[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnyjohnny

Νεοφερμένος

Ο Johnnyjohnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Με βάση την κλιμάκωση στο τρίτο πεδίο,θα έλεγα η ιατρική Αλεξανδρούπολης περίπου 18450 μόρια ίσως και λιγότερα ,στο ΕΚΠΑ σίγουρα κάτω από 19000 κάπου στα 18920

Φίλε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
50 μονο άτομα πάνω από 19000; Not
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jordan

Νεοφερμένος

Ο Jordan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Μα φετος αυξηθηκαν οι θεσεις στις σχολες πληροφορικης,ετσι δεν ειναι;

Δεν ήμουν ενήμερος για αυτό, το διάβασες σε κάποιο σάιτ;

edit:Έχεις δίκιο τελικά, έχουμε αύξηση 200 άτομα σε σχολές πληροφορικής.Μένει τώρα να δούμε πώς θα κατανεμηθούν οι θέσεις αυτές στα ΑΕΙ πανελλαδικά για να βγεί κάποιο συμπέρασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Με βάση την κλιμάκωση στο τρίτο πεδίο,θα έλεγα η ιατρική Αλεξανδρούπολης περίπου 18450 μόρια ίσως και λιγότερα ,στο ΕΚΠΑ σίγουρα κάτω από 19000 κάπου στα 18920

Τόσο πολύ θεωρείς θα πέσει η Ιατρική ΕΚΠΑ;
Πήρες υπόψη το καθαρό ποσοστό εισαχθέντων των ΓΕΛ;
Με ενδιαφέρει η αιτιολογία σου...

Φίλε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

https://www.newsit.gr/ellada/panell...po-ta-19-000-moria-i-iatriki-athinas/2580437/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Ααα θα πάρει πολλούς φέτος να πω μία βλακεία ? Να είναι 50 τα άτομα που γράψανε πάνω από 19.000? Έστω ότι οι 40. Πάνε σσας ιατρική καί νοσηλευτική ..οι άλλοι 10 αν πάνε ιατρική ΕΚΠΑ πού δε γίνεται γιατί μπορεί πχ 1 Θεσσαλονίκη 1 Λάρισα 1 Πάτρα 1 Γιάννενα 1 Ηρακλείο.... άρα να είναι στη Αθήνα 5 οι μαθητές με 19000 + ιατρική? Οι θέσεις είναι 100 περίπου θα είναι τόσο παράλογο να πάει η βάση τής και 18.700 ?? Λέω μια υπόθεση ...


260 ατομα εγραψαν πανω απο 19.000, οποτε λιγο χλωμο να παει 18.700 . Εγω υπολογιζω οτι θα ειναι γυρω στα 19.000 ενω η ιατρικη αλεξανδρουπολης κοντα στα 18.400
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosPap

Νεοφερμένος

Ο PanosPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!

Έκανα μηχανογραφικό με 10% και δήλωσα Παιδαγωγικά επειδή με ενδιαφέρουν .Δεν πήγα καλά στις Πανελλήνιες όταν έδινα και έχω περίπου 10.000 μόρια.Πιάνω το Παιδαγωγικό στη Ρόδο με διαφορά 550 μόρια. Τί πιστεύετε για τη διακύμανση των βάσεων του 10% φέτος για τα Παιδαγωγικά?Περίπου πόσο μπορεί να ανεβούν?Υπάρχει η πιθανότητα να πιάσω και παιδαγωγικά με ελαφρώς περισσότερα Μόρια?(π.χ. Γιάννενα με 10540).Φυσικά τα δήλωσα σε όλες τις πόλεις.

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Δεν ήμουν ενήμερος για αυτό, το διάβασες σε κάποιο σάιτ;

edit:Έχεις δίκιο τελικά, έχουμε αύξηση 200 άτομα σε σχολές πληροφορικής.Μένει τώρα να δούμε πώς θα κατανεμηθούν οι θέσεις αυτές στα ΑΕΙ πανελλαδικά για να βγεί κάποιο συμπέρασμα.
Εισαι στο Εφαρμοσμενης στο ΠΑΜΑΚ;Για πες μου πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
260 ατομα εγραψαν πανω απο 19.000, οποτε λιγο χλωμο να παει 18.700 . Εγω υπολογιζω οτι θα ειναι γυρω στα 19.000 ενω η ιατρικη αλεξανδρουπολης κοντα στα 18.400

Στο 3ο πεδίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά φέτος που άνοιξαν τα παιδαγωγικά από όλα τα πεδία, αναμένεται σημαντική άνοδο στις βάσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Στο 3ο πεδίο?
Πληροφοριακά 1100 άτομα έγραψαν πάνω από 19 βιολογία. Το συμπέρασμα ότι μόνο 50 άτομα έχουν γράψει πάνω από 19000 στο 3ο πεδίο απο που προέκυψε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Πληροφοριακά 1100 άτομα έγραψαν πάνω από 19 βιολογία. Το συμπέρασμα ότι μόνο 50 άτομα έχουν γράψει πάνω από 19000 στο 3ο πεδίο απο που προέκυψε;

Διεθνών και ευρωπαϊκών Σπουδών Παπει
18255 το 2017

Εχω γραψει 187355. Ελπιζω να μην ανεβει πανω απο 450 μορια.Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosPap

Νεοφερμένος

Ο PanosPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά φέτος που άνοιξαν τα παιδαγωγικά από όλα τα πεδία, αναμένεται σημαντική άνοδο στις βάσεις τους.

Και εγώ αυτό εικάζω μετά από το άνοιγμα του πεδίου, αλλά οι βάσεις 10% δεν είναι ανεξάρτητες αυτών των Πανελληνίων?Επίσης, ο αριθμός όσων εισαχθούν σε αυτες δεν είναι σταθερός έτσι και αλλιώς?(Οι θέσεις θα καλυφθούν ότι και αν γίνει)Πώς ακριβώς επηρεάζεται η διακύμανσή τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αααα τα έμπλεξα συγγνώμη. Δεν ξέρω τι ισχύει το 10%, θα σου πουν οι επόμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosPap

Νεοφερμένος

Ο PanosPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αααα τα έμπλεξα συγγνώμη. Δεν ξέρω τι ισχύει το 10%, θα σου πουν οι επόμενοι.

Αμάν μωρέ!Μου έστειλες την καρδία στην κούλουρι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχαχ συγγνώμη παιδί μου, έχεις δίκιο! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.

Jordan

Νεοφερμένος

Ο Jordan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Διεθνών και ευρωπαϊκών Σπουδών Παπει
18255 το 2017

Εχω γραψει 187355. Ελπιζω να μην ανεβει πανω απο 450 μορια.Τι λετε?

Κρίνοντας απο τις επιδόσεις των μαθητών στο πεδίο των οικονομικών θα έλεγα πώς κατά πάσα πιθανότητα είσαι μέσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Κρίνοντας απο τις επιδόσεις των μαθητών στο πεδίο των οικονομικών θα έλεγα πώς κατά πάσα πιθανότητα είσαι μέσα :)

Απο θεωρητική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Έκανα μια υπόθεση!
Τώρα δε σημαίνει κιόλας ότι καί 1100 είναι καί 19.000 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jordan

Νεοφερμένος

Ο Jordan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Απο θεωρητική :P

Απο τη στιγμή που η βάση είναι κοινή εγώ δεν θα αγχωνόμουν ιδιαίτερα, άλλωστε έχεις μαξιλαράκι ασφαλείας 450 μόρια.
Καλή σταδιοδρομία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top