Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,806 εγγεγραμμένα μέλη και 2,441,392 μηνύματα σε 76,720 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 235 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Alexandra_4400 (Ale3a:*)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ale3a:* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Alexandra_4400 έγραψε: στις 21:39, 04-03-09:

:iagree::iagree::iagree::iagree::xixi::xixi::xixi:
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dmzk

Φοιτητής

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε: στις 21:47, 04-03-09:

Ισως πρεπει να γραψεις και το ονομα του βιβλιου γιατι δεν διδασκονται σε ολα τα σχολεια τα ιδια βιβλια αγγλικων..(νομιζω)
Παράθεση

Alexandra_4400 (Ale3a:*)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ale3a:* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Alexandra_4400 έγραψε: στις 21:48, 04-03-09:

ΣΩΣΤΑ...
-----------------------------------------
ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΛΕΓΕΤΕ WITHOUT BORDERS 2 student's book.
Παράθεση

candygirl96

Μαθητής Α' λυκείου

H candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H candygirl96 έγραψε: στις 21:45, 10-03-09:

εγω θα ηθελα να σε βοηθησω,αλλα δεν εχουμε το ιδιο βιβλιο...λυπαμαι
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 14:12, 11-03-09:

θα σε βοηθουσα εχουμε το ιδιο βιβλιο αλλα ειμαστε στην 9 ενοτητα
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 15:28, 11-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από aggel A4 forever
θα σε βοηθουσα εχουμε το ιδιο βιβλιο αλλα ειμαστε στην 9 ενοτητα
Kαι δλδ με τις γνωσεις σου στα αγγλικα δεν μπορεις να τις κανεις και να την βοηθησεις,ε...-_-
Παράθεση

ultimater

Πτυχιούχος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 16:22, 11-03-09:

Κατα τη γνωμη μου τα αγγλικα του σχολειου ειναι απλα γελοια.
Παράθεση

Νίκη28347

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Νίκη28347 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Νίκη28347 έγραψε: στις 14:46, 18-03-09:

τα αγγλικα τ σχολειου ειναι πανευκολα...και εγω WITHOUT BORDERS 2 student's book εχω...
Παράθεση

nasa (Ελένη)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H nasa έγραψε: στις 21:57, 19-03-09:

Τι λέει η άσκηση?
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 22:09, 19-03-09:

Εγώ έχω το Literature Silver Edition .

Μια διευκρίνηση: τα βιβλία των αγγλικών δεν είναι ΟΕΒΔ, δηλαδή δεν είναι τα ίδια παντού. Οι πιθανότητες να έχουν κάποιοι από διαφορετικά σχολεία το ίδιο βιβλίο είναι 33,4% (θεωρητικά), γιατί υπάρχουν πολλά βιβλία για το ίδιο Level.
Παράθεση

ilint_ntara (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 196 μηνύματα.

O ilint_ntara Γύρισα στο τόσο αλλαγμένο i-school... έγραψε: στις 01:02, 21-03-09:

θα ήθελα να βοηθήσω, αλλά είμαστε πιο πίσω, και εμείς δεν κάνουμε ούτε listening ούτε writing...
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 01:21, 21-03-09:

συμφωνώ με ξαροπ... ας πούμε εμείς κάνουμε το first steps for michigan ενώ άλλοι το without borders...()
Παράθεση

Νίκος22

Φοιτητής

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών (ΑΕΙ/Πειραιάς) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

O Νίκος22 έγραψε: στις 04:33, 19-11-18:

Παδια εκπεμπω σοσ.Επειδη σκέφτομαι να δωσω για lower Michigan ψαχνω βιβλια γραμματικης ,λεξιλογιου και practice tests.Οποιος γνωριζει κανα καλο βιβλίο θα μου ελυνε τα χερια.
Παράθεση

...Αλεξάνδρα...

Φοιτητής

H ...Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H ...Αλεξάνδρα... έγραψε: στις 12:12, 20-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκος22
Παδια εκπεμπω σοσ.Επειδη σκέφfτομαι να δωσω για lower Michigan ψαχνω βιβλια γραμματικης ,λεξιλογιου και practice tests.Οποιος γνωριζει κανα καλο βιβλίο θα μου ελυνε τα χερια.
Τα βιβλία της ελληνοαμερικανικής Ένωσης πιστεύω θα σε καλύψουν όσον αφορά την εξάσκηση και το λεξιλόγιο. Σχετικά με τη γραμματική εγώ είχα κάνει το grammarway 4 αν θυμάμαι καλά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια