Έχετε πρότυπα;

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
και ο Ι.Νεύτωνας μαθηματικός ήταν..

μα......φυσικός; :(

Ολα τα λεβεντοπαλικαρα της Αρχαιας Ελλαδος, αλλα εναν εναν :D

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
δεν υπήρχε διαχωρισμός..αλλά να ψάξεις σε βιβλία φιλοσοφίας, μαθηματικός ήταν :)


Σε ηλικία 19 ετών μάθαινε Αριστοτέλη από το πρωτότυπο και ξεκίνησε με την Ευκλείδεια Γεωμετρία για να μελετήσει έναν καινούργιο κλάδο των μαθηματικών, τον Διαφορικό Λογισμό. Παράλληλα ασχολήθηκε με προσεγγίσεις αριθμητικών πράξεων και εξισώσεων θέτοντας τα θεμέλια για τα Υπολογιστικά Μαθηματικά (Θεωρία Αλγορίθμων, Αριθμητική Ανάλυση,..), με Μηχανική Υλικού Σημείου, με τη Δυναμική Ουρανίων Σωμάτων,..κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
δεν υπήρχε διαχωρισμός..αλλά να ψάξεις σε βιβλία φιλοσοφίας, μαθηματικός ήταν :)

:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
τη Κατερινα Στικούδη και τον Ταμπάκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
την φρι έχω πρότυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εσύ και άλλοι τόσοι....



...πόσοι(?)

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
next top model :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εγω ως προτυτο εχω την Adriana Lima
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Μητερα Τερεζα, Παπας Φραγκισκος, Αγια Φαουστινα :inlove:
Και ενα σωρο απο Καθολικη Εκκλησια, απλα την λατρευω :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ πρότυπα φτασμένους ανθρώπους τέχνης, διάνοιας, αθλητισμού, πολιτικής κτλ :redface:
Να θαυμάσω ναι, αλλά να πω το "θέλω να γίνω σαν αυτόν", δεν το έχω πει.

Αυτό που παρατηρώ σε εμένα είναι ότι εμπνέομαι συνήθως από κοντινά μου άτομα ή φίλους κι έχω πει για τέτοια άτομα το ότι θέλω να τους μοιάσω. Που αυτό προκύπτει από την τριβή μου μαζί τους, δλδ βλέπω τα θετικά τους και τα ενσωματώνω και σε μένα. Αν κι όσο μεγαλώνω αυτό περιορίζεται κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είχα ποτέ πρότυπα φτασμένους ανθρώπους τέχνης, διάνοιας, αθλητισμού, πολιτικής κτλ :redface:
Να θαυμάσω ναι, αλλά να πω το "θέλω να γίνω σαν αυτόν", δεν το έχω πει.

Αυτό που παρατηρώ σε εμένα είναι ότι εμπνέομαι συνήθως από κοντινά μου άτομα ή φίλους κι έχω πει για τέτοια άτομα το ότι θέλω να τους μοιάσω. Που αυτό προκύπτει από την τριβή μου μαζί τους, δλδ βλέπω τα θετικά τους και τα ενσωματώνω και σε μένα. Αν κι όσο μεγαλώνω αυτό περιορίζεται κάπως.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Πώς είναι δυνατόν να έχεις για πρότυπο έναν άνθρωπο τον οποίο δεν τον ξέρεις καθόλου, παρά μόνο μέσα από τη δουλειά του (την οποία πολλές φορές μπορεί να μην την ξέρεις καν ολοκληρωμένα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Νομίζω κι εγώ οτι κάθε άνθρωπος είναι ιδιαίτερος και ξεχωριστός και δε χρειάζεται να μοιάζουμε σε κάποιον άλλον για να έχουμε αξία. Δηλαδή το γεγονός οτι θέλω να γίνω καλός όπως ο Χριστός (πχ) δεν πάει να πει οτι έχω σαν πρότυπο το Χριστό. Και ούτω καθεξής. Απλά έχω ως πρότυπο το χαρακτηριστικό που τυχαίνει να προσδιορίζει κάποιους λόγω της επωνυμίας τους. Για αυτό το λόγο δε μου αρέσει και να ακολουθώ μότο άλλων ανθρώπων, παρότι συμφωνώ μαζί τους. Προτιμώ να ζω τη ζωή μου και με τις εμπειρίες μου να πορεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Εγώ θαύμαζα πάντα τους ανθρώπους όπως ο Bill gates,bezos,Tim cook και γενικά όλους τους πλούσιους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Με την έννοια του θαυμασμού και της αγάπης :yes:


Είμαστε φτιαγμένοι από συναισθήματα, συνήθιζε να λέει ο Ayrton Senna, που έχοντας ήδη την pole και μόνο ένα σετ ελαστικών ακόμη στην διαθεση του, χωρίς να υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να μπορέσει κάποιος άλλος να του πάρει την 1η θέση στην εκκίνηση του αγώνα, αυτός ήθελε να βγει ξανά στην πίστα, να το κάνει "μόνο για κείνον"

Είναι σχεδόν αδύνατον να προσπεράσεις στο Μονακό... λέγανε οι ειδικοί, εκείνος όμως κόντευε να ρίξει γύρο (!) στους δυο οδηγούς που είχαν ξεκινήσει από την 2η και 3η θέση, στην 6η νίκη του στο Μονακό !
Έμοιαζε με άνθρωπο, αλλά δεν ήταν :no:
Όταν σου "φεύγει" το μονοθέσιο πάνω στη στροφή με 200+ και συνεχίζεις να πατάς το γκάζι για να δώσεις πρόσφυση στους κινητήριους, ώστε να κάνει πλήρη περιστροφή για να βάλεις...όπισθεν και να ξαναμπείς στην πίστα, συνεχίζοντας κανονικά, χωρίς καν να έχει καταλάβει ο επερχόμενος τι συνέβη, είναι 'θεϊκή" ενέργεια που μια φορά έχει συμβεί στην ιστορία της F1 και μόνο από αυτόν τον "άνθρωπο". Και μάλιστα σε βρεγμένη πίστα, που όταν όλοι οι άλλοι έκοβαν ρυθμό, αυτός ανέβαζε !

Η τακτική του, ήταν ένα σύνολο διαφορετικών μεθόδων σε κάθε αγώνα και έμοιαζε με ανάλυση πεπερασμένων στοιχείων για τις αντίστοιχες αντοχές των επιμέρους κομματιών του παζλ που αυτός ο ίδιος οριοθετούσε ;)
in memoriam​
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Φυσικά και ναι!Τους παρακάτω.

1)Bill Gates
2)Jeff Bezos
3)Warren Buffett

Και καμία άλλη 10αρια δισεκατομμυριούχους.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Από τη στιγμή που το ανθρώπινο είδος έχει ελαττώματα, δεν έχω κανένα πρότυπο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


βγάλε το πιστόλι πρόεδρε

Φώτη γιατί γελάς δισεκατομμυριούχος είναι ο πρόεδρος.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top