Αποκλίσεις στους 2 βαθμούς

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Γειά παρατήρησα ότι έχω μεγάλη απόκλιση στη φυσική 10 μόρια . Πιστεύετε πως υπάρχει σωτηρία αν το στείλω για αναβαθμολογηση ? Ξέρω ότι η φυσική δε είναι έκθεση καί υπάρχουν αποκλίσεις αλλά είναι κάτι στάνταρ .... Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Και εγω εχω αποκλιση 9 μορια στα αρχαια αλλα μαλλον δεν νομίζω να το "κυνηγήσω" για αναβαθμολογηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εκτός αν άλλαξε κάτι από το 15 που έδωσα (δεν νομίζω, αλλά βλέπω δεύτερο τέτοιο τόπικ σήμερα), δεν μπορείς να κάνεις κάτι γενικά. Αν έχεις απόκλιση >12 μορίων γίνεται αυτόματα αναβαθμολόγηση αλλιώς αυτός ο βαθμός που πήρες είναι ο τελικός σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδιά, δεν υφίσταται αναβαθμολόγηση με αυτή την έννοια στα γραπτά των Πανελληνίων. Αναβαθμολόγηση γίνεται αυτόματα όταν μπαίνει 3ος βαθμολογητής, όταν δηλαδή η απόκλιση των 2 βαθμολογητών είναι μεγαλύτερη των 12 μορίων. Σε κάθε άλλη περίπτωση, η τελική βαθμολογία είναι ο Μ.Ο. των 2 βαθμολογιών και, για ευνόητους λόγους, είναι μόνιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γειά παρατήρησα ότι έχω μεγάλη απόκλιση στη φυσική 10 μόρια . Πιστεύετε πως υπάρχει σωτηρία αν το στείλω για αναβαθμολογηση ? Ξέρω ότι η φυσική δε είναι έκθεση καί υπάρχουν αποκλίσεις αλλά είναι κάτι στάνταρ .... Τι λετε?

Και να υπηρχε (που δεν υπαρχει) εγω θα σου λεγα οχι.Προφανως ο ενας δεν σου μετρησε τοσο το αριθμητικο ενω ο αλλος ναι.Κανενας δεν σου λεει οτι δεν το εκανε και ο 3ος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να ζητήσεις από το διευθυντή του σχολείου σου να σου δείξει τα αποκόμματα του γραπτού σου και έτσι να έχεις με ακρίβεια την εικόνα του πώς βαθμολογήθηκαν όλα τα ερωτήματα , από εκεί ίσως καταλάβεις ότι κτ δε πάει καλά . Ο βαθμός είναι οριστικός , και να αποδείξεις ότι έκανε σοβαρό λάθος ο ένας βαθμολογητής , ο βαθμός σου δεν αλλάζει .Το μόνο που ίσως καταφέρεις αν το κυνηγήσεις μέχρι το τέρμα είναι να μη ξαναδιορθώσει ο ακατάλληλος.

* δεν είναι μόνο τα αριθμητικά που διαφοροποιούν το τελικό βαθμό , έχουν υπάρξει γραπτά με 100 και 89

Και να υπηρχε (που δεν υπαρχει) εγω θα σου λεγα οχι.Προφανως ο ενας δεν σου μετρησε τοσο το αριθμητικο ενω ο αλλος ναι.Κανενας δεν σου λεει οτι δεν το εκανε και ο 3ος

Δεν υπήρχε 3ος βαθμολογητής !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν υπήρχε 3ος βαθμολογητής !

Προφανως δεν διαβασες καλα αυτο που εγραψα.Αν λεω γινοντουσαν αναβαθμολογησεις κανενας δεν σου λεει οτι ο 3ος δεν θα σου βαζε και αυτος χαμηλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Προφανως δεν διαβασες καλα αυτο που εγραψα.Αν λεω γινοντουσαν αναβαθμολογησεις κανενας δεν σου λεει οτι ο 3ος δεν θα σου βαζε και αυτος χαμηλο

φυσικά ισχύει αυτό που λες για τον 3ο , αλλά η αναβαθμολόγηση πάντα συμφέρει καθώς ο τελικός βαθμός είναι ο μέσος όρος των 2 καλύτερων από τους 3 βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
φυσικά ισχύει αυτό που λες για τον 3ο , αλλά η αναβαθμολόγηση πάντα συμφέρει καθώς ο τελικός βαθμός είναι ο μέσος όρος των 2 καλύτερων από τους 3 βαθμούς.

Οχι παντα.Εχω δει γραπτα 80 60 63 προφανως για να βαλουν οι αλλοι 2 τοσο χαμηλα κατι δεν θα ειδε καλα ο πρωτος
Νομιζω σε περιπτωση αναβαθμολογησης παει οτι εχει βαλει ο 3ος

ΥΓ τωρα το ψαξα και ναι εχεις δικιο https://www.minedu.gov.gr/exetaseis...avathmologisi-tou-graptoy-stis-panelladikes-2
Τελικός γραπτός βαθμός του γραπτού δοκιμίου σε περίπτωση αναβαθμολόγησης του είναι το πηλίκο της διαίρεσης του αθροίσματος των δύο μεγαλύτερων βαθμών των βαθμολογητών δια του δέκα (10).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Επειδή και στο σχολείο μου, ειδικά στην έκθεση υπήρχαν μεγάλες αποκλίσεις, γνωρίζει κανείς αν έχουμε τη δυνατότητα να δούμε το εσώφυλλο του τέτραδιου των πανελλαδικών που στέλνεται στο σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Επειδή και στο σχολείο μου, ειδικά στην έκθεση υπήρχαν μεγάλες αποκλίσεις, γνωρίζει κανείς αν έχουμε τη δυνατότητα να δούμε το εσώφυλλο του τέτραδιου των πανελλαδικών που στέλνεται στο σχολείο;

ναι την έχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top