Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Είναι προφανές ότι το Υπουργείο Παιδείας πήρε αυτή την απόφαση για να κατοχυρωθεί νομικά, κατόπιν πρόσφατων αντιδράσεων όπως αυτή της καθηγήτριας Ιατρικής του ΕΚΠΑ κ. Ε. Μπάσδρα. Δείτε εδώ το σκεπτικό της καθηγήτριας.
https://www.alfavita.gr/arthron/ekpa...s-paremvainei-kai-kataggellei-os-paranomi-tin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Με ποια λογική οι επιδόσεις σε έναν δημόσιο διαγωνισμό θεωρούνται προσωπικά δεδομένα;
Μήπως να θεωρήσουμε και την εξωτερική μας εμφάνιση προσωπικό δεδομένο και να κυκλοφορούμε με μπούρκες;
Ελπίζω τουλάχιστον να δημοσιευτούν τα επίσημα στατιστικά, για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο με τις βάσεις-ή μήπως ούτε αυτό θα γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Συμφωνω με τους προλαλήσαντες οτι αυτη ειναι μια αστοχια της κυβέρνησης.Λες και ειναι δυσκολο να καταλαβεις ποιος κωδικος ανηκειβσε ποιον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra_2000

Νεοφερμένος

Η Dimitra_2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ακριβώς είναι ανούσιο αυτό που έκανε το υπουργείο..παίρνοντας βάση τον δικό μου κωδικό, μπορώ να καταλάβω πόσο έχει γράψει η μπροστινή μου, η πίσω μου και γενικώς όλο το τμήμα. Απλώς δεν θα ξέρεις για τα παιδιά των άλλων τμημάτων πόσο έγραψαν...τέλος πάντων μέσα στο άγχος μας δεν νομίζω και κανείς να κοιτάει τις βαθμολογίες των άλλων...τις πρώτες μέρες τουλάχιστον. :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εκτός αυτού όλοι ξέρουμε ποιος είναι αυτός που έγραψε 19000 μόρια και Ποιος είναι αυτός που έγραψε 3000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου τι ωρα ανακοινώνονται τα αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Ξερουμε περιπου τι ωρα ανακοινώνονται τα αποτελέσματα;

Στα σχολεία θα αναρτηθούν στη 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Varathron

Νεοφερμένος

Η Varathron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Άλλη μια κυβερνητική (να το πω ευγενικά) αστοχία.
1) Οι Πανελλήνιες είναι ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ. Σε έναν διαγωνισμό το τι έγραψε ο καθένας δεν μπορεί να θεωρείται προσωπικό δεδομένο, αλλά κάθε υποψήφιος θα έπρεπε να βλέπει τους βαθμούς των άλλων και να συγκρίνει. Το πιο σωστό θα ήταν να είναι διαθέσιμες στο ίντερνετ οι βαθμολογίες όλων.
2) Δεν νομίζω αυτό να έχει σχέση με την "αριστεία" που κάποιος ανέφερε.
3) Βέβαια σε ένα σχολείο από τους κωδικούς και μόνον δεν θα είναι δύσκολο να αναγνωριστεί κάποιος από τους συμμαθητές του.
4) Επειδή ζούμε σε κράτος της κεντρικής Αφρικής, δεν θα είναι παράλογο να σκεφτεί κάποιος ότι ανοίγει παραθυράκι αδιαφάνειας.
5) Μάλλον έχουμε μπερδέψει μερικά πράγματα. Για παράδειγμα, οι βαθμοί θεωρούνται προσωπικό δεδομένο, αλλά το "θρήσκευμα" είναι φλάμπουρο που θα το δείχνουμε παντού.
6) Παρά τα παραπάνω, καλά αποτελέσματα σε όλους.



Τα αποτελέσματα ωστόσο πάλι είναι δημόσια και έτσι και εξασφαλίζεται κάποια διαφάνεια και πρακτικά μπορείς και να συγκρίνεις(Αν και η ουσιαστική σύγκριση προκύπτει απ'τις σχολές που τελικά ο καθένας καταφέρνει να μπει anyway). Τώρα αν θες να μιλήσεις για διαβλητότητα, μπορείς να μιλήσεις πχ για τους σικέ ομογενείς(Συμπτωματικά, παιδιά μεγαλογιατρών/δικηγόρων τις περισσότερες φορές!)

Τώρα από εκεί και πέρα, δεν θεωρώ πως προσφέρουν κάτι παραπάνω τα πλήρη στοιχεία πέρα απ'το να τροφοδοτούν το κουτσομπολιό απ'τις οικογένειες, γειτόνισσες και τον κάθε τυχάρπαστο στην τελική. Τέλος αν όντως είσαι διδακτορικός, νομίζω ξέρεις καλύτερα τι εστί αδιαφάνεια, αναξιοκρατία, διαβλητότητα κλπ τέτοια που περιμένουν τους περισσότερους φοιτητές στη μετέπειτα ακαδημαϊκή ζωή τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
επισημως θα ανακοινωθουν μετα τις 13¨00
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aniram16

Νεοφερμένος

Η aniram16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για πειτε παιδια πως γραψατε οσοι δινετε για ιατρικη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GohanDGeo

Νεοφερμένος

Ο GohanDGeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά ο κωδικός για τα αποτελέσματα είναι ο κωδικός υποψήφιου η αυτός του μηχανογραφικου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Στο site results.minedu..... τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν νωρίτερα ή ταυτόχρονα σχολείο + site?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Στο σχολείο τα είχα δει θυμάμαι κατά τις 10; 11; Κάπου εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Στο site results.minedu..... τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν νωρίτερα ή ταυτόχρονα σχολείο + site?

Και τα δυο μετά τις 13:00 :russian_roulette:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Άγχος άγχος άγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καλημερα... Το αγχος με σκοτωνει, εβλεπα στον υπνο μου τι βαθμους θα παρω και ειχα τρελαθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Ερχεται το τελος μου υπολογισω απο 12
600- 12.800
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ερχεται το τελος μου υπολογισω απο 12
600- 12.800

Mε μεσο βαθμό 19,9876465;

Κουλαρετε.

Ολα καλα θα πανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή με αγχώνουν περισσότερο οι διακοπές μου παρά τα μόρια. Βασικά για τα μόρια έχω 0 άγχος αυτή τη στιγμή. Και δε νομίζω να έχω καθόλου μέχρι να βγουν. Είμαι τελείως αναίσθητο? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top