[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
14 σελίδες, διάβασα αρκετές και όλες οι απαντήσεις-ερωτήσεις περιστρέφονται γύρω από τις Ιατρικές τα χημικά, φυσικοθεραπεία και το τμήμα βιοιατρικών επιστημών, και στην πορεία μπαίνει και καμιά νοσηλευτική και βιολογικό.....Από τα 495 τμήματα που έχει η Ελλάδα τα υπόλοιπα 400+ ποιος τα δηλώνει ρε παιδιά ; Η ερώτηση μου είναι η εξής, τα τμήματα νηπιαγωγών γιατί έχουν τόση μεγάλη εκτίμηση για άνοδο ; ναι μπήκαν πλέον σε όλα τα πεδία αλλά προς τι όλη αυτή η άνοδος όταν υπάρχει ακόμη υπέρ κορεσμός ; Ενδιαφέρεται ένα δικό μου άτομο γιαυτό και το έψαξα λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Λέτε να δούμε στα τμήματα πανδα τρελή άνοδο ?>1500 μόρια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λέτε να δούμε στα τμήματα πανδα τρελή άνοδο ?>1500 μόρια??

Πολύ το φοβάμαι αν και ο Στρατηγακης βλέπει πτώση των βάσεων και στο ΠΔΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Σκέφτομαι ότι αν αυξηθούν πανδα καί παιδαγωγικα κάποια άλλα τμήματα θα φάνε μεγάλες πτώσεις.... τώρα είναι καί οι προτιμήσεις ανάλογα .... Πιστεύω ότι θα είναι φέτος από τις χρονιές που δε θα ξέρουμε τι θα γίνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Συμφωνώ ανδική μου αίσθηση είναι ότι και στο ΠΔΑ θα έχουμε πτώση σε κάποιες οχι και τόσο δημοφιλείς σχολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ ανδική μου αίσθηση είναι ότι και στο ΠΔΑ θα έχουμε πτώση σε κάποιες οχι και τόσο δημοφιλείς σχολές

Διαφωνώ καθέτως...όλες οι σχολές του ΠΔΑ θα ανέβουν...το θέμα είναι το πόσο

Πολύ το φοβάμαι αν και ο Στρατηγακης βλέπει πτώση των βάσεων και στο ΠΔΑ

ο Στρατηγακης βλέπει πτώση βάσεων στο ΠΔΑ γιατί παίρνει την ζήτηση σταθερή...

οι εκτιμήσεις γιατί μπορεί να πέφτουν έξω μερικές φορές;;

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα,πέρσι η Διοικητική επιστήμη εκτιμόταν στα 16500 και η λογιστική στα 16200...τελικά η βάσεις το 2017 ήταν ~16900 και ~16000 αντίστοιχα.Βλέπουμε μεγάλη διαφορά διότι η ζήτηση μεταβλήθηκε αρκετά από το 2016

Τον παράγοντα της ζήτησης οι εκτιμητές δεν μπορούν να τον λάβουν υπ όψιν γιατί δεν έχουν στοιχεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Διαφωνώ καθέτως...όλες οι σχολές του ΠΔΑ θα ανέβουν...το θέμα είναι το πόσο

ΟΛΕΣ !!!!!
Λοιπον οι σχολες που ειχαν 10716-15000 περιπου μορια και των δυο πεδιων 2ο και 3ο κατι μπορει να τσιμπησουν και ειδικα τα χαμηλοβαθμα του 2ου ισως παρα πολυ. Αλλα οταν ενας εχει πιασει πανω απο αυτα αλλαζει το πραγμα.ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΠΤΩΣΗ.Δυο οι λογοι. 1) Θα παω σε πανεπιστημιο που ακομη δεν εχει καλα-καλα προγραμμα σπουδων; και για μεταπτυχιακα δεν το συζηταμε δεν το ξερει καμμια σχολη ειδικα εξωτερικου, (αυτο ισως μετα απο 15 χρονια) δυστυχως ετσι παιζει το μεταπτυχιακο.Και κατι που ισως ειναι και το ποιο σοβαρο, θα εχω πχ 17000 μορια και θα παω, εκτος της φυσικοθεραπειας, βιοιατρικων επιστημων που ακομη δεν ξερω πως θα ειναι η δομη του σε σχεση με περσυ, και δεν θα παω χημικο ή πανεπιστημιακες σχολες Πατρας Ιωαννινων ή Κρητης που ειναι και αναγνωρισμενες στο εξωτερικο. Πρεπει να ειμαι βλακας με πατεντα. Ή παμε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα. Μη μου πεις φιλε μου οτι το δικο σου πτυχιο στο ΟΠΑ ειναι το ιδιο μαυτο του Πειραια;ΠΧ το πανεπιστημιο του Reading θα δεχθει αυτον για μεταπτυχιακο και οχι εσενα, γιατι θα σκασω στα γελια.και 2) που θα βρουμε τοσους μαθητες φετος, που σε σχεση με περσυ ειναι περιπου κατα 1/3 λιγοτεροι σε βαθμολογιες απο 16000 μορια και πανω για να καλυψουν την ανοδο που μερικοι λενε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thomyfou

Νεοφερμένος

Η thomyfou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά, δε μου λέτε, ο Στρατηγάκης ή ο Πάτσης είναι πιο αξιόπιστος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ο Στρατηγακης δίνει μεγάλο εύρος...
Ο Πατσης όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, δε μου λέτε, ο Στρατηγάκης ή ο Πάτσης είναι πιο αξιόπιστος;

Εγω θεωρω πιο αξιοπιστο τον Πατση. Το λεω μονο και μονο απο την περσινη προσωπικη μου εμπειρια. Εδινα και περσι και παρακολουθουσα τις εκτιμησεις και των δυο. Να αναφερω οτι παρακολουθουσα τις εκτιμησεις μονο του 3ου πεδιουπεδιου (βιολογικα, βιολογικων εφαρμογων, βιοχημεια, χημικα).
Αμα δεις τις εκτιμησεις των δυο ο Στρατηγακης απειχε πολυ απο τις τελικες βασεις. Αντιθετα ο Πατσης ηταν πολυ κοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ακριβώς!!!!
Πχ θεωρώ οτι θα έχει μεγάλη απόκλιση Ιατρική ΑΠΘ που δίνει ο Στρατηγακης 18800
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Παιδιά, δε μου λέτε, ο Στρατηγάκης ή ο Πάτσης είναι πιο αξιόπιστος;

Θεωρώ πως είναι ο Πάτσης. Δες τις εκτιμήσεις και των δυο και θα καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια οι εκτιμησεις του πατση για χημικα βιολογικα που τις βρηκατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν βγηκαν ακόμα , υπομονή ...
Για τα περσινά λεμε , μόνο Ιατρικά , φαρμακευτικά έβγαλε προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν βγηκαν ακόμα , υπομονή ...
Για τα περσινά λεμε , μόνο Ιατρικά , φαρμακευτικά έβγαλε προς το παρόν.


ευχαριστωω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Συγγνωμη αλλα πολλοι μιλανε για 3ο πεδιο αντε και παιδαγωγικα και πληροφορικη, γιατι δεν μιαλει κανεις για οικονομικο/τουριστικο/μηχανολογικα τμηματα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια οι εκτιμησεις του πατση για χημικα βιολογικα που τις βρηκατε?


https://panhellenicexams.blogspot.com/2018/07/2018.html?m=1#comments
Μεχρι στιγμης εχει πει αυτα με την υψηλοτερη ζητηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomyfou

Νεοφερμένος

Η thomyfou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όντως, επειδή σύγκρινα εκτιμήσεις των δύο πέρυσι, ο Πάτσης είναι πιο κοντά, σχεδόν στο μόριο. Από την άλλη μας συμφέρουν οι εκτιμήσεις του Στρατηγάκη γιατί δίνει πιο χαμηλά όλες τις Ιατρικές και δη του Δ.Π.Θ, όπου ευελπιστώ εγώ να μπει η κόρη μου με 18.417. Αλλιώς τη βλέπω για Οδοντιατρικές...

Α, και να ρωτήσω, ξέρει κανείς αν θα βγάλει τελικές τον Αύγουστο ο Πάτσης; Γιατί το blog του είναι ανενεργό...
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α, και να ρωτήσω, ξέρει κανείς αν θα βγάλει τελικές τον Αύγουστο ο Πάτσης; Γιατί το blog του είναι ανενεργό...


Στο blog του λεει οοτι θα βγαλει εκτιμησεις και για τα υπολοιπα τις επομενες μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zion

Νεοφερμένος

Ο Zion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στη συγκεκριμένη διαδικτυακή κοινότητα και προσπαθώ-σταδιακά-να εξοικειωθω με το περιβαλλον
Εδωσα φέτος Πανελλήνιες στο 1ο πεδίο και συγκεντρωσα 16.754 μόρια
Εχω μια απορία:μπορεί κάποιος που διαθέτει κάποια εμπειρία απο εκτιμήσεις βάσεων να μου πει αν έχω ρεαλιστικές πιθανότητες να μπω στη τμήμα των Διεθνων και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Πα.Πει;έχω συγκεντρώσει 18.284 μόρια με το ειδικό μαθημα και η περσινή Βάση της σχολής κυμάνθηκε στο 18.255
Ο κύριος Στρατηγακης στις εκτιμήσεις του στην Καθημερινή,προέβλεψε ανοδο +15 μόρια απο την περσινη βαση
Ωστόσο,διαπιστωσα ότι κάθε χρονο παρουσιάζουν σημαντικές αποκλισεις οι εκτιμήσεις του απο τις τελικές βάσεις
Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει περαιτέρω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top