Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Πανος_19998

Νεοφερμένος

Ο Πανος_19998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιο μέλος στην κοινότητα και θα ήθελα να ρωτήσω άμα γνωρίζει κανείς πότε αναμένονται οι μετεγγραφές του Α' εξαμήνου στις ΑΕΝ;;Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουίζα Π.

Νεοφερμένος

Η Λουίζα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μην ανησυχείς!! Η αίτησή σου σαφώς και θα γίνει δεκτή. Έχουμε και άλλα παραδείγματα μετεγγραφών που πραγματοποιήθηκαν με 0 μόρια ακριβώς διότι υπήρχαν κενές θέσεις.
Απλά δεν μοριοδοτήθηκε η αίτησή σου, καθώς δεν πληρούσες κάποιο από τα κριτήρια. όμως είναι απόλυτα έγκυρη.
Σε συμβουλεύω να ηρεμήσεις και να απολαύσεις την τύχη σου!!​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolagameon

Νεοφερμένος

Η Lolagameon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας! Υστερα απο ανησυχια που μου προκαλεσε η γραμματεια της σχολης υποδοχης μου θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Αν η ηλεκτρονικη αιτηση μετεγγραφης μου εχει γινει δεκτη υπαρχει πιθανοτητα το τμημα υποδοχης μου να μην με δεχτει ενω εχω συγκεντρωσει ολα τα απαιτουμενα εγγραφα και τα κριτηρια μου ισχυουν; Σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Την ίδια ερωτηση έχω και εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας! Υστερα απο ανησυχια που μου προκαλεσε η γραμματεια της σχολης υποδοχης μου θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Αν η ηλεκτρονικη αιτηση μετεγγραφης μου εχει γινει δεκτη υπαρχει πιθανοτητα το τμημα υποδοχης μου να μην με δεχτει ενω εχω συγκεντρωσει ολα τα απαιτουμενα εγγραφα και τα κριτηρια μου ισχυουν; Σας ευχαριστω εκ των προτερων


Οι Γραμματείες των Σχολών υποδοχής πρέπει να κάνουν τον έλεγχο των δικαιολογητικών που οι επιτυχόντες δεσμεύτηκαν στην αίτησή τους να προσκομίσουν και μετά να ενημερώσουν τον υποψήφιο σχετικά με την αποδοχή ή την απόρριψη της μετεγγραφής του. Αν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τα κριτήρια που επικαλέστηκε ο ενδιαφερόμενος κατατεθούν κανονικά, δεν τίθεται θέμα απόρριψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolagameon

Νεοφερμένος

Η Lolagameon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδιά έχουμε κάποια ιδέα για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα των ενστασεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά έχουμε κάποια ιδέα για το πότε θα βγουν τα αποτελέσματα των ενστασεων;


Πέρσι η προθεσμία των ενστάσεων είχε λήξει στις 6/11 και τα αποτελέσματα είχαν βγει στις 27/11 (μετά από 21 ημέρες) οπότε φέτος που έληξαν 13/11 θεωρώ ότι θα βγουν μέσα στην εβδομάδα που αρχίζει στις 3/12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πέρσι η προθεσμία των ενστάσεων είχε λήξει στις 6/11 και τα αποτελέσματα είχαν βγει στις 27/11 (μετά από 21 ημέρες) οπότε φέτος που έληξαν 13/11 θεωρώ ότι θα βγουν μέσα στην εβδομάδα που αρχίζει στις 3/12.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι φοιτητής του Παν. Αιγαιου στο τμήμα διοίκησης και επιχειρήσεων ,εγώ αιτήθηκα μετεγγραφή στα πανεπιστήμια του ΠαΠΕΙ και του ΟΠΑ ,άλλα δεν με δέχτηκαν σε κανένα από τα 2, έχω 10490 μόρια πανελληνίων και 4 μόρια μετεγγραφής πιστεύεται ότι έχω πιθανότητες για την ένσταση , να ελπίζω ???Εσείς για ποιό τμήμα αιτηθήκατε ένσταση μετεγγραφής , και με πόσα μόρια???

ΕΥΧΑΡΊΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πέρσι στην Θεσσαλονίκη κόβανε μετεγγραφές με 6 μόρια και κατόπιν πιέσεων αναγκάστηκε το τμήμα να δεχτεί όλες τις μετεγγραφές με 6 μόρια. Προσωπικά, το θεωρώ ουτοπικό να περιμένεις μετεγγραφή για Αθήνα/Θεσσαλονίκη με λιγότερα από 6-5 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ναι αλλά μ’αφού η σχολή του ΠΑΠΕΙ έχει κλείσει στα 4 μόρια δεν θα έχουν πάρει όλους όσους έχουν 5 και 6 μόρια , μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν πολύ κατάλαβα ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
καλησπερα και εγω εχοντας 6 μορια δεν καταφερα να παρω τη μεταγαφη για το χημικο στην αθηνα αλλα μου δοθηκε για τη πατρα εχω περασει στη κρητη..εχω κανει ενσταση και περιμενω τα αποτελεσματα ...επιτρεπεται να στειλω τα χαρτια μου στο τμημα της πατρας ? υπαρχει περιπτωση να μου ακυρωσουν την ενσταση? και πιστευεται οτι εχω πιθανοτητες αυτη τη φορα να μου γινη δεκτη η μεταγραφη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα και εγω εχοντας 6 μορια δεν καταφερα να παρω τη μεταγαφη για το χημικο στην αθηνα αλλα μου δοθηκε για τη πατρα εχω περασει στη κρητη..εχω κανει ενσταση και περιμενω τα αποτελεσματα ...επιτρεπεται να στειλω τα χαρτια μου στο τμημα της πατρας ? υπαρχει περιπτωση να μου ακυρωσουν την ενσταση? και πιστευεται οτι εχω πιθανοτητες αυτη τη φορα να μου γινη δεκτη η μεταγραφη ?


Αυτό που έχω ακούσει χωρίς όμως να είναι βέβαιο (δεν αναφέρεται σε κάποια εγκύκλιο) είναι ότι στέλνεις τα δικαιολογητικά σου στην β΄ επιλογή σου που πήρες μετεγγραφή χωρίς όμως να διαγραφείς από τη σχολή εισαγωγής σου. Όταν εξεταστούν τα δικαιολογητικά σου και σου ζητηθεί να εγγραφείς κανονικά θα τους εξηγήσεις ότι περιμένεις τα αποτελέσματα της ένστασης (αν δεν έχουν βγει μέχρι τότε). Αν σου εγκριθεί η ένσταση τότε διαγράφεσαι κανονικά και μεταφέρονται τα δικαιολογητικά σου στην τελική σχολή που μπήκες με την ένσταση. Καλό είναι να πάρεις κάποια τηλέφωνα στο Υπουργείο και στη γραμματεία της Πάτρας, να ρωτήσεις αν όντως είναι αυτή η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτό που έχω ακούσει χωρίς όμως να είναι βέβαιο (δεν αναφέρεται σε κάποια εγκύκλιο) είναι ότι στέλνεις τα δικαιολογητικά σου στην β΄ επιλογή σου που πήρες μετεγγραφή χωρίς όμως να διαγραφείς από τη σχολή εισαγωγής σου. Όταν εξεταστούν τα δικαιολογητικά σου και σου ζητηθεί να εγγραφείς κανονικά θα τους εξηγήσεις ότι περιμένεις τα αποτελέσματα της ένστασης (αν δεν έχουν βγει μέχρι τότε). Αν σου εγκριθεί η ένσταση τότε διαγράφεσαι κανονικά και μεταφέρονται τα δικαιολογητικά σου στην τελική σχολή που μπήκες με την ένσταση. Καλό είναι να πάρεις κάποια τηλέφωνα στο Υπουργείο και στη γραμματεία της Πάτρας, να ρωτήσεις αν όντως είναι αυτή η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις.


ευχαριστωω παρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστωω παρα πολυ


Παρακαλώ! Πάντως πρόσεξε να περιμένεις να βγουν τα αποτελέσματα των ενστάσεων. Αν πάρεις την ένσταση θα περιμένεις να βγει ανακοίνωση από τη γραμματεία της Αθήνας για εγγραφή αυτών που πήραν την ένσταση και αφού πας να κανονίσεις τα διαδικαστικά και βγει η ανακοίνωση για την οριστική εγγραφή σου, τότε και μόνο τότε θα κάνεις διαγραφή από την αρχική σχολή εισαγωγής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Έχει πληροφορηθεί κάποιος κάτι σχετικά με τις ενστάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ γνωρίζω ότι θα βγουν ή αύριο ή την Παρασκευή έτσι διάβασα esos μπορεί και την Δευτέρα μέχρι εκεί όμως

Παιδιά συγγνώμη θέλω να ρωτήσω πως υπολογίζεται το 10% και πως λειτουργεί ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Ξερεται για το οικονομικο του εκπα αν υπηρχαν ενστασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αποτελέσματα ενστάσεων Μετεγγραφών ακαδημαϊκού έτους 2018-2019 και συνολικά στατιστικά στοιχεία
https://www.minedu.gov.gr/news/3865...us-2018-2019-kai-synolika-statistika-stoixeia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top