Αξίζει η συμμετοχή στο 2ο & 3ο πεδίο ταυτόχρονα;

Ιωάννης1234

Νεοφερμένος

Ο Ιωάννης1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Επειδή, δυσκολεύομαι να διαλέξω κάποια σχολή (2ο πεδίο) , λέω να δώσω και βιολογία. Αξίζει να δώσω 2 μαθήματα κατεύθυνσης; Για να γράψεις πολύ καλά στα μαθηματικά φτάνει μόνο η προετοιμασιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πιστεύω αξίζει να πάρεις 5ο μάθημα όταν είσαι πρωτίστως 3ο πεδίο και θες να πάρεις και τα μαθηματικά για περισσότερες επιλογές. Το αντίθετο είναι λίγο ανούσιο (και το λέω ενώ έκανα κι εγώ ακριβώς το ίδιο :lol: )
Το 3ο πεδίο έχει πολύ υψηλές βάσεις, πολύ λίγες επιλογές και όχι ιδιαίτερα χαμηλόβαθμες σχολές. Δεν αξίζει να αναλώσεις χρόνο στην βιολογία, όταν όσοι πάνε αποκλειστικά στο 3ο πεδίο έχουν συνήθως πολύ υψηλές βλέψεις.
Όσο για τα μαθηματικά, όπως και σε όλα τα μαθήματα βασικά, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα. Αυτό που κάνεις ουσιαστικά με την προετοιμασία είναι να ελαχιστοποιείς την βαρύτητα του παράγοντα "τύχη".
Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι για Ιατρικές να πάρεις μόνο τα τέσσερα , ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος για να αναλώνεις χρόνο και στα Μαθηματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι για Ιατρικές να πάρεις μόνο τα τέσσερα , ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος για να αναλώνεις χρόνο και στα Μαθηματικά...

Ή απλα παιρνει και μαθηματικα και τα διαβαζει ελαχιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ή απλα παιρνει και μαθηματικα και τα διαβαζει ελαχιστα

Έγραψα..αν το ζητούμενο είναι οι Ιατρικές, αυτό συμβούλεψα και τον γιο μου και τα κατάφερε ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Έγραψα..αν το ζητούμενο είναι οι Ιατρικές, αυτό συμβούλεψα και τον γιο μου και τα κατάφερε ????

Κοιτα και εμενα ενας φιλος μου που εδινε το 17 πηρε και μαθηματικα.Και ιατρικη μπηκε και 13 εγραψε στα μαθηματικα απλα ισως θελει λιγο παραπανω κοπο.Το θεμα ειναι οντως αν θες κατι στοχευεις εκει αν πχ τωρα λες ιατρικη και τον μαιο το γυρισεις σε μαθηματικο θα φας 1 χρονο παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πάω πάσο ????????????
Αναφέρομαι σε συνειδητές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Πάω πάσο ????????????
Αναφέρομαι σε συνειδητές επιλογές.

Καλα προφανως αν εχει κατασταλαξει ο αλλος δεν εχει νοημα να επιλεξει ενα μαθημα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top