Πολιτισμικής Τεχνολογίας & Επικοινωνίας Αιγαίου vs Ελληνική Φιλολογία vs Μητροπολιτικό Κολλέγιο

dimitrach2

Νεοφερμένος

Η dimitrach2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είμαι ήδη σε ένα τμήμα και σκέφτομαι να κάνω 10% για το τμήμα πολιτισμικής τεχνολογίας και επικοινωνίας( το οποίο το πιάνω σίγουρα) ή για κάποιο άλλο φιλολογικό τμήμα αν τα καταφέρω. Ωστόσο σκέφτομαι και το Μητροπολιτικό κολλέγιο ως επιλογή. Το θέμα μου είναι το εξής: Τι γνώμη έχετε για το τμήμα της πολιτισμικής τεχνολογίας και επικοινωνίας, έχει μέλλον; Και αν ναι πιστεύετε πως είναι καλύτερο σε σύγκριση με ένα φιλολογικό τμήμα; Και ακόμα το πτυχίο από το Μητροπολιτικό Κολλέγιο ξέρει κανείς αν είναι αναγνωρισμένο; Να προτιμήσω το Κολλέγιο ή την εισαγωγή μου σε κάποιο από τα παραπάνω δημόσια πανεπιστημιακά ιδρύματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eννοείται όχι κολλέγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Φυσικα ΑΕΙ και μετα κανεις και μεταπτυχιακο αν θες.Το κολλεγιο θελει πολλα χρηματα και θα πρεπει να περιμενεις πολυ καιρο μεχρι ο ΣΑΕΠ να σου αναγνωρισει το πτυχιο ως ισοτιμο με του ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top