Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Απο γνωστούς έχω ακούσει ότι γενικά δεν είναι και η καλύτερη περιοχή απο θέμα ασφάλειας.Επιπλέον,προχθές που μας πήρε το βράδυ ψαχνοντας για σπίτι πολλά στενα ήταν σκοτεινά.Τέλος,Νέα Σμύρνη έχω κοιτάξει κάποια στις χρυσές ευκαιρίες αλλά νομίζω πως δεν με εξυπηρετεί όσον αφορά τις συγκοινωνίες για το Πανεπιστήμιο.
Δες νέα σμυρνη προς Συγγρού Φιξ (λογιζεται ως νέος Κόσμος νομίζω), Καλλιρόης, εκει που ενώνεται με τη Βουλιαγμένης. Εκεί έχει το μετρο αλλά και πολλά λεωφορεία και τρολεϊ που περνάνε μέσα από την Αθήνα.

Εντιτ: έχει και το τραμ στη χειρότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά ρίξτε και μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες επειδή κάθε χρόνο τέτοια εποχή γίνεται σχετική συζήτηση και μπορείτε να πάρετε κάποιες πληροφορίες που σας ενδιαφέρουν. Πάντως ο κανόνας ενοικίασης φοιτητικού σπιτιού στην Αθήνα είναι ότι ή βρίσκουμε σπίτι κοντά στη σχολή ώστε να πηγαίνουμε με τα πόδια ή κοντά σε στάση μετρό. Οι αποστάσεις είναι μεγάλες και η κυκλοφοριακή συμφόρηση, ανυπόφορη. Οι ώρες που χάνονται μέσα στα λεωφορεία και τα τρόλεϊ είναι πολλές και η αγανάκτηση των επιβατών (ειδικά τις ώρες αιχμής), χτυπάει κόκκινο. Κάντε τη χάρη στον εαυτό σας να μην μπείτε σ΄αυτήν την ταλαιπωρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ναι, Νεος Κοσμος ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδια το μοσχατο ειναι καλο σαν περιοχη για καποιο φοιτητη του ΟΠΑ ή του πανεπιστημιου πειραια?(σε ενα απο τα 2 ηα περασω).Ρωταω γιατι ο αδερφος μου θα σπουδαζει στη le monde που ειναι στο μοσχατο.
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν είσαι κοντά στο τρένο, είναι μια χαρά!
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αυτό. Να είσαι κοντά στον ησπαπ, αλλά και σε στάση νυχτερινού (040 ή 500).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Παιδια το μοσχατο ειναι καλο σαν περιοχη για καποιο φοιτητη του ΟΠΑ ή του πανεπιστημιου πειραια?(σε ενα απο τα 2 ηα περασω).Ρωταω γιατι ο αδερφος μου θα σπουδαζει στη le monde που ειναι στο μοσχατο.


Πολύ καλή περιοχή και ειδικά αν είσαι κοντά στο τρένο.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Για ΠΑ.Δ.Α. τι λέτε; Αιγάλεω ή Χαϊδάρι; Επίσης, πώς είναι οι συγκοινωνίες; Πχ αν θέλει κανείς να πηγαίνει Σύνταγμα, Ομόνοια κλπ, είναι εύκολο;
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για ΠΑ.Δ.Α. τι λέτε; Αιγάλεω ή Χαϊδάρι; Επίσης, πώς είναι οι συγκοινωνίες; Πχ αν θέλει κανείς να πηγαίνει Σύνταγμα, Ομόνοια κλπ, είναι εύκολο;
Αιγαλεω αναλογως σε ποιο τμημα του ΠΑ.Δ.Α εχεις περασει ( ενα τμημα νομιζω ειναι και στο Ηλιον), αλλα οι συγκοινωνιες ειναι σχετικα κοντα ολες στο αιγαλεω. Χαιδαρι θελει περπατημα, αλλιως αλλη μια καλη περιοχη ειναι το περιστερι που ειναι κοντα και στα δυο.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Αιγαλεω αναλογως σε ποιο τμημα του ΠΑ.Δ.Α εχεις περασει ( ενα τμημα νομιζω ειναι και στο Ηλιον), αλλα οι συγκοινωνιες ειναι σχετικα κοντα ολες στο αιγαλεω. Χαιδαρι θελει περπατημα, αλλιως αλλη μια καλη περιοχη ειναι το περιστερι που ειναι κοντα και στα δυο.
Για φυσικοθεραπεία;
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για φυσικοθεραπεία;
Η φυσικοθεραπεια ειναι Αιγαλεω, αρα αν βρεις σπιτι Αιγαλεω ολες οι συγκοινωνιες ειναι διπλα. Αλλα δεν εχω ψαξει για σπιτια στο Αιγαλεω, παντως ειναι σχετικα ησυχη περιοχη και δεν νομιζω τα ενοικια να ειναι στα υψη.
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Η φυσικοθεραπεια ειναι Αιγαλεω, αρα αν βρεις σπιτι Αιγαλεω ολες οι συγκοινωνιες ειναι διπλα. Αλλα δεν εχω ψαξει για σπιτια στο Αιγαλεω, παντως ειναι σχετικα ησυχη περιοχη και δεν νομιζω τα ενοικια να ειναι στα υψη.
Thanks!
 

Johnjohnjohn

Νεοφερμένος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ βρήκα σπίτι ζωγράφου 10 λεπτά από πανεπιστημιούπολη επιπλωμένο με «μπαλκόνι» κ λόγω γνωστού 200€ αλλά είναι ισόγειο κ φοβάμαι Για κλοπές (αν κ μάστερ είπαν -κ λόγω του γνωστού δεν παίζει ν είπαν ψέματα- ότι είναι γενικά αρκετά ασφαλές). Καμία εμπειρία από κάποιον που έζησε σε ισόγειο;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Εγώ βρήκα σπίτι ζωγράφου 10 λεπτά από πανεπιστημιούπολη επιπλωμένο με «μπαλκόνι» κ λόγω γνωστού 200€ αλλά είναι ισόγειο κ φοβάμαι Για κλοπές (αν κ μάστερ είπαν -κ λόγω του γνωστού δεν παίζει ν είπαν ψέματα- ότι είναι γενικά αρκετά ασφαλές). Καμία εμπειρία από κάποιον που έζησε σε ισόγειο;


Πολύ καλή ευκαιρία!Καλη επιτυχία στις σπουδές σου.Εκπα θέλεις;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ζω σε ισόγειο και μάλιστα σε περιοχή που έχει κρούσματα κλοπών. Δεν πιστεύω πως έχει να κάνει. Μας είχαν κλέψει και ενώ μέναμε με τους γονείς μου σε ασφαλή περιοχή στον 3ο. Συμβαίνει, είναι η κακιά στιγμή πολλές φορές. Απλά μετά από αυτό κοσμήματα κτλ τα είχαμε στην τράπεζα. Αλλά γενικά δεν ανησυχώ, τα μόνα πράγματα αξίας που έχω σπίτι είναι σε ηλεκτικές συσκευές τύπου το λάπτοπ, τηλεόραση κτλ. Μου αρέσει που είναι ισόγειο. Έχω αυλή, γάτες να πηγαινοέρχονται κτλ.
 

Dimitrina

Νεοφερμένος

Η Dimitrina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ττα παιδιά που περνάνε στο ΟΠΑ σε ποιες περιοχές της αθηνας προτιμάνε να μείνουν;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ττα παιδιά που περνάνε στο ΟΠΑ σε ποιες περιοχές της αθηνας προτιμάνε να μείνουν;


Οι γύρω-γύρω περιοχές από το ΟΠΑ δεν νομίζω ότι ενδείκνυνται προς ενοικίαση. Λίγο πιο πάνω αλλά κοντά είναι οι περιοχές Αμπελόκηποι, Γκύζη που τα πράγματα είναι καλά.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ττα παιδιά που περνάνε στο ΟΠΑ σε ποιες περιοχές της αθηνας προτιμάνε να μείνουν;


Άνω κυψέλη (κοντά στη σχολή , αρκετά καλή περιοχή) , Γαλάτσι , μέχρι κι από Πειραιά έχω συμφοιτητές αλλά δεν το συνιστώ γιατί είναι πολύ μακριά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top