Οικονομικές Επιστήμες - ΕΚΠΑ vs ΟΠΑ

Mkp

Νεοφερμένος

Η Mkp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δίνω πανελλαδικές φέτος και θα δηλώσω οικονομικές επιστήμες. Δεν ξέρω όμως, ποιά η διαφορά μεταξύ τους τμήματος του ΕΚΠΑ και του ΟΠΑ. Κάποιος που να γνωρίζει; Το ΕΚΠΑ είναι πιο θεωρητικό σε σχέση με το ΟΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Δίνω πανελλαδικές φέτος και θα δηλώσω οικονομικές επιστήμες. Δεν ξέρω όμως, ποιά η διαφορά μεταξύ τους τμήματος του ΕΚΠΑ και του ΟΠΑ. Κάποιος που να γνωρίζει; Το ΕΚΠΑ είναι πιο θεωρητικό σε σχέση με το ΟΠΑ;
Ένας φίλος μου πηγαίνει ΕΚΠΑ και είναι λίγο πιο θεωρητικό όντως. Αυτό εννοείται πως δε σημαίνει όμως ότι δεν έχει μαθηματικά. Έχει και μάλιστα απο ότι μου έχει πει είναι αρκετά δύσκολα! Βέβαια πιο πολύ κύρος έχει η ΑΣΟΕΕ. Και εγώ θα δηλώσω οικονομικές επιστήμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά επειδη σπουδάζω στο οικονομικό του ΕΚΠΑ, ότι θέλετε ρωτήστε με. Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δίνω πανελλαδικές φέτος και θα δηλώσω οικονομικές επιστήμες. Δεν ξέρω όμως, ποιά η διαφορά μεταξύ τους τμήματος του ΕΚΠΑ και του ΟΠΑ. Κάποιος που να γνωρίζει; Το ΕΚΠΑ είναι πιο θεωρητικό σε σχέση με το ΟΠΑ;

ασοεε να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Από αυτο το τμήμα βγαίνεις οικονομολόγος;Πχ λογιστής;έχεις όλα τα δικαίωμα τα οικονομολόγου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Από αυτο το τμήμα βγαίνεις οικονομολόγος;Πχ λογιστής;έχεις όλα τα δικαίωμα τα οικονομολόγου;

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mkp

Νεοφερμένος

Η Mkp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
PanosGR σκεφτομουν και για το τμημα διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων. Το τμημα αυτο πως ειναι; διαφερειαρκετα απο τις οικονομικες επιστημες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι,είναι οικονομικές επιστήμες με μαθήματα δικαίου κλπ,αρκετά ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Όχι,είναι οικονομικές επιστήμες με μαθήματα δικαίου κλπ,αρκετά ενδιαφέρον

Αυτό που ειπε ο Τζιοβάνι.
Οικονομικές Επιστήμες (Μικρό, Μακρο, Μαθηματικά, Οικονομετριες) + Πολιτικές Επιστήμες + Δίκαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top