Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Δεν μπορώ με τίποτα να δω τίποτα που να μη μιλάει αγγλικά ή έστω γαλλικά. Υπάρχουν τόσες ωραίες σειρές σουηδικές, νορβηγικές κλπ και δεν μπορώ με τίποτα, με χαλάει τρομερά. Το έχουν κι άλλοι αυτό; :/:


ουτε εγω, ειδικα τα ισπανικα δεν μαρεσουν καθολουυυ.Αλλα επειδη ξερω και ρωσικα, στα ρωσικα σαιτ οι τυποι κανουν καλη δουλεια και τα ανεβαζουν μεταγλωτισμενα, οποτε καπως παλευεται :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.

Ειδα το πρωτο επεισοδιο του First και δεν ξερω γιατι αλλα δεν με κρατησε ιδιαιτερα.Δεν με "επειθαν" οι ερμηνειες.
Δεν εχω σαφως θεμα με τις σειρες φαντασιας,εκτος αυτου απλα λατρευω οτιδηποτε εχει να κανει με space exploration & εχω το συνηθειο να παρακολουθω μια σειρα ακομα και εαν μου φαινεται βαρετη γιατι θελω να της δωσω ευκαιριες για να κρινω καλυτερα.Η συγκεκριμενη δεν μου το εβγαλε αυτο.Ισως θα πρεπει να παω σε 2ο και 3ο επεισοδιο ομως πρωτου την καταδικασω:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Suits,shades of blue and blacklist :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Είδα τη μισή τρίτη season του daredevil.

Σίγουρα η καλύτερη season όχι μόνο του daredevil αλλά από όλες τις σειρές της marvel. Έχει μια σκηνή μάχης που είναι 9 λεπτά μονοκάμερο με μια λήψη με τεράστιο βαθμό δυσκολίας.

Τα κακά νέα είναι ότι δυστυχώς το Netflix ανακοίνωσε ότι θα σταματήσουν τα Lucke cage και Iron Fist.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Είδα τη μισή τρίτη season του daredevil.

Σίγουρα η καλύτερη season όχι μόνο του daredevil αλλά από όλες τις σειρές της marvel. Έχει μια σκηνή μάχης που είναι 9 λεπτά μονοκάμερο με μια λήψη με τεράστιο βαθμό δυσκολίας.

Τα κακά νέα είναι ότι δυστυχώς το Netflix ανακοίνωσε ότι θα σταματήσουν τα Lucke cage και Iron Fist.:(


συμφωνω με το daredevil. αναρωτηθηκα μηπως επειδη δεν εβλεπα τιποτα αλλο αξιολογο και για αυτο καθησα σε 2 μερες και το δα. μου φανηκε πολυ καλο. ισως να ταν και επειδη
δεν εχουμε την ηλεκτρα εκει με το angst μη πω.
δεν ξερω παντως σε ποιον θα λειψει το iron fist. σε μενα οχι. luke cage το παρατησα στη μεση του πρωτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
συμφωνω με το daredevil. αναρωτηθηκα μηπως επειδη δεν εβλεπα τιποτα αλλο αξιολογο και για αυτο καθησα σε 2 μερες και το δα. μου φανηκε πολυ καλο. ισως να ταν και επειδη
δεν εχουμε την ηλεκτρα εκει με το angst μη πω.

δεν ξερω παντως σε ποιον θα λειψει το iron fist. σε μενα οχι. luke cage το παρατησα στη μεση του πρωτου.

To iron fist μου άρεσε αρκετά αν και θεωρείται το χειρότερο με της μαρβελ. Έχει ασιάτικα στοιχεία που δεν έχουν τα υπόλοιπα. Το Luke Cage με κούρασε αλλά είχε αρκετά καλά στοιχεία και ο δεύτερος κύκλος έδωσε καλές προοπτικές για τον τρίτο κύκλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
To iron fist μου άρεσε αρκετά αν και θεωρείται το χειρότερο με της μαρβελ. Έχει ασιάτικα στοιχεία που δεν έχουν τα υπόλοιπα. Το Luke Cage με κούρασε αλλά είχε αρκετά καλά στοιχεία και ο δεύτερος κύκλος έδωσε καλές προοπτικές για τον τρίτο κύκλο.

ειδα τα 2/3 απο iron fist 2ος κυκλος. οπως ειναι γραμμενοι πρωταγωνιστης και διαλογοι με απωθουν. δεν ξερω, ισως μεχρι να βρουνε μια ιστορια ουσιας καλα κανουν και το σταματανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειδα The haunting of Hill house
συστηνεται.:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Βασικο το κασα δε παπελ, αλλα εξαιρετικο :P το ανεβαλα για αρκετο καιρο λογω πανελληνιων, μετα αρχισε να γινεται μοδα και δεν ηθελα να γινω βασικια, αλλα εν τελει τολμησα να το δω και οντως αξιζει!

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Φαίνεται πολύ καλή σειρά. Το 8.7 στο imdb μεχρι τώρα το αξίζει. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ευτυχώς που έχω Netflix και βλέπω κάποια σειρά της προκοπής.
Έχω κολλήσει με το "Ο Επιζών της Επόμενης Ημέρας". Σκεφτόμουν να ξεκινήσω και άλλες σειρές, αλλά μπήκαν στη μέση οι πανελλαδικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Φοβερή ανάπτυξη χαρακτήρων, προσεγμένοι διάλογοι, δεν έχει να ζηλέψεις τίποτα από ξένες παραγωγές. Ο αγαπημένος ληστής είναι ο Berlin και ο αγαπημένος μου χαρακτήρας ο Ακτουρίτο.
Έχει σκηνές εκπληκτικές όπως:
1) Ο θάνατος του Βerlin
2) Όταν ο Μόσχα βρίσκει για όλους χώμα
3) Το γέλιο του Ντέβερ
4) Όταν η Ναιρόμπι παίρνει τη κυριαρχία
5) Οι λόγοι του Βερολίνο και οι διάλογοι του με Αρτουρίτο

Δεν μου αρέσει:
1) Η στιγμή που η Τόκιο ξαναμπαίνει στο νομισματοκοπείο. Πολύ ψεύτκο. Δεν μπορεί να ναι τόσο άστοχα τα μπατσόνια.
2) Η Ρακέλ που φάνηκε αδύναμος χαρακτήρας. Περίμενα ο προφεσορ να φυλακιστεί. Έλεος.
3) Δεν έχει προοπτικές εξέλιξης για 3η, 4η season. Σημαντικοί χαρακτήρες έχουν πεθάνει και η τοποθεσία που δραματίζεται η σειρά είναι παρεθλόν. Πιστεύω ότι θα έχει την τύχει του prison break που μετά τη πρώτη season η σειρά ήταν μέτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eγώ ξεκίνησα να βλέπω τις "Ανατριχιαστικές Περιπέτειες της Σαμπρίνα" του Netflix.

Spooky and witchy, me likes! :D <3

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
ειδα The haunting of Hill house
συστηνεται.:thumbsup:

Έχω κανα δυο βδομάδες που σκέφτομαι να το δω. Μήπως να επισπευσω την διαδικασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ειδα The haunting of Hill house
συστηνεται.:thumbsup:
Θα το τσεκάρω κι εγώ!

Τι καλύτερο από μια σειρά μεταφυσικού ή horror τώρα τον χειμώνα; <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
ειδα The haunting of Hill house
συστηνεται.:thumbsup:
Δυνατή η σειρά. Η ερμηνείες των Carla Gugino & Victoria Pedretti συγκλονιστικές. Μου άφησε όμως ένα δυσάρεστο vibe η σειρά tbh, στεναχωρήθηκα αρκετά. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Eγώ ξεκίνησα να βλέπω τις "Ανατριχιαστικές Περιπέτειες της Σαμπρίνα" του Netflix.

Spooky and witchy, me likes! :D <3

by god, προσπαθησα.

δεν ξερω, μου φανηκε τοσο αδεια περιεχομενου σα να εδωσαν τοση βαση στα aesthetics που ξεχασαν οτι ειχαν και μια ιστορια να πουνε. ποια ομως? i don't know.


Δυνατή η σειρά. Η ερμηνείες των Carla Gugino & Victoria Pedretti συγκλονιστικές. Μου άφησε όμως ένα δυσάρεστο vibe η σειρά tbh, στεναχωρήθηκα αρκετά. :ermm:

ηταν αρκετα στεναχωρητικη,
(αν και για μενα οπως εγραψαν το τελος σε λυτρωνε)

μαλλον για αυτο μας τραβηξε (και ειχε κ τοση επιτυχια), ειχε μια υποθεση απο πισω, δε σ αφηνε με jump scares και δενξερωτι, οι χαρακτηρες σε ενδιεφεραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
ηταν αρκετα στεναχωρητικη,
(αν και για μενα οπως εγραψαν το τελος σε λυτρωνε)



μαλλον για αυτο μας τραβηξε (και ειχε κ τοση επιτυχια), ειχε μια υποθεση απο πισω, δε σ αφηνε με jump scares και δενξερωτι, οι χαρακτηρες σε ενδιεφεραν.
Εν μέρει ναι, σε λύτρωνε. Απλώς στεναχωρήθηκα πάρα πολύ για Nell και Olivia. Ειδικά η σκηνή που η Nell χόρευε μόνη της ήταν σπαρακτική. Mετά επίσης η σκηνή με την Nell, όπου έλεγε "I was right here, I didn't go anywhere. I was right here, I was right here the whole time. None of you could see me. Nobody could see me." και την έβλεπες δίπλα απ'την σωρό της. I mean, daamn. :(

True that. Αυτό είναι το horror που μου αρέσει tbh.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Σας προτείνω τη σειρά - ντοκιμαντέρ The Staircase που έχει να κάνει με κάποιον που κατηγορήθηκε οτι σκότωσε τη γυναίκα του και η προετοιμασία για τη δίκη του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ξεκίνησα το The Crown.

God Save the Queen και έτσι. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με ευρωπαϊκές σειρες σε άλλες γλώσσες,εκτός των αγγλικών. Μετά από ισπανικές σειρες (όπως το la casa de papel φυσικα και κάποιες άλλες που βρήκα στο νετφλιξ), τώρα ξεκίνησα το Dogs of Berlin που είναι στα γερμανικά. Τι άλλες σειρες έχετε να προτείνετε; Έχετε δει καμία που σας άρεσε; Ιταλικές, γερμανικές, σουηδικές, οτιδήποτε :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top