα ! Ξερεις καποιος απο το παδα αιγαλεου ποτε θα παρουμε τος κωδικους για την αποκτηση φοιτητικου πασου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα ! Ξερεις καποιος απο το παδα αιγαλεου ποτε θα παρουμε τος κωδικους για την αποκτηση φοιτητικου πασου?


Δεν σας τους έδωσαν όταν πήγατε για την εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα,
γνωρίζει κανείς αν μπορεί να παραλάβει κάποιος για μένα το κλειδί για το δωμάτιο εστίας? Η πρεπει να το κάνω εγω ο ιδιος απαραίτητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δηλώσω μάθημα επιλογής το οποίο όμως συμπέφτει την ίδια ώρα με υποχρεωτικό και φυσικά δεν θα το παρακολουθώ; Θα δώσω το επιλογής διαβάζοντας από σημειώσεις και το βιβλίο αλλά κάποιος μου είπε ότι δεν γίνεται να τα δηλώσω και τα δύο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsk

Νεοφερμένος

Ο Johnsk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δηλώσω μάθημα επιλογής το οποίο όμως συμπέφτει την ίδια ώρα με υποχρεωτικό και φυσικά δεν θα το παρακολουθώ; Θα δώσω το επιλογής διαβάζοντας από σημειώσεις και το βιβλίο αλλά κάποιος μου είπε ότι δεν γίνεται να τα δηλώσω και τα δύο..


Δεν νομίζω να μην μπορείς αλλα καλύτερα να ρωτήσεις την γραμματεία. Εμάς μας είχε πέσει Φυσική 1 μαζί με ΟΛΑ τα επιλογής τις Τετάρτες αλλά το αλλάξανε την τελευταία εβδομάδα γιατί παραπονιόντουσαν οι καθηγητές των επιλογής.
Πριν την αλλαγή μας είπαν 'πηγαίνεται μισα μισα αν θέλετε'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δηλώσω μάθημα επιλογής το οποίο όμως συμπέφτει την ίδια ώρα με υποχρεωτικό και φυσικά δεν θα το παρακολουθώ; Θα δώσω το επιλογής διαβάζοντας από σημειώσεις και το βιβλίο αλλά κάποιος μου είπε ότι δεν γίνεται να τα δηλώσω και τα δύο..


Ειναι σιγουρα του ετους σου το επιλογης? Μηπως ειναι απο αλλο ετος? Σε εμας δεν πεφτουν ποτε μαζι υποχρεωτικα και επιλογης και αν πεφτουν, τοτε δεν μπορεις να δηλωσεις το επιλογης... Ρωτα στην γραμματεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Δεν νομίζω να μην μπορείς αλλα καλύτερα να ρωτήσεις την γραμματεία. Εμάς μας είχε πέσει Φυσική 1 μαζί με ΟΛΑ τα επιλογής τις Τετάρτες αλλά το αλλάξανε την τελευταία εβδομάδα γιατί παραπονιόντουσαν οι καθηγητές των επιλογής.
Πριν την αλλαγή μας είπαν 'πηγαίνεται μισα μισα αν θέλετε'.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
Ειναι σιγουρα του ετους σου το επιλογης? Μηπως ειναι απο αλλο ετος? Σε εμας δεν πεφτουν ποτε μαζι υποχρεωτικα και επιλογης και αν πεφτουν, τοτε δεν μπορεις να δηλωσεις το επιλογης... Ρωτα στην γραμματεια σου.

Τα 3 υποχρεωτικά είναι της αγγλικής και τα δύο επιλογής είναι από διάφορα τμήματα της φιλοσοφικής και από διαφορετικά εξάμηνα..
Όπως και να 'χει σε ευχαριστώ για την απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Βρε παιδια ποιο ειναι το αντιστοιχο σαιτ του παδα για το e study το οποιο δεν υπαρχει πια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω μπει στην ηλεκτρονική Γραμματεία του Καποδιστριακού (νοσηλευτική το τμήμα) και θέλω να κάνω αίτηση για βεβαίωση σπουδών
Λέει στη βοήθεια ότι έχει κάτω δεξιά ένα κουμπι που λέει "πιστοποιητικά" όμως δε μου το εμφανίζει σε κάποια σελίδα:dizzy2:
Αυτό σημαίνει ότι δε μπορώ να ζητήσω βεβαίωση? Δεν έχω δηλώσει κάποιο μάθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί δεν πας να τη ζητήσεις απ τη γραμματεία; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Γιατί δεν πας να τη ζητήσεις απ τη γραμματεία; :P

Δεν μένω Αθήνα :P Είμαι στη πόλη μου γιατί ξαναδίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aαα, με συγχωρείς. Καλή τύχη τότε. Ίσως να δοκίμαζες να πάρεις ένα τηλέφωνο τότε να σε κατατοπίσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Aαα, με συγχωρείς. Καλή τύχη τότε. Ίσως να δοκίμαζες να πάρεις ένα τηλέφωνο τότε να σε κατατοπίσουν;
Ευχαριστώ πολύ!
Θα τους καλέσω αύριο πρωί. Απλά επειδή τη θέλω μέχρι τη Δευτέρα, μήπως γνωρίζεις αν μπορώ να την πάρω και από τα κεπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω ιδέα βρε κορίτσι, μη σου πω και λάθος πράγματα. Πάντως επειδή στην βγάζουν σχεδόν αμέσως, ρώτα αν μπορούν να στην στείλουν με φαξ ή εμαιλ για να την εκτυπώσεις εσύ άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δηλώσω μάθημα επιλογής το οποίο όμως συμπέφτει την ίδια ώρα με υποχρεωτικό και φυσικά δεν θα το παρακολουθώ; Θα δώσω το επιλογής διαβάζοντας από σημειώσεις και το βιβλίο αλλά κάποιος μου είπε ότι δεν γίνεται να τα δηλώσω και τα δύο..

Η παρουσια ειναι προαιρετικη στις διαλεξεις,ασχετα που ειναι κορμου το μαθημα. Οποτε εσυ ουσιαστικα στις διαλεξεις θα μπορουσες να παιζεις τεννις,να μην εχεις πατησει ουτε μια φορα και να πας να δωσεις κανονικα στο τελος. Αντιθετα εσυ απλα θα πηγαινεις σε ενα αλλο μαθημα επιλογης,εξαλλου το τι δηλωνεις οτι θα παρακολουθησεις και το τι ωρες γινονται οι διαλεξεις δεν εχει σημασια,doable δηλαδη :hehe: .

Απλα να ξερεις οτι θα το χρωστας εαν δεν το περασεις στο τελος,για πτυχιο,σε αντιθεση με το να ειχες παρει 2 επιλογης και να περναγες το ενα εκ των δυο,με υποχρεωτικο επιλογης το ενα εκ των δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top