[Ειδικό Μάθημα] Γερμανικά

rockNroll

Νεοφερμένος

Η rockNroll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Μόλις γράφτηκα, και αυτό το φόρουμ είναι λίγο μεγάλο για μένα, χεχε. Προσπάθησα να ψάξω αν ήδη υπάρχει κάποιο ανάλογο τόπικ, αλλά με την αναζήτηση δεν τα πάω καλά, γι'αυτό και γράφω στο πιο σχετικό που βρήκα: Λοιπόν, στόχος μου είναι η Γερμανική Φιλολογία. Με τη βάση δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά από περιέργεια θέλω να δω πόσο με ανεβάζει ο συντελεστής 2 του ειδικού μαθήματος. Δεν έχω όμως ιδέα για το πώς δουλεύουν τα μόρια και οι βαθμολογίες στις Πανελλήνιες!! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Συγχαρητήρια που απαγορεύονται τα greeklish! Μας έχουνε βγει τα μάτια πια σε άλλα φόρουμ!
Υ.Γ.1 Καλή επιτυχία εύχομαι σε όσους δίνουν για τα διπλώματα. !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
κοιτα για τις πανελληνιες δεν ξερω αλλα μπορω να σου πω τις αντιστοιχιες των επιπεδων με τα μορια του ΑΣΕΠ.
Α1> δεν δινει
Α2> δεν δινει
Β1> 10 μορια
Β2> 30 μορια
Γ1> 50 μορια
Γ2> 70 μορια + επαρκεια-αδεια διδασκαλειας...


ελπιζω να σε βοηθησα, καλωσηρθες στο φορουμ και σου ευχομαι να περνας καλα!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rockNroll

Νεοφερμένος

Η rockNroll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σου chris_veria;) Αν και πάνω απ'όλα μ'ενδιαφέρει ο βαθμός πρόσβασης στο ΑΕΙ για την ώρα, κι αυτό που πόσταρες είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο. Σ'ευχαριστώ πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Γεια σου chris_veria;) Αν και πάνω απ'όλα μ'ενδιαφέρει ο βαθμός πρόσβασης στο ΑΕΙ για την ώρα, κι αυτό που πόσταρες είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο. Σ'ευχαριστώ πολύ!!
δεν κανει τιποτα!:no1: απλα θελω να σου πω οτι σε πολλες προκυρηξεις το Β1 δεν αναγνωριζεται δυστυχως... μονο σε μερικες αναλογα με τις απαιτησεις των θεσεων...:( αν θες μπορεις να με κανεις add στο msn, στο skype ή στο yahoo! messenger (εχω απ'ολα:P)...
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ελπιζω να μην βαλουν δυσκολα θέματα
Μακαρι να πιασουμε τουλάχιστον την βαση (10).
Κανενας αλλος που δινει μεθαύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δίνω εγώ!
Από προετοιμασία τι έχεις κάνει? Εγώ μόνο το Wortsalat ξεφύλλισα λίγο και έριξα μία ματιά στα περσινά θέματα. Ένα 15 το έχω θεωρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Δίνω εγώ!
Από προετοιμασία τι έχεις κάνει? Εγώ μόνο το Wortsalat ξεφύλλισα λίγο και έριξα μία ματιά στα περσινά θέματα. Ένα 15 το έχω θεωρώ.

Εγω κοιταξα λιγο προθεσεις και ρηματα με προθεσεις γτ συνηθιζουν να βαζουν κατι τετοια.Τωρα απο εκθεση ειμαι κομπλε.
Να σου πω σε ποιο λυκειο δίνεις γτ μπορεί να είμαστε μαζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ωχ, εγώ με τις προθέσεις δεν τα πήγαινα ποτέ καλά. :P
Λίγο δύσκολο να είμαστε μαζί, γιατί μένω Θεσσαλονίκη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ωχ, εγώ με τις προθέσεις δεν τα πήγαινα ποτέ καλά. :P
Λίγο δύσκολο να είμαστε μαζί, γιατί μένω Θεσσαλονίκη. ;)

Να σου πω στην έκθεση πρεπει να βαλουμε πάντα betreff?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τι εννοείς? Να γράφεις ποιους αφορά? (wen dies betrifft)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καλη μας επιτυχια :D :P
Μολις επιστρεψω ,στελνω εντυπωσεις και γενικότερα πως μου φανηκαν τα θεματα .

Αστεια μου φάνηκαν τα θέματα.Κειμενο πανευκολο ασκησεις για B1 max.Και έκθεση πολυ ευκολο το θεμα που επρεπε να αναπτυχθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top