Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Γεια σας .έχει μάθει κανείς κάτι νεότερο σχετικά με το σευπ ποτε Πρέπει να παρουσιαστουμε για την ολοκλήρωση της εγγραφής? ισχύει ότι θα ξεκινήσει η σχολή μετά τις 20/10?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γεια σας .έχει μάθει κανείς κάτι νεότερο σχετικά με το σευπ ποτε Πρέπει να παρουσιαστουμε για την ολοκλήρωση της εγγραφής? ισχύει ότι θα ξεκινήσει η σχολή μετά τις 20/10?

Κανένα νέο.Περυσι αν δεν κάνω λάθος ξεκίνησαν κάπου εκεί κοντά στις 20 /10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ελπίζω να μη ξεφυγουμε πολύ και ξεκινησουμε μέσα Νοεμβρίου ....γιατί θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε με τη εξεταστικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γεια σας .έχει μάθει κανείς κάτι νεότερο σχετικά με το σευπ ποτε Πρέπει να παρουσιαστουμε για την ολοκλήρωση της εγγραφής? ισχύει ότι θα ξεκινήσει η σχολή μετά τις 20/10?

Σύμφωνα με κάποιες ανακοινωσεις που είδα
Ξεκινάνε όλα τα τμήματα 15/10 και οι εγγραφές πρωτοετών 1η με 10η Οκτωβρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό με τη διαφοροποίηση των ECTS πώς θα λειτουργήσει; Φαντάζομαι ότι οι μονάδες των πρώην ΤΕΙ θα αντιστοιχιστούν με τις μονάδες του ΠΑΔΑ. Το ξέρετε ότι υπάρχει περίπτωση φοιτητής που χρώσταγε πχ 6 μαθήματα για να πάρει πτυχίο, να χρειαστεί να δώσει μέχρι και 15 μαθήματα για να συμπληρώσει τις μονάδες που απαιτούνται για το πτυχίο; Μα είναι δυνατόν να υπολογίζει κάποιος ότι θα πάρει πτυχίο μετά την εξεταστική του Φεβρουαρίου και να χάσει το λιγότερο έναν ακόμα χρόνο για να τελειώσει; Στο γόνατο έγινε η μετάβαση! Και οι ορκωμοσίες αυτών που έχουν τελειώσει, έχουν παγώσει! ΄Ασε που γραμματείες και καθηγητές προτρέπουν τους φοιτητές να ενταχθούν στο ΠΑΔΑ γιατί δεν έχουν ενημέρωση τι θα γίνει γι αυτούς που θα προτιμήσουν να τελειώσουν το πρόγραμμα του ΤΕΙ. Δεν μπορούν να τους απαντήσουν σε ερωτήσεις όπως πχ αν θα μπορούν να κάνουν την πρακτική τους άσκηση μέσω ΕΣΠΑ ή αν μπορούν να χρηματοδοτηθούν για Erasmus αφού στην ουσία θα ανήκουν σε ένα εκπαιδευτικό ίδρυμα που πλέον δεν υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οταν ένας φοιτητής έχει περάσει ένα μάθημα του ΤΕΙ το οποίο σπάει σε δύο μαθήματα στο ΠΑΔΑ με παρεμφερείς τίτλους, υπολογίζεται περασμένο ή πρέπει να το ξαναδώσει; Επίσης γιατί η πτυχιακή εργασία που στην ουσία παραμένει ίδια έπαιρνε 20 ECTS ενώ τώρα μόνο 15 και γιατί η εξάμηνη πρακτική έπαιρνε 10 ECTS ενώ η δίμηνη πριμοδοτείται τόσο πολύ σε σχέση με πριν με 8 ECTS; Θα μου πείτε τι σας ζαλίζω κι εσάς; Ρωτάω μπας και έχει κάποιος καμιά σοβαρή πληροφορία γιατί η φίλη μου που είχε καταγράψει τις απορίες της και πήγε να πάρει απαντήσεις, της είπαν "θα τα δούμε ... " ή "σε συνεννόηση με τους καθηγητές θα τη βρείτε την άκρη" ! Παρόλο που δεν με αφορά προσωπικά το θέμα, ειλικρινά έχω γίνει έξαλλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
΄Οταν ένας φοιτητής έχει περάσει ένα μάθημα του ΤΕΙ το οποίο σπάει σε δύο μαθήματα στο ΠΑΔΑ με παρεμφερείς τίτλους, υπολογίζεται περασμένο ή πρέπει να το ξαναδώσει; Επίσης γιατί η πτυχιακή εργασία που στην ουσία παραμένει ίδια έπαιρνε 20 ECTS ενώ τώρα μόνο 15 και γιατί η εξάμηνη πρακτική έπαιρνε 10 ECTS ενώ η δίμηνη πριμοδοτείται τόσο πολύ σε σχέση με πριν με 8 ECTS; Θα μου πείτε τι σας ζαλίζω κι εσάς; Ρωτάω μπας και έχει κάποιος καμιά σοβαρή πληροφορία γιατί η φίλη μου που είχε καταγράψει τις απορίες της και πήγε να πάρει απαντήσεις, της είπαν "θα τα δούμε ... " ή "σε συνεννόηση με τους καθηγητές θα τη βρείτε την άκρη" ! Παρόλο που δεν με αφορά προσωπικά το θέμα, ειλικρινά έχω γίνει έξαλλη!

Λενω δυστυχως δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που γινονται ετσι τα πραγματα.Οσο για τα μαθηματα πιθανοτατα να αναγνωριστει στην καλυτερη των περιπτωσεων το ενα καθως 1 μαθημα ΤΕΙ =! 2 μαθηματα πανεπιστημιου.Ετσι τουλαχιστον ειχαν πει οσοι εκαναν την ενημερωση,διοτι και αλλοι ειχαν απορια επι αυτου.Η φιλη σου θα πρεπει να δει ποτε θα γινει η ενημερωση για το δικο της τμημα,να παει και να κανει τις οποιες αποριες της,εαν δεν εχει γινει ηδη.

Αυτο που πρεπει να εχει υποψιν της,κατι που ηδη θα εχει καταλαβει εως τωρα μαλλον,ειναι οτι δεν τους ενδιαφερει να γινει με ιδιαιτερη προσοχη η μεταβαση.Απεναντιας νομιζω εχει αναφερθει ξανα και φαινεται και αμεσα οτι θελουν να τελειωνουν με την μεταβατικη περιοδο οσο πιο γρηγορα γινεται,διοτι η κατασταση αποτελει μπερδεμα.Οποτε πολλα πραγματα γινονται χωρις προγραμματισμο και ισως και τσαπατσουλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Ρωτάω μπας και έχει κάποιος καμιά σοβαρή πληροφορία γιατί η φίλη μου που είχε καταγράψει τις απορίες της και πήγε να πάρει απαντήσεις, της είπαν "θα τα δούμε ... " ή "σε συνεννόηση με τους καθηγητές θα τη βρείτε την άκρη" ! Παρόλο που δεν με αφορά προσωπικά το θέμα, ειλικρινά έχω γίνει έξαλλη!


Συγγνώμη αλλά το πιο λογικό δεν είναι η φίλη σου να λύσει τις απορίες της μέσα από το τμήμα της ( καθηγητές, συμφοιτητές, γραμματεία, σύλλογοι ) ; Το ischool εκτός από υποθέσεις δεν νομίζω ότι μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω, όσο για τις διδακτικές μονάδες δεν τις καταλαβαίνω τις απορίες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
στην ουσία θα ανήκουν σε ένα εκπαιδευτικό ίδρυμα που πλέον δεν υπάρχει!

Υπάρχει στις καρδιές μας.

Το ΠΑΔΑ είναι η μεγαλύτερη επιτυχία του Υπουργείου Παιδείας απ' το 1833.
Θέλει λίγη υπομονή κι όλα θα στρώσουν. Η πρώτη πενταετία θα 'ναι κάπως ζόρικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Το ΠΑΔΑ και οι λοιπές συγχωνεύσεις/επανιδρύσεις τμημάτων ΤΕΙ ως Πανεπιστημιακά είναι η σιωπηλή αποδοχή ότι η Τεχνολογική εκπαίδευση στην Ελλάδα απέτυχε και το Πανεπιστήμιο είναι το μοναδικό σκαλί για Τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αυτό δεν το θέτω ως προσωπική άποψη, αλλά ως ερμηνεία των νόμων που κατατέθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας, από τις αρχές του έτους και μετά.

Τα ΤΕΙ Αθήνας και Πειραιά έγιναν Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής. Το ΤΕΙ Ηπείρου συγχωνεύτηκε στο Πανεπιστήμιο. Το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης σχεδιάζεται να συγχωνευθεί με το Διεθνές Πανεπιστήμιο σε ένα νέο Πανεπιστημιακό φορέα. Το ΤΕΙ Θεσσαλίας συγχωνεύτηκε προχθές από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, το ΕΚΠΑ και ίσως και κάποιο ακόμα. Και έπονται και άλλα.

Η μάχη για τα επαγγελματικά δικαιώματα σιγά-σιγά λήγει. Στα χαρτιά κερδίζουν οι ΠΕ, καθώς δεν αναγνωριζόνται τα δικαιώματα των ΤΕ. Στην πράξη κερδίζουν οι ΤΕ, καθώς αποκτούν, δια της πλαγίας οδού, εξίσωση επαγγελματικών. Και από μία ιστορία που και οι μεν και οι δε είναι ευχαριστημένοι, γιατί στα μάτια τους κερδίσανε τη μάχη, υπάρχουνε αυτοί που πραγματικά ωφελήθηκαν της όλης κατάστασης. Ίσως να είναι οι καθηγητές ΤΕΙ που πήραν άμεσα αυξήσεις, ίσως να είναι κάποια άλλη μικρότερη ομάδα που κρύφτηκε πιο έντεχνα μέσα στα αχανή νομοσχέδια των συγχωνεύσεων.

Θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Όχι τόσο άμεσες. Από 1-1-2019 οι αυξήσεις στους καθηγητές του Π(Α!)ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνώμη αλλά το πιο λογικό δεν είναι η φίλη σου να λύσει τις απορίες της μέσα από το τμήμα της ( καθηγητές, συμφοιτητές, γραμματεία, σύλλογοι ) ; Το ischool εκτός από υποθέσεις δεν νομίζω ότι μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω, όσο για τις διδακτικές μονάδες δεν τις καταλαβαίνω τις απορίες της.


Μα καλά αγαπητέ, πιστεύεις ότι θα ρώταγα εδώ αν μπορούσε να πάρει απαντήσεις από τους αρμόδιους; Πέρα από τα βασικά, δεν ξέρουν να απαντήσουν στις εξειδικευμένες ερωτήσεις των φοιτητών του πρώην ΤΕΙ. Κι αυτοί υποθέσεις κάνουν και όταν δεν παίρνεις σαφείς απαντήσεις, δεν ξέρεις τι απόφαση να πάρεις!΄Οσο για τη μεταφορά των μονάδων των περασμένων μαθημάτων, δεν μπορείς να φανταστείς τι σενάρια παίζουν! Μου είπε ότι τους έδωσαν άλλη μια εβδομάδα περιθώριο για να κάνουν την αίτηση μπας και μέσα σ΄αυτήν μπορέσουν να ξεδιαλύνουν κάποια πράγματα (πράγμα που προσωπικά δεν πιστεύω).΄Ολη αυτή η κατάσταση θα αναγκάσει όλους αυτούς που ήθελαν να πάρουν πτυχίο ΤΕΙ, να ενταχθούν στο ΠΑΔΑ (εξάλλου όλοι τους λένε ότι αυτό είναι το καλύτερο να κάνουν). Ναι αλλά όταν έχεις 5-6 μαθήματα για να πάρεις πτυχίο και έχεις προγραμματίσει τα επόμενα βήματά σου και τώρα πρέπει να χάσεις τουλάχιστον μια ακόμα χρονιά για να δώσεις 12-15, δεν είναι και ο,τι το καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
α)Η μάχη για τα επαγγελματικά δικαιώματα σιγά-σιγά λήγει.
β)Στην πράξη κερδίζουν οι ΤΕ, καθώς αποκτούν, δια της πλαγίας οδού, εξίσωση επαγγελματικών.

α)Τίποτα δεν «λήγει», είναι σε εκκρεμότητα και θα είναι μέχρι να αποφασίσουν κάποιοι να δώσουν λύση Ή μέχρι κάποιο δικαστήριο (Ελληνικό ή ξένο) να εκδώσει απόφαση που θα αναγκάσει αυτούς τους «κάποιους» να συμμορφωθούν...
β)Αυτό από που προκύπτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
α) Εάν κλείσεις όλες τις σχολές ΤΕΙ, είτε με συγχώνευση ΤΕΙ-Πανεπιστημίων, είτε με συγχώνευση ΤΕΙ-ΤΕΙ σε Πανεπιστήμιο, τότε πρακτικά λήγεις την μάχη, αφού παύεις να παράγεις υποστηρικτές της μίας εκ των δύο πλευρών.
β) Αίτηση για αναδρομική αναγνώριση. Από ότι έχω καταλάβει η πανεπιστημιοποίηση των ΤΕΙ επιφέρει κάποιες διαρθρωτικές αλλαγές, οι οποίες είναι τυπικές και όχι ουσιαστικές. Εάν από 1/1/2020 για παράδειγμα τρέχουν μόνο προγράμματα Πανεπιστημιακού επιπέδου, δεν είναι απίθανο να καταργηθεί η διάκριση ΤΕ/ΠΕ.

Αλήθεια, εσένα πώς σου φαίνεται η όλη διαδικασία με την κατάργηση των ΤΕΙ? Επειδή η δική μου σκοπιά περιορίζεται στο ακαδημαϊκό κομμάτι και θα ήθελα μια πιο πρακτική θεώρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
α) Εάν κλείσεις όλες τις σχολές ΤΕΙ, είτε με συγχώνευση ΤΕΙ-Πανεπιστημίων, είτε με συγχώνευση ΤΕΙ-ΤΕΙ σε Πανεπιστήμιο, τότε πρακτικά λήγεις την μάχη, αφού παύεις να παράγεις υποστηρικτές της μίας εκ των δύο πλευρών.
β) Αίτηση για αναδρομική αναγνώριση. Από ότι έχω καταλάβει η πανεπιστημιοποίηση των ΤΕΙ επιφέρει κάποιες διαρθρωτικές αλλαγές, οι οποίες είναι τυπικές και όχι ουσιαστικές. Εάν από 1/1/2020 για παράδειγμα τρέχουν μόνο προγράμματα Πανεπιστημιακού επιπέδου, δεν είναι απίθανο να καταργηθεί η διάκριση ΤΕ/ΠΕ.

γ)Αλήθεια, εσένα πώς σου φαίνεται η όλη διαδικασία με την κατάργηση των ΤΕΙ? Επειδή η δική μου σκοπιά περιορίζεται στο ακαδημαϊκό κομμάτι και θα ήθελα μια πιο πρακτική θεώρηση.

α)Παύεις να παράγεις μεν, έχεις όμως δεκάδες χιλιάδες «παλιούς» οι οποίοι προφανώς δε θα εξαφανιστούν ως δια μαγείας...και οι οποίοι θα έχουν έναν ακόμη λόγο (μεταξύ άλλων) να κινηθούν νομικά και να απαιτήσουν επίλυση του ζητήματος!
β)Στο μέλλον πολλά μπορεί να γίνουν...με τα σημερινά δεδομένα όμως δεν έχει επέλθει καμία αλλαγή!
γ)Εγώ προσωπικά όπως έχω ξαναγράψει το βλέπω πλέον σαν ευκαιρία να βγάλω κάνα φράγκο μέσω αγωγής...περιμένω όμως και την ψήφιση του Ε.Π.Π. για να θεμελιώσω καλό κατηγορητήριο!;)
Από εκεί και πέρα εφόσον έχω προχωρήσει επαγγελματικά αλλά και ακαδημαϊκά (είμαι κάτοχος MSc) δε νομίζω ότι με αφορά αυτό που γίνεται...
Τώρα αν π.χ. γίνει η παλιά μου σχολή 5ετούς φοίτησης, επιπέδου MEng κ.λπ. και είμαι ακόμη Ελλάδα και πάω καμιά μέρα να δω κάνα γνωστό στις Σέρρες και μου πει «έλα π.χ. να δώσεις εξετάσεις σε 4-5 μαθήματα στη ζούλα και θα σου στείλουμε το χαρτί στο σπίτι» ή κάτι παρόμοιο τι να σου πω, μπορεί και να το κάνω ΑΝ είμαι ακόμη ελεύθερος επαγγελματίας και με πολλά ακόμη «ΑΝ» και «ΘΑ»...
Τώρα αν με ρωτάς ΓΕΝΙΚΑ...η απάντηση μου είναι ότι εφόσον δεν είχαν ποτέ το σθένος να υπερασπιστούν και να ενισχύσουν τα Τ.Ε.Ι. (που οι ίδιοι δημιούργησαν) έναντι συντεχνιών και λοιπών συμφερόντων τότε ΚΑΛΩΣ τα κλείνουν...κάποτε αυτός ο κύκλος της κοροϊδίας και του διαχωρισμού πτυχιούχων Α.Ε.Ι. σε πολίτες Α και Β κατηγορίας πρέπει να κλείσει...ΕΣΤΩ κι έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dean32

Νεοφερμένος

Ο dean32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ολη αυτή η κατάσταση θα αναγκάσει όλους αυτούς που ήθελαν να πάρουν πτυχίο ΤΕΙ, να ενταχθούν στο ΠΑΔΑ (εξάλλου όλοι τους λένε ότι αυτό είναι το καλύτερο να κάνουν). Ναι αλλά όταν έχεις 5-6 μαθήματα για να πάρεις πτυχίο και έχεις προγραμματίσει τα επόμενα βήματά σου και τώρα πρέπει να χάσεις τουλάχιστον μια ακόμα χρονιά για να δώσεις 12-15, δεν είναι και ο,τι το καλύτερο!

Σε αυτό ευθύνεται και το Τμήμα. Δε χρειαζόταν να παραφορτωσουν το πρόγραμμα σπουδών. Ακόμα και στη συγκεκριμένη περίπτωση, όπου οι αλλαγές επιβλήθηκαν λόγω της μετάβασης από τον Τεχνολογικό στον Πανεπιστημιακό τομέα.

Βλ. Εξωτερικές Αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ για ορισμένα πανεπιστημιακά τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καλημερα και καλο μηνα! ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν οι διαδικασιες ολοκληρωσης της εγγραφης στα τμηματα του παδα? ειμαι στην διοικηση τουρισμου, αλλα καμια ανακοινωση δεν υπαρχει... καποιος μηπως που να εχει ακουσει ποτε πρεπει να παω να κανω ταυτοποιηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλημερα και καλο μηνα! ξερει κανεις ποτε θα αρχισουν οι διαδικασιες ολοκληρωσης της εγγραφης στα τμηματα του παδα? ειμαι στην διοικηση τουρισμου, αλλα καμια ανακοινωση δεν υπαρχει... καποιος μηπως που να εχει ακουσει ποτε πρεπει να παω να κανω ταυτοποιηση?

https://www.teiath.gr/sdo/tourist_enterprises/articles.php?id=79359&lang=el

Καλή φοιτητική χρονιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Λιγο χαζη ερωτησουλα.. αλλα υπαρχει καμια περιπτωση να μην ξεκιναμε 9 η ωρα και να ξεκιναμε πιο μετα? σε φαση 11-12?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top