[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καποτε θα πρεπει να καταργηθουν ολα αυτα τα ¨χαριστικα "προνομια" και ολες αυτές οι "κατηγορίες".Και υπάρχουν και δικαστικές αποφάσεις που κινουνται πρός αυτή την κατέυθυνση.Πιστευω πως σε μερικά χρόνια ειδικες κατηγορίες και μπονους για την εισαγωγή στην τριτοβαθμια εκπαιδευση δεν θα υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rogers

Νεοφερμένος

Ο rogers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.
Θελω να κανω μια ερωτηση οσο αναφορα το 3ο πεδιο....
Ξερετε φιλους σας,οι εσας να προτιμουν το Παν.Δυτ.Αττικης περισσοτερο?Δηλαδη μετα τις ιατρικες κλπ να ερχεται αυτο ως επιλογη?Θα ανεβουν οι βασεις του?
Μιλαω κυριως για ατομα που εχουν 18 και πανω ....ευχαριστω <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.
Θελω να κανω μια ερωτηση οσο αναφορα το 3ο πεδιο....
Ξερετε φιλους σας,οι εσας να προτιμουν το Παν.Δυτ.Αττικης περισσοτερο?Δηλαδη μετα τις ιατρικες κλπ να ερχεται αυτο ως επιλογη?Θα ανεβουν οι βασεις του?
Μιλαω κυριως για ατομα που εχουν 18 και πανω ....ευχαριστω <3

δεν νομιζω κανεις που να εχει 18 και πανω, ενω εχει πιθανοτητες να περασει βιολογικα, φαρμακευτικη ή οδοντιατρικη να προτιμησει το ΠΑΝΔΑ, εκτος κι αν ηθελε εξαρχης πχ το τμημα μαιευτικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
συμφωνω με τη γκαλαξι συνηθως το πανδα το θελουν παιδια με 17000 κατω
χωρις να αποκλειω οτι καποιος με 18000 θελει πχ φυσιοθεραπεια αντι για φαρμακευτικη
η βαθμολογικη γκαμα για 3ο πεδιο παιζει κατ εμε 13.300-17.200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Συμπονοια υπαρχει αρκετη, και το εχουμε δειξει ολοι μας με τις πραξεις βοηθειας και τον εθελοντισμο, οπως μπορεσε ο καθενας.

Και δηλαδη, αυτος που εχασε τους γονεις του ( που οκευ, ποσα παιδια οντως να ειναι που εδιναν πανελληνιες και εχασαν γονιο?) δεν εχει το σθενος να δωσει ξανα πανελληνιες, αλλα εχει το σθενος να μπει σε μια καλυτερη σχολη απο αυτην που "αξιζε" ο βαθμος του, και μαλιστα να ανταπεξελθει? Γιατι να μην μοριοδοτηθει και καποιος ο οποιος εζησε ενα ατυχημα, ή εχασε τον γονιο του απο καποια ασθενεια ή οτιδηποτε αλλο? Εκει ειναι η αδικια. Και γιατι καποιος που πχ εχασε το εξωχικο του (γιατι κακα τα ψεμματα, πολλα απο τα σπιτια που καηκαν ηταν εξωχικα) να μοριοδοτηθει ενω εχει κανονικα ενα σπιτι να μεινει?

Συγνωμη αν ειμαστε υπερβολικοι, αλλα οι πανελληνιες ειναι ενας διαγωνισμος και τις θεσεις των υψηλωτερων σχολων τις πιανουν οι καλυτεροι... Δηλαδη αν ειχες βρει μια δουλεια που σου αρεσε απιστευτα πανω στον τομεα σου, και δεν σε επερναν τελικα βρε παιδι μου, και μαθαινες οτι μαζι με αυτον που σου πηρε την θεση πηραν και εναν με λιγοτερα προσοντα απο εσενα -αλλα ο οποιος ηταν πληγεις- πως θα ενιωθες? Ετσι νιωθουν και ολα τα παιδια που εδιναν φετος...


Δε συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Δεν είναι δυνατόν να εξομοιώνεις τον θάνατο ενός κοντινού ανθρώπου από ατύχημα ή ασθένεια με τον μαζικό θάνατο ανθρώπων εξαιτίας της κρατικής ανεπάρκειας. Για μένα το ελάχιστο που θα μπορούσαν να πράξουν είναι αυτό. Και βέβαια λάβε υπόψη σου ότι αυτό στο λέω εγώ που έπρεπε να δώσω τρεις φορές για να εισαχθώ στη σχολή της πρώτης μου επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Δε συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Δεν είναι δυνατόν να εξομοιώνεις τον θάνατο ενός κοντινού ανθρώπου από ατύχημα ή ασθένεια με τον μαζικό θάνατο ανθρώπων εξαιτίας της κρατικής ανεπάρκειας. Για μένα το ελάχιστο που θα μπορούσαν να πράξουν είναι αυτό. Και βέβαια λάβε υπόψη σου ότι αυτό στο λέω εγώ που έπρεπε να δώσω τρεις φορές για να εισαχθώ στη σχολή της πρώτης μου επιλογής.


Γιατι, ειναι διαφορετικο το πενθος? Δεν εμεινε ορφανο το παιδι απο το ατυχημα?
Τελος παντων, δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε αλλο. Ο καθενας εχει την δικη του αποψη, δεν θα κερδισουμε κατι συζητωντας αλλο για αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiaFutzi

Νεοφερμένος

Η LiaFutzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα! Πώς πιστευετε οτι θα κυμανθουν τα μορια της ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ στο ΑΠΘ φετος? Θα υπαρξει πτώση ή αυξηση?

Καλησπερα!Εχω μια απορια,ποια ειναι η αποψη σας οσον αφορα τη φετινη βαση της ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ στο ΑΠΘ;
Πιστευετε πως θα υπαρξει πτωση ή αυξηση των μοριων; Εχω δηλωσει την σχολη αυτη πρωτη στο μηχανογραφικο,αλλα συμφωνα με τα μορια που συγκεντρωσα εχω ελαχιστες πιθανοτητες να περασω.Ενδιαφερομαι πιο πολυ τελικα για την 2η επιλογη μου,αλλα φοβαμαι μηπως περασω στην αγγλικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ποια είναι η δεύτερη σχολή που έβαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiaFutzi

Νεοφερμένος

Η LiaFutzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ποια είναι η δεύτερη σχολή που έβαλες?

το τμημα γλωσσας,φιλολογιας και πολιτισμου παρευξεινιων χωρων ΔΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπερα! Πώς πιστευετε οτι θα κυμανθουν τα μορια της ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ στο ΑΠΘ φετος? Θα υπαρξει πτώση ή αυξηση?
Ο Στρατηγακης και ο Πάτσης δίνουν 20.150 και οι δύο. Μάλιστα ο Πάτσης εκτιμά ότι θα διακυμανθει μεταξύ 20.060 και 20.240. Καλα αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiaFutzi

Νεοφερμένος

Η LiaFutzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ο Στρατηγακης και ο Πάτσης δίνουν 20.150 και οι δύο. Μάλιστα ο Πάτσης εκτιμά ότι θα διακυμανθει μεταξύ 20.060 και 20.240. Καλα αποτελέσματα :)

σ'ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Βέβαια και άλλοι που δίνουν πανελλήνιες μπορεί να χάσουν τους γονείς τους εκεί βέβαια δεν υπάρχει μοριοδότηση από το κράτος...όλα αυτά είναι επικοινωνιακά κόλπα της κυβέρνησης,όπως και να έχει δε θέλω να κάνω αντιπολίτευση απλά ήθελα να αναφέρω μια σκέψη μου

Μαν αυτο που λες δεν ισχυει. Φυσικα και προβλέπεται διευκόλυνση εισαγωγής για τους ορφανούς. Μ ενα κλικ στον γοογλη μπορείς να δεις όλες τις ειδικές κατηγορίες που "ευνοούνται" στις πανελληνιες(τρίτεκνοι, πολύτεκνοι, βαριά άρρωστοι, θύματα φυσικών καταστροφών, ορφανοί κλπ). Γιατί τόσος ντόρος για τους πυρόπληκτους ειδικά;

Έπειτα, το συγκεκριμένο μέτρο ελήφθη με την υποστήριξη όλων των πολιτικών δυνάμεων. Οποιαδήποτε κυβέρνηση κι αν είχαμε το ιδιο θα εκανε.
Δεν ειναι επικοινωνιακό τρικ, αλλα κίνηση στοιχειώδους ανθρωπιάς και κάποιας έστω ανακούφισης των πληγεντων.

Γενικό σχόλιο προς ολους οσοι παραπονιούνται: ο μόνος τρόπος με τον οποίο "ζημιώνομαστε" ειναι οτι θα καθυστερήσουν να βγουν τα αποτελέσματα. Ενταξει, κι εγω θα ήθελα να τα δω λίγες μερες νωρίτερα, αλλα δε θα σκάσω κιολας. Chill.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
https://www.dikaiologitika.gr/eidhs...tis-anakoinosis-tou-ypourgeiou-paideias-video
γινεται αναφορα για τις υψηλες σε ζητηση σχολες.....
μια ερωτηση αν μπορει καποιος να απαντησει στατιστικα καλυτεροι βαθμοι στα βαρύτητας ειχαν τα παιδια του 2ου πεδιου η του 3ου
28 η 29 αυγουστου λενε..........:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το τμημα γλωσσας,φιλολογιας και πολιτισμου παρευξεινιων χωρων ΔΠΘ

Ενδιαφέρον τμήμα!

Αλλά θα μπορούσες αντί για αυτό να βάλεις το Βαλκανικών στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ,
που σου δίνει επιλογή οικονομικής κατεύθυνσης και έχει καλύτερη ποιότητα μαθημάτων από το ΔΠΘ, πως και δεν το σκέφτηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiaFutzi

Νεοφερμένος

Η LiaFutzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ενδιαφέρον τμήμα!

Αλλά θα μπορούσες αντί για αυτό να βάλεις το Βαλκανικών στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ,
που σου δίνει επιλογή οικονομικής κατεύθυνσης και έχει καλύτερη ποιότητα μαθημάτων από το ΔΠΘ, πως και δεν το σκέφτηκες;


το σκέφτηκα,αλλά δεν έπιανα το συγκεκριμένο τμήμα για μερικά μόρια.. το κυριότερο είναι ότι η Κομοτηνή βρίσκεται πιο κοντά στο μέρος που μένω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ενδιαφέρον τμήμα!

Αλλά θα μπορούσες αντί για αυτό να βάλεις το Βαλκανικών στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας ,
που σου δίνει επιλογή οικονομικής κατεύθυνσης και έχει καλύτερη ποιότητα μαθημάτων από το ΔΠΘ, πως και δεν το σκέφτηκες;


Που την ξερεις καλε εσυ την ποιοτητα μαθηματων του ΔΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Που την ξερεις καλε εσυ την ποιοτητα μαθηματων του ΔΠΘ;

Έχω μπάρμπα στη Κομοτηνή, έχεις κάποιο πρόβλημα? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Έχω μπάρμπα στη Κομοτηνή, έχεις κάποιο πρόβλημα? :whistle:

Οτι πεις μωρο μου.Σου χαλαω εγω χατηρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Marietta

Νεοφερμένος

Η Marietta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας και καλή επιτυχία σε όλους. Με το 4% και με 18201 μόρια, έχω ελπίδες για οδοντιατρική Αθήνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimtop

Νεοφερμένος

Ο Dimtop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω 15.079 μορια....Για εφαρμοσμενη πληροφορικη ΠΑΜΑΚ να ειμαι ησυχος η αναμενεται μεγακη ανοδος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top